Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Pomóżmy i my!

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Pomóżmy i my!

08 grudnia 2017 / Tekst

Nie są im obojętne losy potrzebujących. Na swoim koncie mają już wiele akcji charytatywnych. Mowa o Zespole Szkół Informatycznych im. gen. Józefa Hauke Bosaka w Kielcach.  Już wkrótce w murach tej placówki odbędzie się kolejna edycja Świątecznej Loterii Fantowej. Tym razem cała społeczność szkolna chce pomóc  Amelce Gajęckiej –  niezwykłej wojowniczce, która każdego dnia walczy o lepsze jutro.

Świąteczna Loteria Fantowa organizowana jest w Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach od dziesięciu lat. Co roku jej celem jest pomoc najbardziej potrzebujących. – Chcemy pomagać, zwłaszcza chorym dzieciom,  niepełnosprawnym i ich rodzicom. Każde takie działanie to też doskonała lekcja dla naszych uczniów, bo uczy ono ogromnej wrażliwości. Ja muszę przyznać, że jestem dumny z całej społeczności szkolnej. Wszyscy bardzo aktywnie włączają się i pomagają w organizacji oraz  realizacji akcji charytatywnych – przyznał Tomasz Kozieł, dyrektor szkoły.

Nie inaczej jest tym razem. Do tegorocznej Loterii Fantowej cała szkoła przygotowuje się już od dawna.  – Już od pół roku zbieramy fanty, które później poddamy licytacji. Każda zebrana w ten sposób złotówka przekazywana jest na rzecz chorych i potrzebujących  - informuje Marlena Tamborska, pomysłodawca przedsięwzięcia.  – Dzięki ofiarności dobrych ludzi, różnych firm, rodziców uczniów udało nam się zdobyć tysiąc fantów – uzupełniła Tamborska.

Loteria potrwa dwa dni : 20 i 21 grudnia w ZSI. Pierwszego dnia zaplanowano ją na godz. 8-14. Drugiego dnia od 8. do ostatniego losu.

Zebrane podczas tegorocznej akcji fundusze zostaną przekazane na rzecz Amelki Gajęckiej.  Dziewczynka cierpi na bardzo rzadką chorobę:  wrodzony zespół nerczycowy typu fińskiego. Pierwsze dziewięć miesięcy swojego życia Amelka spędziła w szpitalu. Tam przeszła kilka operacji, między innymi obustronną nefrektomię, czyli usunięcie obu nerek. Kilka miesięcy temu  poznała swój prawdziwy, kielecki dom. To jednak nie koniec jej walki. Ona cały czas trwa. Teraz kolej na przeszczep. Na niego jednak jeszcze trochę trzeba poczekać. Dziewczynka musi być więc dializowana: codziennie podłączana jest do specjalnej aparatury na 13 godzin. Oprócz dializ Amelka codziennie musi przyjmować odpowiednie leki, karmiona jest też specjalnym, bardzo drogim mlekiem. Potrzebuje ciągłej rehabilitacji. Bez niej nie będzie mogła prawidłowo funkcjonować. Do tego dochodzą ciągłe wizyty i konsultacje u specjalistów, a także kontrole w Warszawie. Niestety, to wszystko jest bardzo kosztowne. Dlatego liczy się każdy grosz. - Chcemy pomóc. Mamy nadzieję, ze to nam się uda – mówią organizatorzy Świątecznej Loterii Fantowej w Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach. Do akcji mogą dołączyć się wszyscy chętni. Zbiórka fantów trwa do 18 grudnia. 

Więcej  informacji o Amelce znajdziesz TUTAJ

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna