Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Na ulicy Zeromskiego, na wysokości apteki, tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Prostą doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W miejscu stłuczki występują utrudnienia w ruchu.

Michał Bednarski, Alicja Fojcik, Aleksandra Klusek-Gębska, ks. Jan Oleszko, Ewa Parkita, Włodzimierz Pawlik, Wojciech Rokita, Stanisław Rupniewski, Jarosław Skulski i Arkadiusz Szostak to laureaci Nagrody Miasta Kielce za 2018 rok. Jury przyznało też dwa wyróżnienia zbiorowe. Otrzymali je Letni Klub Śniadaniowy oraz Studio Tańca i Stylu "Rewanż".

Piknik NATO na Bukówce

Kielce / 26 lutego 2019 /

Pokazy walki wręcz, pokazy sprzętu, koncerty i żołnierska grochówka – m.in. takie atrakcje czekają na uczestników pikniku wojskowego „20 lat Polski w NATO”, który odbędzie się 9 marca w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

1 marca nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych – informuje Centralny Ośrodek Informatyki i Ministerstwo Cyfryzacji. Ma to związek z wdrożeniem e-dowodów osobistych.

Prawie 240 milionów złotych zostanie przekazanych samorządom w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Nabór do programy rozpoczyna się 4 marca.

Msza Święta, uroczysty apel, ale i szereg wydarzeń towarzyszących znalazło się w planie obchodów tegorocznego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kielcach. Na uroczystości zaprasza Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski oraz dr Dorota Koczwańska-Kalita, naczelnik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach.

"Trzynastka" dla emerytów, wprowadzenie 500+ na pierwsze dziecko, zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, , przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych oraz obniżenie kosztów pracy - to nowa "piątka PiS", którą zaprezentowała w regionie  Anna Krupka wiceminister sportu i turystyki .

Uroczystą przysięgę wojskową złożyło 130 żołnierzy służby przygotowawczej podczas apelu na kieleckim Placu Wolności. – To szczególny moment dla każdego z nas, bo poświęcamy nasze życie ukochanej ojczyźnie – mówi szeregowy elew Katarzyna Biesik.

Trwają Dni Książki Historycznej zorganizowane przez Muzeum Historii Kielc oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną. Wydarzeniu towarzyszą spotkania z autorami, kiermasz książek oraz liczne wykłady. Celem  przedsięwzięcia jest prezentacja ubiegłorocznego dorobku wydawnictw w zakresie historii miasta i regionu.

Minister Piotr Wawrzyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych weźmie udział w debacie pt. „Jaka przyszłość Europy”, która odbędzie się 27 lutego w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Wydarzenie to również inauguracja działalności Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Kielcach.

Z falą krytyki spotkał się nowy herb miasta Kielce. W czwartek radni przegłosowali projekt uchwały dotyczącą ustanowienia symboli Kielc.

Kieleccy radni jednogłośnie zagłosowali za pozbawieniem honorowego obywatelstwa 29 żołnierzy Armii Czerwonej. O wykreślenie ich z listy wnioskowało początkowo stowarzyszenie Kieleccy Patrioci.

Strona 7 z 894

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna