online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Na czwartkowej sesji rady miasta, radni zgodzili się na przekazanie 11-hektarowej działki na potrzeby Skarby Państwa. Grunty przeznaczone będą pod budowę Głównego Urzędu Miar.

Sporo emocji wywołała na czwartkowej sesji rady miasta sprawa likwidacji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1. Część dzieci miałaby się uczyć z uczniami Zespołu Szkół Informatycznych, natomiast pozostali trafiliby do jednej z proponowanych przez miasto placówek.

Wreszcie nadszedł Tłusty Czwartek. To znak, że można na chwilę zapomnieć o dietach odchudzających, bo przecież tradycja nakazuje zjeść tego dnia przynajmniej jednego pączka. Dobrze wiemy, że w przypadku łakomczuchów nie kończy się tylko na jednym. To dobrze, bo tradycje trzeba szanować, zwłaszcza takie sympatyczne.

Od 1 marca zacznie funkcjonować nowy system segregacji śmieci. Najważniejszą zmianą jest to, że mieszkańcy Kielc będą segregować odpady na 5 frakcji.

Duże ułatwienie dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Członkowie rodzin wielodzietnych mogą skorzystać ze specjalnie dedykowanej aplikacji na smartfona, w której znajdą rożnego rodzaju bonusy oferowane przez instytucje kultury, rozrywki, hotele czy punkty gastronomiczne.

Billboardy informujące o otrzymaniu przez Kielce tytułu Europejskiego Miasta Sportu 2018 pojawiły się przy trzech ulicach wjazdowych do stolicy regionu.

Jeszcze w tym roku mieszkańcy Kielc oraz turyści będą mogli skorzystać z nowej ścieżki na Kadzielni, która zostanie wybudowana w śladzie wyrobiska dawnej kopalni wapienia. Geopark ogłosił przetarg na wykonanie prac.

Około 7,2 miliona złotych dofinansowania otrzymał Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Pieniądze wesprą oddziały placówki w zakresie neonatologii, pediatrii, a także współpracujące z nimi pracowni diagnostyczne. Szpital zakupi między innymi nowoczesny sprzęt medyczny. Cała inwestycja w infrastrukturę będzie kosztowała około 8,5 miliona złotych.

Firma Strabag będzie wykonawcą przebudowy ulicy Wapiennikowej. Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg i zdecydował się dołożyć brakującą kwotę do remontu. 

Czy ferie muszą być nudne, jeśli spędza się je w mieście? Absolutnie nie! Oto najciekawsze wydarzenia, które przez dwa tygodnie będą organizowane w Kielcach i okolicy. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Od 5 lutego do 9 odbędzie się IV edycja Festiwalu Smaku w Kielcach. Tym razem w tym kulinarnym wydarzeniu udział weźmie 22 restauracje i kawiarnie. Poprzednie edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców stolicy regionu.

Policjanci zatrzymali  23-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego, który w sobotnie przedpołudnie na jednej z ulic Kielc urywał lusterka w zaparkowanych samochodach, a następnie zniszczył baner reklamowy. Dodatkowo po zatrzymaniu znieważył funkcjonariuszy. W konsekwencji sprawca może trafić za „kraty” nawet na 5 lat.

 

O  działaniach  na rzecz doradztwa zawodowego oraz szkolnictwa zawodowego a także na temat planowanych zmian w prawie oświatowym mówiła dziś w Kielcach minister edukacji - Anna Zalewska.

Trwająca nagonka na osoby palące w piecach szkodliwymi odpadami przynosi efekty.  Straż Miejska wystawiła w tym sezonie grzewczym zaledwie 55 mandatów przy 472 skontrolowanych posesjach.

Strona 4 z 692

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna