Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Krok w stronę przebudowy skrzyżowania Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego z Aleją Solidarności oraz ulic Domaszowskiej i Żniwnej, który w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo oraz ułatwi dojazd do kampusu uniwersyteckiego. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej.

Prawie dwa razy więcej będzie kosztował planowany remont ulicy Szczepaniaka. Powodem są zbyt wysokie oferty przetargowe, które wpłynęły do Miejskiego Zarządu Dróg. 

Szpital Kielecki im. św. Aleksandra podsumował pierwszy tydzień działalności Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.  SOR został otwarty 20 lutego. Od tamtego czasu aż do wczorajszej nocy na oddział ten trafiło około 600 pacjentów.  

Ministerstwo zdrowia prowadzi w województwach akcję informacyjną dotyczącą systemu, który ma usprawnić proces oceny wniosków o unijne dotacje dla jednostek służby zdrowia.  Właśnie w tej sprawie z wicewojewodą świętokrzyskim Andrzejem Bętkowskim spotkał się wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda.

Chcą zachęcić przedsiębiorców do zatrudniania niepełnoletnich pracowników, aby młodzież zyskała więcej szans na rozwój i usamodzielnienie się. Z taką kampanią rusza Nieformalna Młodzieżowa Rada Miasta i Regionalne Centrum Wolontariatu. Zdaniem organizatorów zapewnienie młodym odpowiedniej pracy, którą można łączyć ze szkołą pomoże zatrzymać falę emigrację młodych ludzi z Kielc. Działacze przeprowadzili wśród około 150 uczniów ankiety, z których jasno wynika, że osoby kończące szkołę średnią nie widzą w Kielcach swojej przyszłości.

Odnawialne źródła energii, termowizja i ciekawostki o wodzie. To tylko niektóre z tematów, jakie zostały poruszone na warsztatach i wykładach towarzyszących Dniu Otwartemu Wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki Politechniki Świętokrzyskiej.

Profesjonalni kucharze podzielą się doświadczeniem z uczniami kierunków gastronomicznych Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Pomiędzy Fundacją Świętokrzyskich Szefów Kuchni, a szkołami ZDZ podpisane zostało porozumienie na mocy, którego instytucje podejmą współpracę. Dla szkolącej się młodzieży to okazja do poszerzenia umiejętności oraz znalezienia przyszłego pracodawcy.

Tradycyjnie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczcimy w Kielcach wydarzeniami sportowymi, kulturalnymi i spotkaniami o charakterze oficjalnym. W najbliższych dniach niemal każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Pierwsza impreza powiązana tematycznie z tym świętem już w tę niedzielę.

Kieleccy radni zgodzili się na przyznanie 700 tysięcy złotych z budżetu miasta na wymianę murawy na Kolporter Arenie. Za głosowało osiemnastu rajców, czterech było przeciw (Agata Wojda, Marcin Chłodnicki, Katarzyna Zapała i Joanna Grzela). Prace na kieleckim stadionie rozpoczną się 4 marca, dzień po spotkaniu Korony z Górnikiem Łęczna i potrwają około 10 dni.

Czas na dzieci

Kielce / 23 lutego 2017 /

Ponad 450 firm działających w branży dziecięcej prezentuje swoją ofertę w aż 7 halach wystawienniczych Targów Kielce. Wózki dziecięce, zabawki, ubrania, kosmetyki – wszystkie nowinki  w tego typu produktach znalazły się w jednym miejscu i o jednym czasie w ramach VIII Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS' TIME.

Po Kielcach i okolicach od czwartkowego przedpołudnia krąży pączkowóz Radia eM. W różnych miejscach rozdajemy słodkości. Wystarczy nas znaleźć? W jaki sposób?

Jakich stron internetowych unikać, jakich danych nie umieszczać a także jakie zagrożenia niesie ze sobą rozmowa z nieznajomymi – o tym i wielu innych kwestiach związanych z cyberprzestrzenią uczyli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach.  Dziś w placówce obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. 

W czwartek o godz. 9.00 odbędzie się Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Kielce. W porządku obrad znalazł się jeden punkt dotyczący przekazania przez miasto pieniędzy na wymianę murawy na Kolporter Arenie.

Oddziały pediatryczne Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach są przepełnione. Jak podkreśla Anna Mazur – Kałuża, rzecznik lecznicy, dzieci są hospitalizowane z powodu zachorowania na  infekcje wirusowe nie tylko górnych, ale i  dolnych dróg oddechowych oraz przewodu pokarmowego, w tym zakażenia rota wirusem. 

Strona 8 z 632

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay