Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach, czyli popularnego "Plastyka" rozpoczną rok szkolny tydzień później.

Dzięki współpracy policjantów z pracownikami banków, odzyskano większość pieniędzy, które 65-letnia kielczanka przekazała oszustom. Złodzieje działali metodą na tzw. policjanta i prokuratora. Kobieta mogła stracić ponad 200 tys. zł.

„Kielce dla Syrii” na Kadzielni

Kielce / 04 września 2018 /

Szczególny wymiar będzie miał Festiwal Muzyki Tanecznej, który odbędzie się w dniach 7 i 8 września w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach. Podczas imprezy transmitowanej na żywo na antenie TVP, będą zbierane datki na pomoc dzieciom w ramach akcji „Kielce dla Syrii”.

Salon czas zacząć

Kielce / 03 września 2018 /

Zbliża się XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Będzie on szczególny, bo związany z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konspiracyjna szafa, zabawki, czy przedmioty codziennego użytku – takie eksponaty możemy zobaczyć w trakcie zwiedzania nowej odsłony ekspozycji stałej w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, która dotyczy okupacji niemieckiej w Kielcach.

Kielce zyskały nowy plac zabaw dla dzieci mieszczący się pomiędzy budynkami przy ul. Ściegiennego 99 i ul. E. Plater 8. Strefa rekreacji dziecięcej powstała z inicjatywy prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego przy współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Pionier”.

Zbliża się XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Będzie on szczególny, bo związany z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Coraz bliżej przebudowy dworca PKP. Do końca października ma być gotowa koncepcja budowy parkingu nad torami przy obiekcie. Start remontu planowany jest na 2020 rok.

Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski będzie po raz piąty ubiegał się o fotel prezydenta Kielc. Jego program wyborczy opiera się na trzech filarach: rodzina, bezpieczeństwo oraz nowe technologie.

4 września o godzinie 17 w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się wydarzenie pod hasłem „Pamięci Legionów Polskich – widowisko patriotyczne dla uczczenia 104 rocznicy walk w Kielcach”.

Do groźnego wypadku doszło we wtorkowy wieczór na ul. Szymanowskiego w Kielcach. 4-letni chłopiec został potrącony przez samochód nauki jazdy. Na szczęście odniósł tylko niegroźne obrażenia.

Od najbliższej soboty i poniedziałku zmienią się godziny kursowania autobusów, związane jest to głównie z rozpoczęciem roku szkolnego.

Strona 6 z 859

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna