Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Kieleccy śledczy znają wstępne wyniki sekcji zwłok dzieci, które w nieznanych wciąż okolicznościach straciły życie we wtorek w jednym z bloków przy ul. Daszyńskiego. Dla ustalenia przebiegu wydarzeń ważne będzie przesłuchanie 41-letniej matki, która z ranami szyi trafiła do szpitala.

140 osób, w tym 34 kobiety, złożyło na Placu Wolności w Kielcach przysięgę wojskową elewów służby przygotowawczej do Narodowych Sił  Rezerwowych.

Rusza druga edycja miejskiego programu „Stop dla Czadu”. Każdy mieszkaniec Kielc, który wyrazi chęć uczestnictwa w programie otrzyma od Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie darmowy czujnik tlenku węgla. 

- W ubiegłym tygodniu wystosowałem oświadczenie, w którym wezwałem marszałka Adama Jarubasa, by wskazał polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy lobbują na rzecz prywatnego interesu i żeby wskazał jakie szkody zostały wyrządzone publicznemu interesowi – przypomina poseł Krzysztof Lipiec i informuje, że od marszałka odpowiedzi na oświadczenie się nie doczekał. Parlamentarzysta złożył pismo do kancelarii sejmiku, w którym oficjalnie wzywa marszałka do odniesienia się do wymienionych pytań.

Ważna informacja dla pacjentów Szpitala Kieleckiego świętego Aleksandra:  funkcjonujące w lecznicy Izby Przyjęć – ogólna i chirurgiczna zostały przeniesione. Teraz pacjenci są przyjmowani i zaopatrywani w nowym skrzydle szpitala.

Samorządy mają coraz mniej czasu na przygotowanie uchwał intencyjnych dotyczących nowych sieci szkół.  Póki co do Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty wpłynęło zaledwie kilka takich dokumentów.  

Już w tym roku rozpocznie się realizacja jednej z kluczowych dla Kielc inwestycji na rynku biurowym. Z analiz Centrum Obsługi Inwestora kieleckiego wynika, że stolica regionu świętokrzyskiego wyraźnie odczuwa brak wysokiej jakości powierzchni biurowej. Hamuje to rozwój miasta pod kątem usług biznesowych. W związku z tym już za kilka miesięcy ruszy budowa ogromnego biurowca z ścisłym centrum Kielc.

Awaria wodociągu na Czarnowie została usunięta. Bez wody było kilka bloków na Jagiellońskiej, Grunwaldzkiej oraz Piekoszowskiej.

 

Prawdopodobnie dopiero za kilka miesięcy poznamy lokalizację tymczasowego dworca PKS. Równocześnie miasto wprowadziło pewne poprawki do zwycięskiego projektu na przebudowę obiektu.

Zaginął mieszkaniec Pińczowa

Kielce/Pińczów / 02 lutego 2017 /

Policjanci poszukują niepełnosprawnego mieszkańca Pińczowa. Zaginionym jest 44-letni Bogdan Góra, który nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji. Mężczyzna w środę 1 lutego około godziny 11 prawdopodobnie pojechał busem do Kielc. Stróżowie prawa podejrzewają, że może nadal podróżować środkami transportu zbiorowego lub przebywać w dyskontach. 

Władze miasta wznawiają konsultacje społeczne w sprawie budowy parkingów wielopoziomowych na kieleckich osiedlach. W dwa ostatnie piątki lutego odbędą się spotkania z mieszkańcami osiedla Sady oraz lokatorami bloków przy ulicach Warszawskiej i Orkana.

We wtorek popołudniu w bloku przy ul. Daszyńskiego na kieleckim osiedlu Świętokrzyskim znaleziono ciała dwójki dzieci oraz ciężko ranną kobietę. 

Wykazał się opanowaniem i skutecznie pomógł na odległość. Kielecki policjant sprawnie skoordynował akcję ratunkową przez telefon, dzięki czemu udało się uratować życie małego dziecka. Postawę godną najlepszych stróżów prawa doceniła wojewoda i sam Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Świętokrzyska policja podsumowała rok pod względem wypadków. Według danych najniebezpieczniejszą ulicą w Kielcach była Krakowska, gdzie doszło do prawie 170 wypadków i kolizji. Na kolejnych miejscach znalazły się Aleja Solidarności i Grunwaldzka. Przedstawiamy ranking ulic, gdzie lepiej zdjąć nogę z gazu.

Strona 5 z 625

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay