Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Prezydent Wenta zarzuca wiceminister Krupce wprowadzanie w błąd opinii publicznej. Mamy odpowiedź posłanki

piątek, 28 sierpnia 2020 17:20 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Prezydent Kielc, Bogdan Wenta skierował przeciwko wiceminister od spraw sportu, Annie Krupce skargę do Komisji Etyki Poselskiej. Zarzuca posłance naruszenie zasad etyki i podawanie fałszywych informacji.

Chodzi o wypowiedź wiceminister Krupki w trakcie lipcowej absolutoryjnej sesji Rady Miasta. Posłanka stwierdziła wówczas, m. in. że prezydent Wenta jest winien spadkowi Korony Kielce z ekstraklasy oraz że to przez jego brak wsparcia klubu szczypiornistów PGE Vive Kielce popadł w kłopoty finansowe.

– Mamy do czynienia z posłem na sejm, który powinien dbać o dobór słów, jeżeli kieruje się jakiekolwiek oskarżenia do osób publicznych, np. prezydenta miasta – stwierdził adwokat.

– Tonący brzytwy się chwyta – odpowiada wiceminister Anna Krupka. – Zamiast stanąć w prawdzie i wyciągnąć wnioski ze swoich porażek prezydent próbuje kneblować usta społecznikom, radnym, a teraz zdecydował się na agresywny atak na mnie, posła na sejm Rzeczypospolitej Polskiej i wiceministra rządu premiera Mateusza Morawieckiego, bo w imieniu wyborców wskazuje jego liczne niedociągnięcia.

Dodała, że prezydent Wenta powinien zrezygnować z funkcji dla dobra miasta.

Jak na razie nie ma odpowiedzi na skargę ze strony Komisji Etyki Poselskiej. Jeśli decyzja będzie pozytywna, wiceminister Annę Krupkę może czekać upomnienie, a nawet kara pieniężna.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO