Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Polska Grupa Zbrojeniowa zrezygnuje z udziału w MSPO?

środa, 27 maja 2020 12:54 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Polska Grupa Zbrojeniowa, jeden z największych wystawców na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, rozważa rezygnację z udziału w tegorocznej imprezie. „Organizacja targów w obecnej sytuacji jest dla nas przedsięwzięciem o podwyższonym ryzyku” – czytamy w oświadczeniu przesłanym do Radia eM Kielce.

Jak tłumaczą przedstawiciele grupy wzięcie udziału w MSPO może wiązać się z podjęciem „konkretnych zobowiązań finansowych”, które nie gwarantują korzyści biznesowych.

„Kolejne miesiące będą bardzo trudne pod względem ekonomicznym dla wszystkich sektorów gospodarki ze względu na skutki epidemii. Nie jest to najlepszy moment na angażowanie konkretnych zasobów i narażanie pracowników GK PGZ na nieprzewidziane w skutkach inicjatywy. Obowiązujące restrykcje i ograniczenia w sposób znaczący utrudniają sprawną organizację wydarzenia tej skali. Do targów zostało już tylko trzy miesiące i w tym momencie nikt nie jest w stanie oszacować ograniczeń i obostrzeń, dotyczących organizacji wydarzenia tej skali, co ma wpływ na liczbę wystawców, delegacji, mediów i ogólny efekt biznesowy” – uzasadniają swoją decyzję władze PGZ.

– Liczymy, że zarząd grupy przemyśli sprawę. Premier Mateusz Morawiecki ogłasza znoszenie ostatnich ograniczeń w gospodarce, więc myślimy, że to skłoni PGZ do rewizji poglądu – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, który ma nadzieję, że decyzja nie wpłynie na udział w imprezie m.in. skarżyskiego MESKO.

Andrzej Mochoń zwraca również uwagę, że w związku z odwołaniem podobnych targów w Paryżu, kielecka impreza miałaby szansę stać się największym tego typu wydarzeniem w Europie. – Dla Kielc i polskiego przemysłu zbrojeniowego to wielka okazja – dodaje. 

Przypomnijmy, że w związku z pandemią przełożone zostały wcześniejsze imprezy, jak chociażby targi rolnicze AGROTECH. – Mamy głęboką nadzieję, że większość z nich odbędzie się jesienią. Rozmawiamy na ten temat z wicepremier Jadwigą Emilewicz – tłumaczy prezes Mochoń.

Według nieoficjalnych informacji targi biznesowe będą mogły się odbywać od 15 sierpnia. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego zaplanowano między 8 a 11 września.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO