Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KIELCE

PiS: Skandal, zamach na demokrację

Kielce/Świętokrzyskie/Polska / 19 grudnia 2016 /

Głosowanie w sprawie ustaw budżetowej i tak zwanej dezubekizacyjnej skończyło się ogromną awanturą. Tak w skrócie można opisać to, co w ubiegły piątek wydarzyło się w Sejmie. Świętokrzyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości deklarują, że pozostaną nieugięci – prowadzą prace i ostro komentują działania opozycji.

Nawet 50 dodatkowych miejsc dla przedszkolaków może znaleźć się w przyszłym roku w zachodniej części Kielc. Miasto nie wybuduje jednak  oddzielnego budynku lecz zaadaptuje potrzebne pomieszczenia w jednej z tamtejszych szkół. 

W związku z likwidacją objazdu linii autobusowych nr 2, 21, 23 i 40 przez ul. Mielczarskiego, Zarząd Transportu Miejskiego otrzymał zgłoszenia od mieszkańców oraz pracowników firm dotyczące możliwości wprowadzenia na stałe komunikacji miejskiej w to miejsce. 

Technologia i medycyna pójdą w parze. Politechnika Świętokrzyska przystąpiła do Klastra Medycznego MedCluster. Co pacjenci zyskają na tej współpracy?

Pracownia projektowa Marcin Kamiński i Bartosz Bojarowicz z Kielc wygrała konkurs na najlepszy projekt przebudowy nowego Centrum Komunikacyjnego, które ma być gotowe w 2018 roku. 

Ozdoby choinkowe, pyszne pierogi, sery, wędzone ryby i zaprzęg Świętego Mikołaja wraz z reniferami, a dla zmarzluchów kubeczek grzańca. To wszystko i jeszcze więcej można zobaczyć na kieleckim Rynku, gdzie trwa Jarmark Bożonarodzeniowy.

Osoby niewidome nie będą już miały problemu z segregowaniem śmieci. Wszystko dzięki nowej inicjatywie firmy ENERIS zajmującej się odbiorem odpadów między innymi na terenie Kielc.  W ramach programu „Segreguję nie widzę przeszkód” przedsiębiorstwo bezpłatnie rozprowadza specjalne naklejki do oznakowania pojemników na odpady w alfabecie Braille'a. 

Uczniowie świętokrzyskich liceów wykazali się wiedzą o historii prasy czy znajomością technologii używanych w mediach. W Instytucie Dziennikarstwa i Informacji kieleckiego uniwersytetu po raz trzeci stanęli do walki o najwyższe noty w regionalnym etapie III Olimpiady Wiedzy o Mediach. Wzięło w niej udział 40 młodych ludzi, a dziesiątka, która najlepiej wypadła podczas sprawdzianu w marcu reprezentować będzie region świętokrzyski w Warszawie podczas centralnego etapu konkursu. 

80 uczniów z 5 szkół w Kielcach i okolicy wzięło udział w projekcie „Pomagam na maksa”. Współfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej projekt stałego wolontariatu uczniowskiego zrealizowany został przez kielecką Caritas. Najpierw uczniowie przeszli szkolenia a następnie wybrali placówki, w których pomagali chorym i niesamodzielnym. Wszystko uwiecznili na zdjęciach i krótkich relacjach wideo. 

Zmarznięci, głodni,  samotni i często odrzuceni przez innych tylko dlatego, że są bezdomni - dziś mogli poczuć prawdziwą atmosferę świąt. Wszystko dzięki zorganizowanemu przez Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie spotkaniu wigilijnemu. 

Na wspólne kolędowanie w Dworku Laszczyków zaprasza w najbliższą niedzielę Muzeum Wsi Kieleckiej. Nie zabraknie regionalnych potraw i wyrobów, a także spotkania ze świątecznymi zwyczajami ludowymi.

Przez lata wygrzebywali dokumenty, spisywali opowieści, organizowali remonty. Wszystko po to, aby odkurzyć historię o Polakach, która pomijana była przez lata komunizmu. Za taką działalność nagrody przyznaje Instytut Pamięci Narodowej. W Kielcach tytuł „Świadka Historii” otrzymało pięć osób oraz jedno stowarzyszenie.

Policja jedynym ratunkiem?

Kielce / 15 grudnia 2016 /

Awantury, szarpaniny,  zastraszanie a nawet pobicia to na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach niemal codzienność. Wszystko przez pijanych, którzy są tu przywożeni.  Władze szpitala mówią dość. 

Policja zakończyła akcję poszukiwawczą 13- letniej Wiktorii Stępniewskiej. Kielczankę znaleziono w Łodzi. 

Strona 7 z 617

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay