Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Rozmowa z prezydentem elektem, Bogdanem Wentą.

Kilkunastominutowy pokaz laserowy na Placu Wolności zakończył obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbywały się w Kielcach. Widowisko obejrzało kilkaset osób.

Kilkanaście osób otrzymało nagrody za najlepsze wyniki w Grze Miejskiej zorganizowanej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W wydarzeniu wzięło udział ponad 180 grup.

„Mali Wojacy” ze Stykowa oraz „Kapela Sołtysa” z Wąchocka wyśpiewali wraz z kielczanami pieśni patriotyczne z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncerty odbyły się na Placu Wolności w ramach Narodowego Święta Niepodległości.

Blisko 70 członków grup rekonstrukcyjnych zaprezentowało inscenizację, której tematem była walka o Dyneburg ze stycznia 1920 roku, kiedy to Polacy wraz z Łotyszami walczyli przeciwko Armii Czerwonej. Rekonstrukcja była jednym z punktów programu „Narodowego Święta Niepodległości”, które odbywało się w Kielcach na Placu Wolności.

 

Uroczyste odśpiewanie Hymnu, specjalne odznaczenia i stumetrowa flaga – tak mieszkańcy Kielc uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na kieleckim Placu Wolności odbył się piknik "Służymy Niepodległej" organizowany przez wojewodę świętokrzyskiego we współpracy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Podczas patriotycznej imprezy można było z bliska przyjrzeć się rozwiązaniom militarnym, które na co dzień są wykorzystywane w czynnych jednostkach oraz posłuchać pieśni patriotycznych. Po zmroku odbył się uroczysty capstrzyk.

Na skwerze przy skrzyżowaniu ulic IX Wieków Kielc, Bodzentyńskiej i Kościuszki w przeddzień 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dokonano uroczystego odsłonięcia pomnika Wincentego Witosa. W uroczystości wzięli udział m.in. prawnuk Wincentego Witosa Marek Steindel oraz Władysław Kosiniak-Kamysz prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wydarzenie poprzedziła Msza Święta w kościele p.w. Św. Wojciecha odprawiona w intencji Ojczyzny ruchu ludowego oraz za duszę świętej pamięci Wincentego Witosa i zmarłych ludowców.

W piątek doszło do spotkania prezydenta elekta Bogdana Wenty z ustępującym włodarzem miasta Wojciechem Lubawskim. Obaj panowie spotkali się w ratuszu i omawiali sytuację budżetową i kadrową.

Wspólnie śpiewali hymn

Kielce / 09 listopada 2018 /

Blisko tysiąc szkół z województwa świętokrzyskiego wzięło udział w uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Do akcji przyłączyło się również III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach.

 

- Dementuję ostatnie doniesienia prasowe na temat listy rzekomych nowych prezesów i dyrektorów w instytucjach i spółkach miejskich. Chcemy zorganizować konkursy - mówi prezydent elekt, Bogdan Wenta o giełdzie nazwisk, która pojawia się w związku z objęciem przez niego władzy w Kielcach.

Strona 6 z 875

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna