Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Urzędnicy, żołnierze, policjanci wzięli udział w akcji zbiórki krwi pod hasłem „SpoKREWnieni służbą”. To inicjatywa ogólnopolska. Tym razem mobilny punkt poboru krwi stanął przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach.

Wiele spraw do uregulowania mają kieleccy radni. Podczas najbliższej sesji zapadną decyzje dotyczące między innymi finansów, inwestycji czy dzierżawy gruntów. Głosowanie będzie miało również charakter porządkowania spraw na przykład związanych z reformą edukacji i dostosowaniem kieleckiej sieci szkół.

Terapia zajęciowa, rehabilitacja czy zajęcia uspołeczniające - to tylko kilka z wielu propozycji jakie ma niedawno powstały w Kielcach Środowiskowy Dom Samopomocy. Placówka skierowana jest do osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych czy mających zaburzenia psychiczne.

Magiczny Dywan – urządzenie rehabilitacyjne o takiej nazwie trafiło dziś do kieleckiego Centrum Medycznego „Zdrowie”. Dzięki niemu najmłodsi pacjenci będą mogli dochodzić do zdrowie poprzez zabawę.

W najbliższą sobotę – 18 marca, okuliści z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach będą wykonywać nieodpłatne badania przesiewowe w kierunku jaskry. Akcja zorganizowana zostanie z okazji Światowego Tygodnia Jaskry.

„SpoKREWnieni służbą” – to tytuł akcji, która odbędzie się jutro (15 marca) przed budynkiem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Od godz. 8:00 do 13:00 przeprowadzona zostanie zbiórka krwi. Organizatorem akcji w naszym regionie jest Wojewoda Świętokrzyski we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. 

Poszukują ludzi, którzy będą promować w swoim otoczeniu aktywność społeczną. Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach wystartowało z nowym programem pod hasłem „Ambasadorzy Wolontariatu”. W gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych i na wszystkich wydziałach kieleckich uczelni wolontariusze chcą znaleźć po jednej bądź po dwie osoby, które włączyłyby się do akcji informacyjnej o pracy na rzecz innych.

Zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym ceny mieszkań od kilku lat są stabilne – wynika z opublikowanego we wtorek raportu Narodowego Banku Polskiego (NBP). Pewien spadek cen zauważalny jest w przypadku mieszkań na rynku pierwotnym. W ujęciu rocznym nie zmieniła się średnia cena metra na rynku wtórnym.

Sąd Okręgowy w Kielcach rozpoczyna cykl konferencji pn. „Akademia Podstaw Prawa”. Mają one przybliżyć społeczeństwu funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. Najbliższe spotkanie już jutro. Będzie mowa o upadłości konsumenckiej.

Kolejne kilogramy nakrętek od słuchaczy Radia eM Kielce i czytelników  Tygodnika eM powędrowały do małego wojownika. Tym razem jest nim Oliwia Nowek. Dziewczynka ma za sobą długą drogę. Przeszła kilka operacji, cierpi na zanik tak zwanego robaka móżdżku. Jej rodzice walczą o jej sprawność. I dlatego właśnie zbierane są nakrętki. 

Kolejne tereny inwestycyjne

Kielce / 13 marca 2017 /

Centrum Obsługi Inwestora  Urzędu Miasta Kielce wzbogaciło swoją Bazę Ofert Inwestycyjnych (mapa.invest.kielce.pl) o kolejne trzy nowe oferty nieruchomości - informuje serwis internetowy Ratusza. W Bazie Ofert Inwestycyjnych znajduje się obecnie 78 ofert inwestycyjnych z Kielc oraz sąsiednich gmin. Oferty zawarte na specjalnie opracowanej mapie pogrupowane są w kategorie: hale, biura  oraz  tereny inwestycyjne, do których dołączyły dwie nowe lokalizacje.

Skoro Kielce są miastem sportu, to jego integralną częścią powinny być atrakcje zapewniające aktywne spędzanie wolnego czasu. W sobotę, 11 marca miało miejsce otwarcie ścianki wspinaczkowej, czyli miejsca, którego na kieleckiej mapie zdecydowanie brakowało.

W sobotę, 11 marca, zaplanowano konserwację nadajnika Radia eM Kielce znajdującego się na kominie EC Kielce. W związku z tym, w godzinach od 8.00 do 10.00 wystąpią przerwy w emisji programu radiowego na częstotliwości 107,9 FM. W tym czasie będzie można słuchać Radia eM Kielce tylko poprzez internet, na stronie KLIKNIJ TUTAJ

Ponad 120 placówek oświatowych z województwa świętokrzyskiego przystąpi 31 marca do ogólnopolskiego strajku. Związek Nauczycielstwa Polskiego prowadzi w szkołach  referenda, w których pyta o chęć przyłączenia się do tej akcji. 

Strona 4 z 632

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay