Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»PiS popiera Wojciecha Lubawskiego

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

PiS popiera Wojciecha Lubawskiego

Kielce / 10 października 2018 / Tekst

Na środowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, członkowie partii poparli kandydaturę obecnego  prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego na kolejną kadencję. Przedstawili także swoich kandydatów do Rady Miasta.

-Nasi kandydaci będą zabiegać o to aby w nowym samorządzie wziąć odpowiedzialność za Kielce. Mam przekonanie, że nasi kandydaci to ludzie odważni, na których można polegać i którzy zawsze dotrzymują słowa - podkreślił podczas konwencji poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur PiS. -Wierzę w to, że uda się utrzymać Kielce na dobrej ścieżce rozwoju. Na tej ścieżce, na którą Kielce zostały wprowadzone w 2002 roku po zwycięskich wyborach Wojciecha Lubawskiego. Drużyna Prawa i Sprawiedliwości będzie nadal wspierać obecnego prezydenta - dodał poseł Lipiec.

Poseł Anna Krupka podkreśliła, że kandydaci PiS do rady Miasta, gwarantują dobrą współpracę z rządem. -Nasi kandydaci będą skutecznie lobbowali z Rządem PiS w pozyskiwaniu ważnych projektów dla miasta. Wyrazem takiej współpracy jest projekt "Budowa Laboratorium Głównego Urzędu Miar i Wag w Kielcach", który da impuls dla rozwoju miasta. Dzięki temu przedsięwzięciu powstaną nowe miejsca pracy i nowe przedsiębiorstwa. Usprawni to również współpracę miedzy kieleckimi uczelniami, a biznesem. Takich projektów możemy pozyskiwać więcej - mówiła poseł Krupka.

Parlamentarzystka zwróciła również uwagę na to,  że Kielce mogłyby rozwijać się jeszcze szybciej gdyby Rada Miasta ściślej współpracował z Samorządem Województwa. -Obecnie nie ma tej współpracy. Dowodem tego jest nieprzyznanie środków na platformę Smart City - dodała.

-Kandydaci PiS do Rady Miasta łączą w sobie doświadczenie, różne profesje, otwarte umysły i wrażliwe na potrzeby innych serca. Jestem przekonany, co do doskonałej współpracy Radnych Miasta z nami parlamentarzystami. Służę swoim doświadczeniem zdobytym jako radny i przewodniczący Rady Miasta - zaakcentował senator Krzysztof Słoń.

Przedstawiciele PiS podkreślili, że jednym z głównych zadań jakie podejmą będzie rewitalizacja ulic oraz chodników w mieście. Ponadto wsparcie dla rodzin i seniorów - zostaną wybudowane nowe place zabaw oraz przyblokowe strefy rekreacyjne. Przedstawiciele partii chcą również stawiać na bezpieczeństwo w mieście  m.in. rozbudować monitoring oraz skierować większą liczbę patroli straży miejskiej na obrzeża osiedli. Kandydaci do Rady Miasta zadeklarowali także utworzenie nowych bezpłatnych linii autobusowych, komunikujących osiedla zewnętrzne z centrum miasta.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna