Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Aktualnie w Kielcach goszczą uczestnicy międzynarodowego projektu "Geocaching Minds on the Move" w ramach programu ERASMUS +. Są to uczniowie i nauczyciele z Włoch, Polski, Portugalii, Hiszpanii, Litwy, Francji oraz Grecji.

Władze miasta starają się o dofinansowanie do jednej z największych inwestycji drogowych w ostatnich latach. Chodzi o przebudowę ulicy Witosa oraz Zagnańskiej.

Panel dyskusyjny i konferencja prasowa – tak wyglądała wizyta w Kielcach minister Jadwigi Emilewicz, szefowej resortu przedsiębiorczości i technologii. Mówiła o ułatwieniach dla biznesu, sytuacji gospodarczej oraz o mającym powstać w naszym mieście laboratorium Głównego Urzędu Miar.

Najważniejsze firmy na świecie z branży odlewniczej, a także dostawcy surowców i komponentów uczestniczą w „Przemysłowej Jesieni” zorganizowanej w Targach Kielce. Głównym punktem imprezy była wizyta uczestników Światowego Kongresu Odlewnictwa.

Na kieleckim Rynku można oglądać wystawę dotyczącą polskiej i kieleckiej adwokatury, a także wybrane sylwetki kieleckich adwokatów. Ekspozycja została przygotowana na jubileusz 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej.

Minionej nocy w Kielcach przy ulicy Piekoszowskiej doszło do włamania do bankomatu zamontowanego przy jednym ze sklepów samoobsługowych. Sprawcy uciekli z łupem.

Obiecuję, że będę walczył, bo ta walka jest motywowana jedną rzeczą - miłością do Kielc - mówił podczas konwencji wyborczej prezydent Wojciech Lubawski.

Gowin popiera Lubawskiego

Kielce / 25 września 2018 /

Kielce odwiedził wicepremier Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poparł Wojciecha Lubawskiego w staraniach o fotel prezydenta Kielc i przedstawił swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i kieleckiej Rady Miasta.

Magdalena Fogiel-Litwinek prezes świętokrzyskich struktur Stowarzyszenia Kukiz’15 zarzuca swoim kontrkandydatom nieuczciwość i wykorzystywanie pieniędzy publicznych do finansowania kampanii wyborczych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali małżeństwo z Kielc, które podejrzane jest o przemyt 30 kg marihuany z Hiszpanii. Łączna wartość przejętych narkotyków to ponad 1,5 miliona złotych.

Jeszcze tylko do piątku w Biurze Wystaw Artystycznych można oglądać prace uczestników warsztatów „Mali odkrywcy - wielkie możliwości”. W tym roku w czterech tygodniowych turnusach udział wzięło w sumie 53 adeptów sztuki fotograficznej w wieku od 9 do 18 lat.

Dlaczego warto robić projekty społeczne i jak dzięki nim można pozytywnie zmieniać swoje otoczenie dowiedzą się uczniowie trzech kieleckich szkół ponadgimnazjalnych, którzy w najbliższą środę wezmą udział w spotkaniu z ambasadorami ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Dodatkowe spotkanie dla chętnych odbędzie się w czwartek Regionalnym Centrum Wolontariatu.

 

Strona 5 z 863

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna