Dąbrowa 750x200

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Kielecki pomnik Przemysława Gosiewskiego stanie prawdopodobnie przed "Przystankiem Historia" IPN przy ulicy Warszawskiej. O zgodę na budowę monumentu w tym miejscu wystąpił do prezydenta Kielc senator PiS Krzysztof Słoń, przewodniczący komitetu społecznego budowy pomnika.

 

Problem z przebudową ulicy Barwinek w Kielcach. Oferty przetargowe okazały się znacznie wyższe niż zakładany budżet miasta.

Do szarpaniny między 46 - latkiem, a młodym kielczaninem doszło we wtorek ok. godziny 22 na kieleckim osiedlu Ostra Górka. Pokrzywdzony mężczyzna zmarł na miejscu.

Kieleccy policjanci poszukują 79- letniej mieszkanki miasta, która w dniu 09.07.2018 roku około godziny 19:00 wyszła z domu do sklepu na zakupy i do chwili obecnej nie powróciła, a miejsce jej pobytu nie jest znane. 

We wtorek grupa ginekologów onkologów z całej Europy przejechała przez nasze miasto na rowerach, aby okazać solidarność z kobietami walczącymi z chorobą nowotworową. Wydarzenie miało również na celu promocję zdrowego stylu życia oraz badań profilaktycznych.

Kilkaset mam z dziećmi i osobami towarzyszącymi wzięło udział w Pikniku Kieleckich Mam, który odbył się dzisiaj w Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach. Uczestniczki mogły porozmawiać i zrelaksować się, a ich pociechy wziąć udział w zajęciach tanecznych i plastycznych.

Zakończył się nabór na kieleckie uczelnie. Rekordową rekrutację odnotowano na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. W internetowym systemie naboru wzięło udział prawie 9 tysięcy osób.

Zmiany w wydziale komunikacji w kieleckim ratuszu. Skróci się czas rejestrowania samochodu, bowiem interesanci mogą korzystać z karty płatniczej bezpośrednio przy okienku rejestracji.

Władze miasta odniosły się do protestu mieszkańców osiedla pod Telegrafem w związku z planowaną inwestycją firmy Hydrogeotechnika. Urzędnicy mówią o trwających procedurach, a przedsiębiorstwo nie widzi nic złego w swoich planach.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, prezydent Kielc, Wojciech Lubawski poinformował, że miasto nie da 4,5 mln zł PGE VIVE Kielce. O dodatkowe pieniądze wnioskował prezes klubu Bertus Servaas.

Oddział ortopedyczny w Szpitalu Kieleckim otrzymał dodatkowe 2,5 miliona złotych w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.  Lecznica zrealizowała już dotychczasowe założenia i dlatego otrzymała kolejne dofinansowanie.

Rozpoczęły się prace remontowe dachu Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Po 13 latach od ostatnich prac, okazuje się, że pokrycie trzeba pilnie wymienić. Obecny dach, wykonany zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków, okazał się być nietrwały i w wielu miejscach przecieka, co zagraża eksponatom.

Mieszkańcy osiedla pod Telegrafem protestowali w niedzielę w związku z planowaną inwestycją firmy Hydrotechnika. Przedsiębiorstwo chce przy ul. Karskiego wybudować składowisko groźnych odpadów chemicznych.

Już po raz 33 w foyer Małej Sceny Kielckiego Centrum Kultury, można podziwiać wystawę lilii organizowaną przez Polski Związek Działkowców Okręgu Świętokrzyskiego. Odwiedzający mogą obejrzeć pond 400 okazów wyhodowanych przez działkowców z całego województwa.

Strona 9 z 728

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna