Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Wciąż nie wiadomo skąd władze Kielc znajdą dodatkowe pieniądze na przebudowę ulicy Zagnańskiej i Witosa. Pod uwagę brany jest kolejny kredyt.

O trzy nowe oczka wodne i podziemną trasę wzbogacił się kielecki Ogród Botaniczny. Tegoroczne otwarcie obiektu planowane jest na 28 kwietnia.

Danuta Papaj, pełnomocnik prezydent Kielc została przewodniczącą Rady Nadzorczej w Kieleckich Wodociągach. Nieoficjalnie będzie zarabiała około 2800 złotych.

Czy Marsz Równości odbędzie się w Kielcach? Okazuje się, że pomimo deklaracji organizatorów Marszu, władze miasta na razie nic nie wiedzą na ten temat i nie podjęli żadnej decyzji w tej sprawie.

13 lipca odbędzie się w Kielcach Marsz Równości.W czwartek o organizacji wydarzenia poinformowała radna Koalicji Obywatelskiej Agata Wojda. 

Transformacja ustrojowa, wybory 4 czerwca 1989 roku i postawa części liderów opozycji antykomunistycznej – m.in. o tych tematach mówił prof. Antoni Dudek z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego podczas spotkania, które odbyło się w kieleckim Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”.

Artur Kudzia został nowym dyrektorem Miejskiego Urzędu Pracy. Obecnie jest on wicedyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy.

Ryszard Pomorski został zwolniony w trybie dyscyplinarnym z funkcji dyrektora Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Wiceminister sportu i turystyki poseł Anna Krupka zaprasza na spotkanie otwarte "Program Klub oraz formy wsparcia dla stowarzyszeń i klubów sportowych". Odbędzie się ono w poniedziałek, 18 lutego o godzinie 17.30 w Dali Audytoryjnej Starostwa Powiatowego w Kielcach przy ulicy Wrzosowej 44.

Empatii i poszanowania innych bez względu na różnice w poglądach, pochodzeniu czy religii uczyła się młodzież VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach podczas warsztatów pt. "W duchu tolerancji i poszanowania". Na zakończenie uczestnicy z nauczycielami stworzą Kontrakt Szkoły Dobrych Relacji, który ma promować współpracę i szacunek do drugiego człowieka, a także piętnować nienawiść i przemoc w szkole.

Aż 14 kandydatów ubiega się o stanowisko prezesa Zarządu Transportu Miejskiego. Teraz oferty przejdą przez formalną weryfikację.

Ponad 300 osób wzięło udział w spotkaniu przedstawicieli organizacji pozarządowych z władzami miasta. Ludzi było tak dużo, że urzędnicy musieli w ostatniej chwili zmienić miejsce spotkania.

Strona 9 z 894

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna