STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»„Plastyk” w remoncie

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

„Plastyk” w remoncie

Kielce / 09 października 2017 / Tekst

Za osiem milionów złotych odremontowane zostaną budynki Zespołu Szkół Plastycznych imienia Szermentowskiego w Kielcach. Prace polegają na termomodernizacji wszystkich obiektów szkoły artystycznej. W tym momencie trwa wymiana okien w męskim skrzydle internatu. Jednocześnie elewacja przygotowywana jest do ocieplenia.

- Efekty tego remontu będą coraz bardziej widoczne. Z zewnątrz zauważymy, że rzeczywiście prace postępują, bo będzie się zmieniała elewacja i dachy. Natomiast wiosną zaczynamy termomodernizację w budynku pracowni i szkoły. Tu czeka nas logistyczne wyzwanie. Musimy tak prowadzić te prace, by nie zakłócać procesu dydaktycznego. Da się to drobić, ponieważ w kwietniu odchodzą klasy dyplomowe i wtedy będzie można remontować część pracowni. Wiele prac jest zaplanowanych także na przyszłe wakacje - mówi Maria Kowalczyk, dyrektorka kieleckiego „Plastyka”.

Remont Zespołu Szkół Plastycznych im. Szermentowskiego w Kielcach odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji termomodernizacji szkół artystycznych koordynowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inwestycje współfinansowane są z funduszy unijnych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna