online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

W ten wtorek 15 sierpnia, w całym kraju obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Uroczystości z tej okazji odbędą się także w Kielcach. Rozpoczną się one o godzinie 10 Mszą świętą w intencji Ojczyzny i żołnierzy w kościele garnizonowym przy ul. Chęcińskiej.

Kilkanaście billboardów, prezentujących sylwetkę marszałka Józefa Piłsudskiego i jego bliskie związki z Kielcami zawisło w dziewięciu miastach Polski. To kampania promocyjna organizowana przez Miasto Kielce, którego marszałek jest honorowym obywatelem.

Budżet Obywatelski nie będzie zawieszony – poinformował prezydent Kielc, Wojciech Lubawski. Z taką sugestią zwrócili się do włodarza miasta tydzień temu radni z komisji edukacji i kultury, którzy chcieliby przeznaczyć pieniądze na wydatki związane z infrastrukturą oświatową. 

Zapowiadany wspólny koncert Telwizji Polskiej i miasta Kielce odbędzie się już 19 sierpnia. W kieleckim amfiteatrze na Kadzielni wystąpi szereg znanych polskich artystów. 

Poszukiwany oszust

08 sierpnia 2017 /

Kielecka Policja poszukuje widocznego na zdjęciach mężczyznę, podejrzewanego o wyłudzenie pieniędzy metodą na ,, policjanta CBŚP ’’. W czerwcu tego roku w centrum Kielc mężczyzna wyłudził od 77-latka 45 000 złotych.

 

Rozweselali kielczan

Kielce / 07 sierpnia 2017 /

Zabawnymi lub motywacyjnymi sentencjami wolontariusze z Regionalnego Centrum Wolontariatu wywoływali uśmiechy na twarzach kielczan. Młodzież spacerowała po centrum miasta rozdając przechodniom balony z ukrytą wiadomością. Do zorganizowania takiego happeningu młodych mieszkańców stolicy województwa zainspirowała międzynarodowa akcja ph. „Catch a Smile Day”.

Widowiskową rekonstrukcję historyczną pt. „Kielce były pierwsze na drodze do niepodległej” obejrzeliśmy na kieleckim deptaku. Opowieść o potyczce pomiędzy odradzającą się kawalerią a żołnierzami rosyjskimi przedstawił Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich wraz z aktorami i zaprzyjaźnionymi pasjonatami historii z różnych stron Polski. Inscenizacja odbyła się przy hotelu Bristol, gdzie na początku sierpnia 1914 roku zwiadowcy z Władysławem Beliną-Prażmowskim na czele starli się z patrolem zaborcy.

Jeśli firma Michalczewski nie przedstawi odpowiednich dokumentów związanych z przystosowaniem zajezdni do warunków zawartych w specyfikacji przetargu na obsługę linii autobusowych, to możliwe, że zostanie on unieważniony. 

Po dwóch latach od oddania do użytku słynnych kieleckich przystanków, wymagały one naprawy. Przegląd gwarancyjny wykazał, że na niektórych z nich były usterki, które w większości zostały już usunięte przez wykonawcę.

Skarga firmy Michalczewski przeciwko Zarządowi Transportu Miejskiego w Kielcach została oddalona przez Krajową Izbę Odwoławczą. Oznacza to, że ZTM niebawem uzyska szczegółowe informacje na temat tego jak będzie wyglądała baza przewoźnika. 

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą działania analityczno-informacyjne w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. 

Remont ulicy Łopuszniańskiej możesz kosztować nawet 9 milionów złotych mniej niż zakładano. Drogowcy rozstrzygnęli przetarg na roboty budowlane, w którym wzięły udział dwie firmy. 

Poznaliśmy wizualizacje obiektów przy ulicy Zamkowej 1, do których ma przenieść się Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”. Nowa siedziba po remoncie połączy zabytkowy charakter zabudowań z nowoczesną architekturą. Część z nich na zawsze zniknie z przestrzeni miejskiej, inne nieco zmienią swoje oblicze.

Władze miasta ogłosiły przetarg na odbiór odpadów na terenie Kielc. Najważniejszy zapis nowej umowy to nowe, niebieskie pojemniki na makulaturę.

Strona 7 z 664

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay