Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Porozumienie o współpracy bibliotek

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Porozumienie o współpracy bibliotek

07 listopada 2018 / Tekst

Biblioteka Narodowa i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach podpisały porozumienie o współpracy, które dotyczy efektywnego współdziałania w zakresie ogólnokrajowej sieci bibliotecznej oraz podjęcia prac w ramach wspólnego środowiska katalogowego.

-Biblioteka Narodowa w stosunku do nas jest instytucją nadrzędną i partnerską, koordynuje nasze działania. To co do tej pory działo się między Biblioteką Narodową, a Biblioteką Wojewódzką zostało usankcjonowanie porozumieniem, ale również poszerzone i uporządkowane - informuje dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Andrzej Dąbrowski. -Jednym z obszarów współpracy jest budowanie spójności zasobów bibliograficznych. Biblioteka Narodowa buduje nowy system opracowywania, to są deskryptory które u siebie wprowadzamy, dzięki temu sposób opracowywania zbiorów będzie zunifikowany. Za pomocą jednej wyszukiwarki będzie można przeszukiwać te zbiory - dodaje dyrektor Dąbrowski.

Współpraca między bibliotekami jest także silna w kontekście zbiorów zabytkowych. -W naszej bibliotece jest ponad 6 tysięcy starodruków, które ukazały się przed 1800 rokiem. Biblioteka Narodowa ma ogromne doświadczenie w przechowywaniu takich zbiorów, posiada także pracownie konserwatorskie co będzie dla nas bardzo pomocne - tłumaczy dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki w Kielcach.

Biblioteki będą także wzajemnie wspierać inicjatywy i działania zmierzające do zapewnienia kompletności zgromadzonych zbiorów m.in. wymianę informacji o materiałach bibliotecznych dostępnych na rynku antykwarycznym i w ofercie aukcyjnej. Celem porozumienia jest efektywne współdziałanie w zakresie ogólnokrajowej sieci bibliotecznej, której narzędziem realizacji będzie e-usłsuga OMNIS".

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna