Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Władze miasta starają się wyjść na przeciw kierowcom, którzy w centrum Kielc mają do załatwienia szybką sprawę. Od 20 stycznia na parkingu wielopoziomowym "Centrum" przy Placu Konstytucji 3 Maja obowiązuje tzw. strefa krótkiego postoju. 

Wojciech Saletra, dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania  Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach – złożył nieprawdziwe oświadczenie lustracyjne – orzekł Sąd Okręgowy w Kielcach. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Dzieci z zespołem Aspergera mogą być świetnymi fachowcami w dziedzinie informatyki. Trzeba je tylko umiejętnie pokierować już na jak najwcześniejszym etapie edukacji. Właśnie taki jest cel projektu „Zaprogramuj świat” realizowanego przez Gimnazjum nr 17 Specjalne w Kielcach. Jego istotą jest zapoznawanie dzieci z tajnikami programowania.

Ferie zimowe za pasem, a więc i sezon urlopowy. Wybierając miejsce na wypoczynek warto przy okazji pomyśleć o zdrowiu i bezpieczeństwie.  Leczenie poza granicami naszego kraju może wiele nas kosztować. By te koszty ograniczyć, warto mieć ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Od 23 do 27 stycznia 2017 odbędzie się II edycja Festiwalu Smaku w Kielcach. W tym kulinarnym wydarzeniu udział bierze udział 25 restauracji i kawiarni. Restauratorzy przez pięć dni festiwalu serwują danie główne + przystawkę w niezmiennej  cenie 15 złotych lub deser i napój za 10 złotych.

Blogerzy w Kielcach

Kielce / 20 stycznia 2017 /

Uznani w kraju blogerzy kulinarni, winiarscy i narciarscy spędzą w stolicy województwa świętokrzyskiego najbliższy weekend.

Ponad dwa lata mieszkańcy Kielc czekali na strefę bezpiecznego przejazdu na Rynku, ale wreszcie się doczekają. W kwietniu przy północnej pierzei placu staną donice, które spowolnią tam ruch.

Zima w ostatnich tygodniach nie odpuszcza. Dla osób bezdomnych to bardzo trudny okres w roku. Na początku tygodnia w Warszawie została zainicjowana akcja „Wymiana Ciepła” polegająca na pomocy potrzebującym, poprzez oddawanie swojej niepotrzebnej już odzieży i butów. Wydarzenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i dołączają do niego kolejne miasta, od piątku również Kielce.

Uczniowie klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z niepełnosprawnością intelektualną zaprezentowali  swoje talenty. Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Kielcach już po raz drugi zorganizował  Świętokrzyski Szkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Utworów Bożonarodzeniowych – CHOINEK BLASK. 

 

W najbliższą niedzielę, 22 stycznia, w klasztorze Pallotynów na Karczówce odbędą się uroczystości związane z obchodami 154. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. W tegorocznym programie wydarzenia znalazły się: marsz pamięci na Karczówkę szlakiem Powstańców, uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny odprawiana w kościele p.w. św. Karola Boromeusza, salwa honorowa i Apel Pamięci przy pomniku powstańców styczniowych na Karczówce.

Jest duża szansa, że skończą się problemy z pijanymi pacjentami na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Kielcach. 

Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza spore ułatwienie dla pasażerów komunikacji miejskiej. Od lutego za bilet będzie można zapłacić za pomocą aplikacji w telefonie. 

Władze Kielc przymierzają się do zmian nazw przystanków i stacji kolejowych. Chodzi o dotychczasową stacje Kielce - Czarnów oraz przystanek Słowik.

- W ten Dzień spotykamy się po to, aby się modlić, ale także rozmawiać o naszych relacjach. Bo choć przeszłości zmienić się nie da, to jednak przyszłość cały czas zależy od nas –powiedziała Ruth Cohen – Dar, wiceambasador Izraela w Polsce podczas konferencji prasowej otwierającej obchody Dnia Judaizmu w Polsce. Tym razem wydarzenie odbywa się w Kielcach. 

Strona 8 z 625

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay