Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Nie w Obicach pod Kielcami, a w gminie Baranów, zaledwie 40 kilometrów od Warszawy, powstanie Centralny Port Lotniczy "Solidarność". Decyzja polskiego rządu przekreśla plany władz Kielc, które od kilku lat starały się o budowę CPL .

Pokazy sztuki walki karate, degustacja tradycyjnej zupy grzybowej, jarmark z regionalną żywnością – takie atrakcje przygotowały Lasy Państwowe w ramach piątej edycji imprezy pod hasłem „Dary Świętokrzyskich Lasów”. Odbyła się ona na ulicy Sienkiewicza w okolicach Silnicy.

W piątek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji właściciele samochodów mogą zostawić auto i przesiąść się do komunikacji miejskiej, którą pojadą za darmo.

Rozpoczął się sezon grzewczy, ale w naszych mieszkaniach grzejniki są nadal zimne – skarżą się mieszkańcy jednego z bloków przy ulicy Warszawskiej w Kielcach.

Na całym świecie 21 września obchodzony jest Dzień Choroby Alzheimera. To okazja, by zwrócić uwagę społeczeństwa na tę przypadłość wieku starczego. Mimo stałego rozwoju nauki, wciąż nie wiemy skąd bierze się ta choroba. Dlatego radzenie sobie z nią jest wyzwaniem.

Kielecki Geopark chciałby, żeby w rezerwacie Kadzielnia powstał sztuczny wodospad. Miałby pobierać wodę z pozostałości po jeziorku szmaragdowych. Miejska instytucja szuka już wykonawcy tego oryginalnego pomysłu.

Firma Michalczewski na pewno złoży odwołanie od decyzji Zarządu Transportu Miejskiego, który w środę poinformował, że oferta przedsiębiorstwa zostaje wykluczona z przetargu na obsługę komunikacji miejskiej.

Nieco wcześniej niż zwykle, bo już w środę Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczęło dostawy ciepła. Od wczoraj wpłynęło do MPEC-u 35 wniosków od różnego rodzaju podmiotów. Wśród nich są największe kieleckie spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe.

Wystartowały rowerowe targi

Kielce / 21 września 2017 /

250 wystawców z 12 krajów świata bierze udział w trwających do soboty  targach Bike Expo, które odbywają się w halach wystawienniczych targów Kielce.

Ponad 2 tys. pierwszoklasistów wzięło udział w imprezie pt. "Kochane Pierwszaki" zorganizowanej w Hali Legionów w Kielcach. Uczniowie poznawali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie było też okazją do integracji i modlitwy.

Zarząd Transportu Miejskiego wykluczył ofertę przetargową firmy Michalczewski tłumacząc, że przedsiębiorstwo nie będzie w stanie stworzyć bazy autobusowej w czasie 5 miesięcy od podpisania umowy. W związku z tym ZTM przyjmie ofertę Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej.

Tegoroczny budżet obywatelski bliski rozstrzygnięcia. Zliczono już głosy elektroniczne, zostały te, oddane w formie papierowej. Wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny wygrają projekty związane z infrastrukturą sportową.

10 statuetek „Nadziei Kielc” powędrowało do najzdolniejszych młodych mieszkańców stolicy regionu. Otrzymali je uczniowie oraz absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami w nauce, kulturze, sporcie czy działalności społecznej.

Sąd Okręgowy w Kielcach świętuje 100-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zorganizowana została seria spotkań zarówno dla specjalistów, jak i wszystkich mieszkańców regionu. Podczas specjalnych wydarzeń dowiemy się ciekawostek z zawodowego życia sądowników. Obchody rocznicowe już się rozpoczęły.

Strona 6 z 669

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay