Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Kielecki Zlot Food Trucków oraz Jarmark Produktów Regionalnych - to wydarzenia, które odbędą się w Kielcach z okazji Dnia Kobiet. Na Jarmarku zaprezentuje się około 70 wystawców z całej Polski, a na stoiskach będzie można znaleźć m.in. regionalne produkty spożywcze, alkohole oraz rękodzieła. 

Spore ułatwienie dla mieszkańców Kielc, którzy muszą złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 

Spór o nazwisko postaci z filmu „Wyklęty” Konrada Łęckiego. Radny kielecki Jan Gierada uważa, że jednego z negatywnych bohaterów reprezentującego środowisko komunistów reżyser nieprzypadkowo nazwał właśnie jego nazwiskiem. Autor filmu stanowczo oświadcza, że „w żadnym wypadku”. Radny stwierdził, że widzowie mogą połączyć negatywną postać z opartego na faktach filmu z jego osobą lub jego rodziną.

Od nowego roku szkolnego  Zgromadzenie Sióstr Nazaretanek  będzie prowadziło szkołę podstawową. Póki co będą to jedynie dwie klasy pierwsze i dwie klasy siódme. Miasto chce udostępnić siostrom jeden pawilon budynku Gimnazjum nr 3.

Z dużymi utrudnieniami musza się liczyć kierowcy jadący ul. Armii Krajowej w kierunku Krakowskiej i na wiadukcie na samej Krakowskiej. Doszło tam do zderzenia ciężarówki i samochodu osobowego. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Utrudnienia są jednak poważne.

Uwaga na watahy psów!

Kielce / 06 marca 2017 /

„W okolicach Stadionu Leśnego wataha psów atakuje zwierzęta i ludzi” – alarmuje słuchacz Radia eM Kielce. Niestety, problem bezpańskich zwierząt występuje w całym mieście.

Piły i siekiery poszły w ruch. Od wprowadzenia noweli ustawy o ochronie przyrody także w naszym mieście drzewa są wycinane na potęgę. Każdego dnia strażnicy miejscy dostają nawet do kilkunastu zgłoszeń w tej sprawie. 

Giełda płyt winylowych, trwa od sobotniego południa w galerii Echo. To wydarzenie dla wszystkich koneserów dobrego brzmienia. Wszystko w MK Bowling & Kosmos Club (2 piętro Galerii Echo)

Za uczniami część pisemna trzeciego etapu jednego z największych konkursów przedmiotowych. 195 gimnazjalistów rozwiązywało dziś  test z języka polskiego.  

Rusza Budżet Obywatelski na przyszły rok. Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski podpisał tegoroczny regulamin, a od 20 marca będzie można zgłaszać projekty inwestycji. 

Od 4 marca będzie można skorzystać z darmowych wejść na miejskie pływalnie. Rusza kolejna edycja programu "Płyń po zdrowie" oganizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach. 

Władze Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach mają plan jak zagospodarować teren i budynki po dawnym Szpitaliku Dziecięcym przy ulicy Langiewicza. Jak zapowiada rzecznik lecznicy - Anna Mazur – Kałuża, w obiekcie po chirurgii utworzony zostanie Zakład Opieki Długoterminowej z Geriatrią. Z kolei te  pawilony, które są w najgorszym stanie technicznym zostaną wyburzone.

Zrozumieć Franciszka

Kielce / 02 marca 2017 /

- Mówię o Franciszku jako o proroku czułości Boga – powiedział ks. dr Alfred Wierzbicki, teolog i profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w wykładzie inaugurującym cykl spotkań „Zrozumieć Franciszka” organizowany przez Stowarzyszenie im Jana Karskiego w Kielcach.

Politechnika Świętokrzyska i Przemysłowy Instytut Motoryzacji podpisały porozumienie o współpracy. Jego owocem mają być wspólne projekty badawcze, związane z systemami bezpieczeństwa w samochodach.

Strona 6 z 632

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay