Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Niska emisja, jakość powietrza, ekologia i ochrona środowiska. To tematy, którymi żyliśmy przez ostatnie miesiące w związku z zanieczyszczeniem powietrza w regionie. Kończące się dziś Targi Enex sprawiły, że debata wokół nich odżyła.

Artur Sobolewski został nowym dyrektorem wydziału kultury i promocji Urzędu Miasta. O stanowisko ubiegał się także Dominik Gajek pracujący w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Kielcach.

Jedni interesują się modą, drudzy polityką, a jeszcze inni sportem. Oni natomiast od dziecka pasjonują się komunikacją miejską. Poznali się, goniąc legendarny autobus Ikarus, który potem odkupili. Teraz chcą go odnowić.

4 mln zł unijnego dofinansowania otrzymał Kielecki Park Technologiczny na uzbrojenie ponad 7,5 ha terenów pod inwestycje. Na finiszu są już prace projektowe.

Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 21 kibice i wolontariusze prawdopodobnie pojadą za darmo. Projekt uchwały w tej sprawie przygotowali miejscy urzędnicy. 

W Kielcach odbyły się regionalne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wieńce i znicze złożone zostały między innymi przy dawnym więzieniu przy ulicy Zamkowej, na Cmentarzu Partyzanckim oraz na Kieleckiej Łączce. Główne spotkanie odbyło się przy pomniku Armii Krajowej na skwerku Stefana Żeromskiego.

Urzędnicy, przedstawiciele służb mundurowych i uczniowie uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. Z okazji święta niezłomnych delegacje różnych środowisk zebrały się na cmentarzu na Piaskach, by złożyć wieńce i znicze przed pomnikiem dedykowanym Armii Krajowej, Narodowym Siłom Zbrojnym oraz organizacji Wolność i Niezawisłość.

Jeszcze nie tak dawno prowadzono gorące dyskusje na temat działalności Młodzieżowej Rady Miasta, a tymczasem wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie powstanie Kielecka Rada Seniorów. Projekt uchwały w tej sprawie trafi pod obrady prawdopodobnie już na najbliższej sesji Rady Miasta.

Ponad 5 tysięcy zgłoszeń zostało zarejestrowanych w województwie świętokrzyskim na portalu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która działa już od 5 miesięcy.  Najwięcej doniesień dotyczy powiatu kieleckiego i stolicy regionu. 

Złożą wieńce, pomodlą się i przemówią. Dziś (1 marca) o godzinie 9 rozpoczną się kieleckie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Najpierw przedstawiciele władz lokalnych odwiedzą miejsca pamięci w centrum Kielc – między innymi tablicę upamiętniającą rozbicie więzienia przy ulicy Zamkowej i Cmentarz Partyzancki przy ulicy Ściegiennego. 

Kieleccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę podejrzanych o przemyt narkotyków z Czech. Jak poinformował Radio eM Kielce komisarz Kamil Tokarski, rzecznik świętokrzyskiej policji,  funkcjonariusze podczas przeszukania samochodu i mieszkania podejrzanych, znaleźli 320 gramów marihuany.

Politechnika Świętokrzyska zacieśnia współpracę z Ukrainą. Delegacja uczelni wróciła ze wschodnioukraińskiego Dniepra, gdzie promowała swoją ofertę dla obcokrajowców.

Blisko trzysta osób zostało uhonorowanych przez władze miasta na podsumowaniu Sportowego Roku 2016, które w poniedziałek odbyło się w Kieleckim Centrum Kultury. Nagrody otrzymali zawodnicy, trenerzy oraz działacze mający na swoim koncie znaczące sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. 

2 marca poznamy nowego szefa wydziału kultury i promocji urzędu miasta. Do ratusza wpłynęły dwie oferty. Przesłuchania kandydatów odbędą się w najbliższy czwartek.

Strona 7 z 632

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay