Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Policjanci rozpoczęli akcję edukacyjną

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI KIELCE

Policjanci rozpoczęli akcję edukacyjną

Kielce / 27 kwietnia 2018 / Tekst

Świętokrzyscy stróżowie prawa rozpoczęła edukacyjno-historyczny projekt „Policjanci w Niepodległej”. Jej celem jest upowszechnienie wiedzy na temat historii polskiej policji oraz podkreślanie jej roli w kształtowaniu postaw patriotycznych.

Ważnymi elementami kampanii są konkursy. Będą one dotyczyły majora Jana Piwnika „Ponurego”. - W szczególności chcemy zainteresować tą tematyką policyjną młodych ludzi. Dlatego w większości są one kierowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Znajdzie się też coś dla policjantów i naszych sympatyków - mówi inspektor Dariusz Augustyniak, komendant świętokrzyskich policjantów. Jak wyjaśnia dowódca, akcja ma także zaznaczać w społeczeństwie obecność mundurowych. - Chcemy powrócić do tradycji i historii policjantów II RP. Dlatego, dla osób, które chcą się przyłączyć do naszej kampanii przygotowaliśmy wiele atrakcji – wyjaśnia inspektor.

Uroczystość otwierająca akcję policjantów odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury. Z tej okazji Amatorska Scena Policyjna działająca w Biurze Komunikacji Społecznej KGP wystawiła swój spektakl pt. „Służba”. Na widowni był także ksiądz biskup Jan Piotrowski. Ordynariusz przyznał, że misja policjantów wpisuje się w wartości chrześcijańskie. - Służba w policji jest służbą drugiemu człowiekowi, bliźniemu. Powinna ona nosić w sobie wartości ludzkie i chrześcijańskie takie jak współczucie. Życzliwość, troska. Myślę, że policja w obecnym kształcie służy dobru społeczeństwa – mówi ksiądz biskup Jan Piotrowski.

Akcja organizowana jest w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Szczegóły akcji znajdziemy na stronie internetowej świętokrzyskiej policji.

ZOSTAW KOMENTARZ