Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla najmłodszych pacjentów oddziałów onkologicznych Świętokrzyskiego Centrum Onkologicznego w Kielcach organizuje Fundacja Mam Marzenie. Pomóc może każdy.

We Wszystkich Świętych i dzień Zaduszny przy cmentarzach odbywa się kwesta na renowację zabytkowych nagrobków. Wolontariusze z puszkami stoją w 20 punktach kieleckich cmentarzy: Starym, Nowym, Partyzanckim, Wojskowym i Prawosławnym, na Piaskach, Białogonie i w Cedzynie. Kwestę od 26 lat organizuje Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego.  

Trwa akcja "Znicz"

31 października 2018 /

Jak co roku, w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych, policjanci organizują akcję „Znicz”. To czas wzmożonego ruchu drogowego, ale również wzmożonej pracy mundurowych.

Ponad 154 tysiące złotych na pomoc dla syryjskich dzieci, zamieszkujących tereny objęte wojną, udało się zebrać wolontariuszom podczas trwającej cztery miesiące akcji "Kielce dla Syrii". Środki zostaną przeznaczone na organizację turnusów terapeutycznych w Libanie i edukację ponad tysiąca najmłodszych ofiar wojny.

 

Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski na specjalnie zwołanej konferencji pokazał filmy z monitoringu, które mają świadczyć o prowadzonej przez sztab Bogdana Wenty, brudnej kampanii wyborczej. - To nie jest prawda - odpowiada szefowa sztabu Wenty, Danuta Papaj.

Kandydat od Wenty ukarany

Kielce / 30 października 2018 /

Dariusz Gacek, jeden z autorów profilu na Facebook'u "Scyzoryk się otwiera - satyryczna strona Kielc" przegrał sprawę wyborczą z obecnym prezydentem, Wojciechem Lubawskim. Musi on przeprosić włodarza miasta i zapłacić 2 tysiące złotych na rzecz hospicjum.

Odpowiadał tylko Lubawski

Kielce / 30 października 2018 /

O stosunek to takich kwestii jak in vitro i organizację w Kielcach wydarzeń chrześcijańskich pytała redakcja radia eM Kielce obecnego prezydenta miasta Wojciecha Lubawskiego w czasie debaty o przyszłości miasta, która odbyła się dziś w Radiu Kielce. Na spotkanie, które było wspólną inicjatywą naszego radia, Radia Kielce i TVP3 Kielce był zaproszony również drugi kandydat na prezydenta miasta Bogdan Wenta. Europoseł odmówił jednak wzięcia udziału w dyskusji.

 

Ponad 1,8 miliona złotych będzie kosztował remont ulicy Radiowej, Kaczorowskiego i Kościuszki w Kielcach. Nasze miasto otrzymało rządowe wsparcie na ten cel od Agaty Wojtyszek, wojewody świętokrzyskiego.

W ratuszu podpisano umowę z wykonawcą budowy Centrum Kształcenia Praktycznego. - To sygnał dla młodych ludzi, bo tutaj będzie można zdobywać zawody niezwykle poszukiwane na rynku pracy - mówi prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

„Perspektywy dla przedsiębiorców w świetle pakietu zmian – Konstytucja dla Biznesu” to wiodący temat IV Forum Finanse i Podatki dla Przedsiębiorców, które odbędzie się 7 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Zarząd Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Kieleckiej w wydanej przez siebie uchwale udzielił poparcia Wojciechowi Lubawskiemu w wyborach na prezydenta Kielc.

Obecny prezydent Kielc, Wojciech Lubawski zapowiedział, że jeśli wygra wybory, to pożegna się z większością swoich najbliższych współpracowników.

Strona 8 z 875

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna