Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Promują rodzicielstwo zastępcze

środa, 25 października 2017 16:20 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

„Potrzebuję rodziców od zaraz” to hasło corocznej akcji wojewody świętokrzyskiego promującej rodzicielstwo zastępcze. Jak się okazuje, w regionie funkcjonuje 973 takie rodziny. To za mało, a kandydatów nie jest wielu. Urzędnicy preferują, by dzieci pozostawione bez opieki trafiały do rodzin, nie do placówek. Dlatego będą promowali zastępcze formy wychowania.

Ci którzy być może zastanawiają się nad wzięciem dziecka w tarapatach pod swój dach, powinni wziąć udział w konferencji pt. „Zostań rodzicem zastępczym”. Spotkanie odbędzie się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w najbliższy piątek 27 października o godzinie 11.

- Nie każde dziecko ma komfort dorastania w szczęśliwej rodzinie. Zdarza się, że przez sytuację losową najmłodsi tracą rodziców, czasem rodzina biologiczna jest niewydolna wychowawczo. Wtedy sąd zaleca opiekę zastępczą dla dziecka. Dla nas ważne jest to, by one miłość znajdowały w rodzinach zastępczych, które dodatkowo są odpowiednio przygotowane do pełnienia takiej opieki - mówi wojewoda Agata Wojtyszek.

W najbliższą sobotę w Daleszycach w ramach akcji „Potrzebuję rodziców od zaraz” odbędą się Zawody Sportowe Rodzicielstwa Zastępczego. W kolejną sobotę, czyli 4 listopada, w galerii Echo odbędzie się impreza prezentująca rodziny zastępcze z naszego regionu.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO