online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Cmentarnej, która mieści się przy cmentarzu na Cedzynie. Inwestycja budzi spore kontrowersje, bowiem drogowcy zamierzają wyciąć 130 drzew. 

Zaledwie jedna oferta wpłynęła do kieleckiego ratusza w przetargu na rozbudowę schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dyminach. Jest ona o milion złotych większa niż zakładali urzędnicy, dlatego modernizacja schroniska stoi pod znakiem zapytania. 

Z MZD do ratusza

Kielce / 28 sierpnia 2017 /

Była wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Monika Czekaj, prawdopodobnie zostanie zastępcą dyrektora w wydziale rozwoju i rewitalizacji Urzędu Miasta.

1 września rusza nabór wniosków o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2017/2018. Pomoc ta kierowana jest do osób znajdujących  się w trudnej sytuacji materialnej.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego rusza z dwoma projektami skierowanymi   do uczniów liceów i techników w Kielcach.  W ramach przedsięwzięcia uczniowie będą uczestniczyli w dodatkowych zajęciach oraz realizowali projekty badawcze prowadzone przez kadrę naukową. 

Instytut Dizajnu chce zwrócić większą uwagę na ulicę Bodzentyńską, jedną z najstarszych ulic w mieście. Dlatego Dominika Janicka wraz z Iwoną Kalwat spróbują wraz z mieszkańcami miasta określić, jak mogłaby się ona zmienić w niedalekiej przyszłości. Propozycje wypracowane zostaną podczas szeregu konsultacji, warsztatów i wydarzeń towarzyszących pod nazwą „Na Bodzentyńskiej”.

Kielce ugoszczą 80 dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego, które ucierpiało podczas ostatnich nawałnic. Będą to uczniowie podstawówek z gminy Nakło nad Notecią, gdzie po wichurach rok szkolny nie może się rozpocząć w wyznaczonym terminie. Do Kielc dzieci przyjadą za kilka dni i zamieszkają w bursie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. przy ul. Kołłątaja. - Samorząd Kielc stanął na wysokości zadania – oceniła poseł Anna Krupka.

Zagrają dla chorych dzieci

Kielce / 24 sierpnia 2017 /

Znów zagrają, by spełnić marzenia dzieci chorych onkologicznie. 2 września już po raz piętnasty na kieleckiej kadzielni odbędzie się koncert charytatywny, którego współorganizatorem jest Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Zespolony.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach powstanie gabinet leczenia zespołu stopy cukrzycowej. Jego budowa zostanie sfinansowana z pieniędzy, które przekaże szpitalowi Ministerstwo Zdrowia.

Rocznica zagłady getta

Kielce / 23 sierpnia 2017 /

W piątek 25 sierpnia Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na obchody 75. rocznicy zagłady kieleckiego getta. Odbędzie się Msza święta, następnie uczestnicy zapalą znicze, a na koniec zobaczą spektakl teatralny.

Od 25 lat wrzesień w Targach Kielce upływa pod znakiem najważniejszej imprezy wystawienniczej – Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Jak będzie wyglądać jubileuszowa, 25. edycja targów MSPO?

- Na gruntowym odcinku ulicy Biesak z drogi wystają niebezpieczne druty, o które można się potknąć – alarmują nasi słuchacze.

Spotkanie z historią, odsłonięcie tablicy i wspólna modlitwa. Tak uczcimy w Kielcach Dzień Wolności i Solidarności, który przypada na czwartek 31 sierpnia. To państwowe święto upamiętnia zawarcie porozumień sierpniowych w 1980 roku między komunistycznymi władzami a strajkującymi robotnikami. Dzięki temu zarejestrowany został NSZZ „Solidarność”.

Już w sobotę na Kadzielni odbędzie się koncert "Gwiazdy Letniego Nieba" organizowany przez Kielce i Telewizję Polską. W związku z imprezą szykują się utrudnienia dla kierowców oraz ułatwienia dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Strona 5 z 664

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay