Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Budowa Centrum Urazowego dla osób dorosłych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, która rozpoczęła się na początku sierpnia, przebiega zgodnie z harmonogramem.

Zmiany w kursach linii 28

Kielce / 09 października 2018 /

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że w związku ze zmianą trasy przejazdu autobusów linii nr 28 od 9 października do odwołania kursy o godzinach 6:25 z Kielc do Piekoszowa gimnazjum, 7:08 z Kielc do Łosienia kościół oraz 13:04 z Piekoszowa gimnazjum do Kielc wykonywane z przejazdem przez Jaworznię szkołę.

Dorota Koczwańska- Kalita, naczelnik delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach została pełnomocnikiem do spraw promowania i koordynowania polityki informacyjnej IPN.

 

We wrześniu, czyli pierwszym miesiącu szczepień przeciw grypie zaszczepiło się 5235 osób co stanowi 50,4% zakupionych przez miasto świadczeń. To najwięcej zaszczepionych osób w pierwszym miesiącu od początku obowiązywania programu, tj. od 2006 r.

Gdzie ma zostać umiejscowiony skwer i droga przed przed nowym dworcem PKP? O to pytają urzędnicy mieszkańców Kielc. Głosować można na stronie www.idea.kielce.eu.

Główny Urząd Miar coraz bliżej

Kielce / 09 października 2018 /

Miasto zrobiło kolejny krok w stronę rozpoczęcia budowy Kampusu Laboratoriów Głównego Urzędu Miar. Kieleccy radni zgodzili się na przekazanie miejskich gruntów dla konsorcjum, które ma zająć się potężną inwestycją.

450 słuchaczy Kieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Ponad Czasem" rozpoczęło dziś nowy rok akademicki. Uroczysta inauguracja odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

 

Konkursy multimedialne, bezpłatne konsultacje psychologiczne i specjalne warsztaty z samoobrony dla kobiet. Takie i inne zajęcia będą odbywać się w ramach drugiej edycji projektu "Akademia Bezpieczeństwa - edukacja dla bezpieczeństwa placówek oświatowych w Kielcach", który został zainaugurowany podczas konferencji w Komendzie Miejskiej Policji. W projekcie weźmie udział ponad 10 tysięcy osób.

 

Są już pełne wyniki budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Ponad 16 tysięcy osób zagłosowało na pomysł budowy kompleksu sportowego na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 przy ul. Zgoda. Inwestycja zajęła pierwsze miejsce w zadaniach dużych, ale dzięki dodatkowym 800 tys. zł uda się zrealizować jeszcze jeden tzw. duży projekt. 

Są już wizualizacje największej inwestycji drogowej najbliższych lat. Tak będzie wyglądała ulica Zagnańska i Witosa w 2021 roku. W ciągu najbliższych dwóch tygodni drogowcy ogłoszą przetarg na rozbudowe ulic. Inwestycja ma kosztować około 130 milionów złotych. 

Przy VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Piłsudskiego otwarto kompleks boisk sportowych oraz siłownię zewnętrzną. Obiekty sportowe zostały wykonane w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego.

Kolejne szkoły z szybkim internetem

Kielce / 05 października 2018 /

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku  około stu świętokrzyskich szkół uzyska dostęp do sieci szerokopasmowego internetu. Dziś porozumienie w tej sprawie podpisali przedstawiciele szkół z reprezentantami Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

Strona 9 z 870

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna