Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Na jakich warunkach możemy pobrać z sieci zdjęcie i umieścić je na swoim blogu czy stronie internetowej firmy? To będą wyjaśniać prelegenci, którzy przyjadą na marcowe spotkanie kieleckiego TechKlubu. Tematem wydarzenia będą licencje organizacji Creative Commons, które zezwalają na bezpłatne użycie utworu z pewnymi ograniczeniami. Wraz z ekspertami Koalicji Otwartej Edukacji omówione zostaną różne kwestie praw autorskich.

Układ oddechowy, układ krążenia, skóra i błony śluzowe – to te części naszego organizmu, które są najbardziej zagrożone skutkami smogu. Zanieczyszczone powietrze jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych. 

Pożegnaliśmy Annę Sowę

Kielce / 21 lutego 2017 /

Kielczanie pożegnali Annę Sowę, która przez wiele lat w ratuszu była odpowiedzialna za pomoc osobom niepełnosprawnym. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Kielcach. 

Podczas uroczystej gali w Kieleckim Centrum Kultury poznaliśmy laureatów 23. edycji Nagród Miasta Kielce. Statuetki przyznawane są od 1995 roku. Dostają je osoby, które swoją działalnością oraz pracą przysłużyły się do promocji oraz rozwoju stolicy województwa Świętokrzyskiego. 

Od dziś drugi  Szpitalny Oddział Ratunkowy, który powstał przy Szpitalu Kieleckim im. św. Aleksandra rozpoczął swoją działalność.

Kolejne remonty na kieleckiej Karczówce. Renowacje za 3 miliony i 700 tysięcy złotych przeprowadzone zostaną miedzy innymi w otoczeniu klasztoru i kościoła na jednym z piękniejszych w regionie wzgórz. Celem prac jest zwiększenie dostępności cennych zabytków, które są coraz bardziej popularne wśród turystów.

Wózki, foteliki, zabawki, odzież, meble, tekstylia i akcesoria dla dzieci oraz ich mam – to tylko część atrakcji, jakie w ostatni weekend lutego w halach wystawienniczych Targów Kielce zaprezentują najwięksi światowi i europejscy producenci, a także dystrybutorzy branży dziecięcej.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach wybuduje Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej. Dziś zostało podpisane  porozumienie w tej sprawie z wicepremierem Jarosławem Gowinem,  ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. 

Właściciele start-up’ów mieszczących się w Kieleckim Parku Technologicznym pojadą do sławnej Doliny Krzemowej, czyli centrum amerykańskiego przemysłu nowych technologii. Na terenie północnej części stanu Kalifornia znajdują się siedziby takich firm jak Facebook, Google, Intel czy eBay. 

To już pewne: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach wybuduje Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej. Jutro zostanie podpisane porozumienie w tej sprawie z wicepremierem Jarosławem Gowinem,  ministrem nauki i szkolnictwa wyższego.

Projekt uchwały dotyczący dostosowania szkół podstawowych, ponadpodstawowym, gimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkół został przyjęty jednogłośnie przez kieleckich radnych.

Zapowiadany projekt Technopolis wchodzi w życie.  Kielecki Park Technologiczny zamierza stworzyć idealne warunki pracy i odpoczynku dla swoich lokatorów. Będzie przedszkole, szkoła start-up’owa, mini spa i boiska sportowe. - Wzorujemy się na rozwiązaniach Google oraz Microsoftu. Takiej infrastruktury w Polsce jeszcze nie ma – mówi dyrektor KPT, Szymon Mazurkiewicz. 

Kieleccy radni pracujący w Komisji Edukacji i Kultury pozytywnie zaopiniowali projekty uchwał w sprawie dostosowania szkół podstawowych i gimnazjów oraz ponadpodstawowych i specjalnych do wymogów nowego ustroju szkolnego. Decyzję w tej sprawie podjęli jednogłośnie.

Projekt PiS dotyczący dwukadencyjności w samorządzie, spór pomiędzy Wojciech Lubawskim a Kamilem Suchańskim oraz pewne działania polityków PO i lewicy spowodowały, że coraz częściej zadajemy sobie pytanie, czy przypadkiem wyścig o fotel prezydenta Kielc już się nie zaczął?

Strona 9 z 632

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay