online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Tradycyjny Marsz Pamięci, uroczysta msza święta w klasztorze na Karczówce i Apel Pamięci z połączony z salwą honorową. Tak kielczanie uczcili pamięć o powstaniu styczniowym, które wybuchło 155 lat temu.

25 nowych autobusów hybrydowych jest już w Kielcach. W poniedziałek o godzinie 13 zostaną one uroczyście przekazane Miejskiego Przedsiębiorstwu Komunikacji.

Pijany parkował na Sadach...

Kielce/Sady / 19 stycznia 2018 /

63-latek, który na osiedlowym parkingu na kieleckich Sadach spowodował kolizję i próbował oddalić się z miejsca zdarzenia odpowie za to przed sądem. Na dodatek okazało się, że mężczyzna w chwili uczestnictwa w kolizji był pod wpływem alkoholu, miał 1,6 promila w organizmie. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.   

 

W niedzielę w klasztorze Pallotynów na Karczówce odbędą się uroczystości związane z obchodami 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

"Kielce - Raj dla dzieci" - to nazwa nowego programu promocyjnego, który ma zachęcić turystów do odwiedzin stolicy województwa  świętokrzyskiego. W projekt tworzony przez władze Kielc zaangażowały się także gminy ościenne. W jego ramach powstanie strona internetowa, na której znajdziemy wszystkie atrakcje turystyczne w regionie, specjalne przewodniki czy turystyczny paszport.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komisariatu przy ulicy Kołłątaja zatrzymali wczoraj rano 22- latka podejrzewanego o włamanie do jednego z punktów handlowych na kieleckich Herbach. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Jerzy Jaskiernia dziekanem

Kielce / 18 stycznia 2018 /

Profesor Jerzy Jaskiernia został dziś wybrany dziekanem Wydziału Prawa Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Saletrę, co do którego sąd orzekł, iż był kłamcą luastracyjnym.

Zima na dobre zagościła w naszym regionie, ale wygląda na to, że drogowcy w tym roku są na nią szczególnie przygotowani.

Na czwartkowej sesji rady miasta, kieleccy radni zdjęli z porządku obrad projekt uchwały dotyczący finansowania przez miasto leczenia niepłodności metodą in vitro.

Oficjalnie oddana do użytku została odremontowana Komenda Miejska Policji w Kielcach. Chodzi o zespół budynków przy ulicy Wesołej, który od lat zajmują stróżowie prawa. Inwestycja kosztowała w sumie 16,5 miliona złotych.

Na czwartkowej sesji Rady Miasta radni przegłosowali uchwałę związaną z wprowadzeniem "Gminnego programu opieki nad zabytkami Miasta Kielce na lata 2018-2021". Przy tej okazji została poruszona kwestia miejskiego konserwatora zabytków, o którym mówi się już od kilku lat.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło tuż przed godziną 20. na przejeździe kolejowym na kieleckim Biesaku. W wyniku zderzenia lokomotywy spalinowej ze skodą fabią życie straciła 1 osoba.

Władze Kielc nie składają broni w sprawie ostatniego etapu rewitalizacji Kielc, który pod koniec grudnia nie zakwalifikował się do dofinansowania Regionalnego Programu Operacyjnego. - Płonę z ciekawości, żeby zobaczyć w czym wygrane pomysły były lepsze od naszych - mówi zastępca prezydenta Kielc, Tadeusz Sayor.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zakupiło samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Dzięki niemu kobiety z różnymi niepełnosprawnościami będą mogły bezpłatnie dojechać do ŚCO na badania cytologiczne realizowane w ramach projektu „Być świadomą kobietą”.

 

Strona 8 z 692

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna