Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

W ciągu miesiąca Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach będzie miał pełną dokumentację, która pozwoli na rozpoczęcie remontu budynku, w którym obecnie mieści się teatr. Po zakończeniu tego sezonu artystycznego instytucja planuje przeprowadzkę do Wojewódzkiego Domu Kultury.

 

9 września od godz. 11.00 do 15.00 w Parku Miejskim w Kielcach odbędzie się ogólnopolska akcja „100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski” realizowana w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Inicjatorem akcji jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Wojciech Lubawski, prezydent Kielc uczestniczył w XXVIII Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju. To jedno z największych międzynarodowych spotkań przedstawicieli kręgów gospodarczych i politycznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Kilkaset beczek i pojemników z niebezpiecznymi odpadami znajduje się na terenie dawnych zakładów Agromy przy ul. Krakowskiej w Kielcach. Sprawą zajęła się prokuratura, a składowisko jest monitorowane przez Straż Miejską.

Transportery Rosomak i śmigłowce W-3 Sokół – te maszyny w akcji mogły zobaczyć w Centrum na kieleckiej Bukówce zagraniczne delegacje z całego świata. Oprócz pokazów dynamicznych zaprezentowano m.in. salę afgańską i sprzęt wojskowy.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który od wczoraj odbywa się w Targach Kielce. - Trzeba pogratulować władzom miasta organizacji targów zbrojeniowych - mówiła głowa państwa podczas wizyty.

Demontaż maszyn, zwolnienia pracowników oraz częściowe zaprzestanie produkcji i brak dialogu ze związkiem zawodowym budzić obawy zarządu regionu świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność" o przyszłość kieleckiej firmy Chemar Armatura. We wtorek zarząd związku wydał komunikat w tej sprawie.

 

Wozy bojowe, śmigłowce, czołgi i symulatory – tak wygląda XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. Pierwszego dnia gościem honorowym był Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

 „25 lat Europejskiej Konwencji Praw Człowieka” to tytuł wystawy, którą otwarto w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. W uroczystości wziął udział Piotr Wawrzyk Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Ogólnopolska akcja „100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski”odbędzie się 9 września od godz. 11.00 do 15.00 w Parku Miejskim w Kielcach. Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. 

Zmiana organizacji ruchu

Kielce / 04 września 2018 /

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od czwartku na ul. Barwinek, odcinek od ul. Wrzosowej do ul. Brzoskwiniowej, zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Zmiana w organizacji ruchu spowodowana jest przebudową ulicy. Utrudnienia obowiązywać będą do 20 listopada.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach odbyła się uroczysta wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Miejsce zostało wybrane ze względu na tegoroczne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości wzięli udział posłowie, przedstawiciele władz województwa, miasta oraz instytucji współpracujących z placówką.

 

Strona 10 z 863

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna