Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Pracowity tydzień SORu przy Kościuszki

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Pracowity tydzień SORu przy Kościuszki

27 lutego 2017 / Tekst
Fot. Szpital Kielecki Fot. Szpital Kielecki

Szpital Kielecki im. św. Aleksandra podsumował pierwszy tydzień działalności Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.  SOR został otwarty 20 lutego. Od tamtego czasu aż do wczorajszej nocy na oddział ten trafiło około 600 pacjentów.  

Najczęściej na Szpitalny Oddział Ratunkowy przy ul. Kościuszki trafiały osoby z urazami ortopedycznymi. Pojawiło się także wielu pacjentów z bólami w klatce piersiowej i dusznościami. Niestety takie osoby mogą liczyć jedynie na diagnostykę, w przypadku konieczności hospitalizacji wysyłane są do innych placówek. – Boleśnie odczuwamy brak oddziału kardiologicznego i neurologicznego. To właśnie z tego powodu po wykonaniu niezbędnych badań ci pacjenci są odsyłani do innych szpitali – mówi Luiza  Buras – Sokół rzecznik lecznicy.

W ciągu minionego tygodnia na SOR trafiło też wielu pacjentów w stanach krytycznych. Nie brakowało także osób, które powinny udać się do poradni specjalistycznej. – Zdarza się, że zgłaszają się do nas pacjenci z przedawnionymi urazami, ze skierowaniami do poradni ortopedycznej czy z dolegliwościami, z którymi powinni trafić do lekarza pierwszego kontaktu, poradni specjalistycznych lub . Tymczasem SOR to miejsce zaopatrywania stanów zagrażających życiu – podkreśla Katarzyna Krzysztofowicz, ordynator SOR-u.  

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna