Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Władze Kielc przedstawiły radnym z Komisji Edukacji i Kultury projekty uchwał dotyczących nowej sieci i obwodów  szkolnych. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, dużych zmian nie będzie. Radni nie chcieli jednak od razu zaopiniować projektów. Stwierdzili, że potrzebują więcej czasu na szczegółowe zapoznanie się z ich treścią.

Kolejny mały krok w stronę remontu zabytkowej sceny. Teatr im. Stefana Żeromskiego oficjalnie ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji kompleksowego remontu i przebudowy swojej siedziby. Do końca lutego architekci powinni zadeklarować chęć udziału w nim. Nabór propozycji potrwa do 3 lipca tego roku. Natomiast 17 lipca rozstrzygnie go komisja składająca się z ośmiu osób.

Kobiety rodzące w Szpitalu Kieleckim imienia świętego Aleksandra od niedawna mogą oddawać krew pępowinową. Dotychczas taką możliwość miały ciężarne rodzące w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka oraz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. 

Usiłowanie zabójstwa półtorarocznego dziecka i spowodowanie obrażeń u swojego partnera to zarzuty, jakie usłyszała 26-letnia kielczanka Eliza T.

Podwodny pojazd, system chroniący kierowców przed zaśnięciem w podróży czy innowacyjny sposób magazynowania ciepła bądź zimna. To przykładowe studenckie projekty, które zdobyły główne nagrody VII Ogólnopolskiego Konkursu „Student-Wynalazca”. Laureaci będą mogli zaprezentować się podczas 45. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie.

Szpital Kielecki św. Aleksandra przystąpił do konkursu dotyczącego utworzenia drugiego w mieście Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Zabytkowa zabudowa ma skrywać nowoczesną przestrzeń twórczą. Takie jest podstawowe założenie adaptacji opuszczonego budynku przy ulicy Zamkowej na potrzeby Teatru „Kubuś”. Wybrana już została pracownia, która wykona koncepcję. Architekci mówią, że zadanie może okazać się problematyczne.

Pojawiają się nowe wątki w sprawie tragedii, do której doszło w miniony wtorek w mieszkaniu przy ulicy Daszyńskiego w Kielcach.

Klinika Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach otrzymała certyfikat akredytacyjny. Przyznała go Europejska Rada i Kolegium Położnictwa i Ginekologii (EBCOG).  Obecnie  posiada go jedynie 6 klinik w Polsce i 171ośrodków w Europie.

Kamil Suchański nie będzie już zasiadał w Radzie Nadzorczej Korony Kielce. Taką decyzję podjął w poniedziałek prezydent Kielc, Wojciech Lubawski. W tle chodzi o konflikt w sprawie budowy bloków przy ul. Działkowej.

Już po raz ósmy kilkadziesiąt drużyn rywalizowało w Turnieju Charytatywnym w piłkę nożną „Jesteśmy, by zmieniać życie - pamięci Izy Domagały".

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej otrzymał kilkadziesiąt przedmiotów odnalezionych w mogiłach ofiar komunistów. Przekazała je Fundacja „Niezłomni”, która w lesie koło Zgórska poszukuje szczątków po cichu likwidowanych polskich bohaterów. W zbiorze znajdują się łuski, naboje, a także bardziej osobiste przedmioty, jak medaliki.

Matka z zarzutem zabójstwa.

Kielce / 03 lutego 2017 /

Prokuratorzy postawili 41-letniej Darii D.- S. zarzut zabójstwa dwójki dzieci, 5-letniego chłopca i 15 letniej dziewczyny. Przypomnijmy we wtorek, w jednym z mieszkań przy ulicy Daszyńskiego mężczyzna odnalazł w mieszkaniu zwłoki dwójki swoich dzieci oraz ciężko ranną żonę.

Właściciele hotelu Best Western nie rezygnują z pomysłu powstania parkingu wielopoziomowego za dawnym kinem „Romantica”. – Musimy ze sobą współpracować – mówi Artur Hajdorowicz, dyrektor wydziału rozwoju i rewitalizacji w kieleckim ratuszu. 

Strona 4 z 625

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay