Dąbrowa 750x200

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Trwa 45. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Dziś uczestnicy brali udział w warsztatach artystycznych, które mają ich przygotować do występów na scenie.

 

W atmosferze wspomnień, serdeczności i życzliwości odbyło się dziś w świetlicy internatu Zespołu Szkół Elektrycznych spotkanie osób związanych z Międzynarodowym Harcerskim Festiwalem Kultury Młodzieży Szkolnej. Do Kielc z różnych części Polski przyjechali wieloletni współtwórcy tego wydarzenia.

 

W budynku Wojewódzkiego Domu Kultury odbyła się kolejna Giełda Kolekcjonerska. Impreza przyciągnęła wielu kolekcjonerów i sprzedawców z Kielc ale i z całej Polski.

Kilkuset harcerzy z różnych miast Polski, a także z Ukrainy wzięło udział w barwnym korowodzie 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Uczestnicy przemaszerowali z Placu Moniuszki na Rynek, gdzie odbył się koncert "Zakręceni na Kielce". Przed rozpoczęciem występów młodzi harcerze otrzymali klucze do miasta od prezydenta Wojciecha Lubawskiego.

 

W  Ambasadzie Instytutu Dizajnu przy ul Wesołej odbyły się warsztaty School Bags czyli Torby bumerangi. Zajęcia zorganizowano w ramach akcji charytatywnej Kielce dla Syrii. Uczestnicy szyli plecaki, które zostaną przekazane syryjskim dzieciom.

Trwają przeglądy konkursowe i próby przed koncertem "Gospodarze Gościom" w ramach 45. 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Jutro w Amfiteatrze Kadzielnia zaprezentuje się blisko 450 utalentowanych artystów z naszego regionu.

Ulice Osobna i Granitowa będą zamknięte dla ruchu w soboty 14 i 21 lipca. Utrudnienia są spowodowane koncertami, które będą się odbywać w Amfiteatrze Kadzielnia w ramach 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.

Po 8 latach prac kielecki Ogród Botaniczny w końcu został otwarty. Wprawdzie na razie tylko w części, ale i tak już teraz robi spore wrażenie na mieszkańcach Kielc.

Dzisiejszej nocy policjanci z kieleckiej drogówki mieli niecodzienną sytuację drogową. Pilotowali oni osobowego Citroena, w którym znajdowała się rodząca kobieta.

Od 23 lipca do 5 sierpnia mieszkańcy osiedla Na Stoku, Świętokrzyskiego, Słonecznego Wzgórza, Uroczyska II, a także fragmentu Nowego Bocianka nie będą mieli dostępu do ciepłej wody. Związane jest to z realizacją inwestycji modernizującej infrastrukturę ciepłowniczą.

Do odwołania zamierzają protestować pracownicy kieleckiej fabryki SHL Production. Dziś ogłosili bezterminowy strajk włoski i nadal domagają się podwyżek wynagrodzenia o 400 złotych i jednorazowych nagród w wysokości 1500 złotych, które chcą otrzymać do 10 grudnia. Żądają również poprawy warunków pracy.

Medycyna, kosmetologia, psychologia, dietetyka - to najpopularniejsze kierunki wśród studentów. UJK zakończył pierwszy etap rekrutacji. Drugi etap ruszy w drugiej połowie lipca.

Sprzęt strażacki o wartości niemal 70 tysięcy złotych otrzymali strażacy-ochotnicy z Niewachlowa. W większości został on sfinansowany z Funduszu Sprawiedliwości.

Zespół Folklorystyczny „Aksamitki” oraz Chór „Młode Liście” z Baru na Ukrainie jako pierwsi przyjechali do Kielc na 45. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Przez dwa dni młodzi harcerze zwiedzali nasz region, a teraz powoli przygotowują się do występów.

 

Strona 8 z 728

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna