online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Rusza 7. edycja  kampanii profilaktyki słuchu w Polsce. 4 lipca specjalny słuchobus dotrze do Kielc.  Zainteresowani za darmo będą mogli przebadać swój słuch. 

W Świętokrzyskim Centrum Medycznym Artmedik w Kielcach uruchomione zostanie  pierwsze w regionie Pogotowie Kleszczowe. Pacjenci będą mogli tu liczyć na szybkie i fachowe usunięcie wkłutego kleszcza oraz przebadanie go pod kątem boreliozy, a w razie potrzeby, także na wdrożenie leczenia metodą ILADS - w Polsce nieznaną, ale na świecie uznawaną za najskuteczniejszą, jeśli chodzi o zwalczanie boreliozy.

Zarząd Transportu Miejskiego złożył wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do wydania zezwolenia na prace budowlane na terenie dworca. Pod koniec roku powinna ruszyć przebudowa.

Teren popularnych Psich Górek przy ul. Wojska Polskiego w Kielcach w końcu zostanie zagospodarowany. Władze miasta po wielu latach doszły do porozumienia z właścicielami działek w sprawie wykorzystania gruntów liczących blisko 8 hektarów.

Zwycięzca przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach, firma Michalczewski S.A nie odtajni lokalizacji bazy autobusowej. – Przyjęliśmy ich wyjaśnienie – mówi Zbigniew Michnicki, p.o zastępcy dyrektora w Zarządzie Transportu Miejskiego. 

Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok. Za udzieleniem absolutorium było 16 radnych, natomiast 9 wstrzymało się od głosu.

W czwartek odbędzie się sesja rady miasta, na której radni będą głosowali nad udzieleniem prezydentowi Kielc absolutorium z tytułu wykonania budżetu za ubiegły rok.

Za ponad 8 milionów złotych wyremontowany zostanie Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach. Prace mają się rozpocząć 15 lipca i zakończą się wiosną 2019 roku. Inwestycja związana będzie z termomodernizacją wszystkich trzech obiektów, którymi dysponuje „Plastyk”.

Bogdan Białek, inicjator Marszu Pamięci i Modlitwy oraz założyciel Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, uhonorowany przez fundację umacniającą społeczność żydowską i podtrzymującą jej dziedzictwo Taube Philanthropies Nagrodą im. Ireny Sendlerowej. Drugim laureatem jest polski filozof Stefan Wilkanowicz, wieloletni dziennikarz „Tygodnika Powszechnego” oraz redaktor naczelny miesięcznika „Znak”. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 30 czerwca w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie.

W środę szykują się spore utrudnienia w ruchu w północnej części Kielc. Będą związane z 2 etapem Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, który swoją metę ma w stolicy regionu świętokrzyskiego.

Plenerowe Targi Pracy

Kielce / 27 czerwca 2017 /

W środę, 28 czerwca w godzinach od 12.00 - 14.00 na kieleckim Rynku odbędą się Plenerowe Targi Pracy. Weźmie w nich udział 20 wystawców, którzy przedstawią oferty na ponad tysiąc miejsc pracy. Na zainteresowanych będą też czekać doradcy zawodowi.

Do końca rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach jeszcze dwa tygodnie a liczba chętnych już przekracza ilość miejsc przygotowanych na ten rok.  Największym zainteresowaniem cieszy się kierunek lekarski. 

Za trzy miesiące lub dopiero na wiosnę przyszłego roku zostanie otwarta część Ogrodu Botanicznego w Kielcach. Żeby pierwsi zwiedzający zostali wpuszczeni na teren obiektu niezbędne jest pozwolenie na użytkowanie oraz zakończenie obecnych prac budowlanych.

Dwa samchody osobowe zderzyły się w poniedziałek popołudniu na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i Seminaryjskiej. W związku ze zdarzeniem trzeba liczyć się z utrudnieniami.

Strona 5 z 654

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay