Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

6 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Zdrowia na parkingu przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego stanie cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Wszystko po to, by panie mogły skorzystać z darmowej cytologii.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach ogłosił przetarg na obsługę tzw. linii unijnych. Są to autobusy kursujące z numerami od 102 do 113. Czy tym razem podczas postępowania przetargowego obejdzie się bez kontrowersji?

Już 10 kwietnia do Targów Kielce zawita „Przemysłowa Wiosna”. W ramach tej corocznej imprezy już po raz jedenasty odbędą się między innymi Targi Obróbki Blach i Cięcia STOM-BLECH & CUTTING.

Kwiecień jest miesiącem pamięci narodowej. Z tej okazji Starostwo Powiatowe w Kielcach otworzyło wystawę pt. „II wojna światowa na Kielecczyźnie”. Została ona wypożyczona z Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich. Na planszowej ekspozycji zaprezentowane zostały najważniejsze wydarzenia z okresu okupacji niemieckiej, udokumentowane fotografiami, mapami czy artykułami z ówczesnej prasy.

Trwają prace nad usuwaniem symboli związanych z systemami totalitarnymi z pomnika na Kadzielni. Z monumentu znikną m.in. gwiazdy radzieckie na czapkach i hełmach żołnierzy.

Przewodniczący Komitetu I Kielce Grodzki Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Wilkosz zaprasza mieszkańców Kielc na uroczystości związane z 8. rocznicą tragedii smoleńskiej do parafii świętego Franciszka z Asyżu przy ulicy Warszawskiej 33 w Kielcach.

Osiem monitorów oddechu  przekazało Klinice Neonatologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Stowarzyszenie na Rzecz Wcześniaków Świętokrzyskich .  Monitory będą nieodpłatnie wypożyczane rodzicom wcześniaków  opuszczających Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach.

W związku z przebudową ul. Wapiennikowej wykonawca inwestycji - firma Strabag planuje wprowadzić spore zmiany w organizacji ruchu. Wejdą one w życie 7 kwietnia.

Poznańskie przedsiębiorstwo Pekabex Bet podpisało list intencyjny na generalne wykonawstwo dwóch hal centrum logistycznego, które stanie na kieleckim Malikowie. Obiekty mają być gotowe już w sierpniu tego roku.

Coraz bliżej sprzedaży terenów po dawnych szpitaliku dziecięcym przy ulicy Langiewicza. Trwa wycena terenu, który jest własnością województwa i miasta.

Marta Solnica, dotychczasowa dyrektor, a obecnie pełniąca obowiązki dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach wygrała konkurs na szefa placówki na kolejne 5 lat.

W zeszłym tygodniu drogowcy ogłosili drugi przetarg na przebudowę ulicy Piekoszowskiej między ulicami Podklasztorną a Grunwaldzką. W pierwszym podejściu oferty były za drogie.

U wojewody świętokrzyskiego odbyło się spotkanie dla parlamentarzystów i przedstawicieli regionalnych mediów z okazji nadchodzącej Wielkanocy. Była to dobra chwila, by złożyć świąteczne życzenia mieszkańcom regionu i osobom na co dzień współpracującym z urzędem.

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Kielcach w sobotę wymierzyli cios w narkotykowy proceder. W ręce mundurowych trafił 24- letni mieszkaniec miasta, który posiadał przy sobie blisko 100 gramów marihuany. Kilka godzin później stróże prawa dotarli do mieszkania 25- latka, u którego ujawnili i zabezpieczyli ponad 700 gramów narkotyków. Obaj zatrzymani staną przed sądem.

Strona 5 z 701

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna