online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Minęło 78 lat od chwili wybuchu II wojny światowej. Za początek najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości uważamy atak Niemców na Polskę. Nad ranem 1 września 1939 hitlerowskie lotnictwo zbombardowało Wieluń. Niemal równocześnie Westerplatte zaatakował z morza pancernik Schleswig-Holstein. Tego samego dnia siły z zachodu uderzyły w Kielce – zbombardowano ujęcie wody na Białogonie, lotnisko w Masłowie oraz koszary na Bukówce.

Naukowcy wesprą zbrojeniówkę, a to za sprawą konsorcjum Centralnego Okręgu Przemysłowego, które powołali do istnienia rektorzy Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

Pora na szczepienie

Kielce / 01 września 2017 /

Już po raz 12 w Kielcach ruszył program szczepień przeciw grypie. W ramach programu zaszczepione mogą być osoby od 55. roku życia, zamieszkałe na terenie naszego Miasta.

Jeden problem mniej dla mieszkańców osiedla Na Stoku. Wyczekiwane przejście dla pieszych przy ulicy Sikorskiego i Starogórskiej w końcu powstanie. 

W Kielcach uczciliśmy Dzień Solidarności i Wolności. To państwowe święto obchodzimy w rocznicę podpisania między NSZZ „Solidarność” a władzami komunistycznymi porozumień sierpniowych, których efektem było zalegalizowanie działalności związku zawodowego. W tym roku mija 37. rocznica tego ważnego wydarzenia.

Dobra wiadomość dla mieszkańców kieleckiego Biesaku. Miasto odpowiedziało pozytywnie na ich apele i wnioski i nie pozwoli zlikwidować przejazdu kolejowego przez tą ulicę. 

Kielecka perełka architektury modernistycznej zostanie godnie pożegnana, bowiem 8-9 września szykuje się na niej wielka impreza. 

Już za miesiąc, czyli 1 października wejdą w życie przepisy obniżające wiek emerytalny kobiet do 60 lat i mężczyzn do 65 lat.  Wniosek o emeryturę będzie można złożyć już 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Oznacza to, że pierwsze tego typu dokumenty mogą być składane już od 1 września. 

Rocznica wybuchu wojny

Kielce / 31 sierpnia 2017 /

W ten piątek minie 78 lat od momentu wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji uroczystości rocznicowe odbędą się także w Kielcach. Rozpoczną się one o godzinie 12 w Kwaterze Ofiar Września 1939 roku na Cmentarzu Wojennym przy ul. Ściegiennego, gdzie zebrani pomodlą się oraz złożą wieńce i znicze.

Odsłonięcie tablicy i wspólna modlitwa. Tak uczcimy w Kielcach Dzień Wolności i Solidarności, który dziś obchodzimy (czwartek 31 sierpnia). To państwowe święto upamiętnia zawarcie porozumień sierpniowych w 1980 roku między komunistycznymi władzami a strajkującymi robotnikami. Dzięki temu zarejestrowany został NSZZ „Solidarność”.

Niewiele ponad połowa rodzin, które korzystają obecnie z rządowego programu 500+ złożyło wniosek o zasiłek na kolejny rok. Choć dokumenty można składać przez Internet i w 6 punktach miasta, to w budynku MOPR-u przy ul. Bodzentyńskiej tworzą się potężne kolejki.

Przy dwóch kieleckich szkołach powstaną nowe, profesjonalne hale sportowe. W nowych obiektach znajdą się także dodatkowe sale lekcyjne. 

Za nami kolejne plenerowe Targi Pracy z Miejskim Urzędem Pracy w Kielcach. Impreza odbyła się na kieleckim Rynku.  

23 plecaki szkolne z pełnym wyposażeniem otrzymały dzieci z biednych rodzin od Elektrociepłowni Kielce. To efekt prowadzonej od wielu lat akcji "Energetyczny Tornister" organizowanej przez Polską Grupę Energetyczną. 

Strona 4 z 664

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay