Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Kielce świętują niepodległość

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Kielce świętują niepodległość

Kielce / 08 listopada 2018 / Tekst

W sobotę 10 listopada na Placu Wolności odbędzie się piknik "Służymy Niepodległej", który rozpocznie obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W programie wydarzenia organizowanego przez wojewodę świętokrzyskiego zaplanowano m.in. koncert Orkiestry Wojskowej z Dęblina, pokazy sprzętu i wyszkolenia wojskowego, występy artystyczne oraz uroczysty capstrzyk z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

-Liczne wydarzenia i uroczystości związane z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzimy już od początku roku ale przed nami kulminacja i te najważniejsze dni. W sobotę odbędzie się piknik w którym czynny udział wezmą wszystkie służby mundurowe. 11listopada rozpoczniemy od Mszy Świętej o godzinie 11 w Bazylice Katedralnej. Będziemy dziękować za niepodległość ale też modlić się o przyszłość naszej ojczyzny, po mszy o godzinie 12 wspólnie z całą Polską odśpiewamy hymn - mówiła podczas czwartkowej konferencji wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Później oficjalne uroczystości przeniosą się na Plac Wolności, tam zostaną złożone kwiaty oraz zaplanowano przemówienia kombatantów z przesłaniem dla młodego pokolenia.

-11 listopada jest świętem szczególnym, wszyscy obywatele naszego kraju powinni obchodzić to święto tak, jak my, tutaj w Kielcach. Na sobotę zaplanowaliśmy koncert Orkiestry Wojskowej z Dęblina oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Krasocin. Ponadto będziemy mogli zobaczyć pokaz walki w ręcz w wykonaniu żołnierzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych oraz pokaz dynamiczny Państwowej Straży Pożarnej - informuje pułkownik Paweł Chabielski Komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

O godzinie 16 wszyscy zgromadzeni odśpiewają Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego, natomiast o godzinie 17.30 rozpocznie się uroczysty capstrzyk.

-Jesteśmy organizacyjnie przygotowani do uroczystości. Logistycznie jest to poważne zadanie, wszystkie obowiązki zostały rozpisane. Już w piątek na Placu Wolności nie może być samochodów - powiedział prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Senator Krzysztof Słoń podkreślił, że wszyscy powinni jednoczyć się w świętowaniu tego ważnego wydarzenia. -Uroczystości, które odbędą się w Kielcach będą zapewne największymi w naszym województwie, jednak niepodległość będziemy świętować nawet w najmniejszej gminie. Zachęcam wszystkich do świętowania tego dnia, tylko wspólne świętowanie ma sens - mówił senator Słoń.

Urząd Wojewódzki zaprosił do świętowania wszystkich stulatków z terenu województwa świętokrzyskiego. Każdy z uczestników wydarzenia będzie mógł również dokonać wpisu do księgi pamiątkowej przygotowanej na tę okoliczność.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna