Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Przedstawiciele rządu na I Kongresie Ekologii Powietrza

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Przedstawiciele rządu na I Kongresie Ekologii Powietrza

28 lutego 2019 / Tekst

Wicepremier Jarosław Gowin oraz minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz uczestniczyli w pierwszym Kongresie Ekologii Powietrza w Targach Kielce. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach targów Enex i Ekotech.

-Wierzę, że tutaj w Kielcach rząd znajdzie wiele inspiracji do dalszych działań. Tego typu targi mają wpływ na świadomość ekologiczną.  Wszyscy też wiemy, żet o musi być ogromna zmasowana akcja, uświadamiająca Polakom, nie tylko to, że czyste energia to zdrowsze i dłuższe życie, ale  też, że czysta energia zaczyna się opłacać - powiedział w Kielcach wicepremier Jarosław Gowin. – Tutaj nie chodzi tylko o czyste powietrze ale też o rozwój gospodarki. Jest rzeczą oczywistą, że programy rządowe mogą się rozwijać tylko wtedy jeśli postawimy na nowoczesną gospodarkę, na nowoczesną energię i walkę ze smogiem - dodał wicepremier.

Minister przedsiębiorczości technologii Jadwiga Emilewicz podczas konferencji zwróciła uwagę na sukces programu "Czyste Powietrze". – Na terenie województwa świętokrzyskiego mamy kilka miast, które znalazły się na niechlubnej liście Światowej Organizacji Zdrowia, przedstawiającej najbardziej zanieczyszczone miasta w Europie. Tym miastom chcemy pomóc. Chcemy wesprzeć termomodernizację miast do 100. tys. mieszkańców. Łącząc siły z samorządem przeprowadzimy taki program. Mam nadzieję, że pierwsze domy zostaną ocieplone jeszcze w tym sezonie grzewczym - powiedziała minister Emilewicz. – To jest dla nas priorytet. To jest krok cywilizacyjny. Chcemy również wprowadzić ulgi przy zakupie paneli fotowoltanicznych- dodała minister.

Po otwarciu Kongresu przedstawiciele rządu zwiedzili ekspozycję Targów Enex i Ekotech. Targi potrwają do piątku, bierze w nich udział ponad stu wystawców.

ZOSTAW KOMENTARZ