Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Policja mówiła młodzieży o „rozpraszaczach”

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Policja mówiła młodzieży o „rozpraszaczach”

Kielce / 21 marca 2019 / Tekst

Pisanie sms-ów, przeglądanie Internetu w smartfonie, słuchanie głośnej muzyki – to najczęściej występujące „rozpraszacze”, które mogą być przyczyną zagrożenia w ruchu drogowym. W „dzień wagarowicza” policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wygłosili w kieleckim „Ekonomiku” specjalną prelekcję dotyczącą tego problemu.

21 marca startuje ogólnopolska akcja policji pt. „Patrz i słuchaj”. – Najbardziej popularnym „rozpraszaczem” jest smartfon. Mamy wiele takich sytuacji, gdzie młode osoby patrząc w swój telefon komórkowy wchodzą na ulicę pod nadjeżdżający pojazd. Nie zwracają oni również uwagi na sygnalizację świetlną. Od dnia dzisiejszego do końca września będziemy przyglądać się baczniej tym uczestnikom ruchu drogowego. Skupimy się na pieszych, ale problem dotyczy także rowerzystów. Część z nich słucha głośno muzyki, co ogranicza ich uwagę na drodze. Pamiętajmy też, że wielu kierujących prowadzi pojazd i używa telefonu, pisząc sms-y i przeglądając portale internetowe. Wszystko co nas rozprasza może doprowadzić do tragedii – tłumaczy podkomisarz Mariusz Bednarski, ekspert Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kielcach, którzy uczestniczyli w prelekcji funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji obejrzeli także specjalny film zwracający uwagę na zagrożenia w ruchu drogowym. W spotkaniu wzięli udział również ratownicy medyczni i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna