Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Władze miasta przedstawiły nowe, potencjalne lokalizacje dla siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia. Do tej pory było brane tylko miejsce u podnóża Karczówki, które wywołało sporo kontrowersji wśród mieszkańców.

Coraz więcej sklepów rezygnuje ze sprzedaży żywego karpia. Nie kupimy go już między innymi w popularnych sieciach dyskontowych, które w swojej ofercie stawiają na filety i płaty tej ryby. Żywego karpia można natomiast dostać w niektórych hipermarketach czy na miejskim targowisku. Gdzie szukać świeżej ryby i ile za nią zapłacimy?

Już w najbliższy czwartek po raz trzeci na kieleckim Rynku odbędzie się  wigilia dla osób ubogich. Inicjatywa organizowana przez Stowarzyszenie  Projekt Świętokrzyskie skierowana jest do najbardziej potrzebujących i samotnych mieszkańców miasta.

Smog znów nad Kielcami. Nad ranem normy jakości powietrza zostały przekroczone ponad czterokrotnie, co spowodowało, że byliśmy liderem w niechlubnym rankingu najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce.

Nowe parkingi i elementy promujące miasto, zagospodarowanie Silnicy oraz stawu w Parku Miejskim. To część pomysłów jakie proponuje kielecki przedsiębiorca, Sebastian Michalski  nowym władzom. Mają one ożywić centrum miasta.

Nowa rada nadzorcza i zwolniony członek zarządu - to efekt poniedziałkowego walnego zgromadzenia jakie odbyło się w Targach Kielce.

Około 60 tysięcy złotych udało się zebrać podczas akcji charytatywnej "Weź się podziel", której głównym organizatorem było Radio eM. Pieniądze z licytacji zostaną przekazane na rzecz chorych: 2-letniej Amelki i jej młodszej siostry Basi oraz Czesławy Śmiech, pracownicy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Przy Świętokrzyskim Centrum Pediatrii powstanie pierwsze w regionie Centrum Urazowe dla Dzieci. W poniedziałek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński oraz dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Andrzej Domański podpisali umowę na budowę placówki.

„Weź się podziel”, „Choinka pod choinkę”, „VIP-y malują bombki”. To akcje charytatywne prowadzone przez kieleckie redakcje. Dzięki nim do potrzebujących trafi już w sumie ponad 70 tysięcy złotych, a to jeszcze nie koniec.

Na początku stycznia, a nie 20 grudnia poznamy kwoty jakie potencjalni wykonawcy zaproponowali miastu za przebudowę ulicy Zagnańskiej i Witosa. Termin przesunie się z powodu wielu pytań od firm budowlanych.  

Wielką imprezą zorganizowaną wspólnie z Coca-Colą rozpoczął się Jarmark Swiąteczny w Kielcach. Absolutnym hitem był sobotni koncert Katarzyny Nosowskiej.

Zgodnie z zapowiedziami władze gminy Nowiny, Kielc oraz Trzuskawicy spotkali się w sprawie nadmiernych zanieczyszczeń wokół zakładu. Przedstawiciele Trzuskawicy zobowiązali się do poprawienia jakości powietrza. 

Strona 5 z 880

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna