Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 27 w Kielcach, Gimnazjum w Kostomłotach Drugich i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Chęcinach. To laureaci pierwszych miejsc w trzech głównych kategoriach szóstego Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych. Spośród klas mundurowych najlepiej prezentowali się uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

- Otaczanie flagi czcią oraz szacunkiem to prawo i obowiązek każdego obywatela. Nie bójmy się okazywać polskości na co dzień. Eksponujmy naszą flagę, nasz symbol jedności i wartości, którymi przez wieki żyli Polacy – mówiła wojewoda Agata Wojtyszek do zebranych na kieleckim Rynku podczas uroczystości z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Przypominała, że nasi przodkowie niejednokrotnie ginęli za biało-czerwone barwy, a w czasach PRLu 2 maja władze nakazywały zdejmowanie flag. Dziś ten dzień kojarzymy pozytywnie, natomiast wywieszanie barw narodowych jest mile widziane.

Świętokrzyska „Solidarność” włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy. Przypomnijmy, że 131 lat temu w Chicago doszło do strajku robotników, którzy domagali się ośmiogodzinnego dnia pracy i godziwej płacy. Od 1890 dzień 1 maja na pamiątkę tego wydarzenia w wielu krajach świata jest świętem pracy. Dla związkowców z naszego regionu to okazja do podsumowań tego, co wydarzyło się w ostatnim roku.

W Kieleckim Instytucie Designu, odbyło się „Startupunity”, spotkanie przedsiębiorców z całej Polski którzy debatowali na temat startu w biznesie oraz modelu idealnego lidera.Jest to 6 edycja tego typu spotkania, lecz dopiero po raz pierwszy Startupunity zawitało do Kielc. 

Przemarsz ulicami miasta, pokazy rekonstruktorów i koncerty. Tak uczcimy w Kielcach Święto Konstytucji 3 maja. Po oficjalnej części nie zabraknie atrakcji dla całej rodziny oraz żołnierskiej grochówki.

25 lat spędzi w więzieniu zabójca kibica Korony Kielce, Karola Piróga – Piotr K. Skazany został także pozbawiony praw obywatelskich na 8 lat i musi wpłacić 50 tysięcy zadośćuczynienia rodzinie ofiary. Wyrok wydał w piątek Sąd Okręgowy w Kielcach.

Ponad 7,5 tysiąca – tyle osób kupiło od początku lutego bilet komunikacji miejskiej poprzez aplikację na smartfona SkyCash. – Nie spodziewaliśmy się takie wyniku. Pomysł okazał się trafiony – mówi Zbigniew Michnicki z Zarządu Transportu Miejskiego.

Kielce w Brukseli

Kielce / 28 kwietnia 2017 /

Stolica regionu świętokrzyskiego była współorganizatorem tegorocznych obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja w Belgii. Obchody odbyły się wczoraj w Brukseli.

Na kieleckich osiedlach pojawiły się kolejne pojemniki na zużyte sprzęty elektroniczne. Można je oddać w 25 punktach w mieście.

Co w świecie start-upów piszczy? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć specjaliści podczas specjalnej konferencji „Startupinity”, która odbędzie się w Instytucie Dizajnu. Organizatorzy zapowiadają, że ujawnione zostaną plany dotyczące rozwoju lokalnej społeczności startupowej, które na razie owiane są tajemnicą.

Politechnika zacieśnia współpracę z Chinami. Po grudniowych rozmowach z Nanchang Hangkong University przyszła pora na porozumienie z Uniwersytetem Yantai. Co kielecka uczelnia na tym zyska?

Będą dopłaty do pieców

Kielce / 27 kwietnia 2017 /

Władze miasta będą wspierać mieszkańców, którzy chcą wymienić swój stary piec na nowy. Na czwartkowej sesji rady miasta, radni jednogłośnie przeznaczyli na ten cel 300 tysięcy złotych. 

Do śmiertelnego wypadku doszło przy ulicy Petyhorskiej na Baranówku w Kielcach. Kierujący dostawczym fiatem 27-latek podczas cofania najechał na 87-letniego mieszkańca miasta. Pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Na skwerze przy ul. Bodzentyńskiej i alei IX wieków Kielc powstanie pomnik Wincentego Witosa. W czwartek jednogłośnie zgodzili się na to kieleccy radni. 

Strona 7 z 645

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay