online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Dziś Światowy Dzień Reumatyzmu. Z tej okazji na portalu społecznościowym Facebook ruszyła akcja pod hasłem #rzsporozmawiajmy. Każdy może się dołączyć.

Ławeczka jeszcze nie teraz

Kielce / 11 października 2017 /

Przedłużyły się przygotowania do ustawienia ławeczki Andrzeja Koziei. Nietypowy pomnik upamiętniający lubianego filmoznawcę i wykładowcę akademickiego miał stanąć przy kinie Moskwa. Organizatorzy przedsięwzięcia planowali odsłonięcie ławeczki na 12 października, czyli na dzień urodzin Andrzeja Koziei. Jednak okazało się, że zbiórka pieniędzy na ten cel nie idzie tak sprawnie, jak się spodziewano.

Kto zbuduje CK Technik?

Kielce / 11 października 2017 /

Najważniejsza inwestycja oświatowa Miasta Kielce nabiera rozpędu. Kto zbuduje Centrum tego dowiemy się z ogłoszonego przetargu na wybór generalnego wykonawcy.

Ukraińsko-polska wymiana

Kielce / 10 października 2017 /

Sąsiedzi poznają się i przełamują stereotypy na swój temat. W Kielcach trwa polsko-ukraińska wymiana młodzieży, w której uczestniczy piętnastu naszych rodaków i szesnaście osób z obwodu winnickiego. Młodzież spędzi ze sobą tydzień dzieląc się swoimi doświadczeniami dotyczącymi wolontariatu.

„Plastyk” w remoncie

Kielce / 09 października 2017 /

Za osiem milionów złotych odremontowane zostaną budynki Zespołu Szkół Plastycznych imienia Szermentowskiego w Kielcach. Prace polegają na termomodernizacji wszystkich obiektów szkoły artystycznej. W tym momencie trwa wymiana okien w męskim skrzydle internatu. Jednocześnie elewacja przygotowywana jest do ocieplenia.

Lotniczy weekend w Targach

Kielce / 08 października 2017 /

Szybowce, wiatrakowce, paralotnie, lekkie samoloty i drony. To główni bohaterowie weekendu w Targach Kielce. Za nami Targi Lotnictwa Lekkiego.

Na ulicy Sienkiewicza w Kielcach rozpoczął się jarmark produktów regionalnych oraz browarów rzemieślniczych - " Festiwal Smaku i Tradycji".

Nikt nie chce zbudować boiska

Kielce / 06 października 2017 /

Urzędnicy mają spory problem z jedną ze zwycięskich inwestycji z zeszłorocznego budżetu obywatelskiego. Chodzi o budowę miniboiska przy ul. Prostej. Do tej pory nie udało się znaleźć wykonawcy, choć przetarg ogłaszany był już czterokrotnie.

Wiadomo już jaką inwestycje drogowcy będą chcieli zgłosić do tzw. schetynówek, czyli rządowego programu budowy dróg gminnych i powiatowych. Będzie to fragment ulicy Piekoszowskiej między ulicami Podklasztorną a Grunwaldzką. Zostanie on wyremontowany w przyszłym roku.

Uroczyste Gaudeamus zabrzmiało w murach Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W uroczystości wziął udział m.in. minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Urzędnicy mają problem z rządowym programem Mieszkanie+. Władze miasta przygotowały koncepcję budowy 155 mieszkań, jednak po wizycie przedstawicieli Banku Gospodarstwa Krajowego okazało się, że inwestycja będzie znacznie droższa niż przewidywano.

Na 13 października na godzinę 10 wyznaczono termin rozprawy między firmą Michalczewski a Zarządem Transportu Miejskiego w Krajowej Izbie Odwoławczej. KIO zdecyduje czy ZTM nie złamał przepisów wykluczając z przetargu radomskiego przewoźnika.

Gaudeamus na Politechnice

Kielce / 04 października 2017 /

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej zainaugurowali nowy rok akademicki. W uroczystościach wziął udział wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Osiedle Podkarczówka wzbogaci się o 4 dodatkowe kamery monitoringu wizyjnego, natomiast w przyszłym roku sieć monitoringu powiększy się na osiedlu Białogon.

Strona 9 z 676

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna