Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KIELCE

Dobra wiadomość dla korzystających z wyremontowanej stacji kolejowej Kielce-Czarnów. Władze miasta po licznych apelach podróżujących poprawiły prowadzącą do niej drogę, która była w fatalnym stanie. 

Stowarzyszenie Arka Nadziei będzie nadal kierować Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach, ponieważ jako jedyna organizacja złożyła ofertę w konkursie. Spełniła także wszystkie procedury formalno-prawne. 

Tradycyjnie noc poprzedzającą Nowy Rok mieszkańcy Kielc mogą spędzić na Rynku. Zabawa zacznie się o godzinie 22 na Rynku i potrwa do 1. Tegoroczną gwiazdą Sylwestra pod Gwiazdami będzie zespół „Wilki”. 

Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski oraz marszałek województwa świętokrzyskiego podpisali przedwstępną umowę na przebudowę ul. Zagnańskiej oraz ul. Witosa. 

Władze miasta zdecydowały jakie inwestycje chcą zrealizować za pieniądze unijne, które nie zostaną wykorzystane w ramach rewitalizacji osiedli. Do wydania jest blisko 15 milionów złotych. 

Dwie oferty wpłynęły do kieleckiego ratusza w sprawie wydzierżawienia budynku po starym Biurze Wystaw Artystycznych mieszczącym się przy ul. Leśnej. Obie zakładają stworzenie mini browaru z miejscem na wystawy artystyczne.

Firma Echo Investment znów planuje budowę biurowca w stolicy. Tym razem budynek powstanie przy ul. Towarowej 22. - Będzie to projekt najnowszej generacji w mieście – mówi Hadley Dean, prezes Echo Polska Propierties.

Znika żywa szopka

Kielce / 27 grudnia 2016 /

Z powodu złych warunków atmosferycznych, żywa szopka, którą można było oglądać przy kościele Świętego Franciszka z Asyżu w Kielcach jest demontowana.   

 

Władze miasta chcą wrócić do rozmów w sprawie przebudowy dworca PKP. W połowie stycznia zamierzają spotkać się w tej sprawie z kolejarzami. Kością niezgody nadal pozostaje parking, który miałby powstać nad peronami.

Święta w szpitalu

Kielce / 27 grudnia 2016 /

Wiele pracy w te święta mieli lekarze Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.  W ciągu ostatnich trzech dni na SOR trafiło kilkuset pacjentów,  w tym ponad 50 pijanych.

Komunikacja miejska wrzuca niższy bieg. W czasie świąt Bożego Narodzenia kieleckie autobusy na najpopularniejszych liniach pojadą rzadziej. Z kolei w Wigilię skorzystamy z komunikacji bez nadzwyczajnych utrudnień, ponieważ obowiązywać będzie standardowy sobotni rozkład jazdy. W pierwszy i drugi dzień świąt autobusy wszystkich linii pojadą jak w niedzielę, ale z pewnymi uszczupleniami.

W okresie świątecznym zapraszamy do odwiedzenia placu Jana Pawła II w Kielcach. Jak co roku – na balkonie siedziby Radia eM – zobaczyć można piękną, niezwykle barwną szopkę bożonarodzeniową i przy okazji posłuchać koncertu kolęd.

 

Kilkadziesiąt pięknych, pachnących drzewek w zaledwie dwie godziny zniknęło z placu przed siedzibą naszego radia. Wszystko w ramach akcji "Choinki od eMki". Cieszymy się, że możemy mieć udział, w budawniu świątecznej atmosfery w domach naszych słuchaczy - nie tylko muzycznie. 

 

Szkołę dla uzdolnionej artystycznie młodzieży czeka remont. W Zespole Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach wykonane zostaną prace związane z termomodernizacją placówki. Inwestycja przewiduje ocieplenie ścian, wymianę okien, drzwi zewnętrznych oraz instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania. 

Strona 5 z 617

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay