Na antenie: 100% dla Rodziny!
Magdalena Delipacy
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: 100% dla Rodziny!
Magdalena Delipacy
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Tegoroczni maturzyści zakończyli rok szkolny. W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia świadectw, w której uczestniczył ks. bp Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej.

100 km w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości - to kolejny pomysł  Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach na uczczenie tej ważnej rocznicy. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia.

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej współorganizował dla uczniów rajd śladami ważnych wydarzeń historycznych. Młodzi ludzie odwiedzili między innymi Cmentarz Partyzancki, Wojewódzki Dom Kultury czy kielecką katedrę.

W Centrum Kongresowym Targów Kielce debatowano nad atrakcyjnością Kielc dla biznesu. Zaprezentowano też założenia "Programu Wspierania Przedsiębiorczości dla Miasta Kielce".

Poznański Czerwiec, Strajk w Stoczni Gdańskiej, prawa pracownicze – z takimi tematami zmierzyli się uczestnicy Konkursu Wiedzy o Solidarności. W kieleckiej siedzibie związku odbyło się wręczenie nagród. Zwycięzcą został Rafał Skrzypek, uczeń Liceum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Staszowie.

Wojciech Lubawski jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Kielc.

W ręce mundurowych z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach trafił wczoraj 26- letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna był poszukiwany, bo nie powrócił do zakładu karnego. W chwili zatrzymania miał przy sobie narkotyki, a ponadto kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. Kielczanin z kolejnymi zarzutami powrócił do celi.

Majowe świętowanie

Kielce / 25 kwietnia 2018 /

Przed nami uroczystości związane z długim weekendem majowym. Pierwsza z nich odbędą się w najbliższy wtorek 1 maja, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Tego dnia o godzinie 10.20 przed pomnikiem upamiętniającym powstanie NSZZ „Solidarność” na skwerze im. Żeromskiego świętokrzyscy działacze tej organizacji złożą kwiaty.

Niedawno na konsultanta wojewódzkiego do spraw ginekologii i położnictwa powołany został profesor Bogdan Chazan. W tej sprawie przy Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyły się dwie manifestacje – jedna przeciwko tej nominacji, druga w obronie profesora Chazana.

Kształtowanie kompetencji zawodowych, PR i radzenie sobie ze stresem – w takich zajęciach warsztatowych biorą udział studenci dziennikarstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Młodzi adepci dziennikarstwa mają okazję udoskonalić swoje umiejętności i zmierzyć się z zadaniami, które czekają ich na rynku pracy. 

Personel medyczny ze Szpitala Kieleckiego im. św. Aleksandra w Kielcach uczestniczył w szkoleniu ratowania ludzkiego życia. Podczas spotkania lekarze uczyli się jak postępować w  przypadku  katastrof masowych.

Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski nieugięty wobec planów budowy drogi wzdłuż Doliny Silnicy. Zapowiada, że inwestycja zostanie zrealizowana pomimo protestów mieszkańców.

Tablice koralikowe, system zapowiedzi głosowych oraz biletomaty, w których będzie można zapłacić kartą. Te wszystkie udogodnienia chce do połowy przyszłego roku wprowadzić Zarząd Transportu Miejskiego w kieleckich autobusach.

Choć Park Miejski to jedna z wizytówek Kielc, to od kilku lat jest to obiekt mocno zaniedbany. Teraz jest szansa, że to się zmieni, bo władze miasta chcą odnowić jego infrastrukturę.

Strona 6 z 707

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna