Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KIELCE

"Drukarze bibuły" w IPN

Kielce / 08 grudnia 2016 /

Uczniowie kieleckich szkół mogli dziś w Przystanku Historia Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach zdobyć wiedzę o tym, jak wyglądał druk i kolportaż podziemnej prasy w latach 80. minionego wieku. Ze światem „drukarzy bibuły” zapoznawali ich Robert Adamczyk i Paweł Perchel.

O tym, że geometria to nie tylko nudne wzory i obliczenia, ale i świetna zabawa mogły się przekonać dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Kielcach, które brały udział w projekcie Podróż do Bryłkolandii.

Ala, Bartek i Franek, kolejne trojaczki urodzone w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Zespolonym w Kielcach zostały dziś wypisane do domu.

SOR oblężony

Kielce / 08 grudnia 2016 /

Szpitalny Oddział Ratunkowy na kieleckim Czarnowie od rana przeżywa oblężenie. Wszystko za sprawą pacjentów, którzy trafiają tam z urazami ortopedycznymi.

Tak zwany "trójkąt bermudzki", czyli teren łączący aleję IX Wieków Kielc z ulicami Mojżesza Pelca i Piotrkowską w końcu zostanie zagospodarowany. Od wielu lat jest to klepisko, na którym jedyną atrakcją było rozbijane co jakiś czas wesołe miasteczko. 

Dziewięć zespołów projektantów zgłosiło swoje koncepcje dotyczące przebudowy kieleckiego dworca PKS. O tym jak będzie wyglądał finalny projekt przekonamy się w połowie grudnia. 

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje dotyczące rewitalizacji kieleckich osiedli. Przynajmniej na razie nie dojdzie ona do skutku. Jednak nie oznacza to, że zmarnują się przeznaczone na nią unijne pieniądze.

Po wielu latach drogowcy w końcu wyremontują ulicę Górniczą na osiedlu Herby. Droga ma około kilometra długości, a jej nawierzchnia jest w tragicznym stanie.

Miejski Zarząd Dróg odzyska ponad 300 tysięcy złotych od firmy Mota-Engil, która była jednym z wykonawców podczas budowy Węzła Żelazna. Pieniądze zostały wypłacone przez pomyłkę.

 

Święty Mikołaj wędruje dziś po Kielcach. Odwiedził już między innymi Świętokrzyskie Centrum Pediatrii, szkoły oraz inne placówki, gdzie przebywają najmłodsi. 

Sezon mikołajkowo-bożonarodzeniowy w centrum Kielc oficjalnie rozpoczęty. Światełka na choince w Rynku rozbłysnęły dziś o godzinie 13.

Historycy z Kielc, Warszawy, Gdańska czy Lublina obradują w stolicy województwa świętokrzyskiego. W Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia trwa konferencja naukowa na temat Polskiej Policji tzw. „granatowej”, która funkcjonowała w Generalnym Gubernatorstwie w czasach II wojny światowej. Była to formacja stworzona przez hitlerowców a w jej szeregach znajdowali się Polacy. Mieszkańcy okupowanego kraju byli zobligowani do pełnienia służby pod groźbą kary. Dorota Koczwańska-Kalita mówi, że policja ‘granatowa’ była tworem kontrowersyjnym, niejednoznacznym i do dziś budzącym wiele pytań. Konferencja historyków w Kielcach ma z różnych stron ukazać policyjną formację z czasów wojny.

Studentka współpracująca z osobami starszymi i chorymi, koło Caritas oraz młody misjonarz otrzymali tegoroczne Laury Wolontariatu. To najaktywniejsi dobroczyńcy, którzy wybrani zostali spośród 29 zgłoszeń – osób indywidualnych i grup. 

Pomagali ze smakiem

Kielce / 05 grudnia 2016 /

Towarzystwo Pomocy imienia świętego Brata Alberta zainaugurowało w Kielcach kampanię  pod nazwą „Pomagamy ze smakiem”.  Jest to ogólnopolska akcja, która ma zwracać uwagę na  potrzebę wspierania najuboższych. 

Strona 9 z 617

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay