Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Plaza Park prawie gotowa. Rozpoczęła się budowa wieżowca

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Plaza Park prawie gotowa. Rozpoczęła się budowa wieżowca

Kielce / 25 czerwca 2019 / Tekst

Dobiegają końca prace przy budowie kompleksu handlowo-usługowego Plaza Park, który mieści się na działce przy skrzyżowaniu ulic Zagnańskiej i Jesionowej w Kielcach. Inwestor rozpoczął też już budowę pierwszego 16-piętrowego wieżowca.

Przypomnijmy: Plaza Park powstaje przy węźle Skrzetle, niedaleko doliny Silnicy i kieleckiego zalewu. Na terenie o powierzchni 2,5 hektara, który do 2008 roku należał do PKS-u, miało kiedyś powstać centrum handlowe Plaza. Ostatecznie jednak wycofano się z tych planów i sprzedano atrakcyjnie położoną działkę znanemu kieleckiemu deweloperowi Ryszardowi Grzybowi.

Plaza Park będzie się składać z dwóch budynków handlowo-usługowych i trzech mieszkalnych. - Pierwszy jest już gotowy, w drugim trwa wykańczanie części wspólnych, czyli kładzenie posadzek, kamienia, malowanie. Rozpoczęliśmy też budowę 16-piętrowego budynku mieszkalnego Plaza Tower. Trwają już prace ziemne, a niedługo przejdziemy do etapu palowania - informuje Andrzej Grzyb, syn inwestora, właściciela kieleckiej firmy Ryszard Grzyb Nieruchomości.

Plaza I to dwupiętrowy budynek z windami. Na parterze będą się mieścić m.in. market spożywczy sieci Społem, Maxipizza, salon z podłogami. Pierwsze piętro zajmą gabinety lekarskie oraz biura. Na drugim piętrze znajdą się również biura, w tym jedno duże z branży komputerowej. Plaza II to budynek jednopiętrowy, także z windami. Pomieści klub fitness "Endorfina Platinium" o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych, sklep wędliniarski, cukiernię i lokale biurowe . Część firm rozpocznie działalność we wrześniu.

Na Plaza Tower złożą się dwa 16-piętrowe budynki mieszkalne i prawdopodobnie trzeci, mniejszy, biurowo-mieszkalny. Zakończenie inwestycji jest planowane na koniec 2020 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ