Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Pierwsze Damy odwiedzą „Kostkę”

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Pierwsze Damy odwiedzą „Kostkę”

Kielce / 16 marca 2019 / Tekst
Pierwsze Damy odwiedzą „Kostkę” KPRP

Pierwsze Damy Polski i Węgier: Agata Kornhauser-Duda oraz Anita Herczegh odwiedzą uczestników turnieju szachowego zorganizowanego w ramach obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Wydarzenie odbędzie się 22 i 23 marca w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej.

Od 21 do 24 marca nasze miasto będzie gospodarzem centralnych obchodów „Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej”. W programie wydarzenia znalazło się wiele uroczystości oraz imprez towarzyszących. Jedną z nich jest specjalny turniej szachowy, który odbędzie się już w najbliższy piątek. – Serdecznie zapraszamy na „Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej” w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej, którego celem jest uczczenie naszych relacji z Węgrami, ale również popularyzacja gry szachowej i umożliwienie zawodnikom podniesienie rankingu FIDE. W turnieju mogą wziąć udział wszyscy chętni zawodnicy. Zgłoszenia można dokonywać za pośrednictwem strony www.chessarbiter.com lub u Jacka Matlaka, sędziego głównego – tłumaczy Katarzyna Moćko, członek klubu Victoria Komplexbud Kielce, który jest organizatorem szachowych zmagań.

Pierwszego dnia rozgrywek, około godziny 14.50 zawodników odwiedzą Pierwsze Damy Polski i Węgier: Agata Kornhauser-Duda oraz Anita Herczegh. – To dla nas duże wyróżnienie, które podnosi prestiż zawodów – dodaje Katarzyna Moćko. Turniej swoim patronatem objęli: Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego oraz Bogdan Wenta, prezydent Kielc. Dyrektorem wydarzenia będzie Leszek Jarosz, prezes Victoria Komplexbud Kielce. Pula nagród finansowych to sześć tysięcy złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ