STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Specjaliści ze Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach zwracają się z apelem do plantatorów truskawek, aby informowali zbieraczy, o konieczności zmiany pozycji ciała w trakcie pracy oraz aby młodzi ludzie nie lekceważyli takich zaburzeń, jak: drętwienie i ból stopy. Dolegliwości mogą sugerować poważny problem, a w konsekwencji konieczność pobytu w szpitalu i późniejsze długie leczenie.

Trwają remonty dróg w Kielcach. Wciąż niewiadomo kiedy zakończy się budowa ulicy Pileckiego, natomiast wykonawca ul. Wapiennikowej wyprzedza harmonogram prac.

14 osób z polskich rodzin na Ukrainie gości Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej. Wizyta rozpoczęła się we wtorek.

Kto powiedział, że Dzień Dziecka  to tylko 1 czerwca? Na pewno nie organizatorzy pikniku, który odbędzie się w Energetycznym  Centrum Nauki w Parku Technologicznym. Impreza odbędzie się 9 czerwca. Wydarzenie organizowane jest z okazji Dnia Dziecka, 10 lat KPT i w ramach Kieleckich Dni Energii.

Odnaleziono bohaterów

Kielce / 07 czerwca 2018 /

Na kieleckim cmentarzu Piaski, w miejscu nazywanym „Kielecką Łączką”, odnaleziono szczątki trzech ofiar systemu komunistycznego. Prace ekshumacyjne pod kierownictwem prof. Krzysztofa Szwagrzyka prowadził Instytut Pamięci Narodowej.

Mieszkańcy skarżą się na nieskoszoną trawę, która przeszkadza im z wyjazdu z posesji. Problem dotyczy kilku ulic, w tym m.in. Krakowskiej czy Kołłątaja.

W Kielcach mieszka około 60 tys. ludzi, którzy ukończyli  60 rok życia. Władze miasta oraz Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach podejmuje szereg inicjatyw, które mają pokazać, że Kielce są  przyjazne tej grupie społecznej.

XVII Forum Wokół Wartości odbyło się w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej im. św. Stanisława Kostki. Gościem specjalnym był raper chrześcijański Arkadio.

Zbieramy dla Syrii

Kielce / 07 czerwca 2018 /

Podczas zaledwie kilku dni prowadzenia zbiórki pieniężnej w ramach  Akcji Kielce dla Syrii – od 31 maja do 3 czerwca, wolontariuszom Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach udało się zebrać  niemal 3,5 tys. zł. Za te środki można utrzymać przez miesiąc aż 86 syryjskich dzieci zapewniając im dach nad głową, wyżywienie i  naukę.

Kielce akademickie

Kielce / 06 czerwca 2018 /

Kielce zyskały już kilka przydomków. Mówi się o nich, że to miasto sportu i kultury. Uzasadnione jest również stwierdzenie, że to miasto akademickie. Co o tym świadczy? Można się tego dowiedzieć ze specjalnego folderu przygotowanego przez Urząd Miasta.

Prezydent Miasta Kielce zaprasza na II Kieleckie Dni Energii, które potrwają od 8 do 9 czerwca. Już w piątek na Rynku w godzinach od 10.00 do 17.00 odbędzie się, adresowana do wszystkich - impreza edukacyjno - informacyjna, poświęcona poprawie efektywności energetycznej oraz Odnawialnym Źródłom Energii.

W kieleckim ratuszu została dziś oficjalnie zainaugurowana Karta Seniora - edycja Miasta Kielce W spotkaniu z udziałem prezydenta Kielc, kierownictwa Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz stowarzyszenia wydającego Ogólnopolską Kartę Seniora uczestniczyli także przedstawiciele Klubów Seniora oraz przedsiębiorcy - partnerzy projektu.

W związku z upałami Wodociągi Kieleckie przypominają, że mieszkańcy mogą za darmo gasić pragnienie w poidełkach (pitnikach) ustawionych w miejscach publicznych. Wodę z poidełek można pić bez filtrowania, gotowania i uzdatniania.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 im. Zbigniewa Kruszelnickiego "Wilka" w Kielcach uczcili 74. rocznicę tragicznej śmierci  swojego patrona. Uroczystości rozpoczęła Msza święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach. Po niej w budynku szkoły odbyła się dalsza część obchodów.

Strona 5 z 714

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna