online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

W tym roku obchodzimy 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Z tej okazji w Bazylice Katedralnej w Kielcach odbyła się uroczysta Msza  święta podczas której wspominano narodowego bohatera.

Kuszą tańszym prądem i dodatkowymi bonusami. Najczęściej podają się za dotychczasowego dostawcę energii i tym samym wzbudzają zaufanie. Wciąż pojawiają się nowe osoby oszukane w ten sposób. - Wszystko przez to, że nie czytamy dokładnie umów, które podpisujemy – zauważa Dariusz Pyk, Miejski Rzecznik Konsumentów w Kielcach. Przed nieuczciwymi akwizytorami ostrzega także Polska Grupa Energii.

Jest duża szansa na to, że drogowcy zakończą remont ulicy Jesionowej już przed świętem Wszystkich Świętych. - Prace idą bardzo sprawnie - mówi rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, Jarosław Skrzydło.

Krajowa Izba Odwoławcza wydała orzeczenie w sprawie odwołania firmy Michalczewski dotyczące wykluczenia z przetargu komunikacyjnego. Uznała, że odwołanie jest zasadne, a Zarząd Transportu Miejskiego naruszył przepisy o Prawie Zamówień Publicznych. Oznacza to, że radomski przewoźnik został przywrócony do postępowania przetargowego. 

Przy ul. Tartacznej w Kielcach trwa budowa nowych mieszkań socjalnych. Otrzyma je 12 rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. To jednak nadal kropla w morzu, bo na liście oczekujących jest blisko 1200 osób.

Na poniedziałek, na godzinę 14.30 zaplanowane zostało ogłoszenie rozstrzygnięcia odwołania zgłoszonego do Krajowej Izby Odwoławczej przez spółkę Michalczewski w sprawie przetargu na obsługę linii autobusowych w Kielcach w najbliższych 10 latach - informuje rzecznik prasowy KIO. Dziś odbyła się rozprawa w tej sprawie.

Nauczyciele u wojewody

Kielce / 13 października 2017 /

Nagrody ministra edukacji narodowej i medale Komisji Edukacji Narodowej wręczone zostały nauczycielom z naszego regionu. Uroczystość odbyła się w ramach wojewódzkich obchodów święta potocznie zwanego Dniem Nauczyciela. - To dzień, w którym nauczyciel słyszy od swoich podopiecznych, rodziców słowa podziękowań. Chociaż zasługuje na to przez cały rok. Ten zawód wymaga nie tylko przekazywania wiedzy. Nauczyciel ma także ogromny wpływ na wychowanie młodego człowieka, zatem odpowiada za przyszłość kraju – mówiła wojewoda Agata Wojtyszek.

Jubileusze ZDZ

13 października 2017 /

W tym roku Zakład Doskonalenia Zawodowego świętuje siedemdziesięciolecie istnienia oraz 25 – lecie funkcjonowania szkół ZDZ. Uroczystości jubileuszowe odbyły się dziś w Hotelu Kongresowym w Exbudzie.

8 drzew zostało usuniętych z Parku Miejskiego w Kielcach. – Były to drzewa uszkodzone w czasie wichury, która miała miejsce w minionym tygodniu – poinformowała Radio eM Kielce Grażyna Ziętal, kierownik Wydziału Zarządzania Usługami Komunalnymi Urzędu Miasta Kielce.

Drogowcy wymieniają chodniki na najbardziej zniszczonych ulicach w Kielcach. Obecnie trwają prace przy wschodniej części ul. Jana Pawła II oraz przy ul. Nowy Świat.

 

Pierwszą inwestycją, która powstanie na terenie tzw. trójkąta bermudzkiego, u zbiegu al. IX Wieków Kielc i ul. Mojżesza Pelca będzie nowoczesny, pięciokondygnacyjny biurowiec Ventus Apollo Business & Living. Projekt obiektu wykonała pracownia Tera Group, natomiast inwestorem jest Apolloplast Inwestycje.

 

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Z tej okazji w całej Polsce a także w województwie świętokrzyskim prowadzonych jest szereg akcji mających na celu zachęcenie kobiet do systematycznych badań profilaktycznych. Najbliższe wydarzenie odbędzie się 14 października w Galerii Echo w Kielcach.

Świętokrzyscy nauczyciele i pracownicy oświaty świętowali zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej. Obchody tego dnia  były okazją do nagrodzenia najbardziej zaangażowanych w pracę pedagogów. 

Choć Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto dedykowane niewidomym i słabowidzącym, przypada 15 października, to w Kielcach specjalne uroczystości odbyły się już dziś. 

Strona 8 z 676

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna