Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

"Czy polskość to nienormalność? Pytania o specyfikę historii Polski w "długim wieku XIX" (1795-1918). To tytuł wykładu prof. Andrzeja Nowaka z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zainaugurował konferencję naukową "Na stos rzuciliśmy nasz życia los...". W dwudniowym wydarzeniu zorganizowanym w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości będzie uczestniczyło 26 prelegentów reprezentujących 17 instytucji naukowych z całej Polski.

 

Przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym działa już poradnia transplantologii. Miejsce jest dedykowane pacjentom, którzy przygotowują się do przeszczepu nerek, jak również osobom, które wymagają kontroli i wnikliwej opieki po wykonanym zabiegu. Poradnia jest pierwszym etapem programu transplantacyjnego. Głównym celem jest utworzenie w Kielcach ośrodka transplantacji nerek.

Na skwerze przy skrzyżowaniu ulic IX Wieków Kielce, Bodzentyńskiej i Kościuszki stanął ponad 2,5 metrowy pomnik Wincentego Witosa. Jego uroczyste odsłonięcie zaplanowano na najbliższą sobotę.

Biblioteka Narodowa i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach podpisały porozumienie o współpracy, które dotyczy efektywnego współdziałania w zakresie ogólnokrajowej sieci bibliotecznej oraz podjęcia prac w ramach wspólnego środowiska katalogowego.

Tysiąc egzemplarzy bezpłatnego egzemplarza okolicznościowej gazety „Ilustrowany Kurier Społeczny” w formacie A-3 rozdała mieszkańcom Kielc młodzież z Ochotniczego Hufca Pracy w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z okazji obchodów  100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ziemia Świętokrzyska: Droga do Niepodległości – to tytuł najnowszej wystawy, którą możemy oglądać w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”. Poznamy na niej wydarzenia z okresu I wojny światowej, które miały wpływ również na nasz region.

Od 22 do 23 listopada w Targach Kielce odbędzie się I Ogólnopolski Kongres Biur Rachunkowych. Wydarzenie to doskonała okazja do pogłębiania partnerskich relacji i wspólnego spojrzenia na przyszłość sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii otrzymało dotację w wysokości 9,7 mln zł na projekt „Biznes Factory – Profesjonalne usługi IOB dla przedsiębiorstw”, który zakłada stworzenie kompleksowego centrum wsparcia dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw w województwie świętokrzyskim.

Wojciech Lubawski żegna się z urzędem prezydenta Kielc. - Wszystko to co robiłem wynika z tego, że kocham Kielce - mówił podczas swojego wieczoru wyborczego. 

Bogdan Wenta został zwycięzcą wyborów na prezydenta Kielc. Według oficjalnych wyników podanych przez Państwową Komisję Wyborczą uzyskał 61,25 proc. głosów i w drugiej turze pokonał dotychczasowego prezydenta, Wojciecha Lubawskiego.

Bogdan Wenta z Projektu Świętokrzyskie będzie nowym prezydentem Kielc. Europoseł wygrał w drugiej turze wyborów z obecnym włodarzem Kielc Wojciechem Lubawskim. Według oficjalnych wyników podanych przez Państwową Komisję Wyborczą uzyskał 61,25 proc., a Wojciech Lubawski 38,75 proc. głosów.

4 listopada odbędzie się II tura wyborów na prezydenta Kielc. Dzień przed ciszą wyborczą kandydaci na to stanowisko podsumowali mijającą kampanię wyborczą.

Strona 6 z 875

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna