Na antenie: Lato wszędzie!
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Lato wszędzie!
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Dzisiaj w godzinach porannych samochód wjechał w murek stojący za pomnikiem Henryka Sienkiewicza przy ul. Sienkieiwcza. Kierowca prawdopodobnie uciekł z miejsca zdarzenia.

Najstarsi mieszkańcy naszego regionu uczestniczą dzisiaj w Senioraliach 2018. Wydarzenie, któremu towarzyszą występy artystyczne i spotkania z przedstawicielami różnych instytucji, odbywa się w kieleckim Parku Miejskim.

 

Dwie osoby (kobieta i dziecko) zostały ranne w wyniku wypadku, do którego doszło na rondzie u zbiegu Seminaryjskiej i Tarnowskiej.

Ponad 300-metrowa kolejka, odpoczynek na hamaku zawieszonym 40 metrów nad ziemią i trasy wspinaczkowe to zaledwie część atrakcji, które czekają na uczestników wydarzenia pod hasłem Kadzielnia Sport Festiwal.

W Targach Kielce odbyła się jubileuszowa gala 25-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Podczas uroczystości podsumowano ćwierćwiecze funkcjonowania instytucji oraz wręczono nagrody placówką i organizacją, które przyczyniają się do ochrony środowiska oraz szerzą edukację ekologiczną. Wśród wyróżnionych znalazło się Radio eM Kielce. Goście mogli także, posłuchać wierszy recytowanych przez laureatów IX edycji Konkursu Recytatorskiego „Przyroda w liryce” oraz prezentacji dotyczących zmian w gospodarce wodno-kanalizacyjnej na przestrzeni 25 lat.

Pięć ofert wpłynęło do Miejskiego Zarządu Dróg w przetargu na wdrożenie w Kielcach Inteligentnego Systemu Transportowego. Jednak tylko jedna oferta mieści się w budżecie drogowców.

72 lata od tragedii

Kielce / 03 lipca 2018 /

W ramach obchodów 72. rocznicy tragicznych wydarzeń w Kielcach w 1946 r.,  Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Urząd Miasta Kielce, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach,  Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Archiwum Państwowe w Kielcach, Muzeum Historii Kielc a także NSZZ „Solidarność” Region Świętokrzyski zapraszają na cykl wydarzeń „Pamięć Pokoleń”.

Na czwartkowej sesji Rady Miasta, kieleccy radni zgodzili się na dodatkowych 6 milionów dla Zarządu Transportu Miejskiego. Pieniądze potrzebne są do rozstrzygnięcia dwóch przetargów.

Mieszkańcy ulicy Sabinówek ponownie spotkali się z urzędnikami w sprawie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego na terenie między ulicami Jesionową, Zagnańską a Silnicą. Sprawa miała być także dyskutowana na czwartkowej sesji Rady Miasta, ale radni zdjęli ten punkt z porządku obrad.

Występy artystyczne i spotkania z przedstawicielami różnych instytucji towarzyszyć będą tegorocznym Senioraliom 2018, które odbędą się w najbliższą niedzielę w kieleckim Parku Miejskim. Najstarsi mieszkańcy naszego regionu będą mogli zdobyć praktyczne informacje dotyczące problemów, z którymi spotykają się na co dzień.

Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok. Za udzieleniem absolutorium było 13 radnych, 3 wstrzymało się od głosu, natomiast 5 rajców było przeciw.

Kieleccy policjanci po kilkunastokilometrowym pościgu zatrzymali 29-letniego kierowcę BMW, który był pod wpływem środków odurzających.

Na Kadzielni rozpoczęły się prace związane z budową nowych ścieżek pieszo-rowerowych. Nowa droga wraz ze schodami zostanie poprowadzona do Wzgórza Harcerskiego. Przy ścieżce powstaną także tablice informacyjne na temat historii i geologii Kadzielni.

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej od skrzyżowania z ulicą Jagiellońską do ulicy Podklasztornej. Remont ma się rozpocząć i zakończyć jeszcze w tym roku.

Strona 6 z 721

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna