online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali w Kielcach 30-letniego mieszkańca gminy Smyków, który od 10 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Przez 8 lat poszukiwany był listem gończym. Mężczyzna ma do odbycia zaległą karę roku pozbawienia wolności za kradzież, której dopuścił się w 2008 roku.

Na platformie Idea Kielce prowadzonej przez miejskich urzędników pojawiła się ankieta dotycząca różnych aspektów życia w Kielcach oraz wyobrażenia stolicy regionu w przyszłości.

Są już znane szczegóły oraz harmonogram tegorocznego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy będą mieli do wydania taką samą kwotę jak w poprzednich latach.

O godzinie 14 rozpocznie się nadzwyczajna sesja kieleckiej Rady Miasta, która została zwołana w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Kielce na lata 2018-2045.

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 28- letniemu mieszkańcowi Kielc, zatrzymanemu w piątkowe popołudnie przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy. Mężczyzna w nocy z czwartku na piątek, na jednej ze stacji paliw poważnie zranił nożem 21- latka, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. W ręce stróżów prawa trafił po kilkunastu godzinach.

W ramach projektu „Politechnika Świętokrzyska nowoczesną uczelnią w europejskiej przestrzeni gospodarczej”, uczelnia otrzymała ponad 7 milionów złotych dofinansowania. Celem tej inicjatywy jest podniesienie jakości kształcenia w kontekście potrzeb rynku pracy oraz zwiększenie efektywności funkcjonowania placówki.

Kielecka delegatura Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza do Przystanku Historia na spotkanie z dr. Piotrem Gontarczykiem. Odbędzie się ono we wtorek 20 lutego o godzinie 17. Naukowiec wystąpi z prezentacją pod hasłem „Wojciech Jaruzelski – karierowicz czy człowiek o rozdartym życiorysie?”.

Świętokrzyska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach zaprasza Dzień Otwarty w Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej. Wydarzenie odbędzie się w piątek 16 lutego w godzinach 7:45 – 15:45.

Prawie 16,5 miliona złotych na zakup nowoczesnego sprzętu do diagnozowania i leczenia chorób nowotworowych trafi do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. To efekt rozstrzygnięcia kolejnego konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Archiwum kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej wzbogaciło się o zdjęcia i dokumenty dotyczące trzech żołnierzy AK z okręgu Sandomierskiego. Chodzi o podporucznika Jana Kuśnierza, kapitana Ignacego Zarobkiewicza i kapitana Tadeusza Kucharskiego. Pamiątki udostępnili pracownikom IPN członkowie rodzin wojskowych. W 76. rocznicę przemianowania ZWZ w AK odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania zbiorów.

W 2017 roku do Sądu Okręgowego wpłynęły 22 024 sprawy, a załatwionych zostało 22 109 - poinformowali rzecznicy instytucji. Liczba ta oznacza dodatni wskaźnik wpływu, czyli zrealizowanie planu rocznego oraz spraw zaległych. Sąd Rejonowy w Kielcach miał do rozpatrzenia 100 890 postępowań, z czego sfinalizował 100 076.

Ferie z karate

Kielce / 14 lutego 2018 /

Po raz kolejny jedną z propozycji spędzenia wolnego czasu dla uczniów i młodzieży podczas ferii w Kielcach jest "Zimowa Akademia Karate". Na zajęciach odbywających się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żytniej można poznać podstawowe techniki tej sztuki walki. Dodatkowo organizatorzy dla uczestników w pełni darmowego cyklu przygotowali szereg atrakcji.

Archiwum kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej wzbogaciło się o zdjęcia i dokumenty dotyczące trzech żołnierzy AK z okręgu Sandomierskiego. Chodzi o podporucznika Jana Kuśnierza, kapitana Ignacego Zarobkiewicza i kapitana Tadeusza Kucharskiego. Pamiątki udostępnili pracownikom IPN członkowie rodzin wojskowych. Uroczystość przekazania kopii cyfrowych pozyskanych kolekcji odbędzie się w tę środę (14.02) o godzinie 13 w Przystanku Historia IPN.

Do 12 lat pozbawienia więzienia może grozić 19 – letniemu kielczaninowi oraz 25 – letniemu mieszkańcowi gminy Masłów, którzy zostali zatrzymani przez kryminalnych z miejskiej jednostki Policji. Starszy z mężczyzn jest podejrzany o dokonanie trzech rozbojów, do których doszło w ostatnim czasie na terenie miasta. Z ustaleń śledczych wynika, iż 19 – latek był współsprawcą  i pomagał 25 – latkowi podczas dwóch zdarzeń.    

Strona 6 z 696

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna