Dąbrowa 750x200

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»[WIZUALIZACJE] Powstanie parking przy dawnym kinie Romantica

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

[WIZUALIZACJE] Powstanie parking przy dawnym kinie Romantica

Kielce / 07 grudnia 2017 / Tekst

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta kieleccy radni zgodzili się na przekazanie właścicielom hotelu Grand Best Western terenu przy ulicy Czarnowskiej. Powstanie tam parking wielopoziomowy.

O planowanej inwestycji mówi się od co najmniej roku. Projekt uchwały dotyczący dzierżawy działki na 15 lat trafił pod obrady w październiku poprzedniego roku, jednak został zdjęty z porządku obrad, bowiem obie strony dały sobie więcej czasu na ustalenie koncepcji.

Teraz temat powrócił, a dyrektor hotelu Piotr Dwurnik podał szczegóły budowy. - Wspólnie z urzędnikami z wydziału rozwoju i rewitalizacji miasta pracowaliśmy nad projektem przez 10 miesięcy. Mogę zapewnić, że ciąg pieszych do ulicy Sienkiewicza zostanie. Nie zlikwidujemy też połączenia ulicy Panoramicznej z Czarnowską. Chcemy uporządkować  tymczasowe punkty handlowe, które tam się znajdują. Na parterze znajdą się lokale handlowe. Przewidziane jest też zagospodarowanie zielenią, której brakuje na tych terenach lub jest zdewastowana - mówi Piotr Dwurnik.

Urzędnicy zrezygnowali jednak z dzierżawy gruntów, a zdecydowali się na zamianę terenów w okolicy ulic Panoramicznej i Czarnowskiej. - Na pierwszy rzut oka widać sporą różnicę w powierzchni, ale rozwiążemy to w ten sposób, że miasto nie zapłaci za wywłaszczenie terenu pod budowę wiaduktu między ulicami Olszewskiego i Zagnańską, który należy do właściciela hotelu - tłumaczy Filip Pietrzyk dyrektor wydziału nieruchomości w ratuszu.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna