Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Wodociągi mają nowy sprzęt

Kielce / 25 października 2018 /

Słoń-odkurzacz – to nazwa nowego urządzenia, które znacząco poprawi pracę Wodociągów Kieleckich. Nowoczesny pojazd będzie służył do czyszczenia kanalizacji. Zakup dofinansowała Unia Europejska.

Dodatkowe 3,2 miliona złotych na budowę Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej otrzymał od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Decyzję w tej sprawie przekazała rektorowi uczelni Jackowi Semaniakowi Renata Janik, doradca wicepremiera Jarosława Gowina.

 

W Klubie Seniora przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego zostało zorganizowane spotkanie pod hasłem "Bezpieczny senior". Dla uczestników wydarzenia przygotowano wykłady dotyczące m.in. porad w zakresie emerytur, rent, a także prelekcje przestrzegające osoby starsze przed osobami podszywającymi się pod urzędników czy funkcjonariuszy.

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego organizuje, po raz 26 coroczną kwestę na konserwację zabytkowych pomników i rzeźb cmentarnych, która odbędzie się 1 i 2 listopada w godzinach od 9 do 18 w ponad 20 punktach kieleckich cmentarzy: Starym, Nowym, Partyzanckim, Wojskowym i Prawosławnym, na Piaskach, Białogonie i w Cedzynie.

 

Władze miasta odpierają zarzuty w sprawie nowej inwestycji mieszkaniowej przy ul. Jurajskiej. Winę za problemy mieszkańców zrzucają na nieuczciwego dewelopera.

Znamy oficjalne wyniki wyborów w Kielcach. W pierwszej turze wygrał Bogdan Wenta z wynikiem 37,61%. Drugi był Wojciech Lubawski, na którego zagłosowało 29,22% kielczan. Druga tura wyborów odbędzie się 4 listopada.

Znamy już ostateczne wyniki do kieleckiej Rady Miasta.  Najlepszy wynik uzyskało Prawo i Sprawiedliwość, które wprowadzi 11 radnych.

Wystawy, konferencje naukowe, konkursy oraz liczne spotkania to inicjatywy jakie Delegatura IPN w Kielcach przygotowała z związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Liroy-Marzec na podium

Kielce / 21 października 2018 /

Poseł Piotr Liroy-Marzec zajął najprawdopodobniej trzecie miejsce w wyborach na prezydenta Kielc. Był on kandydatem Komitetu Wyborczego Wyborców „Wolność w Samorządzie”.

Według wstępnych wyników sondażowych IPSOS Bogdan Wenta wygrał w I turze z obecnym prezydentem Kielc, Wojciechem Lubawski. To oznacza, że decydująca walka o fotel włodarza miasta odbędzie się 4 listopada, kiedy dojdzie do II tury. Spora niespodzianka szykuje się w kieleckiej Radzie Miasta, bowiem najprawdopodobniej znajdą się w niej tylko trzy kluby. 

Wybory 2018 - ważne informacje

Kielce / 20 października 2018 /

W niedzielę, 21 października, odbędą się Wybory Samorządowe 2018. Oto kilka najbardziej istotnych informacji przed pójściem do urn wyborczych.

W piątek odbyło się uroczyste nadanie imienia płk Przemysława Nakoniecznikoffa-Klukowskiego Placówce Straży Granicznej w Kielcach. Uroczystość poprzedziła msza święta odprawiona w Bazylice Katedralnej w Kielcach, którą koncelebrował Ordynariusz Diecezji Kieleckiej Biskup Jan Piotrowski.

Strona 10 z 875

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna