Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Miejscy urzędnicy pytają mieszkańców jak oceniają zeszłoroczną edycję budżetu obywatelskiego. Ankietę w tej sprawie można wypełniać na stronie internetowej www.idea.kielce.eu.

Kolejny alarm smogowy nad Kielcami. Z poniedziałku na wtorek normy pyłu zawieszonego PM 10 zostały przekroczone o ponad 800%. Niewiele lepiej było o poranku.

Odsłonięcie popiersia Jana Karskiego, uroczyste otwarcie Pokoju Błogosławieństw i wernisaż wystawy „Abraham i Franciszek”. Dla Stowarzyszenia im. Jana Karskiego niedziela upłynęła pod znakiem ważnych wydarzeń.

Tysiące kielczan w weekend skorzystało ze sprzyjającej pogody i spędziło aktywnie czas na kieleckich stokach. Prawdziwe tłumy pojawiły się na kieleckiej Skoczni. Nie mniej chętnych wybrało się na Telegraf.

Czas na Żaklinalia

Kielce / 15 stycznia 2017 /

Spotkania z przedsiębiorcami i i specjalistami od biznesu, wystawa kół naukowych, ale i turniej X-boxa czy rozgrywki sportowe – tak na Politechnice Świętokrzyskiej upłynie najbliższy wtorek, a wszystko za sprawą Żaklinaliów, czyli dnia studenckiej radości.

Po raz 25. wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całym kraju zbierają pieniądze na zakup urządzeń dla oddziałów pediatrycznych oraz geriatrycznych.

Kielczanie symbolicznie powitali amerykańskich żołnierzy świetnie się przy tym bawiąc. Na placu Wolności odbył się piknik „Bezpieczna Polska” towarzyszący przybyciu sojuszniczych wojsk, które mają wzmocnić wschodnią flankę NATO. Wojacy z kieleckiej Bukówki przygotowali dla mieszkańców miasta i regionu sporo atrakcji. Odwiedzający mogli wziąć do ręki broń, którą dysponują polscy żołnierze oraz zasiąść za sterami pojazdów bojowych.

Właściciele prywatnych posesji  mogą bez zezwolenia wycinać swoje drzewa lub krzewy, jeżeli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Od tego roku obowiązują nowe przepisy.

Podobały wam się wojskowe pokazy, które latem towarzyszyły szczytowi NATO w Warszawie? Przygotujcie się na powtórkę. W najbliższą sobotę na Placu Wolności w Kielcach od godziny 12 będziemy mogli zobaczyć występy orkiestr wojskowych oraz zasiąść za sterami czołgu Leopard czy opancerzonego transportera Rosomak. Piknik pod hasłem „Bezpieczna Polska” organizowany jest w związku z przyjazdem do naszego kraju amerykańskich żołnierzy, którzy mają wzmocnić wschodnią flankę Sojuszu Północno-Atlantyckiego. 

Nie ma śladu po smogu

Kielce / 12 stycznia 2017 /

W Kielcach poprawił się stan jakości powietrza. Według pomiarów wykonanych w południe w czwartek przy ul. Jagiellońskiej jest on określany jako „dobry”, a w Nowinach - „bardzo dobry”. Na korzystną zmianę wpłynęła… niżowa, wietrzna pogoda.

 

Spore zamieszanie w Instytucie  Chemii na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Do naszej redakcji docierały sprzeczne informacje. Jedni mówili o wybuchu, inni także o ewakuacji. A co tak naprawdę się wydarzyło?

 

TechKlub zaprasza

Kielce / 11 stycznia 2017 /

Jak opanować emocje podczas wystąpień publicznych? Jak wykorzystać słowo mówione w biznesie? Między innymi na te pytania znajdziemy odpowiedź podczas spotkania kieleckiego TechKlubu. Dziś o godzinie 17.30 w Instytucie Dizajnu posłuchamy także o formującej się lokalnej społeczności mówców. - Pomysł jest odpowiedzią na duże zainteresowanie wielu osób, szczególnie studentów, którzy w mediach społecznościowych dopytywali, czy taka organizacja funkcjonuje na terenie Kielc – mówi Arkadiusz Sobczyk,  inicjator społeczności kieleckich mówców.

Wzrasta liczba zabiegów neurochirurgicznych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. W minionym roku wykonano tu około 1450 operacji, czyli o dziesięć procent więcej niż w 2015 roku.  Sukcesywnie przesuwa się też górna granica wieku operowanych.   

Przetarg na dostawę nowych autobusów dla Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach zostanie prawdopodobnie unieważniony. Powodem jest zbyt wysoka cena jaką zaoferowali dostawcy pojazdów.

Strona 9 z 625

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay