Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Praca szukała człowieka

Kielce / 12 września 2018 /

Ponad 800 miejsc pracy w różnych zawodach oraz branżach w Polsce, jak i zagranicą czekało na wszystkich zainteresowanych podczas ostatnich już w tym roku Plenerowych Targów Pracy na kieleckim Rynku.

300 sadzonek dla Kielc

Kielce / 11 września 2018 /

„100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski” – tak brzmi hasło akcji, w ramach której kielczanie otrzymali 300 sadzonek drzew. W zamian za nie mieszkańcy naszego miasta przekazali do odzysku plastik, aluminium i prawie 100 kilogramów baterii.

Pod pomnikiem „Homo Homini” przy ul Ściegiennego odbyły się uroczystości w 17. rocznicę ataków na wieże World Trade Center.  Upamiętniono ofiary zamachów terrorystycznych oraz oddano hołd tym, którzy polegli w Nowym Jorku spiesząc na ratunek.

W najbliższy czwartek rozpocznie się w Kielcach się XIV Kongres Pielęgniarek Polskich. Gospodarzem spotkania będzie Uniwersytet Jana Kochanowskiego.

Władze miasta doszły do porozumienia z jednym z właścicieli udziałów Pałacu Zielińskiego. Miasto może je kupić 1,4 mln zł, ale najpierw muszą się na to zgodzić radni.

10 statuetek „Nadziei Kielc” powędrowało do najzdolniejszych młodych mieszkańców stolicy regionu. Otrzymali je uczniowie oraz absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami w nauce, kulturze, sporcie czy działalności społecznej.

Parada rowerowa, rowerowe targi czy darmowe przejazdy komunikacją miejską dla posiadaczy samochodów - to część programu Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który od 15-22 września odbędzie się w Kielcach.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie organizuje pokazy spektakli pt. „Calineczka”, przygotowanych przez nauczycieli i rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Kielcach. Odbędą się one w KCK we wtorek (11.09) o godzinie 8.30, 11:00 oraz 13:30. Obejrzy je niemal 2 tysiące uczniów kieleckich szkół podstawowych. Dochód z przedstawienia zostanie w całości przekazany na cel „Akcji – pomoc dla dzieci z Syrii ofiary wojny”. Jest to kolejna odsłona akcji „Kielce dla Syrii”, która rozpoczęła się maju tego roku.

Rządzenie oparte na współpracy z mieszkańcami, sprowadzanie inwestorów i odnowienie kieleckich osiedli - to priorytety Piotra Liroya-Marca. Poseł i muzyk chce także debaty w języku angielskim z innymi kandydatami na prezydenta.

Kolejny sondaż IBRiS przeprowadzony dla Onetu i Faktu i kolejne dobre informacje dla Wojciecha Lubawskiego. Według badania blisko 60 proc. mieszkańców Kielc pozytywnie ocenia prezydenturę obecnego włodarza miasta.

Samochód zostaw w domu

Kielce / 07 września 2018 /

W dniach 15-22 Kielce włączą się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Ta europejska inicjatywa zachęca miasta i gminy do wprowadzania i promowania środków na rzecz zrównoważonego transportu oraz do zachęcania ludzi do wypróbowywania alternatyw dla korzystania z samochodów.

W Kielcach odbywają się obchody Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. O godzinie 10 wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, senator Krzysztof Słoń oraz minister Jan Józef Kasprzyk złożyli kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim na Cmentarzu Partyzanckim, a pół godziny później przed tablicą pamiątkową na Cmentarzu Nowym w Kielcach.

 

Strona 9 z 863

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna