Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Na czwartkowej sesji kieleckiej Rady Miasta, radni jednogłośnie zgodzili się na zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego ulic Krakowskiej i Podklasztornej. Ma on na celu przystąpienie do prac nad parkingiem wielopoziomowym w tym rejonie.

Wenta za ACTA 2

Kielce / 13 września 2018 /

Europarlament zagłosował we wtorek za kontrowersyjną dyrektywą unijną dotyczącą praw autorskich. Za jej przyjęciem było 438 posłów, w tym Bogdan Wenta, kandydat na prezydenta Kielc.

Od piątku do 1 października mieszkańcy mogą głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak w poprzednim roku do wydania jest 5 milionów złotych.

Wolontariuszom Szlachetnej Paczki zostało ostatnie sto dni do momentu wyjazdu do potrzebujących z przedświąteczną pomocą. Z tej okazji odtańczyli przy pomniku Henryka Sienkiewicza tradycyjnego poloneza, jednocześnie zachęcając przechodniów do zaangażowania w projekcie.

Aktywne przejścia dla pieszych na ulicy Bp. Jaworskiego oraz alei Solidarności, a także zmiana ronda im. Giedroycia na turbinowe - to najbliższe plany władz miasta, które mają służyć poprawie bezpieczeństwa pieszych.

Praca szukała człowieka

Kielce / 12 września 2018 /

Ponad 800 miejsc pracy w różnych zawodach oraz branżach w Polsce, jak i zagranicą czekało na wszystkich zainteresowanych podczas ostatnich już w tym roku Plenerowych Targów Pracy na kieleckim Rynku.

300 sadzonek dla Kielc

Kielce / 11 września 2018 /

„100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski” – tak brzmi hasło akcji, w ramach której kielczanie otrzymali 300 sadzonek drzew. W zamian za nie mieszkańcy naszego miasta przekazali do odzysku plastik, aluminium i prawie 100 kilogramów baterii.

Pod pomnikiem „Homo Homini” przy ul Ściegiennego odbyły się uroczystości w 17. rocznicę ataków na wieże World Trade Center.  Upamiętniono ofiary zamachów terrorystycznych oraz oddano hołd tym, którzy polegli w Nowym Jorku spiesząc na ratunek.

W najbliższy czwartek rozpocznie się w Kielcach się XIV Kongres Pielęgniarek Polskich. Gospodarzem spotkania będzie Uniwersytet Jana Kochanowskiego.

Władze miasta doszły do porozumienia z jednym z właścicieli udziałów Pałacu Zielińskiego. Miasto może je kupić 1,4 mln zł, ale najpierw muszą się na to zgodzić radni.

10 statuetek „Nadziei Kielc” powędrowało do najzdolniejszych młodych mieszkańców stolicy regionu. Otrzymali je uczniowie oraz absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami w nauce, kulturze, sporcie czy działalności społecznej.

Parada rowerowa, rowerowe targi czy darmowe przejazdy komunikacją miejską dla posiadaczy samochodów - to część programu Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który od 15-22 września odbędzie się w Kielcach.

Strona 10 z 865

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna