online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

W środę w godzinach popołudniowych w centrum miasta, w ponad 30 miejscach, pojawiły się miski - poidła dla zwierząt. Ma to pomóc przetrwać upały naszym czworonogim przyjaciołom.

Marsz wkrótce wyruszy do Kielc

Kielce/Kraków / 02 sierpnia 2017 /

W nadchodzącą niedzielę z krakowskich Oleandrów wyrusza 52. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Członkowie grup rekonstrukcyjnych, organizacji strzeleckich czy harcerze przez tydzień będą szli w stronę Kielc wspominając szlak bojowy formacji utworzonej w 1914 roku przez Józefa Piłsudskiego.

Widowisko na deptaku

Kielce / 02 sierpnia 2017 /

Kielecki Szwadron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich w tę niedzielę o godzinie 17 przedstawi widowisko historyczne. Opowieść pod  tytułem „Kielce były pierwsze na drodze do niepodległości” odbędzie się przy ulicy Sienkiewicza w okolicach hotelu Bristol. Ułani przypomną wydarzenia, jakie rozegrały się w Kielcach, w pierwszych dniach sierpnia 1914 roku.

Uczciliśmy pamięć o wybuchu Powstania Warszawskiego. Podobnie jak w wielu miastach, tak i w Kielcach odbyły się uroczystości z okazji 73. rocznicy tego wydarzenia. Przed pomnikiem poświęconym harcerzom poległym za Ojczyznę na Skwerze Szarych Szeregów złożone zostały okolicznościowe wieńce.

Kielecka straż miejska przygotowuje się budowy nowej siedziby. Powstanie ona na działce w sąsiedztwie obecnego obiektu przy ul. Ogrodowej. Koszt inwestycji opiewa na ponad 3,5 miliona złotych. 

Trwają intensywne prace przy budowie ulicy Pileckiego. Wykonawca przystąpił już do robót drogowych, a do tej pory został ułożony asfalt na odcinku 300 metrów. Pod koniec przyszłego tygodnia zaplanowano zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu alei Popiełuszki oraz ulic Wapiennikowej i Tarnowskiej.

W związku z trwającymi upałami Wodociągi Kieleckie przypominają, że mieszkańcy mogą za darmo gasić pragnienie w poidełkach (pitnikach) ustawionych w miejscach publicznych. Wodę z poidełek można pić bez filtrowania, gotowania i uzdatniania.

Mijają 73 lata od wybuchu Powstania Warszawskiego. We wtorek 1 sierpnia z okazji kolejnej rocznicy uroczystości odbędą się także w Kielcach. Obchody rozpocznie Msza święta w kościele garnizonowym. Zbiórka przed świątynią o godzinie 15.15.

Znaleziono ciało 21- latka, który utonął na zalewie w Bliżynie. – Ciało znajdowało się 20 metrów od brzegu, dwa metry pod wodą – poinformował Radio eM Kielce mł. bryg. Robert Siewiorek, dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Nadeszła fala upałów. W ciągu najbliższych dni temperatury nie będą spadać poniżej 30 stopni Celsjusza.  Lekarze ostrzegają przed długim przebywaniu na słońcu. 

Wspominaliśmy jedną z najbardziej brawurowych akcji polskiego podziemia antykomunistycznego. Za nami pierwsze uroczystości z okazji przypadającej w tym roku 72. rocznicy rozbicia więzienia kieleckiego. Na początek pomodliliśmy się w bazylice katedralnej a następnie przeszliśmy na ulicę Zamkową, gdzie przed pamiątkową tablicą złożone zostały wieńce.

Tunelem przez Kielce

Kielce / 28 lipca 2017 /

Nie estakadą, nie w wykopie, a tunelem - tak ma wyglądać odcinek drogi ekspresowej nr 74 prowadzący przez ulicę Jesionową, na który w końcu mają się znaleźć pieniądze. 

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach otrzymał Certyfikat Akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia.  Dokument ten potwierdza wysokie standardy  usług medycznych świadczonych przez lecznicę. 

Klinika Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach przeszła generalny remont. -Dzięki temu zwiększył się komfort pobytu pacjentów i pracy dla personelu - podkreśla profesor Stanisław Głuszek, kierownik kliniki.

Strona 8 z 664

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay