Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Nie ma problemów z przejezdnością dróg po wczorajszych intensywnych opadach śniegu – informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Świętokrzyskiego. Nie zanotowano również problemów z siecią energetyczną.

800 wystawców z 24 krajów w 11 halach, czyli kolejne Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH. Impreza na dobre rozpoczęła się w Targach Kielce i potrwa do niedzieli. Podczas imprezy możemy obejrzeć najnowsze zdobycze technologiczne, które mogą być wykorzystywane w rolnictwie.

Kielczanie w weekendy będą mogli skorzystać z bezpłatnego wstępu na kryte pływalnie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wszystko w ramach akcji „Płynę po Zdrowie”, która rozpocznie się  w sobotę, 17 marca.

W dniach 16-18 marca odbywać się będą XXIV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH oraz XVIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS EXPO w Kielcach. W najbliższy weekend musimy się liczyć z utrudnieniami w ruchu, w rejonie odbywających się targów. Policjanci kieleckiej drogówki zatem apelują o bezpieczne przemieszczanie się w rejonie ośrodka wystawienniczego oraz rozważne parkowanie swoich pojazdów.

60 najlepszych uczniów ze świętokrzyskich szkół zmierzy się 16 marca w etapie wojewódzkim Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zwycięzcy tego etapu będą reprezentować województwo w eliminacjach ogólnopolskich w Warszawie.

Kieleccy radni po raz kolejny mocno podzieleni w sprawie rozwiązania Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i zmiany siedziby Zespołu Szkół Informatycznych im.  gen. J. Hauke-Bosaka. Poszło o opinie psychologów.

Na czwartkowej sesji Rady Miasta, radna Platformy Obywatelskiej, Agata Wojda pytała o szacunkowe koszta przebudowy dworca autobusowego. Według jej informacji kosztorys wykonany przez projektantów opiewał na 66 milionów złotych.

Władze miasta prawdopodobnie zdecydują się wyburzyć dawny budynek Biura Wystaw Artystycznych, który mieści się przy ul. Leśnej. Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski widziałby tam nowoczesny, drewniany obiekt. Ma też rozwiązanie na nową siedzibę BWA przy Placu Artystów.

Ponad 23 miliony złotych będzie kosztowała nowa infrastruktura turystyczna na Kadzielni i Wietrzni oraz budowa oczek wodnych w Ogrodzie Botanicznym. Dziś w kieleckim Geoparku podpisano umowę na dofinansowanie prac.

Tuż przed godziną 9 w okolicach komendy policji przy ulicy Wesołej doszło do próby samopodpalenia się 29-letniego mężczyzny. Desperat z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Jest porozumienie związków zawodowych i dyrektora Wojewódzkiego Szpitala w Kielcach w sprawie przyznawania premii do wynagrodzenia. - Dodatek ten będzie przyznawany na dotychczasowych zasadach - informuje Anna Mazur - Kałuża, rzecznik lecznicy.

Na ulicy Lecha Kaczyńskiego zapadła się ziemia. Okazuje się, że awaria powstała w wyniku uszkodzenia jednej z rur sieci kanalizacyjnej.

Kilkaset osób uczestniczyło w tegorocznych Studenckich Targach Pracy i Praktyk na Politechnice Świętokrzyskiej. Zainteresowani mogli  nie tylko zapoznać się z ofertami pracy i praktyk, ale także wziąć udział w szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez specjalistów z różnych firm.

W przyszłym roku Kielce zorganizują Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Stolicę regionu mają odwiedzić prezydenci obu krajów.

Strona 7 z 701

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna