Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Prezes Portu Lotniczego Kielce dostał podwyżkę. A miejska kasa świeci pustkami

piątek, 11 października 2019 11:59 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Piotr Rogula, pełniący funkcję prezesa spółki Port Lotniczy Kielce, będzie zarabiał 2600 złotych brutto miesięcznie. Do tej pory wynagrodzenie prezesa w tej spółce wynosiło około... 100 złotych na miesiąc.

Piotr Rogula to prawnik, który startował na radnego do sejmiku wojewódzkiego z listy Projektu Świętokrzyskie Bogdana Wenty. Od końca lutego pełni funkcję prezesa spółki Portu Lotniczego Kielce. Na stanowisko nie było przeprowadzonego konkursu.

W połowie roku rada nadzorcza spółki uznała, że należy zwiększyć wynagrodzenie Roguli do 2600 złotych brutto. - Pan Piotr ma do wykonania pewne zadania, a wiadomo, że za 100 złotych miesięcznie nie łatwo jest się zaangażować, bo trzeba również zarabiać na życie w inny sposób - mówi Wojciech Zwierzchowski, prezes rady nadzorczej spółki.

Jakie zadania wykonuje Piotr Rogula w Porcie Lotniczym Kielce? - To przede wszystkim inwentaryzacja terenów pod potrzeby stworzenia tam strefy inwestycyjnej. To dość skomplikowany proces, z którym, mam nadzieję, uporamy się do końca roku - tłumaczy Wojciech Zwierzchowski.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO