Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Nie na początku czerwca, a prawdopodobnie pod jego koniec zostanie otwarty kielecki Ogród Botaniczny. Geopark kompletuje potrzebne dokumenty do otwarcia obiektu.

Zarząd Transportu Miejskiego w środę ogłosi drugi przetarg namodernizację dworca autobusowego. Nowy projekt przygotowany przezpracownię Kamiński Bojarowicz został odchudzony, ale najważniejszezałożenia pozostały niezmienione.

Specjaliści ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach przeprowadzili pierwsze  w województwie zabiegi implantowania podskórnie sztucznych moczowodów. Dzięki temu pacjenci z niedrożnością moczowodów, którzy do tej pory żyli z workiem nefrostomijnym, teraz będą mieli szansę na normalne funkcjonowanie.

Świętokrzyskie Centrum Medyczne Artmedik  przy ulicy Robotniczej 1 działa już rok. Z okazji swoich pierwszych urodzin przychodnia przygotowała dla  swoich pacjentów a także wszystkich zainteresowanych kilka niespodzianek.

Symulator F16, druk 3D czy konkurs wiedzy o tworzywach sztucznych – takie atrakcje czekają na uczestników targów Plastpol organizowanych w Kielcach. W Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy bierze udział 812 firm z 4 kontynentów.

Prezentacja sprzętu wojskowego, koncert Kamila Bednarka i wizyta ministra obrony narodowej – tak zapowiadają się obchody Dnia Weterana w Kielcach. Ogólnopolskie wydarzenie, którego celem jest oddanie hołdu wszystkim żołnierzom służącym na misjach poza granicami państwa, rozpocznie się 27 maja.

Od 14 maja trwa rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. Do 20 czerwca uczniowie trzecich klas gimnazjum wybierają swoją przyszłą szkołę.

W najbliższą środę roku minie 75 lat od dnia, w którym Niemcy zamordowali w Kielcach 45 żydowskich dzieci. Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zorganizuje o godzinie 12 krótką uroczystość przy grobie dzieci na cmentarzu żydowskim na kieleckim Pakoszu.

Kielce już po raz drugi włączyły się w „Akcję Fiolet” organizowaną przez Towarzystwo „J-elita” w związku z obchodami Światowego Dnia Nieswoistych Zapaleń Jelit. 19 maja na fioletowo zostało podświetlonych kilka budynków w stolicy województwa świętokrzyskiego.

Już wkrótce kieleckie uczelnie ruszą z internetową rekrutacją. W tym roku na przyszłych studentów czeka kilka nowości.

Już w sobotę Noc Muzeów

świętokrzyskie / 18 maja 2018 /

Z soboty na niedzielę nie warto wcześnie kłaść się spać, bowiem odbędzie się kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Jak co roku będzie można bezpłatnie zwiedzać większość kieleckich i świętokrzyskich instytucji kultury.

Współpraca polskich uczelni z zagranicznymi wchodzi na kolejne płaszczyzny. Działająca od niespełna roku Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej prowadzi szereg inicjatyw mających za zadanie wymianę zagraniczną kadry naukowej. Na spotkaniu w Kielcach zostały przybliżone projekty realizowane przez nią.

Ulgowe przejazdy, więcej domów seniora oraz mieszkań chronionych czy zniżki na wydarzenia kulturalne - to tylko część zapisów Kieleckiego Programu Senioralnego na lata 2018-2020, który w czwartek przyjęli kieleccy radni.

Z bezpłatnego badania cytologicznego będą mogły skorzystać te panie, które 18 maja  pojawią się przed Urzędem Miasta przy ul. Strycharskiej w Kielcach. Od 8. do 13. będzie stacjonował tu cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.  

Strona 8 z 714

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna