Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Kresy wschodnie będą tematem przewodnim sobotniego spotkania w ramach Uniwersytetu Otwartego działającego przy Politechnice Świętokrzyskiej.

Pozew w sprawie filmu „Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego trafił do sądu. Radny kielecki Jan Gierada domaga się od twórców dzieła przeprosin za to, że postaci jednego z funkcjonariuszy UB nadali nazwisko Gierada. Już wcześniej obrońca samorządowca tłumaczył, że ten chce uniknąć skojarzeń jego osoby z Urzędem Bezpieczeństwa.

W ostatni słoneczny weekend Park Miejski był oblegany przez mieszkańców Kielc. Jednak na spacerowiczów czekała niemiła niespodzianka, bo w stawie miejskim pływało masę śmieci. Sytuacja ma się zmienić, bowiem od wczoraj Park jest sprzątany przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni.

Blisko trzy tysiące mandatów za złe parkowanie wystawili w zeszłym roku funkcjonariusze Straży Miejskiej. Ponad dwukrotnie wyższa jest liczba pouczeń. 

Targi budowlańców

Kielce / 09 marca 2017 /

Na 290 milionów złotych opiewa wartość kontraktów podpisanych jak na razie w ramach XV Targów Polskich Składów Budowlanych, które odbywają się w Targach Kielce.

Wszystkie samorządy z województwa świętokrzyskiego przysłały do kuratora oświaty uchwały intencyjne w sprawie nowej sieci szkół. Jesteśmy zatem jednym z dwóch regionów w Polsce, w których wszystkie gminy i powiaty wywiązały się już z tego obowiązku. 

Od dzisiaj do niedzieli potrwa Jarmark Regionalny i Zlot Foodtrucków. Na kieleckim deptaku stanęło 20 pojazdów z ulicznym jedzeniem oraz około 70 wystawców z całej Polski. Na stoiskach można znaleźć m.in. regionalne produkty spożywcze, alkohole oraz rękodzieła. 

Parkuj z głową – to najnowsza akcja edukacyjna kieleckiej Straży Miejskiej. Jest ona skierowana do nieprawidłowo parkujących kierowców. Część z nich w ramach pouczenia otrzyma zapach do samochodu w kształcie radiowozu Straży Miejskiej.

Dwie firmy zgłosiły się do drugiego przetargu na zakup 25 autobusów hybrydowych ogłoszonego przez Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach. Są to Volvo oraz Solaris. Pierwsza z nich wyceniła wyprodukowanie pojazdów na 60 milionów 651 tysięcy złotych, natomiast druga na 55 milionów 969 tysięcy złotych.

Jedna z bardziej rozpoznawalnych w regionie szkół policealnych zapowiedziała zamknięcie swojego kieleckiego ośrodka. Co to oznacza dla słuchaczy?

Radio znów w drodze do słuchaczy, choć dziś, bardziej do słuchaczek, które odpowiedziały na nasze zaproszenie i wypełniły formularz na stronie. Ruszamy! Mamy pyszne babeczki i relaks w SPA...

Ponad tysiąc ofert pracy zarówno z Polski jak i z zagranicy czekało dziś na chętnych w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Świętokrzyska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach zorganizowała targi pracy.  

Spore utrudnienia czekają podróżujących ul. Łódzką w Kielcach. Na pasie w kierunku centrum tworzy się korek.

Wraz z pierwszymi ciepłymi dniami w większości miast wojewódzkich ruszył Miejski Rower. Niestety wygląda na to, że stolica regionu świętokrzyskiego nie doczeka się płatnej wypożyczalni rowerów, choć takie plany systematycznie pojawiają się już od kilku lat.

Strona 5 z 632

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay