online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Na dziś przypada setna rocznica urodzin Mariana Sołtysiaka, ps. Barabasz. Był on  żołnierzem Armii Krajowej w Górach Świętokrzyskich i dowódcą oddziału „Wybranieccy” oraz pułkownikiem 4 Pułku Piechoty Legionów AK.

Ponad rok temu zapoznaliśmy Państwa z Kacperkiem Adachem, chłopcem, który zmaga się z wieloma schorzeniami.  W 2016 roku, dzięki Państwa pomocy rodzice dziecka uzbierali 10 ton nakrętek. Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostały na rehabilitację, która stawia Kacperka na nogi.

Zjawisko Superksiężyca 2018 mogliśmy dziś zobaczyć w Kielcach. Gdy w innych częściach świata widzowie obserwowali zaćmienie Księżyca, w Polsce mogliśmy zobaczyć tylko nieco powiększoną wizualnie i jaśniejszą tarczę Księżyca w czerwono-pomarańczowej tonacji. Wszystko przez to, że wschód satelity Ziemi zaczął się nad Wisłą dopiero ok. 16.30. Tegoroczne zaćmienie księżyca anglojęzyczne media nazwały „Super Blue Blood Moon”.

 

Przed nami Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji już 2 lutego Świętokrzyski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza do swojej siedziby przy ul. Jana Pawła II 9 w Kielcach na specjalnie przygotowane stoisko z materiałami promującymi badania profilaktyczne i  zdrowy tryb życia.

 

W minioną sobotę do jednej z kolektur totalizatora sportowego na kieleckim Bocianku wszedł zamaskowany mężczyzna z nożem. Jego łupem padła niewielka suma pieniędzy

Do pożaru poddasza doszło około godziny 11 w jednym z domów na ulicy Górników Staszicowskich na kieleckim Białogonie. Z ogniem walczyło 5 zastępów straży pożarnej.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii posiada urządzenie do echoterapii- nieinwazyjnego leczenia łagodnych guzków tarczycy z wykorzystaniem wysokoskoncentrowanych fal ultrasonograficznych. Dzięki niemu pacjenci, którzy ze względu na współistniejące schorzenia nie mogą być poddani klasycznemu zabiegowi operacyjnemu mają szanse na wyleczenie.

Dwie oferty wpłynęły w przetargu na przebudowę dworca autobusowego. Obie przewyższają budżet na ten cel dwukrotnie. - Ceny nas zaskoczyły - mówi dyrektor ZTM-u, Marian Sosnowski.

Po ponad 2 miesiącach od zdarzenia kielecka policja poszukuje świadków wypadku przy ulicy Grunwaldzkiej, w wyniku którego życie straciła 1 osoba. W mediach społecznościowych pojawiają się spekulacje co do powodów takiego stanu rzeczy. Policja rozwiewa wątpliwości.

Na terenie miasta i powiatu kieleckiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach prowadzą dziś działania pod nazwą „Sygnalizator”.

Sokoły i jastrzębie będą strzec nieba nad Ogrodem Botanicznym w Kielcach. Wszystko przez to, że inne ptaki wyrządzają spore szkody na terenie ogrodu.

30-letni mieszkaniec Masłowa został zatrzymany przez policjantów kieleckiej drogówki po tym, jak wdał się w bójkę z ochroniarzem marketu, z którego próbował ukraść dużą ilość kawy. Mężczyzna groził ochroniarzowi nożem.

Od 1 lutego w niektórych autobusach kieleckiej komunikacji miejskiej zacznie funkcjonować tzw. ciepły guzik. Jest to system indywidualnego otwierania drzwi przez pasażerów.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Nieletnich zatrzymali wczoraj 15- letniego mieszkańca Kielc. Stróże prawa ustalili, że nastolatek od grudnia ubiegłego roku na terenie dwóch kieleckich galerii dokonał 8 kradzieży ubrań o łącznej wartości ponad 650 złotych. Młody chłopak, który wcześniej nie miał problemów z prawem teraz będzie odpowiadał przed sądem dla nieletnich.

Strona 5 z 692

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna