Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Przemysłowe targi STOM-TOOL wyjątkowo w jesiennej odsłonie

wtorek, 22 września 2020 10:55 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Roboty, obróbka blach i cięcia, technologie laserowe, druk 3D i wiele innych ciekawostek z zakresu przemysłu i technologii już od dzisiaj (22 września) na Targach Kielce. W tym roku Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi wyjątkowo odbywają się nie w marcu, jak było dotychczas, ale we wrześniu.

Będzie to salon poświęcony w całości robotom przemysłowym. Branżowy zakres targów obejmuje też projektowanie i wykonywanie linii technologicznych, napędy i sterowanie, oprzyrządowanie oraz chłodziwa i ciecze technologiczne.

Nie zabraknie również obróbki blach i cięcia, czyli STOM BLECH&CUTTING, STOM-TOOL. Będą także targi technologii laserowych – STOM-LASER, kolejna odsłona Międzynarodowych Targów Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa, technologie antykorozyjne, jak również ochrona powierzchni EXPO-SURFACE. Odbędzie się także jedno z najistotniejszych wydarzeń w przemyśle pomiarowym w Europie Środkowo-Wschodnie CONTROL-STOM. A ponadto Targi Hydrauliki, Pneumatyki, Napędów i Sterowań pod nazwą KIELCE FLUID POWER.

Odbędą się również Dni Druku 3D. Jest to największe wydarzenie tego typu w Europie środkowo-wschodniej. Swoją historię zaczęło w kieleckim klubie studenckim „WSPAK”. Organizatorem wydarzenia jest SIT Polska. XII edycję targów Dni Druku 3D przeniesiono z marca na wrzesień. Uczestnictwo w przemysłowej jesieni daje możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami na rynku.

Imprezę wzbogacają także Targi Wizualizacji Procesów WIRTOPROCESY oraz Targi Elektroniki i Automatyki TEiA.

Do interesującego cyklu wystaw dołączają także Targi Technologii i Komponentów Łącznych i Mocujących STOM-FIX. Rynek elementów złącznych zapewnia w Polsce pracę dziesiątkom tysięcy ludzi w handlu i przynajmniej kilku tysiącom w produkcji. Jego wartość można liczyć w miliardach złotych. Co więcej, polskie łączniki na przestrzeni kilkunastu lat osiągnęły status eksportowego hitu, zwiększając tym samym przychód eksportu ponad trzykrotnie.

W tegorocznej, jesiennej odsłonie przemysłowych targów udział weźmie ponad 180 wystawców, współwystawców oraz firm reprezentowanych z 17 krajów.

Cykl przemysłowych wystaw w Targach Kielce będzie trwał od 22 do 24 września.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO