online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Ponad 59 tysięcy złotych trafiło do puszek wolontariuszy podczas tegorocznej kwesty organizowanej rokrocznie przy okazji Wszystkich Świętych. W trzydniowej zbiórce przy ośmiu nekropoliach wzięło udział przeszło 600 osób. Pozyskane środki wykorzystane zostaną na renowacje najcenniejszych zabytkowych nagrobków.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że PKP Polskie Linie Kolejowe odstąpiło od wprowadzenia zmian w organizacji ruchu polegających na zamknięciu przejazdu kolejowego w ciągu ul. Chorzowskiej w dniach 08-17.11 br. Prace remontowe mają być wykonane w innym, późniejszym terminie. 

30 zbiórek i ponad 400 ton żywności - takimi liczbami może pochwalić się Kielecki Bank Żywności po dziesięciu latach funkcjonowania. - Największym jednak osiągnięciem są wolontariusze, którzy pomagają nie dlatego, że ktoś im kazał, lecz dlatego, że chcą dać coś od siebie innym. Każdą naszą zbiórkę wspiera około 1200 takich osób. Ta liczba naprawdę cieszy - powiedział Sławomir Cedro, prezes organizacji.

Zgodnie z przewidywaniami Zarząd Transportu Miejskiego odwołał się od decyzji Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie przetargu na obsługę linii autobusowych w Kielcach. Ostateczną decyzję podejmie Sąd Okręgowy.

O normie językowej na UJK

Kielce / 06 listopada 2017 /

Jak naukowo badać normę językową? Nad tym problemem pochylają się językoznawcy podczas trwającej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego konferencji.

Kielecki ratusz w oficjalnym piśmie odniósł się do wczorajszej informacji zamieszczonej przez posła Dominika Tarczyńskiego. Parlamentarzysta stwierdził, że mogło dochodzić w stolicy regionu do nielegalnej reprywatyzacji. Władze miasta zapewniają, że tak nie było. 

Wykład o kreowaniu marki

Kielce / 03 listopada 2017 /

Czym jest branding i jakie ma znaczenie w kulturze czy biznesie? O tym dowiedzą się uczestnicy spotkania z cyklu Forum Dobrych Praktyk, które wkrótce odbędzie się w Instytucie Dizajnu. Gościem spotkania będzie Wojciech Mierowski, który był odpowiedzialny za transformacje dużych i rozpoznawalnych polskich marek. Prelegent opowie na czym polega ich siła i jak wprowadzić zmianę w swojej firmie.

Kielecki ratusz ogłosił konkurs na wykonanie koncepcji architektonicznej dla ulicy Bodzentyńskiej. Najstarsza ulica w Kielcach ma zupełnie zmienić swoje oblicze. Po zmianach będzie nawiązywać do swojej historii, ma być elegancka i wypełniona zielenią.

Spore ułatwienie dla kierowców parkujących swoje samochody w strefie płatnego parkowania. Od teraz mogą oni używać darmowej aplikacji do szybkiego regulowania należności za postój. Dzięki aplikacji kierowcy mogą płacić tylko za faktyczny czas postoju i przedłużać go bez konieczności wracania do pojazdu.

Na kieleckim Rynku stanęła wyjątkowa, neorenesansowa replika kiosku Kiebabczego. Wykonała go pracownia stolarska Karola Gołąbka w Mąchocicach Kapitulnych na zlecenie firmy Kolporter. W takich kioskach można było kupować w latach 1910-1946. 

1 listopada kierowcy mieli już pojechać przez wyremontowane skrzyżowanie alei Popiełuszki i ulic Tarnowskiej i Wapiennikowej oraz nową ulicą Jesionową. Sukces był połowiczny, bo udało się zakończyć tylko jedną inwestycję. 

Władze Kielc podpisały nową umowę z konsorcjum ENERIS Surowce s.a. na odbiór odpadów. Najważniejszą informacją jest to, że cena za odbiór śmieci pozostanie w przyszłym roku bez zmian.

Władze Kielc próbują ożywić ulicę Sienkiewicza. Od listopada listę kilkunastu lokali do wynajęcia będzie można znaleźć na stronie Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta.

Trwa  kwesta na kieleckich cmentarzach. Jak co roku, wolontariusze z puszkami na datki stanęli w kilkunastu punktach w okolicach nekropolii na terenie Kielc i w Cedzynie. Zebrane fundusze zostaną zainwestowane w konserwacje zabytkowych figur, płyt czy ogrodzeń na cmentarzach w Kielcach.

Strona 4 z 676

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna