online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Ponad 40 wystawców, doradcy zawodowi a także przedstawiciele kieleckich instytucji będą czekać na wszystkich zainteresowanych w Bibliotece Głównej Politechniki Świętokrzyskiej. 24 października odbędą się tam VIII Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy. 

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w warsztatach kulinarnych pod hasłem „Kuchnia Regionalna Świętokrzyska”. Uczestnicy projektu przez dwa dni odkrywali tajemnice produkcji serów, masła, win oraz przetwarzania owoców i mięsa. Na koniec w jednej z kieleckich szkół odbył się konkurs kulinarny, w ramach którego przygotowane zostały dania charakterystyczne dla Kielecczyzny, jak na przykład grycoki, zalewajka czy biała polewka.

Mieszkańcy Kielc będą mieli okazję zobaczyć jak wyglądają prace przy budowie Ogrodu Botanicznego. W najbliższą sobotę, 21 października, Geopark zaprasza kielczan na dzień otwarty. 

Zmiany w segregacji śmieci

20 października 2017 /

Wydział Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem, informuje, że od 1 marca 2018 roku wchodzą w życie ważne zmiany w sposobie segregacji odpadami.

W Kielcach odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wydarzenie rozpoczęła Msza św. w Bazylice Katedralnej. 

Od premiery książki Cezarego Chlebowskiego pt. „Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie” minęło prawie 50 lat. Od tamtego czasu ukazało się osiem wydań a opowieść o Janie Piwniku „Ponurym” i jego żołnierzach rozeszła się w setkach tysięcy egzemplarzy. Ostatnie zaktualizowane i poszerzone wznowienie jednego z najsłynniejszych polskich reportaży ostatnich dziesięcioleci pojawiło się wiosną tego roku dzięki Spółdzielni Wydawniczej „Czytelnik”. Jak wiadomo, na kanwie tej książki powstaje także film. Dyskusja na temat fenomenu książki Chlebowskiego odbyła się w Przystanku Historia Instytutu Pamięci Narodowej.

Choć uchwała dotycząca przenosin dworca Nie wszystkim radnym spodobał się pomysł umiejscowienia tymczasowego dworca PKS na Placu Niepodległości na czas budowy nowego obiektu.

200 tysięcy złotych dla siatkarzy Dafi Społem Kielce oraz 100 tysięcy złotych na organizację mistrzostw Europy juniorów w Karate Kyokushin Shinkyokushin w kategorii kadetów i młodzieżowców - takie pieniądze przekazali na czwartkowej sesji rady miasta kieleccy radni.

Od pytań dotyczących przetargu na obsługę linii komunikacyjnych w najbliższych 10 latach rozpoczęła się czwartkowa sesja Rady Miasta. Dyrektor Zarząd Transportu Miejskiego Marian Sosnowski potwierdził, że miejska instytucja złoży skargę na wyrok KIO do Sądu Okręgowego w Kielcach oraz zapewnił, że od 1 stycznia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji nadal będzie wozić mieszkańców Kielc.

Dodatkowy sprzęt medyczny za kilkadziesiąt tysięcy złotych trafił na Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Kielcach. Przekazała go Fundacja Spełnionych Marzeń.

Kielce walczą ze smogiem

Kielce / 18 października 2017 /

Podział Kielc na strefy, tak aby ułatwić dopłatę tym mieszkańcom, którzy nie mają możliwości bezpośredniego przyłączenia do sieci gazowniczej lub ciepłowniczej oraz zaraz ogrzewania piecami na węgiel w centrum miasta. Tak miasto zamierza walczyć ze smogiem.

- Niedopuszczalnym procederem byłoby odrzucenie oferty lokalnej – kieleckiej firmy, jaką jest MPK Sp. z o.o. na rzecz nie do końca rozpoznanego zewnętrznego podmiotu - czytamy w oświadczeniu Świętokrzyskiego Zarządu "Solidarności", który odniósł się do przetargu komunikacyjnego.

Centrum Laserowych Technologii Metali działające przy Politechnice Świętokrzyskiej świętuje 20-lecie istnienia.

Ciąg dalszy zamieszania z przetargiem komunikacyjnym. Wczorajsza decyzja Krajowej Izby Odwoławczej przywróciła do procesu przetargowego firmę Michalczewski. To spowoduje, że rozstrzygnięcie przetargu znów przesunie się w czasie.

Strona 7 z 676

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna