Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Major Eugeniusz Gedymin Kaszyński, ps. „Nurt” został patronem 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Święto brygady corocznie będzie obchodzone jedenastego czerwca.

Kielczanie wzięli udział w oficjalnych uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się przy Pomniku Armii Krajowej na Skwerze im. Stefana Żeromskiego. – Żołnierze powstania antykomunistycznego dla wielu byli przykładem niezłomności, źródłem nadziei i wiary w ostateczne zwycięstwo – pisał w liście do uczestników wydarzenia prezydent Andrzej Duda.

Młodzież z I LO im. Stefana Żeromskiego  podsumowała półroczne działania związane z edukacją w zakresie ochrony praw zwierząt. W ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii" uczennice kieleckiego I LO w Kielcach przeprowadziły spotkania z grupą 600 uczniów, zbierając przy tym ogromne ilości karmy i akcesoriów dla zwierząt.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego obejrzeli spektakl pt. „Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni”. Prezentacja odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury.

Na kieleckim Cmentarzu Piaski przed pomnikiem pamięci poświęconym żołnierzom zamordowanym przez Urząd Bezpieczeństwa odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W Kielcach przy ulicy Dużej 9 doszło do częściowego zawalenia się jednej z nieużytkowanych kamienic. Według wstępnych ustaleń w budynku nie było żadnych osób i nikt nie ucierpiał. Informacja zostanie potwierdzona po sprawdzeniu obiektu przez psy  tropiące.

Wicepremier Jarosław Gowin oraz minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz uczestniczyli w pierwszym Kongresie Ekologii Powietrza w Targach Kielce. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach targów Enex i Ekotech.

Wicepremier Beata Szydło podsumowuje programy społeczne i socjalne rządu Prawa i Sprawiedliwości. W tym celu gości w województwie świętokrzyskim. W Urzędzie Wojewódzkim uczestniczyła w debacie z samorządowcami przedstawicielami szkół, przedszkoli i żłobków.

W Kielcach odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie partnerów projektu "Wolontariat w Twoim Mieście, w Twoim regionie". Celem projektu jest  promowanie wolontariatu  w sporcie poprzez wypracowanie dobrych praktyk,  które będzie można  wdrożyć w każdym kraju partnerskim oraz stworzenie programu treningowego dla wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem sportowym.

Spotkaniem „Jaka przyszłość Europy?” zainaugurował działalność Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Kielcach. Gościem specjalnym wydarzenia był wiceminister Piotr Wawrzyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kielczanie będą mogli włączyć się w uczczenie bohaterów podziemia niepodległościowego w trakcie uroczystości zorganizowanych przez Agatę Wojtyszek, wojewodę świętokrzyskiego oraz kielecką Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej.

Tłusty Czwartek z MPK

Kielce / 27 lutego 2019 /

Specjalną akcję na Tłusty Czwartek połączoną ze zbiórką charytatywną organizuje w Tłusty Czwartek Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach.

Strona 6 z 894

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna