Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Próbna matura z UJK

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Próbna matura z UJK

03 marca 2016 / Tekst

15 tysięcy arkuszy maturalnych przygotował Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach na marcową próbną maturę. Wezmą w niej uczniowie z kilku województw.

 

- W tym roku po raz siódmy organizujemy marcową próbną maturę. Tak, jak w pozostałych latach, i tym razem projekt cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku będzie ją pisać około 15  tysięcy osób. Najwięcej, bo 9,5 tysiąca to maturzyści z województwa świętokrzyskiego, ponad tysiąc osób w województwie mazowieckim, a reszta to uczniowie z Tarnobrzega, Miechowa, czy śląskiego Raciborza – wylicza Piotr Burda, rzecznik uczelni.

Próbny egzamin rozpocznie się we wtorek, 8 marca od egzaminu z języka polskiego, następnego dnia będzie próba z matematyki, a w czwartek z języka angielskiego.

Każda, uczestnicząca w projekcie szkoła otrzyma bezpłatnie komplet arkuszy maturalnych.

Zestawy zadań oraz wskazówki  dla tegorocznych maturzystów znajdują się także na stronie internetowej uczelni. – Mam nadzieję, że to pomoże maturzystom w odpowiednim przygotowaniu się do tego ważnego egzaminu – dodaje rzecznik.  

W dniu egzaminów na stronie: www.ujk.edu.pl, profilu uczelni na facebooku i aplikacji mobilnej UJK pojawią się odpowiedzi do maturalnych zadań i komentarze autorów arkuszy naszej próbnej matury.

Marcowa próbna matura odbywa się od 2010 roku. Organizuje ją Uniwersytet Jana Kochanowskiego wraz z Urzędem Miasta i  kieleckimi mediami.

ZOSTAW KOMENTARZ