Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KIELCE

Kieleccy radni 18 głosami "za" przyjęli przyszłoroczny budżet Kielc. 5 rajców wstrzymało się od głosu. Dyskusja na temat budżetu była spokojna, choć nie obyło się bez krytyki. Opozycja wypominała m.in. rosnące zadłużenie miasta, kolejne pieniądze dla Korony Kielce czy zbyt małe wydatki na infrastrukturę szkół i mniejsze inwestycje na osiedlach mieszkaniowych. 

Na czwartkowej sesji Rady Miasta kieleccy radni przyjęli uchwałę dotyczącą przyszłorocznego budżetu. Najwięcej pieniędzy w 2017 roku zostanie przeznaczonych na oświatę, pomoc społeczną oraz rozwój i utrzymanie infrastruktury drogowej.

Wracamy do sprawy wypadku z udziałem miejskiego autobusu, do którego doszło na początku grudnia. Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Badane są również i inne wątki.

240 uczniów trafi na specjalistyczne kursy, które przygotują ich do pracy w branży hotelarskiej, turystycznej i gastronomicznej. Będzie to możliwe dzięki współpracy Regionalnej Organizacji Turystycznej z Zespołem Szkół Ekonomicznych imienia Oskara Langego w Kielcach. W ramach projektu pod nazwą „Doświadczenie i umiejętności zawodowe sukcesem na rynku pracy” młodzi ludzie zdobędą dodatkowe certyfikaty potwierdzające umiejętności wymagane w firmach, które związane są z turystyką. 

Życzy wojewoda

Kielce / 21 grudnia 2016 /

- Ostatnie sytuacje pokazują, że czas spokoju nie jest nam dany raz na zawsze. Dlatego życzę by nadchodzący czas Bożego Narodzenia przyniósł pokój – mówiła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek składając życzenia mieszkańcom regionu. To odniesienie do protestów spowodowanych pracami obecnego rządu. Z kolei parlamentarzyści uważają, że mimo wszystko zamykają dobry rok.

 Bardzo możliwe, że na dworcu PKP będzie zlokalizowany tymczasowy dworzec PKS, podczas budowy nowego Centrum Komunikacyjnego.

Przy kościele Świętego Franciszka z Asyżu w Kielcach po raz kolejny będzie można podziwiać żywą szopkę. W drewnianych zagrodach znajdą się między innymi: lama, osiołek, kozy, kucyk, owce, ozdobne ptaki a nawet świnki wietnamskie. Najważniejszym jednak elementem będzie figurka Jezuska, którą pobłogosławił w tym roku papież Franciszek.

Lepszego prezentu na święta nie mogło sobie wymarzyć 6 rodzin, które otrzymały klucze do mieszkań socjalnych przy ulicy Tartacznej. 

Miejski Zarząd Dróg odzyskał ponad 300 tysięcy złotych od firmy Mota-Engil, która była jednym z wykonawców Węzła Żelazna. Teraz drogowcy zamierzają starać się o rekompensatę od inżyniera kontraktu.

Zaginął kielczanin!

Kielce / 21 grudnia 2016 /

Zaginął 47 –letni mieszkaniec Kielc. 7 grudnia 2010 roku, Robert Łuczak wyszedł z domu i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. 

 

10 ton plastikowych nakrętek - w 10 miesięcy? To, co jeszcze nie tak dawno wydawało się nierealne dziś stało się możliwe. A wszystko dzięki Państwa  pomocy. Tylko do siedziby naszej redakcji dotarło kilkadziesiąt kilogramów nakrętek. Dzięki nim Kacperek Adach będzie mógł być rehabilitowany.

 

 

Kuszą kilkumiesięcznymi wyjazdami do Anglii lub Bułgarii. Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach poszukuje młodych osób, które zechcą zamieszkać w niewielkich zagranicznych miastach, by pomagać tamtejszym społecznościom. Jedna oferta dotyczy miejscowości Lancaster w Wielkiej Brytanii, a druga Błagojewgradu, miasta uzdrowiskowego w Bułgarii. 

Na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia kierowcy mogą odetchnąć z ulgą. Zakończyły się ostatnie remonty na kieleckich ulicach. Można już jeździć po nowych rondach na Czarnowie oraz na Malikowie.

Świątecznie na Pediatrii

Kielce / 20 grudnia 2016 /

Dać małym pacjentom zostającym na Boże Narodzenie w szpitalu namiastkę prawdziwych Świąt. Taki cel przyświecał studentom Politechniki Świętokrzyskiej, którzy dostarczyli do Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii żywą choinkę.

Strona 6 z 617

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay