STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Podpowiadają, jak uniknąć błędów

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Podpowiadają, jak uniknąć błędów

Kielce / 20 marca 2017 / Tekst
Podpowiadają, jak uniknąć błędów sejmik.kielce.pl

Urzędnicy pomagają przygotować się autorom projektów edukacyjnych do walki o unijne pieniądze. Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim zorganizował serię warsztatów dla tych, którzy zamierzają brać udział w konkursach o dofinansowanie. Dyskusja dotyczy między innymi zapisów w regulaminach o zasadach dostępności dla niepełnosprawnych i zasady równości szans według płci.

Uczestnicy warsztatów symulują obrady gremium eksperckiego oceniającego wnioski. Analiza dotyczy opisu zadań i grupy docelowej projektu, rekrutacji i konstrukcji budżetu. „Taka analiza pomaga uniknąć we własnym projekcie błędów, które popełnili inni, a także lepiej zrozumieć oczekiwania osób oceniających wnioski, włącznie z trudnościami, przed jakimi stają, mając do czynienia z nie do końca precyzyjnymi zapisami w poszczególnych częściach projektu” - czytamy w relacji na stronie Urzędu Marszałkowskiego.

Wśród uczestników spotkań znaleźli się przyszli autorzy projektów zakładających wsparcie edukacji w szkołach podstawowych i zawodowych oraz tworzenie lub rozwój żłobków i przedszkoli. Trwają już nabory wniosków na dofinansowanie tego typu przedsięwzięć. Łącznie na dofinansowania projektów związanych z rozwojem edukacji najmłodszych mieszkańców regionu przeznaczono 100 milionów złotych pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: sejmik.kielce.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna