Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Pamiątki z rodzinnych albumów

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Pamiątki z rodzinnych albumów

Kielce / 13 lutego 2018 / Tekst
Fotografia Jana Kuśnierza w mundurze Wojska Polskiego. Ze zbiorów Zofii Kuśnierz- Misiak Fotografia Jana Kuśnierza w mundurze Wojska Polskiego. Ze zbiorów Zofii Kuśnierz- Misiak

Archiwum kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej wzbogaciło się o zdjęcia i dokumenty dotyczące trzech żołnierzy AK z okręgu Sandomierskiego. Chodzi o podporucznika Jana Kuśnierza, kapitana Ignacego Zarobkiewicza i kapitana Tadeusza Kucharskiego. Pamiątki udostępnili pracownikom IPN członkowie rodzin wojskowych. Uroczystość przekazania kopii cyfrowych pozyskanych kolekcji odbędzie się w tę środę (14.02) o godzinie 13 w Przystanku Historia IPN.

Jak mówi Robert Piwko, archiwista z IPNu pamiątki mogą mieć dużą wartość dla badaczy przeszłości. - Szczególnie zdjęcia z okresu międzywojennego pokazujące służbę kapitana Kucharskiego w Sandomierzu pokazują życie kadry oficerskiej. W tych zbiorach znajdziemy wiele fotografii wykonanych na przykład podczas wyjazdów. Ciekawe są też dokumenty o procesach po 1944 i 45 roku. One także poszerzają stan wiedzy o relacjach między państwem totalitarnym a jednostką – mówi Robert Piwko.

Uroczystość odbędzie się w ramach obchodów 76. rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna