Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KIELCE

Dobra wiadomość dla mieszkańców kieleckiego osiedla Baranówek. Już niebawem ulica Szczepaniaka doczeka się remontu.

Trwa program "Stop dla Czadu" realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz kielecki ratusz. W najbliższych dniach kolejne czujniki tlenku węgla trafią do mieszkańców Kielc. 

Krok w stronę przebudowy ulicy Domaszowskiej oraz skrzyżowania alei Solidarności i Tysiąclecia Państwa Polskiego. Drogowcy otrzymali jeden z najważniejszych dokumentów przy przygotowaniu inwestycji – decyzję środowiskową.

Linia nr 40 komunikacji miejskiej pojedzie przez ulicę Mielczarskiego. To efekt przeprowadzonych przed nowym rokiem konsultacji społecznych przez Zarząd Transportu Miejskiego.

Nowy rok – nowy etap w życiu. Kolejne 6 rodzin otrzymały klucze do mieszkań socjalnych przy ulicy Tartacznej.

Podpowiedzą, jak rozwiązać problemy związane z kredytem we frankach. Przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Finansowego spotkają się w Kielcach z osobami, które zaciągnęły kłopotliwe pożyczki w obcej walucie i nie wiedzą co dalej. Specjaliści udzielą informacji na temat działań, które wchodzą w grę w danej sytuacji oraz jak wygląda pomoc Rzecznika Finansowego, jeśli zainteresowany zdecyduje się skierować sprawę do sądu. Dyżur finansistów i prawników odbędzie się 26 stycznia od godziny 10 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Kilkadziesiąt kilogramów darów zebrano w Kielcach dla polskich kombatantów na Kresach. Podarowane produkty w tym tygodniu trafią do magazynu centralnego w Krakowie, skąd wolontariusze zabiorą je do naszych rodaków ze Wschodu.

Świętokrzyski Park Inwestycyjny może powstać na terenach gminy Piekoszów. Pod inwestycje ma być przeznaczone blisko 70 hektarów terenu! – Możemy powalczyć o największych przedsiębiorców, którzy chcą robić interesy w Polsce – mówi prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”, Marcin Perz.

Noc Biologów po raz czwarty

Kielce / 13 stycznia 2017 /

Przed nami kolejna edycja ogólnopolskiej Nocy Biologów. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach otworzy dziś swoje laboratoria przed amatorami nauk biologicznych.

Wiele pracy w Sylwestra i Nowy Rok mieli lekarze Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym pojawiło się w tym czasie kilkaset osób. 

Polityczne zawirowania, referendum, przygotowania do ważnych inwestycji, ciągnąca się sprawa Korony Kielce oraz sukcesy i zaskoczenia w kieleckim biznesie. To był z pewnością burzliwy rok dla Kielc.

Tysiące kielczan przywitało na Rynku 2017 rok! Tuż przed północą życzenia mieszkańcom miasta przekazał Prezydent Wojciech Lubawski. Potem zaczęło się końcowe odliczanie w 2016 roku i radosne powitanie 2017 roku efektownym pokazem fajerwerków. Zobaczcie jak wyglądał kielecki Rynek w pierwszych minutach 2017 roku.

To co ludziom sprawia przyjemność nie zawsze jest miłe również dla zwierząt. Powinniśmy o tym pamiętać szczególnie w Sylwestra. Wystrzały fajerwerków, którymi często witamy Nowy Rok mogą poważnie wystraszyć zwierzęta i wywołać u nich panikę. Małgorzata Morgas z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami apeluje do wszystkich o rozwagę w sylwestrową noc.

Z powodu rosnącej liczby zachorowań na grypę, wprowadzono zakaz odwiedzin w Klinice Chorób Wewnętrznych i Oddziale Chorób Wewnętrznych I Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. 

Strona 4 z 617

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay