Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

W Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego można oglądać Order Orła Białego, którym pisarz został pośmiertnie uhonorowany. Medal z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odebrał Robert Kotowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach.

Uroczysta pierwsza sesja kieleckiej Rady Miasta odbędzie się w najbliższy czwartek, 22 listopada o godzinie 10. Podczas posiedzenia ślubowanie złożą radni Rady Miasta Kielce oraz prezydent.

W ostatnim Tygodniku eM Kielce pisaliśmy o koncercie "Ojczyzno ma..." poświęconemu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Napisaliśmy, że odbędzie się on trzykrotnie, jednak nastąpiła pomyłka.

Dziewięć pokazów konkursowych z rekordową liczbą 46 filmów dokumentalnych, pokaz przedpremierowy filmu "Amatorzy" i niezwykły maraton filmowy opowiadający historię polskiego kina dokumentalnego. To wszystko będzie można zobaczyć podczas 24 Festiwalu Form Dokumentalnych "Nurt", który rozpoczął się dziś w Kieleckim Centrum Kultury.

Przed budynkiem VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach został zasadzony Dąb Niepodległości,  pobłogosławiony przez Ojca Świętego Franciszka z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nie będzie koalicji Projektu Świętokrzyskie Bogdana Wenty ani z Koalicją Obywatelską ani z Prawem Sprawiedliwości. Wenta zaprasza jednak do klubu prezydenckiego ugrupowania kandydatów, którzy poparli go po I turze wyborów. 

Przedszkolaki z Przedszkola Maluchowo przekazały dziś prezenty wcześniakom ze Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka. Akcja została zorganizowana w przeddzień Międzynarodowego Dnia Wcześniaka.

Choć trudno podsumować szesnaście lat rządów Wojciecha Lubawskiego na dwóch stronach gazety, postanowiliśmy się z tym zmierzyć. Oto subiektywne – podkreślmy to słowo – zestawienie najważniejszych sukcesów i porażek byłego prezydenta Kielc.

Do końca listopada powinny zakończyć się remonty kilku ulic w Kielcach. Ostatnie prace trwają na ulicy Łopuszniańskiej, Grunwaldzkiej oraz Piekoszowskiej.

Bardzo sprawnie idą prace rozbiórkowe dworca autobusowego w Kielcach. Budowlańcy wyprzedzają harmonogram prac.

Żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z kieleckiej Bukówki odwiedzili małych pacjentów przebywających w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Wojskowi przynieśli ze sobą prezenty oraz mnóstwo uśmiechu i pozytywnej energii. To już trzecia tego typu wizyta i jak zapowiadają mundurowi - nie ostatnia.

Rozmowa z prezydentem elektem, Bogdanem Wentą.

Strona 10 z 880

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna