Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Konkursy multimedialne, bezpłatne konsultacje psychologiczne i specjalne warsztaty z samoobrony dla kobiet. Takie i inne zajęcia będą odbywać się w ramach drugiej edycji projektu "Akademia Bezpieczeństwa - edukacja dla bezpieczeństwa placówek oświatowych w Kielcach", który został zainaugurowany podczas konferencji w Komendzie Miejskiej Policji. W projekcie weźmie udział ponad 10 tysięcy osób.

 

Są już pełne wyniki budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Ponad 16 tysięcy osób zagłosowało na pomysł budowy kompleksu sportowego na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 przy ul. Zgoda. Inwestycja zajęła pierwsze miejsce w zadaniach dużych, ale dzięki dodatkowym 800 tys. zł uda się zrealizować jeszcze jeden tzw. duży projekt. 

Są już wizualizacje największej inwestycji drogowej najbliższych lat. Tak będzie wyglądała ulica Zagnańska i Witosa w 2021 roku. W ciągu najbliższych dwóch tygodni drogowcy ogłoszą przetarg na rozbudowe ulic. Inwestycja ma kosztować około 130 milionów złotych. 

Przy VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Piłsudskiego otwarto kompleks boisk sportowych oraz siłownię zewnętrzną. Obiekty sportowe zostały wykonane w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego.

Kolejne szkoły z szybkim internetem

Kielce / 05 października 2018 /

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku  około stu świętokrzyskich szkół uzyska dostęp do sieci szerokopasmowego internetu. Dziś porozumienie w tej sprawie podpisali przedstawiciele szkół z reprezentantami Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

Lubawski wygrywa, ale…

Kielce / 05 października 2018 /

W  sondażu przeprowadzonym na przełomie września i października przez Radio eM Kielce i Tygodnik eM wygrywa Wojciech Lubawski, a za nim plasuje się Bogdan Wenta. Różnica między kandydatami wynosi 7,73 punktu procentowego.

Studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach uroczyście rozpoczęli rok akademicki. Inauguracja odbyła się w wyremontowanym już budynku przy ul. Żeromskiego.

Około 60 milionów złotych wsparcia w postaci obligacji Skarbu Państwa dostały z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego kieleckie uczelnie na poczet przyszłych inwestycji. W sumie polskie uczelnie zostaną w taki sposób dofinansowane kwotą 3 miliardów złotych.

Zdrowo i bezpiecznie do szkoły

Kielce / 04 października 2018 /

Jak bezpiecznie poruszać się po drogach, co zrobić w przypadku pożaru i jak dbać o higienę. Między innymi tego wszystkiego dowiedzieli się pierwszoklasiści kieleckich szkół podstawowych podczas niezwykłej lekcji, która odbyła się w Galerii Korona w Kielcach. Spotkanie zainaugurowało 16 edycję akcji "Pierwszaki" pod hasłem "Zdrowo i bezpiecznie do szkoły".

Biznesmen Michał Sołowow, aktor Jan Nowicki i  były piłkarz ręczny Mariusz Jurasik - to część listy osób, które publicznie wyraziły poparcie dla Wojciecha Lubawskiego w nadchodzących wyborach samorządowych.

Od marca będzie można w Kielcach wypożyczyć skuter elektryczny. Miejskie przedsiębiorstwo Komunikacji podpisało w tej sprawie porozumienie z firmą JedenŚlad, która tego typu usługi zapewnia już w kilku dużych miastach Polski.

Gaudeamus na Politechnice

Kielce / 03 października 2018 /

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej uroczyście zainaugurowali nowy rok akademicki. To rok szczególny, bo od października obowiązuje nowa ustawa o szkolnictwie wyższym. Jak uczelnia widzi swoją przyszłość w jej obliczu?

Strona 4 z 865

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna