Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Policjanci rozpoczęli akcję edukacyjną

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Policjanci rozpoczęli akcję edukacyjną

Kielce / 27 kwietnia 2018 / Tekst

Świętokrzyscy stróżowie prawa rozpoczęła edukacyjno-historyczny projekt „Policjanci w Niepodległej”. Jej celem jest upowszechnienie wiedzy na temat historii polskiej policji oraz podkreślanie jej roli w kształtowaniu postaw patriotycznych.

Ważnymi elementami kampanii są konkursy. Będą one dotyczyły majora Jana Piwnika „Ponurego”. - W szczególności chcemy zainteresować tą tematyką policyjną młodych ludzi. Dlatego w większości są one kierowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Znajdzie się też coś dla policjantów i naszych sympatyków - mówi inspektor Dariusz Augustyniak, komendant świętokrzyskich policjantów. Jak wyjaśnia dowódca, akcja ma także zaznaczać w społeczeństwie obecność mundurowych. - Chcemy powrócić do tradycji i historii policjantów II RP. Dlatego, dla osób, które chcą się przyłączyć do naszej kampanii przygotowaliśmy wiele atrakcji – wyjaśnia inspektor.

Uroczystość otwierająca akcję policjantów odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury. Z tej okazji Amatorska Scena Policyjna działająca w Biurze Komunikacji Społecznej KGP wystawiła swój spektakl pt. „Służba”. Na widowni był także ksiądz biskup Jan Piotrowski. Ordynariusz przyznał, że misja policjantów wpisuje się w wartości chrześcijańskie. - Służba w policji jest służbą drugiemu człowiekowi, bliźniemu. Powinna ona nosić w sobie wartości ludzkie i chrześcijańskie takie jak współczucie. Życzliwość, troska. Myślę, że policja w obecnym kształcie służy dobru społeczeństwa – mówi ksiądz biskup Jan Piotrowski.

Akcja organizowana jest w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Szczegóły akcji znajdziemy na stronie internetowej świętokrzyskiej policji.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna