Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

W  polskich szpitalach brakuje lekarzy i pielęgniarek. Pacjenci nie mogą liczyć więc na skoordynowaną opiekę medyczną. Sytuację miała poprawić sieć szpitali. Tak się jednak nie stało.  Co na to Ministerstwo Zdrowia?

W Katedrze kieleckiej pożegnano byłą kielecką radną i działaczkę społeczną Urszulę Radziszewską. Zmarła została pochowana na Cmentarzu Starym w Kielcach.

100 litrów krwi na 100-lecie w 100 dni. Akcję honorowego oddawania krwi na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowało Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z kieleckiej Bukówki. Dziś chętni mogli oddać krew w jednostce wojskowej.

Na czwartkowej sesji Rady Miasta, kieleccy radni przegłosowali zmiany w budżecie miasta. Zakładają one przeznaczenie dodatkowych pieniędzy na budowę placów zabaw, fontanny u zbiegu ulic Sandomierskiej i Źródłowej oraz kupno nowego baneru promocyjnego.

Dziś w kieleckim Geoparku odbędzie się kolejna prelekcja popularnonaukowa, realizowana w ramach spotkań Geo-Czwartkowych.

Hackathon, czyli maraton programistyczny odbędzie się w Kielcach w połowie czerwca. Uczestnicy, będą pracować non stop przez okres ok. 40 godzin.

58 zadań zostało zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Kolejnym etapem będzie ich weryfikacja i dopuszczenie do głosowania.

Broń, transportery opancerzone i wojskowy helikopter – to główne atrakcje odbywającego się Dnia Otwartych Koszar w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce. Jednostkę zwiedzało 600 zwiedzających ze szkół i przedszkoli. 

Specjalnie dla lekarzy Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje "Białą sobotę". Inicjatywa zrealizowana zostanie 19 maja we wszystkich placówkach ZUS w kraju. - Dla specjalistów będzie to doskonała okazja, by nauczyć się jak wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie - napisał w komunikacie Paweł Szkalej, rzecznik kieleckiego oddziału instytucji.

Powołania do Wojsk Obrony Terytorialnej, jakie miały miejsce w ten weekend spowodowały, że liczebność piątego rodzaju sił zbrojnych przekroczyła 10 tysięcy żołnierzy.

W najbliższą sobotę, czyli 19 maja obchodzić będziemy Światowy Dzień Nieswoistych Zapaleń Jelit. Tego dnia, w ramach solidarności z chorymi wiele instytucji na świecie, ale także i w Polsce rozświetla swoje budynki na fioletowo - międzynarodowy kolor tej choroby. Od ubiegłego roku w akcję włączają się również Kielce.

Warsztaty dla przyszłych i obecnych mam organizowane są dziś w Hotelu Grand Kielce przy ul. Sienkiewicza 78. Spotkanie prowadzi  aktorka i aktywna mama Paulina Holtz.

Blisko 2 miliony złotych kosztowała renowacja kanalizacji wodnej na ulicy Zagnańskiej i Witosa. Roboty nadzorowane przez Wodociągi Kieleckie trwały siedem miesięcy, a w tym czasie poprawiono stan techniczny trzech kilometrów sieci wodociągowej.

Miejski Zarząd Dróg chce jeszcze w tym roku wyremontować trzy ulice w Kielcach. Chodzi o Radiową, Kościuszki i Kaczorowskiego. Inwestycje zostaną zrealizowane pod warunkiem, że miasto otrzyma dofinansowanie z Programu na rzecz Rozwoju i Konkurencyjności Regionów.

Strona 9 z 714

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna