Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Wczorajsze spotkanie prezydenta Kielc z rodzicami uczniów i dyrekcją Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach nie przyniosło rozwiązania sprawy. Przypomnijmy, Urząd Miasta wypowiedział umowę najmu budynku po gimnazjum przy ulicy Marszałkowskiej. Wywołało to sprzeciw rodziców i części kielczan. W sprawie odbędą się kolejne spotkania, ale ich termin nie jest jeszcze znany.

Szef MSWiA Joachim Brudziński poinformował, że zatrzymany został mężczyzna który wysłał listy z pogórżkami m.in do prezydenta Kielc Krakowa i Łodzi.

W 2018 roku do Sądu Okręgowego w Kielcach wpłynęło 21 590 spraw, a załatwionych zostało 21 651.   Liczba ta oznacza dodatni wskaźnik opanowania wpływu, czyli zrealizowanie planu rocznego oraz spraw zaległych. Sąd Rejonowy w Kielcach miał do rozpatrzenia 276 847 spraw,  z czego sfinalizował 100 076.

Przebudowa ulicy Witosa i Zagnańskiej, problem z reformą oświaty i podwójnym rocznikiem, liczne spotkania oraz przygotowania do reorganizacji urzędu miasta - to według Bogdana Wenty najważniejsze zadania z jakimi musiał się zmierzyć w pierwszych stu dniach swojej prezydentury.

Major Eugeniusz Gedymin Kaszyński, ps. „Nurt” został patronem 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Święto brygady corocznie będzie obchodzone jedenastego czerwca.

Kielczanie wzięli udział w oficjalnych uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się przy Pomniku Armii Krajowej na Skwerze im. Stefana Żeromskiego. – Żołnierze powstania antykomunistycznego dla wielu byli przykładem niezłomności, źródłem nadziei i wiary w ostateczne zwycięstwo – pisał w liście do uczestników wydarzenia prezydent Andrzej Duda.

Młodzież z I LO im. Stefana Żeromskiego  podsumowała półroczne działania związane z edukacją w zakresie ochrony praw zwierząt. W ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii" uczennice kieleckiego I LO w Kielcach przeprowadziły spotkania z grupą 600 uczniów, zbierając przy tym ogromne ilości karmy i akcesoriów dla zwierząt.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego obejrzeli spektakl pt. „Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni”. Prezentacja odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury.

Na kieleckim Cmentarzu Piaski przed pomnikiem pamięci poświęconym żołnierzom zamordowanym przez Urząd Bezpieczeństwa odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W Kielcach przy ulicy Dużej 9 doszło do częściowego zawalenia się jednej z nieużytkowanych kamienic. Według wstępnych ustaleń w budynku nie było żadnych osób i nikt nie ucierpiał. Informacja zostanie potwierdzona po sprawdzeniu obiektu przez psy  tropiące.

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kielczanie będą mogli włączyć się w uczczenie bohaterów podziemia niepodległościowego w trakcie uroczystości zorganizowanych przez Agatę Wojtyszek, wojewodę świętokrzyskiego oraz kielecką Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej.

Wicepremier Jarosław Gowin oraz minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz uczestniczyli w pierwszym Kongresie Ekologii Powietrza w Targach Kielce. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach targów Enex i Ekotech.

Wicepremier Beata Szydło podsumowuje programy społeczne i socjalne rządu Prawa i Sprawiedliwości. W tym celu gości w województwie świętokrzyskim. W Urzędzie Wojewódzkim uczestniczyła w debacie z samorządowcami przedstawicielami szkół, przedszkoli i żłobków.

W Kielcach odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie partnerów projektu "Wolontariat w Twoim Mieście, w Twoim regionie". Celem projektu jest  promowanie wolontariatu  w sporcie poprzez wypracowanie dobrych praktyk,  które będzie można  wdrożyć w każdym kraju partnerskim oraz stworzenie programu treningowego dla wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem sportowym.

Spotkaniem „Jaka przyszłość Europy?” zainaugurował działalność Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Kielcach. Gościem specjalnym wydarzenia był wiceminister Piotr Wawrzyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Tłusty Czwartek z MPK

Kielce / 27 lutego 2019 /

Specjalną akcję na Tłusty Czwartek połączoną ze zbiórką charytatywną organizuje w Tłusty Czwartek Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach.

Na ulicy Zeromskiego, na wysokości apteki, tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Prostą doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W miejscu stłuczki występują utrudnienia w ruchu.

Michał Bednarski, Alicja Fojcik, Aleksandra Klusek-Gębska, ks. Jan Oleszko, Ewa Parkita, Włodzimierz Pawlik, Wojciech Rokita, Stanisław Rupniewski, Jarosław Skulski i Arkadiusz Szostak to laureaci Nagrody Miasta Kielce za 2018 rok. Jury przyznało też dwa wyróżnienia zbiorowe. Otrzymali je Letni Klub Śniadaniowy oraz Studio Tańca i Stylu "Rewanż".

Piknik NATO na Bukówce

Kielce / 26 lutego 2019 /

Pokazy walki wręcz, pokazy sprzętu, koncerty i żołnierska grochówka – m.in. takie atrakcje czekają na uczestników pikniku wojskowego „20 lat Polski w NATO”, który odbędzie się 9 marca w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

1 marca nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych – informuje Centralny Ośrodek Informatyki i Ministerstwo Cyfryzacji. Ma to związek z wdrożeniem e-dowodów osobistych.

Prawie 240 milionów złotych zostanie przekazanych samorządom w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Nabór do programy rozpoczyna się 4 marca.

Msza Święta, uroczysty apel, ale i szereg wydarzeń towarzyszących znalazło się w planie obchodów tegorocznego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kielcach. Na uroczystości zaprasza Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski oraz dr Dorota Koczwańska-Kalita, naczelnik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach.

"Trzynastka" dla emerytów, wprowadzenie 500+ na pierwsze dziecko, zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, , przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych oraz obniżenie kosztów pracy - to nowa "piątka PiS", którą zaprezentowała w regionie  Anna Krupka wiceminister sportu i turystyki .

Uroczystą przysięgę wojskową złożyło 130 żołnierzy służby przygotowawczej podczas apelu na kieleckim Placu Wolności. – To szczególny moment dla każdego z nas, bo poświęcamy nasze życie ukochanej ojczyźnie – mówi szeregowy elew Katarzyna Biesik.

Strona 6 z 450

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna