Zapiecek
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

56 potraw i produktów spożywczych biorących udział w konkursie i 350 osób wykonujących muzykę ludową – tak w wielkim skrócie można podsumować to, co działo się w niedzielę w kieleckim Parku Miejskim w ramach finału wojewódzkiego XVII edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów".

Na kieleckiej Bruszni stanął nowy krzyż powstańczy. W niedzielę odbyło się jego uroczyste poświęcenie.

W piątek meczem Anglii ze Szwecją w Kielcach zostaną zainaugurowane młodzieżowe mistrzostwa Europy w piłce nożnej do lat 21. W stolicy świętokrzyskiego obok piłkarzy zameldowali się również kibice obu reprezentacji. Znaczną przewagę mają fani ze Skandynawii, którzy swoich ulubieńców będą dopingować w liczbie około czterech tysięcy. Po zakończeniu pojedynku ok. 20.30 na kieleckim Rynku rozpocznie się „Dzień Szwedzki”.

Gimnazjaliści  poznali dziś wyniki swoich egzaminów. Jak informuje Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, świętokrzyscy uczniowie uzyskali wyniki zbliżone do średniej krajowej.

Wielomilionowe dotacje na rozwój transportu publicznego otrzymało miasto Kielce z unijnego Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Prezydent Wojciech Lubawski z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości podpisał umowy na dofinansowanie dwóch projektów, dzięki którym na nasze ulice trafią nowe autobusy i stworzone zostanie centrum komunikacyjne przy ulicy Czarnowskiej. To tylko część działań, na które władze miejskie otrzymały w sumie 230 milionów dopłat.

Na stoisku wydawnictwa Bernardinum na targach SACROEXPO odbyło się spotkanie ze znanym podróżnikiem i autorem książek, Wojciechem Cejrowskim. Radio eM Kielce przeprowadziło z nim wywiad.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach po raz pierwszy w swojej historii znalazł się w pierwszej pięćdziesiątce w rankingu uczelni akademickich przygotowanym przez "Perspektywy". 

Cały zespół przebywającej w Kielcach młodzieżowej reprezentacji Anglii wraz z przedstawicielami miasta złożył kwiaty i znicze pod pomnikiem Homo Homini - oddając tym samym hołd ofiarom ostatnich zamachów terrorystycznych. Kilkanaście dni temu w Londynie w wyniku zamachu zginęło 8 osób, a 48 zostało rannych.

We wtorek około godziny 10 policja musiała ewakuować dworzec kolejowy w Kielcach. Powodem był alarm bombowy. Kieleccy policjanci zatrzymali już podejrzanego, a od godziny 12 ruch w tym miejscu odbywa się normalnie. 

Już w piątek, 16 czerwca rozpoczynają się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 21, których Kielce są współgospodarzem. Do 22 czerwca mieszkańcy stolicy regionu muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu. Dla kibiców przygotowano też specjalne linie autobusowe. 

W Kielcach odbyły się obchody 98. rocznicy powstania 2 Pułku Artylerii Lekkiej Legionów.  

Po złożeniu najbardziej korzystnej oferty przetargowej firma ITS Michalczewski jest na ostatniej prostej do podpisania wartej ponad 600 milionów złotych umowy z Zarządem Transportu Miejskiego na obsługę linii autobusowych na terenie Kielc i 9 ościennych gmin. Musi teraz przedstawić gdzie zlokalizuje swoją bazę oraz skąd weźmie autobusy i kierowców.

Zrujnowane domy, ulice, kościoły i szpitale. Wśród tych ruin osamotnieni ludzie szukający pod gruzami swoich bliskich. Tak wyglądało Aleppo, kiedy pojechali tam:  Michał Król, ks. Roman Sikoń i muzyk Darek Malejonek.  Ten obraz uwiecznili w dokumencie pt.  „Modlitwa o pokój”. 

Najnowsze trendy w sztuce sakralnej i dewocjonaliach, elementy wyposażenia kościołów, a także nowe technologie w budownictwie sakralnym i pracy konserwatorskiej. Tak w wielkim skrócie można opisać to, co dzieje się w halach Targów Kielce. Rozpoczęła się tam XVIII Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO.

Strona 8 z 654

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Zapiecek