Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

4 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach organizuje Dzień Otwarty. Chętni będą mogli skorzystać między innymi z darmowych badań profilaktycznych oraz nauczą się jak zdrowo żyć i udzielać pierwszej pomocy. 

Ponad 1,7 miliona złotych dotacji na badania naukowe otrzyma dr Wojciech Gawełda z Zakładu Fizyki Atomowej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Politechnika Świętokrzyska stawia na sport. W planach ma wybudowanie stadionu lekkoatletycznego.

Kraksa w centrum Kielc

Kielce / 31 stycznia 2017 /

Na skrzyżowaniu ulicy Seminaryjskiej i Żeromskiego doszło do zderzenia dwóch aut. Do szpitala trafiły trzy osoby. 

Sesja trwa!

Kielce / 30 stycznia 2017 /

Jedni korzystają już z laby, a drudzy rozpoczęli czas wytężonej pracy. Świętokrzyscy uczniowie cieszą się feriami i na przykład korzystają z propozycji instytucji kulturalnych w Kielcach. Z kolei studenci z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego muszą przyłożyć się do nauki bo właśnie rozpoczęli zimową sesję egzaminacyjną.

Przy ul. Mielczarskiego w Kielcach otwarto 38 w naszym regionie i 8 w Kielcach Środowiskowy Dom Samopomocy.  To miejsce, w którym mogą spędzać czas osoby niepełnosprawne oraz mające zaburzenia psychiczne, w tym cierpiące na chorobę Alzheimera.

Próbna matura z UJK

Kielce / 30 stycznia 2017 /

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach po raz kolejny organizuje próbną maturę.  Dyrektorzy szkół mogą zgłaszać swoje placówki.  

Planowane zmiany w wyborach samorządowych, reforma służby zdrowia i sądownictwa były tematami spotkania Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości ze świętokrzyskimi działaczami tej partii. W siedzibie Kieleckiego Centrum Kultury pojawiło się ponad 200 osób związanych ze światem polityki. 

Piękny zimowy weekend sprzyja spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zaśnieżone górki czy miejskie lodowiska przyciągają miłośników białego szaleństwa. A na dodatek dla dzieci z regionu świętokrzyskiego rozpoczynają się właśnie ferie!

Rozpoczął się okres rozliczeń rocznych za 2016 rok. Ministerstwo Finansów szykuje dla podatników duże ułatwienie. Jak czytamy na stronie resortu - dzięki planowanym zmianom w ustawie o podatku dochodowym podatnik nie będzie musiał samodzielnie wypełniać deklaracji PIT-37. Zrobi to za niego urząd skarbowy. 

Przedmioty znalezione przy szczątkach bohaterów pomordowanych przez komunistów w zgórskim lesie koło Kielc trafią na Wzgórze Zamkowe. Fundacja „Niezłomni”, dzięki której udało się odnaleźć ukryty pochówek między innymi Aleksandra Życińskiego „Wilczura” przekaże te niezwykłe pamiątki kieleckiej instytucji. Kilkadziesiąt artefaktów wyeksponuje Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. 

Przeszczepy nerek w Kielcach

Kielce / 27 stycznia 2017 /

W ciągu dwóch najbliższych lat w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach może dojść do przeszczepu nerki – tak szacuje profesor Stanisław Głuszek, prorektor do spraw medycznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Na czwartkowej sesji Rady Miasta kieleccy radni zgodzili się na zmiany w studium zagospodarowania przestrzennego terenów położonych wokół ulic Zagnańskiej i Łódzkiej. Prawdopodobnie to przygotowania do ogromnej inwestycji, która może zostać zrealizowana w Kielcach. 

Ferie z łukiem

Kielce / 27 stycznia 2017 /

Klub Sportowy Stella Kielce zaprasza na ferie z łukiem. Zajęcia skierowane są przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Strona 6 z 625

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay