online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Problem z zakupem nowych autobusów
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Problem z zakupem nowych autobusów

Kielce / 11 stycznia 2017 / Tekst

Przetarg na dostawę nowych autobusów dla Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach zostanie prawdopodobnie unieważniony. Powodem jest zbyt wysoka cena jaką zaoferowali dostawcy pojazdów.

Kielecki ZTM chce kupić 25 pojazdów hybrydowych, czyli takich, które mogą być zasilane zarówno przez silnik spalinowy oraz elektryczny. Do ogłoszonego przetargu zgłosiły się dwie firmy: Volvo oraz Solaris. Pierwsza z nich zaoferowała autobusy za łączną kwotę 66 milionów złotych i 300 tysięcy złotych, natomiast druga na 61 milionów 600 tysięcy złotych. - Nie spodziewaliśmy się, że to będzie tak duża kwota. Na ten cel mamy przeznaczone 50 milionów 660 tysięcy złotych. Wystąpimy do prezydenta z pytaniem czy dołoży brakującą kwotę. Jeżeli odmówi to będziemy zmuszeni zabrać brakującą kwotę z innego zadania – tłumaczy dyrektor ZTM-u Marian Sosnowski.

Przetargiem początkowo była także zainteresowana firma MAN, ale ostatecznie nie mogła złożyć oferty, ponieważ nie produkuje ona autobusów przegubowych. ZTM chce, żeby 10 pojazdów było przegubowych, natomiast 15 klasycznych.

Docelowo autobusy powinny wyjechać na kieleckie ulice do końca 2017 roku.  

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna