online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach wzbogacił się o kolejnego doktora honoris causa. Tytuł odebrał uznany na świecie fizyk profesor Andrzej Kajetan Wróblewski.

Uczniowie odliczają godziny do wakacji. Już jutro kolejny rok szkolny zakończy blisko  193 tys.  świętokrzyskich uczniów.

Przerwano konsultacje społeczne  dotyczące projektu nowelizacji ustawy o działalności leczniczej.

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego przygotowuje, jak co roku, obchody rocznicy pogromu kieleckiego. Główne uroczystości odbędą się 4 lipca. Poprzedzi je przegląd filmów o tragedii z 1946 roku oraz prezentacja książki.

W ten czwartek 22 czerwca o godzinie 17 w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” rozpocznie się spotkanie z dr. Grzegorzem Majchrzakiem z Biura Badań Historycznych. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Dezintegrować, neutralizować, niszczyć… Gry operacyjne Służby Bezpieczeństwa wobec „Solidarności” w latach 1980–1989” i będzie kolejnym z cyklu „Kłopoty z historią”.

3 tysiące złotych – grant o takiej wysokości otrzymał kielecki Geopark na realizację projektu „Geo-rabatka z kamienia i kwiatka”.

Wiejskie chleby, sery, miody czy tradycyjnie wyrabiane wędliny – między innymi takie produkty znajdziemy na Jarmarku Kieleckim, który wczoraj stanął na ulicy Sienkiewicza. 

Na wakacje z kartą EKUZ

Kielce / 21 czerwca 2017 /

Wakacje tuż tuż, a więc i sezon urlopowy. Wybierając miejsce na wypoczynek warto przy okazji pomyśleć o zdrowiu i bezpieczeństwie.  Leczenie poza granicami naszego kraju może wiele nas kosztować. By te koszty ograniczyć, warto mieć ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.  Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza wszystkich zainteresowanych wyrobieniem karty EKUZ nie tylko w dni powszednie, ale również w najbliższe dwie soboty.

„Kielce w ruchu” – tak brzmi hasło tegorocznego Święta Kielc, które odbędzie się od 23 do 25 czerwca. Kielczanie będą mogli wziąć udział w przeróżnych zajęciach sportowych oraz zmierzyć się całymi rodzinami w dyscyplinach sprawnościowych i wytrzymałościowych. Gwiazdą weekendu ma być zespół T.Love. 

Pojawił się projekt nowelizacji ustawy o działalności leczniczej. W myśl proponowanych przepisów pacjenci będą mogli korzystać z odpłatnych świadczeń zdrowotnych w publicznej placówce ochrony zdrowia. 

Głosujmy!

Kielce / 19 czerwca 2017 /

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 17 Specjalnych im. Karola Wojtyły – papieża Polaka w Kielcach znalazł  się w gronie finalistów konkursu „Podwórko Talentów NIVEA”.  Jeśli placówka  zdobędzie  wystarczającą ilość głosów, to obok niej  powstanie interaktywny plac zabaw.

Jedynym incydentem, który odnotowali policjanci z województwa świętokrzyskiego podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy U21 był jak na razie lot dronem przed meczem Anglia – Szwecja. Do tej pory Euro przebiega bardzo spokojnie. 

Programowanie bez tajemnic

Kielce / 19 czerwca 2017 /

Zajęcia z programowania są nowością w polskich szkołach. Na Politechnice Świętokrzyskiej nauczyciele mogli zapoznać się z podstawą programową i problemami nauczania tego przedmiotu w szkole podstawowej.

Wspieranie studentów i absolwentów Politechniki Świętokrzyskiej w świadomym planowaniu swojej kariery zawodowej – taki jest cel porozumienia, które kielecka uczelnia podpisała z Wojewódzkim Urzędem Pracy.

Strona 7 z 654

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay