Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Pobiegli dookoła kampusu.

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Pobiegli dookoła kampusu.

15 maja 2019 / Tekst

Blisko 250 studentów oraz pracowników Uniwersytetu Jana Kochanowskiego wzięło udział w "Biegu przez kampus". Wydarzenie odbyło się po raz siódmy i rozpoczęło tegoroczne Juwenalia. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz  nagrody od profesora Jacka Semaniaka, rektora uczelni.

Bieg przez kampus stał się corocznym juwenaliowym zwyczajem. Po raz kolejny wystartował w nim profesor Jacek Semaniak, rektor UJK. – Staram się brać udział w każdej edycji biegu, do tej pory nie uczestniczyłem w nim tylko raz, ze względu na wcześniejszą operację. W pierwszych biegach udawało mi się nawet zdobywać puchary. Cieszę się, że z roku na rok staruje coraz więcej pracowników uczelni. Klimaty uniwersyteckie tworzy się we wspólnocie, nie tylko ze względu na wykonywane funkcje, ale we wspólnocie dzielenia się sobą właśnie w takich wydarzeniach – podkreślił rektor Jacek Semaniak.

Pierwszy linię mety przekroczył Piotr Jaśtal, student pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku bezpieczeństwo narodowe. – Sport jest moją pasją, trenuję sześć razy w tygodniu, oprócz biegania ćwiczę na siłowni i pływam. W biegu przez kampus wziąłem udział po raz kolejny, zawsze stawałem na podium, jednak nigdy nie zająłem pierwszego miejsca – powiedział Jaśtal.

Jutro kolejny dzień Juwenaliów, tradycyjnie w czwartek z miasteczka Politechniki Świętokrzyskiej ruszy studencki korowód. Zakończy się na kieleckim rynku, gdzie żacy odbiorą z rąk prezydenta Kielc symboliczne klucze do miasta.ZOSTAW KOMENTARZ