Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

O trzy miesiące budowlańcy wyprzedzają harmonogram prac przy przebudowie dworca autobusowego. Już wiosną zostaną zamontowane świetliki na kopule obiektu, a w połowie roku pojawi się szklana elewacja.

W Kielcach odbyły się uroczystości upamiętniające 79. rocznicę pierwszej masowej wywózki Polaków z Kresów Wschodnich do syberyjskich łagrów.

Władze miasta starają się o 20 milionów unijnego dofinansowania do budowy dróg rowerowych. Jeśli uda się zdobyć fundusze, to powstanie 15 kilometrów nowej infrastruktury rowerowej.

Do 25 lutego powinniśmy poznać szczegóły i regulamin klubu prezydenckiego. Powstanie takiego ciała zaproponował prezydent Kielc, Bogdan Wenta, po nieudanych rozmowach koalicyjnych.

Nadchodzą zmiany dotyczące wyboru szkół średnich przez absolwentów klas trzecich gimnazjów i ósmych podstawówki. Do tej pory można było starać się o przyjęcie do maksymalnie trzech placówek.

Drogowcy wrócili na ulicę Malików, gdzie trwa budowa ronda przy wjeździe do nowego centrum logistycznego. Kierowcy muszą się przygotować na spore utrudnienia.

Zarząd Transportu Miejskiego zawiesza kursowanie linii N2 w dni powszednie. Decyzja spowodowana jest niewielką liczbą przewożonych pasażerów.

Mieszkańcy ulicy Nowej protestują przeciwko planom budowy 7-piętrowego bloku mieszkalnego. Inwestor chce wykorzystać nowe prawo i specustawę mieszkaniową.

Policjanci z Komisariatu Policji II w Kielcach odwieźli do szpitala mężczyznę, który zdecydował się opuścić placówkę w samej piżamie, kapciach i wenflonem w ręce. Dzięki właściwej reakcji kierowcy autobusu miejskiego, 48-latek wrócił bezpiecznie pod opiekę lekarzy.

Dokładnie sto lat temu naczelnik państwa Józef Piłsudski  podpisał „Dekret o organizacji archiwów państwowych i opiece nad archiwaljami”. To rocznica niezwykle ważna również dla Archiwum Państwowego w Kielcach.

Jaka jest wytrzymałość bloków z tzw. wielkiej płyty? Czy ich mieszkańcy są bezpieczni? Na te pytania odpowiedziało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju podczas prezentacji specjalnego raportu dotyczącego powszechnego w czasach komunistycznych budownictwa.

15 lutego zaplanowano pierwsze spotkanie dotyczące powstania w Kielcach Rady Kobiet. Taką decyzję podjął prezydent miasta, Bogdan Wenta.

Strona 10 z 894

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna