Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Mini boiska na ukończeniu

Kielce / 24 września 2018 /

Kończy się budowa 5 mini boisk dla najmłodszych, które powstają na kieleckich osiedlach. Obiekty sportowe mają służyć przede wszystkim dzieciom w przedziale wiekowym od 5 do 10 lat.

Od wtorku, 25 września ruszają w Kielcach konsultacje społeczne dotyczące standardów dostępności przestrzeni publicznej dla osób niepełnosprawnych na terenie Kielc. To projekt, który ułatwić życie osobom z niepełnosprawnością. 

30 września kielczanie świętować będą rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Gościem honorowym wydarzenia będzie minister Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Podpalenia na Czarnowie

Kielce / 24 września 2018 /

Na kieleckim Czarnowie została podpalona wiata śmietnikowa oraz budka w tunelu dworcowym. Śledczy z  z Wydziału Kryminalnego ustalili, że sprawcą był 18-letni mieszkaniec  miasta. Straty spowodowane kielczanina wyniosły ponad 1500 złotych.

140 żołnierzy-ochotników 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło uroczystą przysięgę wojskową. Uroczystość poprzedziła msza święta w intencji żołnierzy, która została odprawiona w Bazylice Katedralnej. Wydarzenie odbyło się na Placu Wolności w Kielcach.

Polskie Stronnictwo Ludowe podczas niedzielnej wojewódzkiej konwencji wyborczej zaprezentowało swój plan działań w najbliższych wyborach samorządowych.

W Muzeum Diecezjalnym w Kielcach odbyła się promocja książki Edwarda Kusztala „Przywrócić pamięć”, towarzyszyła jej wystawa poświęcona temu wybitnemu kieleckiemu aktorowi. Artysta zmarł w 2016 roku, pracy nad książką „Przywrócić pamięć” nie zdołał dokończyć.

Już od dwudziestu czterech lat 21 września uznany jest za Światowy Dzień Choroby Alzheimera. Obchody tej uroczystości odbyły się również w kieleckim Ośrodku Wsparcia Dziennego dla Osób Chorych na Alzheimera przy Al. Legionów.

Czepkowanie na UJK

Kielce / 21 września 2018 /

Blisko 120 absolwentów pielęgniarstwa i położnictwa na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odebrało dyplomy i otrzymało czepki. Podczas tradycyjnego czepkowania absolwenci złożyli również uroczyste ślubowanie i odśpiewali hymn pielęgniarski. Uroczystość odbyła się po raz 17 w murach tej uczelni.

W sobotę Dzień Bez Samochodu

Kielce / 21 września 2018 /

Dobiega końca Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W sobotę w godzinach od 14.00 do 16.00 na kieleckim Rynku odbędzie się tpiknik podsumowujący tegoroczną Kampanię ETZT.

Otwarto główną drogę wjazdową do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Nawierzchnia po przebudowie w znacznym stopniu usprawni ruch pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających z terenu kompleksu szpitalnego.

Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna podczas czwartkowej miejskiej konwencji wyborczej zaprezentował swój program.

Strona 6 z 863

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna