Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Do końca kwietnia powinien zakończyć się montaż 30 nowych elektronicznych tablic informacyjnych na kieleckich przystankach.

Przez miasto przeszedł 5. Kielecki Marsz Katyński. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz, wojska, policji, grup rekonstrukcyjnych oraz młodzieży szkolnej. Marsz został zorganizowany w związku z 78. rocznicą zbrodni katyńskiej.

Trwają prace nad przystąpieniem do budowy pomnika Przemysława Gosiewskiego w Kielcach. Jest już konto bankowe, gdzie będą przyjmowane wpłaty od darczyńców oraz cztery proponowane lokalizacje.

Polska, niemiecka i cypryjska młodzież uczy się w Kielcach nietypowych dyscyplin sportowych. To w ramach projektu Erasmus+, który realizowany jest w Szkole Podstawowej numer 15 przy ulicy Leszczyńskiej. Zadaniem uczniów jest poznanie zasad mniej znanych dyscyplin sportowych takich jak korbball, ligri czy smolball.

Korki, brak dojazdów do firm oraz pretensje pasażerów komunikacji miejskiej - tak zaczął się tydzień na remontowej ulicy Wapiennikowej, na której od soboty obowiązuje nowa organizacja ruchu.

Zbliża się 8. rocznica katastrofy smoleńskiej. Z tej okazji w ten poniedziałek 9 kwietnia o godzinie 18 w kieleckiej katedrze odbędzie się Msza święta. Po niej, zebrani złożą wieńce przy tablicach poświęconych Przemysławowi Gosiewskiemu i wszystkim ofiarom tragedii, które znajdują się przy świątyni.

Rozpylony gaz w Szkole Podstawowej przy ul. Leszczyńskiej 8 w Kielcach. - Na miejsce zostało rozdysponowanych 5 jednostek Państwowej Straży Pożarnej - informuje oficer prasowy  Komendy Miejskiej PSP w Kielcach.

Policja poszukuje osoby odpowiedzialnej za skrępowanie i wyrzucenie kota do przydrożnego rowu.

Już 10 kwietnia do Targów Kielce zawita „Przemysłowa Wiosna”. W ramach tej corocznej imprezy już po raz jedenasty odbędą się Targi Obróbki Blach i Cięcia „Stom-blech & Cutting” oraz szereg imprez towarzyszących. Do 12 kwietnia zwiedzający będą mogli zobaczyć innowacyjne technologie między innymi transportu i składowania blach, ich cięcia, gięcia oraz formowania, obróbki rur i profili jak również obróbki powierzchniowej blach. W tym samym czasie, także po raz jedenasty, odbywać się będą Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi „Stom-Tool”, poświęcone narzędziom i maszynom CNC do obróbki metali.

Powraca temat wypożyczalni rowerów miejskich w Kielcach. Tym razem jednak urzędnicy myślą nad zainwestowaniem w rower z napędem elektrycznym. Dziś w ratuszu odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy Blinkee zajmującej się produkcją elektrycznych jednośladów.

Ponad 11 tysięcy kieleckich rodzin korzysta z rządowego programu 500 plus. Niemal tyle samo posiada Kartę Dużej Rodziny, a więc i kolejne udogodnienia.

Po raz kolejny Zespół Szkół Informatycznych im. gen. Józefa Hauke Bosaka w Kielcach organizuje Koncert Charytatywny pod hasłem "Kolorowy Dzień". Uczniowie chcą w ten sposób wesprzeć Amelkę Gajęcką, która cierpi na wrodzony zespół nerczycowy typu fińskiego.

Władze miasta jeszcze w tym roku chcą rozpocząć spory projekt polegający na budowie miniboisk na kieleckich osiedlach. Miałyby być przeznaczone dla najmłodszych mieszkańców.

100 litrów krwi przez 100 dni - tak Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach chce uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Akcja rozpoczęła się w siedzibie Centrum, która mieści się przy ul. Wojska Polskiego  300 w Kielcach.

Strona 4 z 701

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna