Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Radna zachowała stanowisko. Kolejny wniosek na następnej sesji?

czwartek, 18 czerwca 2020 15:52 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Radni nie rozpatrzą wniosku PiS o odwołanie wiceprzewodniczącej Rady Miasta Katarzyny Zapały. Wszystko jednak wskazuje na to, że identyczny wniosek będzie przedmiotem obrad podczas kolejnej sesji.

Jak informowaliśmy, przed sesją wniosek złożyli radni Prawa i Sprawiedliwości. Powodem są zarzuty prokuratorskie przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego, jakie radna Katarzyna Zapała usłyszała tydzień temu. Wiceprzewodnicząca nie przyznała się do winy.

Więcej:  http://em.kielce.pl/miasto/39154-wiceprzewodniczaca-zapala-straci-stanowisko-radni-zloza-wniosek-o-jej-odwolanie

Dzisiejsza sesja odbywała się w formie zdalnej, co utrudniałoby przeprowadzenie tajnego głosowania, które jest wymagane przy tego typu wnioskach.

W trakcie obrad wniosek nie został jednak dołączony do porządku. Kluczowym okazał się brak poparcia ze strony radnych klubu Bezpartyjni i Niezależni. – Mam wątpliwości, czy tak szybko przeprowadzone głosowanie da równe szanse wszystkim radnym – zauważył przewodniczący Rady Miasta i Kamil Suchański.

Sam przewodniczący zadeklarował jednak poparcie wniosku, jeśli zostanie on złożony ponownie na następnej sesji, co zapowiedzieli radni PiS.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO