Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KIELCE

Policja poszukuje 13-latki

Kielce / 10 grudnia 2016 /

Wczoraj około godziny 18 13-letnia Wiktoria Stępniewska mieszkająca w Kielcach wyszła z domu i dotychczas nie wróciła. Policja poszukuje dziewczyny.

Zawsze powinniśmy pamiętać o osobach, które trafiły do więzienia, nie tylko od święta – do tego zachęca papież Franciszek. Te słowa wziął sobie do serca radny kielecki Władysław Burzawa i znalazł w areszcie miłośnika malowania portretów. Pan Michał w zakładzie karnym wykonuje właśnie postaci, które wkrótce trafią do żywej szopki przy kościele Kapucynów.

Trwa akcja pomocowa dla polskich kombatantów mieszkających na Kresach Wschodnich.  Do inicjatywy już  po raz trzeci przyłączyły się także Kielce. W wybranych miejscach w mieście można składać dary, które pojadą do Kresowiaków.  

Kilkudziesięciu opozycjonistów antykomunistycznych z czasów PRL spotkało się w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”. Z okazji obchodów 35-lecia obchodów wprowadzenia w Polsce stanu wojennego wspominali oni wydarzenia sprzed kilku dekad.

W związku z zakończeniem prac przy budowie ronda u zbiegu ulic Piekoszowskiej i Jagiellońskiej oraz Piekoszowskiej i Malików autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały według swoich poprzednich tras.

Rządowy program Mieszkanie Plus wchodzi do Kielc. W poniedziałek wiceprezydent Kielc Czesław Gruszewski podpisał w Warszawie w obecności wicepremiera Mateusza Morawieckiego list intencyjny. 

Jak zimą '81 roku wyglądały ulice polskich miast? Dlaczego 35 lat temu komuniści wprowadzili w naszym kraju stan wojenny? O tym dowiedziała się młodzież z kieleckich szkół podczas specjalnych zajęć w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Na Wzgórzu Zamkowym uczniowie zostali „powitani” w nietypowy sposób.

Klub Sportowy Polonia Białogon będzie miał pawilon z szatniami i łazienkami, o który w ostatnim czasie zabiegali rodzice trenujących tam dzieci. Wprawdzie prezydent Kielc, Wojciech Lubawski nie chciał przeznaczyć pieniędzy na ten cel, ale obie strony znalazły rozwiązanie problemu.

 - Jestem przekonany, że zostawiam Kolportera w dobrych rękach – napisał w opublikowanym w poniedziałek oświadczeniu prezes i twórca potęgi kieleckiej spółki Krzysztof Klicki. Przedsiębiorca zdecydował o swojej rezygnacji z funkcji prezesa zarządu z dniem 31 grudnia br. Jego miejsce zajmie Grzegorz Fibakiewicz, dotychczasowy wiceprezes Kolportera, zarządzający Departamentem Dystrybucji Prasy.

Aż 47 kartonów i dodatkowe 15 pudeł z prezentami dla jednej potrzebującej rodziny to absolutny rekord tegorocznej świętokrzyskiej Szlachetnej Paczki. Taka pomoc trafiła do młodego małżeństwa z 2,5-letnim dzieckiem. To jeszcze nic. Paczkę jednego z przedsiębiorstw przygotowywało około… 1000 współpracowników!

- Krzysztof Klicki zrezygnuje z funkcji prezesa firmy Kolporter S.A z końcem bieżącego roku. O powodach swojej decyzji poinformuje w poniedziałek, 12 grudnia - powiedział Radiu eM Kielce rzecznik prasowy Kolportera, Dariusz Materek.

Bogatą ofertę edukacyjną związaną z 35 rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego przygotowała kielecka delegatura Instytutu Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej.

Wolontariusze ruszą ze świąteczną pomocą dla potrzebujących. W ten weekend odbędzie się finałowa akcja Szlachetnej Paczki. Dziś wieczorem (piątek 9 grudnia) rozpoczną się pierwsze prace w kieleckim centrum logistycznym akcji, które zlokalizowane jest w budynku III Liceum Ogólnokształcącego im. D.K. Norwida. Zaś w sobotę do rodzin objętych programem wyjadą pierwsze Szlachetne Paczki. 

Kieleccy rajcy na czwartkowej sesji Rady Miasta po raz drugi odrzucili projekt uchwały dotyczący darmowych przejazdów autobusami dla emerytów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. 

Strona 8 z 617

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOK



SŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay