online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Pięcioro naukowców z Politechniki Świętokrzyskiej ze wsparciem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Młodzi badacze dostali granty na realizację swoich wynalazków. Łącznie to 160 tysięcy złotych na komercjalizację pomysłów świętokrzyskich naukowców.

Ponad 80 tysięcy metrów kwadratowych gruntu, na których działa 236 firm, 2 inkubatory technologiczne, 5 hal, 20 hektarów terenów pod inwestycje  – to część dorobku Kieleckiego Parku Technologicznego obchodzącego w tym roku okrągłą rocznicę 10 lat istnienia.

Szkoła Podstawowa nr 8 zostanie przeniesiona do obecnej siedziby Zespołu Szkół Informatycznych. Informatyk przeniesie się do budynku przy ulicy  Warszawskiej skąd wyprowadzi się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1. Ten z kolei przeniesie się na ulicę Kryształową. To najważniejsze plany, które jeszcze w tym roku chcą  zrealizować władze miasta Kielce.

Rozstrzygnięty został konkurs na najlepsze prace dyplomowe organizowany przez Politechnikę Świętokrzyską oraz Kielecki Park Technologiczny. Autorzy najlepszych opracowań nagrodzeni zostali w 9 kategoriach tematycznych, jak informatyka, mechatronika czy architektura. Sponsorem nagród były firmy działające w tych branżach a ufundowały nagrody w wysokości 5 tysięcy złotych lub w postaci płatnego stażu.

Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpocznie w tym roku budowę dwóch bloków przy ulicach Puscha i Górny Szydłówek.

Dwóch mężczyzn ukradło w nocy z niedzieli na poniedziałek tablice rejestracyjne, które posłużyły im do kradzieży paliwa na jednej z kieleckich stacji. Zatrzymał ich patrol policji.

Wystawa „Głową w ścianę. Stefan Kisielewski – historia intelektualnego chuligana” eksponowana w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach do 28 lutego 2018 r.

W centrum Kielc spłonęła ciężarówka. W ostatniej chwili z wnętrza auta policjanci wydobyli nocującego w samochodzie 54-latka. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Przybyli na miejsce strażacy opanowali szybko ogień, który ostatecznie nie rozprzestrzenił się na sąsiadujące zabudowania.

 

Kielce, jako pierwsze w Polsce miasto uzyskało platynowy certyfikat ISO 37120. Stolica regionu została poddana bardzo szczegółowemu badaniu stu najważniejszych wskaźników decydujących o jakości życia w mieście, poziomie jego rozwoju, zaawansowaniu wdrażanych rozwiązań oraz codziennego funkcjonowania mieszkańców. 

O zaburzeniach zachowań u dzieci i młodzieży dyskutowali specjaliści podczas konferencji naukowej w murach Staropolskiej Szkoły Wyższej. Jak mówi doktor Danuta Kossak z kieleckiej uczelni, coraz więcej dzieci rodzi się z zaburzeniami neurorozwojowymi i takich potrzebujących większej uwagi dorosłego. Dzieci miewają także problemy z kontrolowaniem złości. Do tego musimy liczyć się z uzależnieniem od internetu.

25 nowych autobusów hybrydowych już w rękach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. W poniedziałek w bazie MPK zostały one uroczyście przekazane i poświęcone.

Miasto oddało do użytku kolejne mieszkania chronione. Tym razem jest to 9 lokali w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II przy ul. Jagiellońskiej. Wszystkie dostosowane są do potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych.

W Starostwie Powiatowym w Kielcach otworzona została wystawa o Wincentym Witosie. Urząd przypominając losy tej postaci włącza się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Ponadto placówka planuje zorganizować kolejne ekspozycje o drogach do wolnej Polski.

W sobotni wieczór policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali kierowcę Alfy Romeo, który nie zważając na śliską nawierzchnię, duży ruch i ograniczenie prędkości gnał przez centrum miasta z prędkością 115 km/h, czyli o 65 km/h za szybko.

Strona 7 z 692

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna