Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

W Kielcach odbywały się Dni Narodowego Centrum Nauki. Z tej okazji w stolicy regionu świętokrzyskiego gościł wicepremier Jarosław Gowin. Podczas konferencji prasowej szef resortu nauki mówił o polskiej działalności naukowej, zapewniał także o wsparciu regionalnych środowisk akademicko – naukowych. 

Przy ulicy Kusocińskiego w Kielcach prawdopodobnie powstanie pierwsza w Kielcach spopielarnia zwierząt domowych. Z takim pomysłem do urzędników zwrócił się przedsiębiorca Grzegorz Kisiel.

Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zdecydują o powstaniu Rady Seniorów. Projekt uchwały jest już po korektach miejskich prawników i w przyszły czwartek będą nad nim debatować miejscy rajcy. 

27-letni Mateusz J. usłyszał zarzut zabójstwa kobiety oraz zarzut usiłowania zabójstwa kolejnego pracownika poczty, a także zarzut kierowania gróźb wobec dwóch kolejnych osób.

Co roku Miejski Zarząd Dróg musi zmagać się z wysypem dziur po okresie zimowych. Jednak tak źle nie było od kilku lat. Wyrwy pojawiają się zarówno na starych jak i na nowych ulicach.

Szkoła przy oddziale Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii przy ulicy Kusocińskiego w Kielcach nie zostanie zlikwidowana? Zarząd województwa świętokrzyskiego znalazł sposób na uniknięcie zamknięcia placówki oświatowej dla pacjentów. Urzędnicy chcą włączyć ją w struktury szkoły działającej przy Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze.

Na najbliższej sesji rady miasta radni zdecydują o przekazaniu klubowi sportowemu Vive Tauron Kielce dwóch milionów złotych. Pieniądze mają pochodzić ze sprzedaży spółki Korona Kielce.

Prelekcje lokalnych specjalistów, m. in. dietetyka, neonatologa, czy fizjoterapeuty a ponadto warsztaty praktyczne z udzielania pierwszej pomocy i chustonoszenia.  Obecne i przyszłe mamy będą uczyły się jak pielęgnować noworodka, jak go karmić i dbać o jego i swoje zdrowie.   Wszystko to w ramach kampanii „Świadoma Mama”. Najbliższe spotkanie w Kielcach odbędzie się 18 maja. 

Do Borkowa na rowerach

Kielce/Borków / 10 maja 2017 /

Zamiast szkolnej ławy wycieczka rowerowa. Uczniowie z Kielc i okolic wzięli udział w Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym do Borkowa. To inicjatywa Kuratorium Oświaty promująca turystykę rowerową i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Władze miasta pokazały przykładowe zagospodarowanie osiedla Dąbrowa II. – Chcemy zachęcić deweloperów do współpracy z nami – mówi zastępca prezydenta Kielc, Czesław Gruszewski.

Władze miasta we współpracy z mieszkańcami osiedla Czarnów wypracowały koncepcję bloków mieszkalnych, które mają powstać w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Przed nami uroczystości upamiętniające 82. rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. 12 maja w Kielcach odbędzie się  capstrzyk wojskowy. 

Trwają matury. W województwie świętokrzyskim do tego egzaminu może przystąpić niemal 13 tysięcy uczniów. 

Drogowcy mają już gotowe wizualizacje oraz prawie wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do rozpoczęcia dużej inwestycji drogowej w okolicach Kieleckiego Parku Technologicznego. 

Strona 5 z 645

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay