Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Pokazy walki wręcz, pokazy sprzętu, koncerty i żołnierska grochówka – m.in. takie atrakcje czekają na uczestników pikniku wojskowego „20 lat Polski w NATO”, który odbędzie się 9 marca w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Udział w zabawach i quizach oraz możliwość poznania placówki będą miały dzieci i ich rodzice podczas Dnia Otwartej Szkoły, który odbędzie się w najbliższy czwartek w Szkole Podstawowej nr 15 im. Tadeusza Kościuszki w Kielcach. Na spotkanie zapraszają dyrekcja i nauczyciele.

Protesty mieszkańców poskutkowały. Inwestor wycofał wniosek budowy bloku mieszkalnego przy ul. Nowej.

Władze miasta mogą odetchnąć z ulgą. Przetarg na budowę nowych dróg rowerowych będzie rozstrzygnięty bez większych problemów. Najtańsza oferta jest niższa od kwoty zarezerwowanej przez miasto.

Blisko dwóch milionów złotych brakuje władzom miasta do rozstrzygnięcia przetargu na budowę parkingu przy przebudowywanym dworcu autobusowym w Kielcach. Najtańsza oferta opiewa na prawie 5 mln zł, natomiast miasto zarezerwowało na ten cel ponad 3 mln zł.

Wydawnictwo Jedność otrzymało nagrodę w kategorii Przedsiębiorczość w XI edycji "Świętokrzyskiej Victorii". Statuetkę odebrał Adam Ogonowski, dyrektor zarządzający w drukarni Jedność.

Po raz pierwszy w Targach Kielce odbędą się Targi Sprzętu Studyjnego, Estradowego, Nagłośnienia i Oświetlenia Digital Stage Europe Pro Audio and Light Event. W programie wydarzenia znalazły się warsztaty, szkolenia i prezentacje sprzętu. Targi odbędą się w dniach 7-9 marca.

Nie żyje Ryszard Mikurda, nestor kieleckich sportów motorowych, organizator zlotów miłośników motocykli SHL i znawca tych pojazdów, a także regionalista i społecznik. Zmarł we wtorek (5.03.) w Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra. Miał 78 lat.

Szef MSWiA Joachim Brudziński poinformował, że zatrzymany został mężczyzna który wysłał listy z pogórżkami m.in do prezydenta Kielc Krakowa i Łodzi.

W 2018 roku do Sądu Okręgowego w Kielcach wpłynęło 21 590 spraw, a załatwionych zostało 21 651.   Liczba ta oznacza dodatni wskaźnik opanowania wpływu, czyli zrealizowanie planu rocznego oraz spraw zaległych. Sąd Rejonowy w Kielcach miał do rozpatrzenia 276 847 spraw,  z czego sfinalizował 100 076.

Wczorajsze spotkanie prezydenta Kielc z rodzicami uczniów i dyrekcją Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach nie przyniosło rozwiązania sprawy. Przypomnijmy, Urząd Miasta wypowiedział umowę najmu budynku po gimnazjum przy ulicy Marszałkowskiej. Wywołało to sprzeciw rodziców i części kielczan. W sprawie odbędą się kolejne spotkania, ale ich termin nie jest jeszcze znany.

Przebudowa ulicy Witosa i Zagnańskiej, problem z reformą oświaty i podwójnym rocznikiem, liczne spotkania oraz przygotowania do reorganizacji urzędu miasta - to według Bogdana Wenty najważniejsze zadania z jakimi musiał się zmierzyć w pierwszych stu dniach swojej prezydentury.

Strona 5 z 894

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna