STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Targi Pracy na Rynku

Kielce / 12 czerwca 2018 /

Dziś na kieleckim Rynku odbyły się Targi Pracy. 18 wystawców oferowało ponad pół tysiąca miejsc pracy.

Miejski Zarząd Dróg chce zamontować dodatkowe oświetlenie przy przejściach dla pieszych na ulicy Krakowskiej. To od lat jedna z najniebezpieczniejszych dróg w Kielcach.

Kamil  Suchański zdementował plotki dotyczące jego rezygnacji z kandydowania na stanowisko prezydenta Kielc. Polityk  podkreślił, że nie było oficjalnej decyzji o jego kandydaturze na to stanowisko, więc nie można mówić o jej wycofaniu. Decyzji możemy spodziewać się w połowie lipca, kiedy zostaną ogłoszone wybory.

Prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski zapowiedział w TVP Info, że Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu zakończy się w Kielcach. W Amfiteatrze na Kadzielni odbędzie się festiwal muzyki tanecznej.

50 litrów krwi udało się uzbierać podczas ogólnopolskiej akcji Trasa Czerwonej Nitki, która odbyła się w sobotę na kieleckiej Kadzielni. Gwiazdą wieczoru była Anita Lipnicka.

Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości był okazją do zorganizowania Festynu Dumy i Radości, ktory odbył się w sobotę w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przy ulicy Kościuszki w Kielcach.

Najmłodsi studenci w regionie zakończyli rok akademicki. Swoje dyplomy odebrali absolwenci Uniwersytetu Dziecięcego Jana Kochanowskiego oraz Dziecięcej Politechniki Świętokrzyskiej.

Piknik na Placu Artystów

Kielce / 08 czerwca 2018 /

Nożny bilard, kapsuła 5D, ale także darmowe badania – tak wygląda Piknik z okazji 20-lecia województwa świętokrzyskiego zorganizowany na kieleckim Placu Artystów.

Będą zmiany w kieleckich przedszkolach i szkołach. Od września nowy dyrektor będzie kierował między innymi II LO im. Jana Śniadeckiego oraz V  LO im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach. Dyrektorzy zmienią się także w kilku Przedszkolach Samorządowych czy Szkołach Podstawowych.

Tylko jedna oferta wpłynęła w przetargu na zakup tzw. tablic koralikowych organizowanego przez Zarząd Transportu Miejskiego. Jest ona o ok. 340 tys. zł. droższa niż zakładali urzędnicy.

Blisko 300 metrów ekranów akustycznych zostanie ustawionych wzdłuż ulicy Ściegiennego. To decyzja wymuszona wskazaniami Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Ten weekend minie pod znakiem profilaktyki onkologicznej. Przez najbliższe dni specjaliści Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będą przekonywać mieszkańców Kielc i regionu do systematycznych badań. Panie będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnej cytologii i mammografii.

Przypominamy, że dziś do godziny 22. na drodze krajowej K73 przeprowadzana jest akcja "Prędkość". - Nie ma taryfy ulgowej dla tych, którzy przekraczają dozwoloną prędkość - informuje st. sierż. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Przysięgę wojskową złożyli elewi z II turnusu kompanii szkolenia służby przygotowawczej, ćwiczący w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce. Uroczystość odbyła się na Placu Wolności w Kielcach.

Strona 4 z 714

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna