STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Lariana Dias Menendez, czyli attache Ambasady Panamy w Polsce odwiedziła dziś Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej. Opowiedziała młodzieży o kulturze i życiu codziennym w jej rodzinnym kraju i zaprosiła do wizyty podczas Światowych Dni Młodzieży.

W poniedziałek rano zmarł Karol Strug, pierwszy redaktor naczelny „Echa Dnia”. Miał 92 lata.

Za nami prezentacja sprzętu wojskowego, a przed nami jeszcze główne uroczystości połączone z wizytą ministra obrony narodowej. Wszystko to w ramach cantralnych obchodów Dnia Weterana w Kielcach. Ogólnopolskie wydarzenie, którego celem jest oddanie hołdu wszystkim żołnierzom służącym na misjach poza granicami państwa, rozpoczęło się w niedzielę i potrwa trzy dni.

Konkurs w ŚCiTT

Kielce / 28 maja 2018 /

Konkurs na projekt badawczy ogłosiło Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Kielcach. Wydarzenie adresowane jest do przedsiębiorców, studentów i pracowników jednostek badawczych.

Władze miasta wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Caritas Diecezji Kieleckiej oraz rektorami Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Politechniki Świętokrzyskiej włączają się w pomoc dla pogrążonej w wojnie Syrii. W poniedziałek ruszyła charytatywna akcja, której głównym celem jest zebranie środków finansowych na zorganizowanie kolonii oraz turnusów dla syryjskich dzieci i młodzieży.

Przedstawienie, wspólny śpiew i piękna uroczystość – tak obchodzono Święto Rodzin w Katolickim Przedszkolu im. kardynała Pietro Marcellino Corradini w Kielcach. Placówka dba, aby więzi rodzinne były ważnym czynnikiem kształtującym najmłodszych.

Ułani świętowali

Kielce / 26 maja 2018 /

Fantazja, konie i barwne stroje – z tym kojarzą nam się ułani. Dziś w Kielcach świętowali 100-lecie powstania 13. Pułku Ułanów Wileńskich.

Kandydat na prezydenta Kielc, Bogdan Wenta zaprezentował w piątek pierwszych kandydatów, którzy wystartują z jego list. Zdradził też najważniejsze aspekty swojego programu wyborczego.

W sobotę, 2 czerwca w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach rodzice będą mogli wyrobić paszport swoim dzieciom, a najmłodsi dobrze się bawić. Straż Pożarna, Policja, Wojsko Polskie i Straż Graniczna przygotowały moc atrakcji dla najmłodszych.

Do godziny 13 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach na wszystkich zainteresowanych czekają dziś specjaliści z trzech kieleckich placówek medycznych.

Kielce znalazły się na tegorocznej "Trasie Czerwonej Nitki" - akcji, poprzez którą zachęcani jesteśmy do oddawania krwi. Impreza odbędzie się 9 czerwca na kieleckiej Kadzielni.

Akcja "Daj włos" towarzyszyła odbywającemu się na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Dniu Dla Kobiet. Istotą tej akcji jest zbiórka włosów, które posłużą do zrobienia peruk dla pacjentek onkologicznych przechodzących chemioterapię.

O upowszechnieniu wiedzy o geologii, ale także o górnictwie i surowcach debatują uczestnicy regionalnej konferencji konsultacyjnej Polityki Surowcowej Państwa.

Na Cmentarzu Żydowskim w Kielcach oddano hołd 45 żydowskim dzieciom zamordowanym przez Niemców 75 lat temu. Rok po zagładzie miejskiego getta niemieccy zbrodniarze mordowali każdego, kto nie nadawał się do ciężkiej pracy.

Strona 7 z 714

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna