Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Premier do strażaków: Chylę czoła przed waszym bohaterstwem

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Premier do strażaków: Chylę czoła przed waszym bohaterstwem

Kielce / 27 września 2018 / Tekst

360 jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymało wsparcie od PKN Orlen podczas specjalnej gali zorganizowanej w budynku Targów Kielce. Gościem specjalnym uroczystości był premier Mateusz Morawiecki.

Galę rozpoczął występ zespołu Golec Uorkiestra, zaś potem wszyscy obejrzeli film dotyczący straży pożarnej. Jako pierwszy głos zabrał Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, który podkreślił wagę i znaczenie działalności strażaków. Następnie, do zgromadzonych na wydarzeniu przemówił premier Morawiecki. Zauważył, że straż pożarna nie tylko niesie pomoc, ale również przyczynia się do wychowania młodego pokolenia. – Z największą przyjemnością przyjąłem zaproszenie na galę. Cieszę się, że budujecie taką formację, która jest nie tylko pełna odwagi i patriotyzmu, ale również formacją, która wychowuje. Doskonale wiem jak łatwo będąc młodym człowiekiem zejść na manowce i to, że tych młodych ludzi wy przygarniacie i uczycie dyscypliny, porządku, życia i odpowiedzialności. To wspaniała robota, którą wszyscy wykonujecie. OSP to nie tylko Ochotnicza Straż Pożarna, ale również Ogromna Siła Polski – mówił szef rządu.

Całe wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego:

PKN Orlen wspiera w ten sposób strażaków od 2000 roku. W rozmowie z Radiem eM Kielce prezes Daniel Obajtek wyjaśnia dlaczego koncern angażuje się w taką pomoc. – Naszymi klientami głównie są kierowcy. W tych wszystkich akcjach ratujących życie i zdrowie w trakcie wypadku jest OSP i straż zawodowa. W związku z tym nowoczesna firma stara się pomagać. Nie tylko czerpie zyski ze swoich klientów, ale inwestuje w grupy społeczne, które w trakcie nieszczęść mogą reagować i im pomagać – tłumaczył prezes Obajtek. – Dla nas jest to bardzo ważne. Strażacy cieszą się największym zaufaniem społecznym, ponieważ pomagają naszym obywatelom, a przez to naszym klientom – dodał.

W imieniu wszystkich jednostek czeki na sprzęt odebrali przedstawiciele OSP z 16 województw oraz siedmiu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w różnych miejscowościach. Wsparcie otrzymali między innymi strażacy z OSP Nietuszyna. – Pieniądze przeznaczymy na torbę podręcznego ratunku niezwykle potrzebną w naszych działaniach – mówili. W naszym województwie czeki otrzymało 19 jednostek OSP.

Bardzo ważnym wydarzeniem było przekazania 600 tysięcy złotych przez PKN Orlen dla Fundacji Dorastaj z Nami, która pomaga dzieciom osieroconym przez bohaterskich strażaków, którzy zginęli w akcji, a członkowie OSP otrzymali specjalną kartę uprawniającą do zniżek na stacjach firmy.

Od początku funkcjonowania programu na wsparcie strażaków przekazano około 12 milionów złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna