Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

 Nowe ścieżki, ławki i siedziska oraz lapidarium czy punkt widokowy – w taki sposób projektanci z Instytutu Dizajnu chcieliby zagospodarować teren rezerwatu Wietrznia. 

Przez kilka dni historycy i funkcjonariusze służb mundurowych będą omawiali zbrodnię z kwietnia 1940 roku. W ten poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Katyński, który organizowany jest z inicjatywy kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej. W serię spotkań włączają się takie instytucje jak Muzeum Katyńskie, Komenda Główna Policji czy Służba Więzienna.

250 pasażerów w tydzień – to wynik nowej linii nocnej N2 wprowadzonej przez Zarząd Transportu Miejskiego.

Już po raz dziewiętnasty Szkoła Podstawowa nr 18 w Kielcach zorganizowała konkurs pt. „Bądź ostrożny na drodze”. Jest on skierowany do uczniów klas drugich kieleckich szkół. W tym roku wzięło w nim udział 10 placówek. 

Spotkanie nauki z biznesem

Kielce / 20 kwietnia 2017 /

Wiedza, umiejętności i kompetencje… Jak połączyć te elementy w całość pozwalającą młodym ludziom skutecznie stawiać pierwsze kroki w biznesie? Między innymi nad tym problemem zastanawiają się uczestnicy Kieleckich Dni Biznesu, które rozpoczęły się dziś w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Przez cztery dni będzie można pogłębić swoje rozumienie żydowskiej religii i kultury, a w piątek posłuchać klezmerskiej muzyki w znakomitym wykonaniu. W poniedziałek, 24 kwietnia ruszają VI Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko–Żydowskie.

Krok w stronę uzbrojenia kolejnych terenów inwestycyjnych w Kielcach. Kielecki Park Technologiczny na dniach ogłosi przetarg na wykonawce, który w maju powinien rozpocząć prace. Ponad 15 hektarami gruntów już teraz zainteresowanych jest blisko 20 firm.

Choć kwietniowy atak zimy nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem, to jednak ma prawo być powodem do zmartwień zwłaszcza dla rolników, sadowników a także i dla konsumentów. Wiosenne przymrozki oraz intensywne opady ciężkiego i mokrego śniegu mogły uszkodzić wiele roślin. Co dla wszystkich oznacza straty pieniężne. 

Małgorzata Sołtysiak została usunięta z władz Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego. – Dowiedziałam się o tym z mediów. Nie poinformowano mnie wcześniej o zjeździe Ruchu. Wszystko odbyło się za moimi plecami – powiedziała działaczka.

Trwają  egzaminy gimnazjalne. W województwie świętokrzyskim do egzaminów zgłoszonych zostało ponad 11 tysięcy uczniów. Gimnazjaliści mają już za sobą sprawdzian wiedzy humanistycznej. O pierwsze wrażenia zapytaliśmy uczniów Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Kielcach. 

Drogowcy nadal muszą szukać wykonawcy projektu dla dużej inwestycji związanej z budową nowych ścieżek rowerowych w Kielcach. Oferty zaproponowane w pierwszym przetargu okazały się zbyt drogie. 

Pracownicy Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych zabrali głos w sprawie kolejnych kłopotów firmy. Zrzeszeni w związkach „Marmury” i „Budowlani” uważają, że zatrzymanie pracy niektórych kopalń jest wynikiem niekorzystnej umowy kupna zorganizowanej części przedsiębiorstwa, którą Agencja Rozwoju Przemysłu zawarła z syndykiem masy upadłościowej dawnych KKSM. Sprawa ma trafić do prokuratury.

Mieszkańcy Kielc będą musieli jeszcze poczekać na odbiór czujników czadu do swoich mieszkań. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ma problem z rozstrzygnięciem przetargu, co znacznie opóźni cały proces.

Powrót zimy dał się we znaki nie tylko mieszkańcom regionu, ale również drogowcom. Miejski Zarząd Dróg postanowił zarządzić akcję interwencyjną, a po ulicach Kielc jeździ 8 pługopiaskarek. 

Strona 9 z 645

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay