Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Kieleccy radni nie zgodzili się na obniżenie pensji prezydentowi Kielc, Wojciechowi Lubawskiemu. - Zarobki prezydenta przy jego odpowiedzialności są żenująco niskie - stwierdził radny niezrzeszony, Jan Gierada.

Setka dzieci weźmie udział w darmowych kursach żeglarskich, organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy „Zalew Kielecki” przy wsparciu Wodociągów Kieleckich.

Niewłaściwe autobusy, brak ubezpieczenia, zawyżanie norm spalin – między innymi na te zarzuty odpowiedziały dziś władze Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach. Na konferencji prasowej przedstawiono dokumenty i odniesiono się do ostatnich doniesień medialnych.

Od 31 lipca będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania ulic Wapiennikowej Ściegiennego i Husarskiej.

Ponad 150 ofert pracy z Ochotniczych Hufców Pracy oraz 350 z Miejskiego Urzędu Pracy czekało na zainteresowanych podczas kolejnych Targów Pracy, które tym razem odbyły się na kieleckim Placu Artystów.

Pomimo że wiaty przystankowe w mieście były czyszczone, na osiedlu Uroczysko nadal są brudne. Szczególnie niedomyte są ławki, które się kleją i nie da się na nich w ogóle usiąść - alarmują słuchacze Radia eM. Miejski Zarząd Dróg zapewnia, że siedziska zostaną wyczyszczone.

 

Mieszkańcy pięciu budynków mieszkalnych na osiedlu Herby, którzy nie mają dostępu do bieżącej wody w związku z awarią wodociągu, mogą korzystać ze źródła uruchomionego przez Wodociągi Kieleckie. Znajduje się ono na rogu Skrzetlewskiej i Kruczej.

250 złotych podwyżki dla każdego pracownika zatrudnionego na koniec 2017 roku i dodatkowe coroczne premie przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem oraz poprawa warunków pracy. Tak wygląda finał strajku włoskiego w kieleckim zakładzie SHL Production. Wczoraj dyrekcja podpisała z pracownikami porozumienie.

Pułkownik Gerard Walsh, dowódca batalionu Civil Affairs odwiedził dziś Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Padła zapowiedź stałej obecności żołnierzy amerykańskich w Kielcach.

Wydział komunikacji w kieleckim Urzędzie Miasta będzie czynny do godziny 18.00. Ma to znacznie skrócić czas oczekiwania na rejestrację samochodu.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii otrzyma dofinansowanie na wymianę sprzętu służącego do badań pacjentów. Zostanie zakupione prawie 90 aparatów medycznych, których koszt szacuje się na ok. 25 mln zł.

Bez ograniczeń w nocnej sprzedaży alkoholu w centrum, ale zwiększenie liczby miejsc, gdzie nie wolno go kupować - tak wygląda projekt uchwały regulującej sprzedaż napojów wysokoprocentowych.

Ponad 1200 wniosków przeciwko planowanej inwestycji Hydrogeotechniki na osiedlu Pod Telegrafem trafiło do kieleckiego ratusza. Radni jednomyślnie opowiedzieli się przeciwko powstaniu tam instalacji do przetwarzania odpadów chemicznych.

Do piątku potrwa V edycja Festiwalu Smaku. Tym razem bierze w niej udział 30 restauracji z Kielc i okolic. Podobnie jak w poprzednich latach w tym tygodniu można spróbować potraw w promocyjnych cenach.

Strona 5 z 728

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna