Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

MIASTO

Na sesji zawrzało. Pierwsze zmiany w Radzie Nadzorczej

czwartek, 19 marca 2015 14:05 / Autor: Maciej
Na zdjęciu Janusz Koza
Maciej

Nowy członek Rady Nadzorczej spółki Korona Kielce S.A. Wybór padł na Kamila Suchańskiego, który został zaproponowany przez Sojusz Lewicy Demokratycznej. Ogłoszenie tej informacji podczas sesji Rady Miasta zostało poprzedzone zaognioną wymianą zdań między PO, a prezydentem.

Poszło o adwokata Grzegorza Kaletę, który został desygnowany na kandydata Platformy obywatelskiej. – Otrzymałem pismo od „Solidarności” w KKSM, w którym zarzucono, że kandydat zgłoszony przez PO jako członek rady nadzorczej odpowiada za tamtejsze wydarzenia – skomentował na początku obrad prezydent Wojciech Lubawski. – Są też informacje, że ten kandydat chciał wejść na mecz Korony w stanie nietrzeźwym. Nie wpuszczono go i został odprowadzony do izby. Potem sądził się z klubem o 140 tys. zł za utratę wizerunku. Przegrał tę batalię – dodał.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

-Zgłosiliśmy go, ponieważ jest wybitnym specjalistą w sprawach spółek handlowych. Tamta sprawa zakończyła się umorzeniem. Przypuszczam, że za słowa o nietrzeźwości spotkacie się panowie w sądzie – odpowiedziała Agata Wojda.

Sprawę komentuje Jarosław Machnicki, radny PO.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Po wymianie zdań prezydent ogłosił, że do Rady Nadzorczej zostanie włączony Kamil Suchański. Znany kielecki przedsiębiorca w organie nadzorującym kielecki klub zastąpi Teresę Serugę. Tym samym odrzucone zostały m.in. propozycje Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Platformy Obywatelskiej.

W Radzie Nadzorczej wciąż zasiadają prezes Janusz Koza, oraz wiceprezes Artur Sobolewski. Rotacja w składzie Rady to pokłosie porozumienia w sprawie dofinansowania Korony, do jakiego doszło między radnymi koalicji, a prezydentem na początku 2015 roku.

Tag:
Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO