Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Pierwszy fragment Zagnańskiej gotowy! Będzie przejezdny na Wszystkich Świętych

wtorek, 15 października 2019 11:54 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Drogowcy kończą prace na jednym z fragmentów ulicy Zagnańskiej. Będzie on przejezdnyw okresie Wszystkich Świętych. Prace na wartej 130 mln zł budowie wspomnianej  arterii i ulicy Witosa idą bardzo sprawnie.

Największa drogowa inwestycja przysporzy kierowcom trochę problemów na przełomie października i listopada. Nie będą mogli skorzystać z parkingu w pobliżu nekropolii. Ale są też dobre wieści. Udostępniona zostanie nowa jezdnia ulicy Zagnańskiej i zarówno na niej, jak i na starej drodze możliwy będzie postój aut.

– Zmiany zostaną wprowadzone od 29 października i potrwają do 5 listopada. Prawe pasy ruchu na obydwu jezdniach będą przeznaczone na parkowanie, a lewy pas - przemieszczanie się. Miejsca postojowe zostaną wyznaczone praktycznie od obiektu Tęcza wzdłuż całej ulicy Zagnańskiej. Może być ich więcej niż w latach poprzednich – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg

Sam remont Zagnańskiej i Witosa przebiega bardzo sprawnie. Wykonano już 20 procent zaplanowanych prac. Niewykluczone, że jeszcze przed końcem miesiąca kierowcy będą mogli skorzystać z nowego ronda, które powstaje na skrzyżowaniu ulicy Radomskiej i Szybowcowej.

Po zakończeniu remontu kierowcy będą mogli też skorzystać z nowego parkingu przy cmentarzu.

Przebudowa ulic Zagnańskiej i Witosa oraz budowa nowego łącznika do ulicy Radomskiej ma się zakończyć do grudnia przyszłego roku. 

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO