Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Ponad 400 uczniów, nauczycieli i entuzjastów nauk związanych z geografią uczestniczyło w Ogólnopolskim Dniu Geografa, którego gospodarzem był w tym roku Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Rodzina, przyjaciele oraz współpracownicy pożegnali we wtorek Jana Wilczyńskiego, prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kielcach. Nabożeństwo żałobne odbyło się w kieleckiej Bazylice Katedralnej. Jan Wilczyński został pochowany na Cmentarzu Starym.

Pod koniec tygodnia rozpocznie się montaż donic na północnej pierzei Rynku, które mają spowodować, że ta część głównego placu miasta będzie bezpieczniejsza. 

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych popisali się w 15. Konkursie Wiedzy i NSZZ „Solidarność”. W siedzibie świętokrzyskich związkowców przy ulicy Planty w Kielcach najlepsi odebrali nagrody.

Nagrodzą najlepsze prace

Kielce / 25 kwietnia 2017 /

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej dostaną szansę na nagrodę finansową lub płatny staż w firmie partnerskiej. Wystarczy… napisać dobrą pracę dyplomową.

Muzea w nowym budynku

Kielce / 25 kwietnia 2017 /

Muzeum Zabawy i Zabawek oraz Muzeum Historii Kielc wprowadzą się do budynku przy ulicy Kościuszki 13, który wcześniej zajmował Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Powstaną tam przede wszystkich pracownie oraz magazyny.

Choć na razie pogoda nas nie rozpieszcza, to na kieleckim Rynku pojawiły się pierwsze ogródki letnie. Prawdopodobnie kolejne zostaną rozstawione w najbliższych dniach, bowiem sezon letni rozpocznie się z początkiem maja. 

Ulicami Kielc przeszedł IV Marsz Katyński. Takim wydarzeniem przedstawiciele grup rekonstrukcyjnych, służb mundurowych i młodzieży szkolnej włączyli się w obchody 77. rocznicy wymordowania przedstawicieli polskiej inteligencji, czego dopuścili się sowieci wiosną 1940 roku. W tym roku, pamięć o ofiarach uczcimy w Kielcach w sposób szczególny, a to za sprawą rozpoczętego właśnie Tygodnia Katyńskiego, w który zaangażowało się kilka istotnych instytucji.

Pola Nadziei znów kwitną

Kielce / 24 kwietnia 2017 /

Pieniądze na pokrycie bieżących potrzeb i zakupu sprzętu dla Hospicjum Stacjonarnego im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach zbierali w miniony poniedziałek przed siedzibą Urzędu Wojewódzkiego wolontariusze Caritas Diecezji Kieleckiej.

Jak informuje branżowy portal inwestycje.kielce.pl, gigant branży nieruchomości przemysłowych Panattoni Europe zbuduje obiekty produkcyjno-magazynowe na Malikowie. Inwestycja obejmie 2 hektary gruntów. – Na pewno powstanie dużo miejsc pracy – mówi Filip Pietrzyk z kieleckiego ratusza.

Blogerzy z różnych stron kraju ponownie spotkali się w stolicy województwa świętokrzyskiego. W Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się szósta edycja Blogotoku. Tym razem rozmawiano o narzędziach obecnie niezbędnych w prowadzeniu własnej strony internetowej.

W sobotę nad ranem, w wieku 68 lat, zmarł Jan Wilczyński, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kielcach. Był człowiekiem wielkiego autorytetu, mocno zaangażowany w działania na rzecz rozwoju miasta. Mimo ciężkiej choroby do końca był aktywny zawodowo.

Medycyna bez tajemnic

Kielce / 21 kwietnia 2017 /

Już po raz trzeci studenci kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach zachęcali licealistów do kontynuacji nauki po maturze właśnie na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu.

Za uczniami  egzamin gimnazjalny. W województwie świętokrzyskim  zgłoszonych do niego zostało ponad 11 tysięcy uczniów. O podsumowanie tego trzydniowego maratonu poprosiliśmy trzecioklasistów z Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach. 

Strona 8 z 645

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay