Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Beata Pawłowska zostanie nowym skarbnikiem miasta Kielce. Na stanowisku zastąpi Barbarę Nowak, która odchodzi na emeryturę.

Kolejna gorąca dyskusja na temat Korony Kielce. Tym razem poszło o podniesienie kapitału zakładowego spółki. Tym samym miasto, żeby utrzymało swój udział akcji musi zapłacić klubowi 1,8 miliona złotych.

130 żołnierzy służby przygotowawczej złoży w sobotę, 23 lutego przysięgę wojskową podczas uroczystego apelu na Placu Wolności w Kielcach.

Jak Armia Czerwona traktowała mieszkańców naszego regionu po „wyzwoleniu”? Jak zachowywali się żołnierze sowieccy w stosunku do ludności cywilnej? M.in. na te pytania starał się odpowiedzieć dr Ryszard Śmietanka-Kruszelnicki z kieleckiej delegatury IPN podczas swojej prelekcji w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej.

Usunięcie sowieckich żołnierzy z Listy Honorowych Obywateli Kielc, rekrutacja do szkół i powołanie zespołu ds. wdrożenia koncepcji Smart City w naszym mieście – o tych tematach mówili podczas konferencji prasowej kieleccy radni Prawa i Sprawiedliwości przed czwartkową sesją Rady Miasta.

Spółka Korona Kielce chce podnieść kapitał zakładowy o 6,5 miliona złotych. Tym samym miasto, żeby utrzymało swój udział akcji musi zapłacić klubowi 1,8 miliona złotych.

Dyrektor Domu Środowisk Twórczych Ryszard Pomorski jednak pozostanie na stanowisku – poinformował prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Zagończyk, Swojak, Nurt – m.in. o tych bohaterach podziemia niepodległościowego mówili naukowcy podczas konferencji popularnonaukowej dotyczącej dowódców partyzanckich w naszym regionie. Wydarzenie odbyło się w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”.

Prezydent Kielc, Bogdan Wenta zwołał dziś pilną konferencję prasową ws. zwolnienia Ryszarda Pomorskiego. Konferencja była też pokłosiem listu opublikowanego wczoraj przez Kamila Suchańskiego listu w mediach społecznościowych.

Trzech kieleckich policjantów otrzymało nagrodę Komendanta Głównego Policji. Kieleccy funkcjonariusze zostali również wyróżnieni przez szefa świętokrzyskich policjantów.

Zakończyła się ankieta na urzędowym portalu Idea Kielce dotycząca otwarcia ruchu przez ulicę Paderewskiego oraz zamknięcia przejazdu przez Rynek w kierunku ulicy Piotrkowskiej. Wyniki nie ułatwią decyzji władzom miasta. 

Kolejne spięcie w obozie radnych Projektu Świętokrzyskie. Przewodniczący Rady Miasta Kamil Suchański opublikował na swoim profilu na Facebook'u mocne oświadczenie, w którym broni zwolnionego w czwartek dyrektora Domu Środowisk Twórczych Ryszarda Pomorskiego. Pod listem podpisali się także Katarzyna Kwietniak, Jarosław Bukowski, Joanna Litwin i Anna Kibortt.

Strona 8 z 894

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna