Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Jaka jest wytrzymałość bloków z tzw. wielkiej płyty? Czy ich mieszkańcy są bezpieczni? Na te pytania odpowiedziało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju podczas prezentacji specjalnego raportu dotyczącego powszechnego w czasach komunistycznych budownictwa.

15 lutego zaplanowano pierwsze spotkanie dotyczące powstania w Kielcach Rady Kobiet. Taką decyzję podjął prezydent miasta, Bogdan Wenta.

Po wczorajszym odwołaniu Szymona Mazurkiewicza z funkcji dyrektora Kieleckiego Parku Technologicznego, przyszła pora na kolejne zwolnienie. Magdalena Kusztal nie jest już dyrektorką Kieleckiego Centrum Kultury.

Nowa hala coraz bliżej

Kielce / 06 lutego 2019 /

Budowa nowej hali sportowej dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 powoli dobiega końca. Stopień wykonania oszacowano na 90%.

W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach trwa Kurs Ratowników Pola Walki. Uczestniczą w nim żołnierze z jednostki oraz policjanci.

System do monitorowania oddechu podczas snu, czy zaawansowane urządzenie przydatne w produkcji łożysk - to niektóre z innowacyjnych projektów laureatów konkursu "Student-Wynalazca". Zwycięzcy swoje wynalazki zaprezentują podczas 47. Targów Innowacji w Genewie.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Kielcach od kilku dni są wyposażeni w kamery przymocowane do mundurów, które pozwalają rejestrować przebieg interwencji. Na razie sprzęt trafił do 107 funkcjonariuszy.  

Na adres mailowy Urzedu Wojewódzkiego dotarła informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku. To kolejny taki przypadek w ostatnim czasie.

Funkcjonariusze policji z niemieckiego miasta Gotha oficjalnie rozpoczęli pobyt w Kielcach w ramach bilateralnego spotkania z kieleckimi mundurowymi. W planie wizyty znalazły się m.in. wspólne patrole, ale również wyjazd na Święty Krzyż.

Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Szymon Mazurkiewicz został zwolniony z pracy - informuje TVP3 Kielce. Jak podaje telewizja, wiadomość ta została potwierdzona przez Danutę Papaj, pełnomocnika prezydenta Kielc.

- Politechnika Świętokrzyska może być ważnym ośrodkiem w kształceniu specjalistów z branży kosmicznej - powiedział w Kielcach Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Wicepremier ogłosił, że 5. Międzynarodowe Zawody Łazików Marsjańskich odbędą się w tym roku na Politechnice Świętokrzyskiej, która będzie współorganizatorem przedsięwzięcia.

Kilkanaście firm jest zainteresowanych budową parkingów wielopoziomowych w Kielcach. Jeżeli spełnią one warunki miasta, to nawet w tym roku mogą być w końcu znane szczegóły budowy.

Strona 9 z 893

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna