Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Zamiast teorii ma być bardziej praktycznie. W kieleckich szkołach na lekcjach przedsiębiorczości uczniowie będą mogli skorzystać z gry online, która polega na prowadzeniu własnej firmy. Takie rozwiązanie jest innowacyjne na skalę kraju.

Burmistrz Budapeszt-Csepel Borbely Lenard, partnerskiego miasta Kielc, wysłał do przewodniczącego Rady Miasta Dariusza Kozaka list, w którym krytykuje działalność Bogdana Wenty, europosła i kandydata na prezydenta Kielc. Lenard uważa, że postawa Wenty szkodzi i ingeruje w patriotyzm Węgier.

 

Badania, które położą podwaliny pod dynamiczny rozwój nanotechnologii będzie mógł już niebawem prowadzić Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wszystko dzięki rozbudowie aparatury w Instytucie Fizyki, na którą uczelnia otrzyma 1,5 miliona złotych z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

140 żołnierzy-ochotników 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę wojskową. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę na Placu Wolności w Kielcach. Uroczystość poprzedzi msza święta w intencji żołnierzy, która zostanie odprawiona w Bazylice Katedralnej. Będzie to pierwsza przysięga w historii brygady.

 

Na ul. Krzemionkowej w Kielcach został otwarty klub seniora. W placówce będą prowadzone zajęcia w ramach terapii manualnej i ruchowej. Seniorzy będą mogli także uczyć się języków obcych, obsługi komputera oraz uczestniczyć  w wycieczkach organizowanych przez klub.

Na Politechnice Świętokrzyskiej odbyła się 10 edycja kieleckiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2018. W tym roku Politechnika gościła prawie 20 wystawców z uczelni z całej Polski, którzy prezentowali swoją ofertę edukacyjną, wśród nich: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, UMCS w Lublinie oraz Politechnika Warszawska.

Wojewódzki Szpital Zespolony przekształci się w uniwersytecki szpital kliniczny. Zmieniona formuła działania może oznaczać dla szpitala lepsze finansowanie, dla studentów medycyny poprawę warunków kształcenia, a dla pacjentów dostęp do autorytetów lekarskich i nowoczesnych metod leczenia. Zmiana nastąpi w ciągu najbliższych dwóch lat.

Osiem konstrukcji z rur stalowych, które mają kosztować łącznie 97 tysięcy złotych zostanie zamontowanych jeszcze w tym roku na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego w Kielcach. Jest to efekt kilkumiesięcznego projektu Activated City, który jest realizowany przez Wzgórze Zamkowe.

 

Radni sejmiku województwa świętokrzyskiego jednogłośnie przegłosowali projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla gminy Raków na budowę pomnika Wincentego Witosa w centrum Kielc.

17 września mija 79. rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Kielczanie uczcili tę ważną datę składając kwiaty przed Pomnikiem Sybiraków na Cmentarzu Starym oraz przed Pomnikiem Katyńskim na Cmentarzu Partyzanckim. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz miasta i województwa, Związku Sybiraków oraz Stowarzyszenia "Kielecka Rodzina Katyńska".

 

Ośrodek dla niepełnosprawnych zyskał nową siedzibę przy ul. Kryształowej w budynku Szkoły Podstawowej nr 31. Do placówki pobytu dziennego każdego dnia przychodzi 26 osób pełnoletnich z problemami intelektualnymi. 

Blisko rok temu urzędnicy konsultowali wstępne założenia przygotowanej przez nich uchwały krajobrazowej, która zlikwidowałaby reklamowy chaos w Kielcach. W marcu nowe przepisy miały wejść w życie, jednak prace nad nimi są mocno opóźnione.

Strona 7 z 863

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna