Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Władze miasta doszły do porozumienia z kupcami z ulicy Mielczarskiego. Grunty, które otrzyma Brygada Świętokrzyska Wojsk Obrony Terytorialnej będą pomniejszone o 300 metrów.

Firma Solaris wytłumaczyła się z ostatnich częstych usterek nowych autobusów hybrydowych. Wszystkiemu winny jest wadliwy inwerter, czyli element napędu hybrydowego.

Przed sądem odpowiedzą za swoje zachowanie na drodze trzej mężczyźni, którzy trafili w miniony weekend w ręce kieleckich policjantów. 29 i 35-latek spowodowali kolizje drogowe, będąc w stanie nietrzeźwości. Z kolei 19- latek bez uprawnień urządził sobie rajd ulicami miasta, popełniając liczne wykroczenia i nie zatrzymując się do kontroli.

Więziennicy również mają swoje święto. Jego kieleckie obchody odbyły się w murach Filharmonii Świętokrzyskiej. Z tej okazji wręczone zostały awanse na wyższe stopnie oraz odznaki „Za zasługi w pracy penitencjarnej”.

W ręce stróżów prawa wpadł w czwartkowe popołudnie 19- latek z gminy Chęciny. Mężczyzna w ostatni wtorek i środę, w jednym z kieleckich marketów dokonał kradzieży kawy i słodyczy o łącznej wartości ponad 670 złotych. W tym samym sklepie pojawił się także wczoraj, jednak szybko został rozpoznany i ujęty przez pracowników. Młody mężczyzna odpowie teraz przed sądem, a grozi mu do 5 lat więzienia.

Spokrewnieni służbą – pod takim hasłem w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się zbiórka krwi. Do udziału w akcji zaproszeni zostali żołnierze, policjanci i strażacy. Oddając krew na potrzeby pacjentów świętokrzyskich szpitali symbolicznie upamiętnili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Przy pomniku Armii Krajowej na Skwerze Żeromskiego odbyły się główne uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie poprzedziła Msza święta w kieleckiej katedrze pod przewodnictwem księdza biskupa Mariana Florczyka. Po modlitwie, zebrani złożyli kwiaty także przy ścianie straceń na Wzgórzu Zamkowym.

Muzeum Historii Kielc obchodzi w tym roku dziesięciolecie istnienia.  Jest to okazja do podsumowań dotychczasowej działalności a także do przedstawienia najbliższych planów.

Władze miasta próbują ograniczać niską emisję i tym samym walczyć ze smogiem. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zajmą się miejskim programem dopłat do wymiany źródeł ciepła

Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości z tej okazji odbywają się również w Kielcach. Zorganizowane zostały oficjalne spotkania, koncert i nie tylko.

Do 12 lat pozbawienia wolności może grozić 37-latkowi, który wczoraj został aresztowany na najbliższe 3 miesiące przez Sąd Rejonowy w Kielcach. Mężczyzna jest podejrzany o przyczynienie się do śmierci 66-letniego mieszkańca miasta.

Dziś wchodzi  w życie ustawa dotycząca ograniczenia handlu w niedziele. Cała procedura będzie rozłożona na trzy lata. W tym roku od handlu mają być wolne dwie niedziele w każdym miesiącu.

Kieleccy wywiadowcy zatrzymali wczoraj na terenie miasta dwóch mężczyzn w wieku 22 i 28 lat. Młodszy trafił w ręce mundurowych przed godziną 21 na osiedlu Sady, bo posiadał przy sobie zawiniątko z zawartością 2 gramów suszu roślinnego, wstępnie określonego jako marihuana. Z kolei przy 28- latku na Czarnowie policjanci ujawnili słoik, a w nim 25 gramów suszu, również marihuany.

Pracownia architektoniczna Tera Group wygrała konkurs na projekt rewitalizacji ulicy Bodzentyńskiej. Zwycięzcy otrzymają 20 tysięcy złotych oraz zaproszenie do negocjacji zamówienia dokumentacji projektowej.

Strona 9 z 701

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna