online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Kieleckie struktury Polskiego Czerwonego Krzyża poszukują wolontariuszy do grupy ratownictwa. W tej chwili w jej skład wchodzi około trzydziestu ochotników i potrzebni są kolejni. Medycy z PCK zabezpieczają na przykład koncerty na Kadzielni, imprezy sportowe w Kielcach czy biorą udział w szkoleniach w szkołach.

Rozpoczęła się 25. kwesta na kieleckich cmentarzach. Wolontariusze z puszkami na datki stanęli w kilkunastu punktach w okolicach nekropolii na terenie stolicy województwa świętokrzyskiego i w Cedzynie. Zebrane fundusze zostaną zainwestowane w konserwacje zabytkowych figur, płyt czy ogrodzeń na cmentarzach w Kielcach. Pomóc możemy zarówno przekazując pieniądze kwestującym jak i dołączając do grona wolontariuszy.

Nawet 4 tysiące nieodebranych czujników czadu znajduje się w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ulicy Studziennej 2. To detektory osób, które zapisały się do pierwszej edycji programu Stop dla Czadu.

Co to znaczy być patriotą i czym jest patriotyzm w dzisiejszych czasach? Odpowiedzi na te pytania poszukiwali uczniowie biorący dziś w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach udział w pierwszych zajęciach w ramach „Korowodu Niepodległości”.

Będą opłaty za parking na ŚCO

Kielce / 30 października 2017 /

Od 8 listopada rozpocznie się pobieranie opłat za parking na terenie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Opłata za 1 godzinę postoju będzie wynosić 2 złote przez całą dobę i przez wszystkie dni tygodnia.

„Potrzebuję rodziców od zaraz” to coroczna akcja wojewody świętokrzyskiego promująca rodzicielstwo zastępcze. Rozmowami, spotkaniami urzędnicy chcą poszerzać grono osób, które decydują się brać pod opiekę dzieci w tarapatach. W województwie świętokrzyskim funkcjonuje nieco ponad 970 rodzin zastępczych i jak okazuje się – to za mało.

10 milionów złotych ma kosztować 20 kilometrów nowych ścieżek rowerowych, które powstaną w przyszłym roku. Od piątku można się zapoznać projektami dróg oraz złożyć ewentualne uwagi.

62- letnia mieszkanka Kielc wypadła  z okna na 10. piętrze jednego z bloków przy ul. Romualda. - Jej życia nie udało się uratować – informuje st. sierż. Damian Janus z Komendy Wojewódzkiej Policji.

- Ze względu na bardzo dużą liczbę porodów i sezon infekcyjny, w Klinice Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, wprowadzono ograniczenia w możliwości odwiedzin pacjentek i urodzonych dzieci – informuje Anna Mazur – Kałuża, rzecznik lecznicy.

Drogowcy mają już komplet dokumentów dotyczących przebudowy ulicy Olszewskiego. Inwestycja ma ruszyć już w przyszłym roku, a jej głównym celem jest połączenie północnej, przemysłowej części Kielc.

Miejski Zarząd Dróg podpisał umowę na przebudowę ulicy Łopuszniańskiej. Dwukilometrowy odcinek wyremontuje firma Trakt za blisko 18 milionów złotych. Prace rozpoczną się w przyszłym roku.

Kielecki dworzec PKP znalazł się na liście obiektów przewidzianych do przebudowy do 2023 roku. W czwartek w Pruszkowie ogłosili ją minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz Krzysztof Mamiński, prezes PKP.

Wyjątkowy dyrektor, nauczyciel, człowiek – tak wspominają byłego szefa kieleckiego Plastyka Tadeusza Maja jego współpracownicy i absolwenci szkoły artystycznej. W tym roku mija 20 lat od momentu śmierci dawnego dyrektora placówki. Przyjaciele zdecydowali się go upamiętnić w wyjątkowy sposób.

Markowe targi

Kielce / 26 października 2017 /

Aż 97 procent Polaków deklaruje, że ma w domu produkty marek własnych. Nic więc dziwnego, że ich udział w rynku stale rośnie, a w Targach Kielce powstała dedykowana właśnie im impreza – Future Private Labels.

Strona 5 z 676

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna