Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Profesor Legutko wręczył nagrody młodym pasjonatom historii

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Profesor Legutko wręczył nagrody młodym pasjonatom historii

15 marca 2019 / Tekst

W Przystanku Historia został rozstrzygnięty konkurs "Święto Narodu po długiej nocy cierpień". Zadaniem uczestników rywalizacji było przygotowanie prac dotyczących parlamentarzystów II Rzeczpospolitej. Laureatom nagrody wręczył profesor Ryszard Legutko, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego.  Organizatorom zależało, aby uczestnicy konkursu poszerzyli wiedzę na temat kształtowania się polskiego parlamentaryzmu w nowej, niepodległej rzeczywistości.

– Parlament jest ciągle jedną z najważniejszych instytucji politycznych, wszyscy z tą instytucją mamy do czynienia. Każdy z nas powinien zatem znać dzieje polskiego parlamentaryzmu – powiedział profesor Ryszard Legutko.

 Jak podkreśliła dr Dorota Koczwańska Kalita, naczelnik delegatury IPN w Kielcach, uczniowie świetnie poradzili sobie z tym niełatwym zadaniem. – Uczniowie poprzez swoje prace pokazali ogromne zainteresowanie historią. Nasza historia w pewnym momencie straciła swój ciąg, wynikający z pewnych wydarzeń. My przywracamy i łączymy ten ciąg aby móc zrozumieć te wydarzenia – dodała naczelnik.

Uczestnicy konkursu mieli wykonać pracę w jednej z trzech form: plastycznej, filmowej lub pisemnej. Oceniana była kreatywność, zgodność faktów historycznych oraz praca z materiałami historycznymi.

W zmaganiach wzięło udział prawie 100 uczniów, którzy przygotowali 77 prac.

 

 

ZOSTAW KOMENTARZ