Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Profesor  Marek Ruszkowski zrezygnował z pełnienia funkcji prorektora do spraw studenckich i kształcenia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. – Powodem tej decyzji są względy osobiste – powiedział Piotr Burda, rzecznik uczelni.  

Ponad 6 tysięcy przypadków grypy i zachorowań grypopodobnych odnotowano w trzecim tygodniu stycznia w województwie świętokrzyskim. Jest to o niemal 4 tysiące więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Nie wiadomo jednak, czy  jest to już górny próg. 

Wygląda na to, że w końcu skończą się problemy pasażerów korzystających z wyremontowanej stacji kolejowej Kielce-Czarnów. Na wiosnę powinien tam powstać chodnik, jednak najpierw władze miasta muszą uregulować sprawy gruntowe.  

Prawdopodobnie mini browar z miejscem na wystawy artystyczne powstanie w dawnej siedzibie Biura Wystaw Artystycznych znajdującym się przy ulicy Leśnej. Radni zgodzili się 30-letnie wydzierżawienie budynku.

Będą darmowe badania przesiewowe dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. W ramach akcji „Kocham, więc badam!” Fundacja „Słoneczna Przyszłość” wraz z Galerią Echo udostępni mobilny ambulans, w którym medycy wykonają diagnostykę pod kątem chorób niedających objawów w swoim wczesnym stadium. - W dobie tak dużej zachorowalności na raka, wczesne wykrycie jakichkolwiek zmian nowotworowych jest potrzebne i ma ogromny sens – przekonują organizatorzy akcji. 

Na czwartkowej sesji Rady Miasta radni zgodzili się na zaciągnięcie kredytu na 250 milionów złotych z Europejskiego Banki Inwestycyjnego.  

Ustanowić nowy rekord świata - to zadanie, które stawia przed sobą mieszkaniec Kielc, wielokrotny mistrz świata w sztukach walki Maciej Sikoński. Mówimy o sporym wyzwaniu, ponieważ sportowiec chce wbiec na najdłuższe schody świata z ograniczonym dostępem do tlenu i z dodatkowym obciążeniem na plecach.

Kieleccy radni wracają do pracy. W czwartek o godzinie 8 rozpocznie się pierwsza tegoroczna sesja Rady Miasta. Rajcy będą debatować m.in nad zmianami w planach zagospodarowania przestrzennego oraz o możliwości zaciągnięcia kredytu w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

Przed nami reforma administracji skarbowej.  Od 1 marca ściąganiem podatków i bezpieczeństwem finansów państwa zajmie się Krajowa Administracja Skarbowa.  Głównym celem instytucji  będzie walka z przestępczością skarbową, w tym m.in. wyłudzeniami VAT.

Zagrali dla hospicjum

Kielce / 24 stycznia 2017 /

Uczniowie VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach po raz kolejny pokazali, że są wrażliwi na cierpienie innych. Już po raz drugi zorganizowali turniej charytatywny na rzecz hospicjum im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.  Tym razem zebrano ponad dwa tysiące złotych.

Trwa postępowanie wyjaśniające czy część podpisów pod referendum o odwołanie prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego była sfałszowana. Choć na razie nikomu nie postawiono zarzutów, to Prokuratura Rejonowa informuje, że niektóre podpisy zostały zakwestionowane.  

Być może Kielce w końcu doczekają drugiego SOR- u. Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił konkurs w tej sprawie . 

Na początku 2019 roku ruszy w Kielcach Centrum Kształcenia Praktycznego. Uczniowie oraz absolwenci szkół zawodowych będą mieli możliwość nauki na wysokiej jakości sprzęcie w nowoczesnych warunkach  – Chcemy zerwać ze stereotypem, że szkoła zawodowa, to szkoła złego wyboru – podkreśla dyrektor CKP Dominik Kraska. 

- Studenci są naszym oczkiem w głowie. To w nich upatrujemy przyszłych biznesmenów – powiedział dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego, Szymon Mazurkiewicz podpisując porozumienie o współpracy z Politechniką Świętokrzyską. Na czym ma ono polegać?

Strona 7 z 625

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay