Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Henryk Ciosmak już nie jest prezesem Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych. Decyzję o odwołaniu dotychczasowego szefa zarządu spółki podjęło Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników ŚKSM. Teraz przedsiębiorstwem pokieruje członek zarządu Ireneusz Sobol.

Ugodą zakończył się spór pomiędzy twórcami filmu pt. „Wyklęty”, a kieleckim radnym i byłym dyrektorem szpitala wojewódzkiego Janem Gieradą. Przypomnijmy, że poszło o nadanie jednej z negatywnych postaci w produkcji nazwiska Gierada. Znanemu w mieście samorządowcowi nie spodobało się to i oficjalnie zażądał przeprosin, a sprawa trafiła do sądu.

W poniedziałek nowy prezes PKP S.A Krzysztof Mamiński spotkał się z prezydentem Kielc, Wojciechem Lubawskim w sprawie przebudowy kieleckiego dworca PKP. - Jest partnerstwo i spora szansa, że zaczniemy prace w drugiej połowie przyszłego roku – mówi włodarz stolicy regionu. 

Najlepsze projekty dyplomowe studentów architektury na Politechnice Świętokrzyskiej zostały nagrodzone. Wyróżnienia przyznawały nie tylko władze uczelni, ale i prezydent Kielc czy przedstawiciele branży architektonicznej.

Rozpoczął się montaż donic na północnej pierzei Rynku. Mają spowodować, że ta część głównego placu miasta będzie bezpieczniejsza. 

Ponad 200 uczniów świętokrzyskich szkół wzięło udział w debacie młodzieżowej. Podczas spotkania dyskutowano na temat wpływu rodziny i otoczenia na młodego człowieka. 

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zakończyło sezon grzewczy 2016/2017. Była to najchłodniejsza zima od 5 lat.

Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna, który chciał w niedzielę skoczyć z 9. piętra bloku przy ulicy Sandomierskiej trafi do szpitala psychiatrycznego. 

Młody mężczyzna chciał skoczyć z 9. piętra bloku przy ul. Sandomierskiej. Przez kilka godzin trwała policyjna akcja, ponieważ desperat zabarykadował się w mieszkaniu. Póżnym wieczorem, funkcjonariuszom i psychologom udało się opanować sytuację. Mężczyzna został uratowany.

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka odbyły się w Kielcach. Do stolicy regionu przyjechali przedstawiciele komend z różnych stron ziemi świętokrzyskiej. Wielu z nich odebrało odznaczenia i awanse.

W trakcie „Czarnego Marszu” doszło do znieważenia symbolu Polski Walczącej, a organizatorka wydarzenia nie podjęła środków pozwalających zapobiec naruszaniu przepisów związanych z ochroną symboli narodowych – dowiadujemy się z wyroku Sądu Rejonowego w Kielcach w sprawie wydarzeń z 3 października minionego roku.

Od 15 do 21 maja potrwają w tym roku Juwenalia w Kielcach. Dla studentów zagrają między innymi: Weekend, Long & Junior, Enej i Folk’n Roll, Hetman i Elektryczne Gitary a także Brathanki. Przed żakami zaprezentuje się również  między innymi „KABARET HRABI”.  

Zapalą 82 znicze na 82 rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego. To pomysł urzędników miejskich i kieleckiego Stowarzyszenia Pamięć i Tradycja na upamiętnienie twórcy Legionów Polskich. Uroczystość odbędzie się dziś o godzinie 20.15 przed pomnikiem Piłsudskiego na Placu Wolności.

Trudne pytania dotyczące Wołynia były tematem przewodnim kolejnego spotkania z cyklu „Kłopoty z historią” w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej przy ulicy Warszawskiej. Na spotkaniu z kielczanami pojawili się Ewa Siemaszko i profesor Grzegorz Motyka.

Strona 4 z 645

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay