Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Europaragedon, czyli Festiwal Aktywności Fizycznej dla Osób Niepełnosprawnych odbędzie się 14 września w Kielcach. Impreza, zainicjowana w naszym mieście, będzie miała charakter międzynarodowy.

6 kwietnia w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego odbędzie się Dzień Otwartej Szkoły. Podczas wydarzenia skierowanego dla gimnazjalistów i ósmoklasistów uczniowie będą mogli poznać ofertę placówki, profile klas oraz porozmawiać z nauczycielami i uczniami.

Ciąg dalszy sprawy związanej z budynkiem przy ulicy Marszałkowskiej 3, którego umowę bezpłatnego użyczenia częściowo wypowiedział Zespołowi Szkół Sióstr Nazaretanek prezydent Kielc, Bogdan Wenta. Zgromadzenie wydało oświadczenie.

Likwidacja 3 linii autobusowych, zmiany w kursowaniu na kolejnych 7 oraz propozycje zmian cen biletów. Władze miasta chcą kompletnie przebudować kielecką komunikację miejską.

890 wystawców z 30 krajów świata, liczne premiery i innowacje technologiczne. Przemysłowa Wiosna zawitała do Targów Kielce, a hale wystawiennicze zamieniły się w najnowocześniejszą w Polsce fabrykę.

12 wydziałów oraz 4 komórki na prawach wydziałów - tak będzie wyglądał Urząd Miasta za prezydentury Bogdana Wenty, który dziś przedstawił reorganizację magistratu.

Najwyższa Izba Kontroli obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia. W Pałacu Biskupów Krakowskich odbyły się regionalne obchody tej uroczystości, podczas których podsumowano wieloletnie działania tej instytucji, a także rozmawiano na temat wyzwań, które jeszcze przed nią stoją.

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej przy ul. Marszałkowskiej prowadzonej przez Siostry Nazaretanki czują się oszukani przez władze miasta i rozważają skargę na prezydenta Kielc, Bogdana Wentę.

Węgierski zespół patriotyczny „Hungarica” zagrał w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.  Koncert zgromadził tłumy słuchaczy. Grupa wykonała swoje najbardziej popularne utwory, które odnoszą się m.in. do wspólnej, polsko-węgierskiej historii.

Prezydent RP Andrzej Duda oraz prezydent Republiki Węgier János Àder odsłonili popiersie Bèli Bartóka, węgierskiego kompozytora i pianisty, uważanego za jednego z największych kompozytorów XX wieku.

Pierwsze Damy Polski i Węgier: Agata Kornhauser-Duda oraz Anita Herczegh odwiedziły uczestników turnieju szachowego zorganizowanego w ramach obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Wydarzenie odbyło się w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej.

Prezydenci Polski i Węgier wraz z małżonkami uczestniczyli  w Gali Przyjaźni, głównym punkcie programu obchodów Dnia Przyjaźni Polsko - Węgierskiej. To Kielce są w tym roku gospodarzem tego wydarzenia.

Prezydenci Polski i Węgier wraz z małżonkami uczestniczą w obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kielcach. Po oficjalnym powitaniu doszło do spotkania „w cztery oczy” głów obu państw.

Zaognia się sytuacja związana z zamieszaniem wokół sprawy budynku dla Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek im. Św. Jadwigi Królowej. W związku z brakiem ostatecznego porozumienia między miastem, a dyrekcją szkoły, rodzice uczniów zapowiadają na poniedziałek konferencję, na której przedstawią swoje stanowisko w sprawie.

Ośrodek dla dzieci z autyzmem na kieleckim Słowiku zwraca się o pomoc w odgruzowaniu placu wokół ośrodka.

W najbliższy wtorek rozpocznie się „Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce”. Jedną z najważniejszych imprez tego cyklu są Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL. Podczas 12 targów STOM-TOOL 2019 pojawią się liczni producenci obrabiarek oferujący najwyższej klasy maszyny i urządzenia.

- Władze miasta doszły do porozumienia z siostrami Nazaretankami w sprawie użyczenia budynku przy ul. Marszałkowskiej - poinformowała Danuta Papaj, pełnomocnik prezydentat. Szkoła, wbrew temu, co mówiła na konferencji Danuta Papaj, nie wznawia jednak naboru. - Umówiliśmy się tylko co do terminu. Resztę będziemy jeszcze uzgadniać - informuje dyrekcja placówki.

Od 21 do 24 marca w Kielcach odbywać się będą centralne obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Wezmą w nich udział Prezydent RP Andrzej Duda oraz Prezydent RW Janos Ader.

Zbigniew Ziobro, szef Solidarnej Polski, zarekomendował w wyborach do eurparlamentu swojego zastępcę. Patryk Jaki startuje z trzeciego miejsca na liście w okręgu świętokrzysko-małopolskim.

W trakcie obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu i parkingów w naszym mieście. Wzmożone zostaną także środki bezpieczeństwa.

– Żołnierze polscy są bardzo gościnni, więc współpraca z nimi zapowiada się bardzo dobrze – mówił kapitan Mitchell H. Holstege z 407. batalionu Civil Affairs podczas konferencji prasowej w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Przedstawiciele armii amerykańskiej mówili o współdziałaniu dwóch sojuszniczych sił zbrojnych.

Uczniowie i nauczyciele kieleckich szkół i przedszkoli włączyli się w akcję "Gratis 21" zorganizowaną z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Wysłuchali słuchowiska "Bajkowa Kraina", a następnie rozmawiali o szacunku do innych ludzi. Na znak solidarności z osobami chorymi na zespół Downa założyli kolorowe skarpetki nie do pary.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach uzyskał prawo do doktoryzowania w dziedzinie prawa. Pierwsze przewody doktorskie zostaną uruchomione już w kwietniu.

Pisanie sms-ów, przeglądanie Internetu w smartfonie, słuchanie głośnej muzyki – to najczęściej występujące „rozpraszacze”, które mogą być przyczyną zagrożenia w ruchu drogowym. W „dzień wagarowicza” policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wygłosili w kieleckim „Ekonomiku” specjalną prelekcję dotyczącą tego problemu.

Strona 3 z 451

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna