Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] Prezydent Duda w Targach Kielce

środa, 05 września 2018 14:39 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który od wczoraj odbywa się w Targach Kielce. - Trzeba pogratulować władzom miasta organizacji targów zbrojeniowych - mówiła głowa państwa podczas wizyty.

To kolejny rok, kiedy prezydent Polski odwiedza Targi Kielce podczas trzecich co do wielkości targów obronnych w Europie. Andrzej Duda swoją wizytę zaczął od zwiedzania stoisk polskich i zagranicznych wystawców. Kolejnym etapem był briefing prasowy, na którym mówił o stanie polskiej armii. - Niemal 620 wystawców, ponad połowa z Polski. Miałem możliwość zapoznania się z częścią stoisk. Bardzo ciekawa wystawa, pełna nowoczesnego sprzętu. Cieszę się, że przynajmniej część z niego wchodzi na wyposażenie polskiej armii, tak jak systemu przeciwlotnicze "Poprad". Jesteśmy w trakcie realizacji programów obronny powietrznej Wisła i Narew. Dużo się w tym zakresie dzieję. Oczywiście nie jest tak, że jesteśmy w stanie całe wyposażenie kupić w polskich producentów. Dzisiaj bardzo ważnym celem jest odnowienie wyposażenia polskiej marynarki wojennej, która dziś operuje nawet na 40-letnich jednostkach. To będą zakupy realizowane w kraju i poza granicami. Cieszę się też, że nasza polska oferta jest przedstawiana firmom zagranicznym. Mam nadzieję, że będą podpisywane nowe kontrakty, szczególnie przez Polską Grupę Zbrojeniową - mówił prezydent Andrzej Duda.

Głowa państwa odniosła się także do organizacji  Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. - Należy pogratulować prezydentowi Wojciechowi Lubawskiemu, prezesowi Andrzejowi Mochoniowi oraz wszystkim osobom odpowiedzialnym kolejnych, już 26. targów zbrojeniowych - dodał prezydent Polski.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO