Zapiecek
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

134 elewów służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych złożyło na Placu Wolności w Kielcach przysięgę wojskową. Przysięgli strzec granic kraju, niepodległości, konstytucji czy honoru żołnierza. Ci młodzi ludzie wybierając taką drogę poświęcają wiele, lecz dołączają do cenionej i ważnej grupy zawodowej.

Firma ITS Michalczewski złożyła najbardziej korzystną cenowo ofertę w przetargu na obsługę linii autobusowych w Kielcach. Do przetargu przystąpiło jeszcze Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej.

Na kieleckiej Bruszni montowany jest nowy krzyż powstańczy. Prace przy montażu nie należą do najłatwiejszych, bo krzyż a ma 31 metrów wysokości, 7 rozpiętości, a jego waga to około 8 ton. 

Ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych ekspozycji i niemal 160 wystawców z całego świata. Tak wyglądają Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO 2017, które rozpoczęły się dziś w halach Targów Kielce.

Ceramiczne talerze na ścianach, multimedialna biblioteka, miejsce na miejskie wystawy czy zegar planet – to tylko niektóre zmiany jakie zaproponowali architekci Marcin Kamiński i Bartosz Bojarowicz, którzy zaprezentowali szczegółową koncepcję zagospodarowania dworca.

U zbiegu ulic Wrzosowej i alei księdza Jerzego Popiełuszki w Kielcach powstanie Centralne Laboratorium Głównego Urzędu Miar i Wag. - To historyczny moment dla naszego miasta i województwa – mówi prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

Dawny most im. kpt. Kazimierza Herwina-Piątka na kieleckim Słowiku został upamiętniony. W miejscu, gdzie się znajdował stanął pomnik, do konstrukcji którego wykorzystano charakterystyczne belki z dawnej budowli.

U zbiegu ulic Wrzosowej i alei księdza Jerzego Popiełuszki w Kielcach powstanie Centralne Laboratorium Głównego Urzędu Miar i Wag. Budowa ma kosztować blisko 200 milionów złotych.

W najbliższą środę oraz czwartek mogą wystąpić utrudnienia w płaceniu kartą w kieleckich parkomatach. Ma to związek ze zmianą firmy, która będzie obsługiwać płatności.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej planuje przerwę w dostawach ciepłej wody dla północnych osiedli Kielc. Na utrudnienia muszą przygotować się mieszkańcy osiedli Świętokrzyskie, Na Stoku, Słoneczne Wzgórze, Nowy Bocianek oraz Uroczysko II, którzy od poniedziałku 10 lipca do niedzieli 23 lipca br. nie będą mieli ciepłej wody.

"Kostka" dzieciom i miastu

Kielce / 03 czerwca 2017 /

- To była naprawdę świetna impreza – tak o festynie zorganizowanym przez Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej mówili uczniowie i ich rodzice. W imprezie wzięło udział kilkaset osób.

Pokazy sztuk walki, mecz ojców, malowanie twarzy, kiermasz ozdób i biżuterii czy też nauka tańca i przejażdżka kucykami- to tylko kilka z wielu atrakcji, które przygotowała Szkoła Podstawowa nr 27 w Kielcach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły dla uczniów i mieszkańców miasta. Kielczanie – zarówno ci mali, jak i ci duzi byli zachwyceni.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek przygotowała niespodziankę dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. W sobotę, 3 czerwca w godz. 11-16, przed budynkiem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego będzie czekało na nich wiele atrakcji. Ze spotkania skorzystają też dorośli. 

Festyn z Kostką

Kielce / 02 czerwca 2017 /

Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej przygotował niespodziankę dla swoich uczniów i mieszkańców miasta.  3 czerwca na placu przy budynku szkolnym odbędzie się festyn rodzinny.  Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji.

Strona 9 z 654

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Zapiecek