Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" oraz Kielczanie licznie wzięli udział w koncercie zespołu "Tylko Ty", który zaprezentował się sobotniego wieczoru na kieleckim Rynku.

30 zespołów zmierzyło się w konkursie o „Kryształową Barkę” w ramach Festiwalu „Alleluja czyli Happy Day”. W kategorii utwór własny zwyciężył zespół AMEN AdoraMus Emigranci Najwyższemu, natomiast w kategorii cover Roxana Tutaj.

 Już dziś rozpoczyna się III Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej "Alleluja czyli Happy Day".

 

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii można było skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Z okazji Światowego Dnia Wirusowego Zapalenia Wątroby w holu głównym zorganizowano Strefę Wiedzy o tej chorobie.

Trwają prace dotyczące powstania Zespołu Leczenia Środowiskowego przy ulicy Wiosennej w Kielcach. Ośrodek zajmie się terapią dla osób z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi.

Niedaleko ulicy Rakowskiej nie ma przejścia dla pieszych, a osoby korzystające z przystanku autobusowego przechodzą przez ulicę w niedozwolonym miejscu. Kiedyś może dojść tu do tragedii - alarmują słuchacze Radia, eM. Miejski Zarząd Dróg zapewnia, że przejście powstanie w ciągu najbliższych dni.

Rozpoczął się sezon upałów, a w gorące dni z pomocą przychodzą baseny i miejskie kąpieliska.

Na czwartkowej sesji Rady Miasta kieleccy radni przyjęli zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego obejmującego obszar między ulicami: Jesionową, Zagnańską, a Silnicą. Nowy plan zakłada zmianę funkcji tego terenu z handlowego na mieszkaniowy.

Całkowite zaćmienie księżyca oraz ukazanie się Marsa będzie można oglądać dziś na wieczornym niebie.

W najbliższy weekend odbędzie się III Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Alleluja czyli Hapyy Day”. Dla uczestników niedzielnego koncertu galowego ZTM uruchomiło specjalne linie autobusowe.

Ponad 70 osób niepełnosprawnych z Kielc i powiatu kieleckiego wyjedzie jutro nad morze. Obóz potrwa dwa tygodnie, podczas których na uczestników czeka wiele atrakcji.

W piątek 27 lipca z okazji Światowego Dnia Wirusowego Zapalenia Wątroby w holu głównym ŚCO zorganizowana będzie Strefa Wiedzy o tej chorobie.

W najbliższy weekend odbędzie się III Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Alleluja czyli Happy Day”.

Na czwartkowej sesji Rady Miasta, kieleccy radni zgodzili się na budowę pomnika ś.p. Przemysława Gosiewskiego przy ul. Warszawskiej. Pomnik stanie przed "Przystankiem Historia IPN".

Strona 4 z 728

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna