Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Pandemia uderzyła w MPK. Setki tysięcy złotych strat

środa, 08 kwietnia 2020 14:55 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Około sto tysięcy kilometrów mniej niż planowano przejechały autobusy komunikacji w Kielcach przez dwadzieścia ostatnich dni marca. To efekt panującej obecnie pandemii koronawirusa. Straty z tego powodu szacowane są na 700 tysięcy złotych.

Jak mówi Radiu eM Kielce prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Elżbieta Śreniawska, może to być źródło wielu problemów. – To dla nas ogromna wyrwa w finansach, którą musimy w przyszłości odrobić. Miejmy nadzieję, że sytuacja szybko się poprawi – dodaje.

Wyliczenia prowadzone są w systemie dekadowym, który obejmuje dwadzieścia dni. Według nich początek marca przyniósł zakładane wyniki. Problem pojawił się dopiero w kolejnych tygodniach.

Ponadto spółka ponosi również dodatkowe koszty związane z dezynfekcją autobusów i zabezpieczeniem pracowników. – Wszyscy mają wydawane płyny do dezynfekcji, maseczki z filtrami i specjalne maty. Koszty to na pewno grubo ponad sto tysięcy złotych – informuje prezes Śreniawska.

Skomplikować może się również sytuacja pracowników. – Być może nie będziemy mieli innego wyjścia i zostaniemy zmuszeni do obniżenia im czasu pracy. Zobaczymy jednak co przyniesie przyszłość – dodaje prezes MPK.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO