online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Co dalej z przetargiem na obsługę komunikacji miejskiej? Zarząd Transportu Miejskiego nadal ma wątpliwości związane przede wszystkim z bazą autobusową firmy Michalczewski, która przedstawiła najlepszą ofertę. 

Władze miasta nie doszły do porozumienia z właścicielami Pałacyku Zielińskiego. Oznacza to, że na razie ratusz nie kupi zabytkowego obiektu, który po fiasku negocjacji oficjalnie został wystawiony na sprzedaż za kwotę 14,5 miliona złotych.

Prezydent Kielc – Wojciech Lubawski spotkał się z zespołem „Kwiat Podola”. Grupa złożona jest ze słuchaczy Szkoły Sobotnio - Niedzielnej, działającej przy Konfederacji Polaków Podola w Winnicy - partnerskiego miasta Kielc.

Brakujący odcinek drogi S74 przebiegający przez Kielce znalazł się na ministerialnej liście projektów drogowych, które mają być zrealizowane w latach 2014-2023, z perspektywą do 2025 roku.

Miejski Zarząd Dróg zabiera się za sprzątanie kolejnej ulicy, na której codziennie parkuje kilkadziesiąt samochodów. Po ul. Bohaterów Warszawy przyszedł czas na ul. Biskupa Kaczmarka. 

Około trzech milionów złotych Miasto Kielce przeznaczyło w tym roku na modernizację i remonty placówek oświatowych. Na początku wakacji prace rozpoczęły się  w 38 placówkach.  Te najważniejsze prowadzone są w Szkole Podstawowej nr 34 oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 15. 

Kielecki ratusz chce sprowadzić do Kielc rodzinę repatriantów z byłego Związku Sowieckiego. Będzie na nich czekało 40-metrowe mieszkanie w centrum miasta.

W najbliższych miesiącach poprawi się jakość infrastruktury dla pieszych w Kielcach.  Drogowcy wyremontują chodniki na 10 ulicach, a na ten cel przeznaczą aż 3 miliony złotych.

Kolejna droga wylotowa z Kielc zostanie przebudowana. Tym razem łatwiej będą mieli kierowcy podróżujący w stronę Częstochowy, bowiem drogowcy są coraz bliżej remontu ulicy Łopuszniańskiej. 

Wakacje nie tak dawno się rozpoczęły, a na oddziały pediatryczne Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach trafia coraz więcej dzieci poszkodowanych w wypadkach.  Jak informuje Anna Mazur – Kałuża, rzecznik lecznicy, na oddziałach zabiegowych między innymi z tego powodu, ograniczane są planowe przyjęcia.

Politechnika  Świętokrzyska zamknęła I etap rekrutacji. Liczba osób zainteresowanych studiami na kieleckiej uczelni technicznej utrzymała się na poziomie podobnym do tego z ubiegłego roku.

Zniknęła figura Matki Boskiej Piekoszowskiej. Co się z nią stało? – zwracają uwagę nasi odbiorcy. Wyjaśnijmy, że chodzi o pomnik patronki „Marmurów”, który stał na terenie należącym do dawnych KKSM przy ulicy Ściegiennego w Kielcach. Dziś na działce firma Unimax buduje nowe osiedle. Jerzy Wójcik, kierownik projektu wyjaśnił, że figura została tymczasowo zdemontowana.

Trwa rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadgimnazjalnych. Jak informuje Małgorzata Zimnicka z Wydziału Edukacji, Profilaktyki i Pożytku Publicznego Urzędu Miasta Kielce, w każdej placówce oświatowej prowadzonej przez miasto Kielce są jeszcze wolne miejsca. 

Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu  Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Kielcach skierowała dziś wniosek do Zarządu Województwa Świętokrzyskiego  o powołanie zarządu  Funduszu - nieoficjalnie dowiedziało się Radio eM Kielce.

Strona 6 z 659

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay