Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Prace nad budową Centrum Kształcenia Zawodowego idą zgodnie z planem

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Prace nad budową Centrum Kształcenia Zawodowego idą zgodnie z planem

Kielce / 02 grudnia 2019 / Tekst
Prace nad budową Centrum Kształcenia Zawodowego idą zgodnie z planem Źródło: Centrum Kształcenia Zawodowego

Kieleckie Centrum Kształcenia Zawodowego rośnie w oczach. Celem inwestycji jest wykształcenie wykwalifikowanej kadry dla branży metalowo-odlewniczej, informatycznej, elektrycznej oraz elektronicznej. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

- Siedemdziesiąt procent prac budowlanych zostało już wykonanych. Zakończyliśmy prace ziemne, stan surowy został zamknięty - informuje Dominik Kraska, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach. - Wstawiono okna oraz zakończono wszystkie prace budowlane związane z murami i kondygnacjami. Rozpoczęły się te związane z zagospodarowaniem terenu. Mówimy tu o wszelkiego rodzaju instalacjach oraz pracach wykończeniowych - dodaje.

Projekt zakłada poprawę atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego. Uczniowie i słuchacze uzyskają dostęp do placówki wyposażonej w najnowocześniejsze pomoce dydaktyczne oraz poprawią swą sytuację na świętokrzyskim rynku pracy.

- Obiekt ma zostać przekazany do odbioru 30 marca 2020 roku - mówi Kraska. - Wtedy rozpoczniemy drugi etap prac, polegający na wyposażeniu go w sprzęt technodydaktyczny. Mamy nadzieję, że kształcenie, przynajmniej w części obiektu, rozpocznie się od września przyszłego roku. Niestety wiemy już, że wszystkich pracowni nie uda nam się do tego czasu wyposażyć, ale na pewno część samochodowa i obróbki metalu będzie gotowa - tłumaczy.

Całkowita wartość projektu to ponad 44 miliony złotych z czego ponad 30 milionów pochodzi z Unii Europejskiej.

ZOSTAW KOMENTARZ