Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Ciężkie tornistry, duża liczba zwolnień lekarskich, czy  szkoły bez stołówek - to główne problemy, na które zwróciła uwagę minister edukacji Anna Zalewska podczas konferencji "Edukacja dla zdrowia", która odbyła się w Kielcach. 

Na oficjalnej stronie kancelarii premiera opublikowana została lista odwołanych wiceministrów. Wśród nich między innymi pochodzący z województwa świętokrzyskiego wiceminister zdrowia - Marek Tombarkiewicz.

Od wtorku, 13 marca, kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia w rejonie ulicy Wrzosowej. Ma to związek z budową ulicy Rotmistrza Pileckiego. 

W miniony piątek 53 -latek przyszedł do jednej z kieleckich placówek bankowych, gdzie chciał wziąć kredyt w wysokości ponad 70 tys. złotych. Pracownikom okazał zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Pieniędzy nie odebrał, bo został zatrzymany przez funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach. Okazało się, że przedstawione dokumenty były sfałszowane.

Około 100 osób wzięło udział w I  Świętokrzyskim Onkopikniku zorganizowanym w Domu Kultury Zameczek w Kielcach. Podczas spotkania panie mogły skorzystać nie tylko z darmowych konsultacji  z lekarzami onkologami, ale także z badań USG czy cytologii.

W pierwszych dniach kwietnia rozpocznie się przebudowa ulicy Wapiennikowej. Kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia w ruchu, ponieważ wykonawca inwestycji, firma Strabag zamierza w pierwszej kolejności zamknąć dla ruchu skrzyżowanie ulicy Wapiennikowej z ulicą Ściegiennego i Husarską.

Miejski Zarząd Dróg chce dodatkowych pieniędzy na remonty najbardziej zniszczonych ulic. Jednak kwota na razie nie powala, bo opiewa na 1 milion złotych - Traktujemy ją jako dobry początek - mówi rzecznik MZD, Jarosław Skrzydło.

Trwają prace przy budowie Kampusu Laboratoriów Głównego Urzędu Miar. Rządowa inwestycja powstanie u zbiegu ulicy Wrzosowej i alei ks. Jerzego Popiełuszki. Na najbliższej sesji radni podejmą decyzję związaną z kupnem ostatnich dwóch niewielkich działek, które potrzebne są do budowy wjazdu do kampusu.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach toczone są rozmowy w sprawie wysokości premii dla pracowników. Związki zawodowe chcą 10 procent premii dla wszystkich pracowników, którzy na taki dodatek zasługują.

Dziś Dzień Kobiet. Niestety są wśród nas też panie, które ze względu na chorobę nie mogą cieszyć się tym dniem razem ze swoimi bliskimi. Mowa chociażby o pacjentkach Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Na szczęście pojawił się ktoś, kto umilił im to święto. Mowa o śpiewaku  Wojciechu Bardowskim, który specjalnie dla pacjentek ŚCO oraz damskiej części personelu medycznego zaśpiewał  w murach lecznicy.

Pomimo złożonej rezygnacji dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, Marian Sosnowski na razie pozostanie na swoim stanowisku - dowiedziało się Radio eM Kielce. Taką decyzję podjął prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

Na najbliższej sesji radni zdecydują czy władze miasta będą mogły starać się o przebudowę Placu Wolności w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Mieszkańcy bloków komunalnych nr 31 i 25 przy ulicy Grochowej będą mogli skorzystać z bonifikaty umożliwiającej wykup mieszkania nawet z 90% upustem.

Ponad 100 tysięcy złotych - na tyle wyceniane jest uszczuplenie Skarbu Państwa na skutek działania zatrzymanych wczoraj osób wprowadzających do obrotu nielegalne papierosy. We wtorkowy poranek kieleccy policjanci zabezpieczyli u 40- latka blisko 5200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponadto ujawnili u 46- latki 90 paczek wyrobów tytoniowych bez banderoli. Za to przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje do 3 lat więzienia oraz wysoką grzywnę.

Strona 8 z 701

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna