Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Nie będzie pasażerskiego portu lotniczego w Obicach - to decyzja nowych władz miasta. Pozostaje pytanie co zrobić z 600 hektarami atrakcyjnego terenu?

Ponad 21 milionów złotych dofinansowania ze środków unijnych otrzymał na modernizację kielecki dworzec PKP. Umowa została podpisana w siedzibie Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie przez prezesa PKP Krzysztofa Mamińskiego. W spotkaniu wzięła udział wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek oraz poseł PiS Maria Zuba.

Dokument własnoręcznie napisany przez marszałka Józefa Piłsudskiego we wrześniu 1914 roku trafił do kolekcji zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach. Został on zakupiony przez Marcina Perza, prezesa Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach.

Około 300 pacjentów przeszło przez Szpitalny Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach od Wigilii do poranka 27 grudnia. Zdecydowana większość chorych to przypadki ambulatoryjne, osoby te po udzieleniu pomocy mogły  opuścić szpital.

Około pięciuset osób uczestniczyło w Wigilii dla bezdomnych i potrzebujących, która już po raz jedenasty została zorganizowana w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Przewodniczyli jej kieleccy księża biskupi Jan Piotrowski, Marian Florczyk i Andrzej Kaleta.

Będzie się działo!

Kielce / 24 grudnia 2018 /

Niezwykle ciekawie zapowiada się świąteczny program Radia eM Kielce.

Nasza szopka!

24 grudnia 2018 /

Zapraszamy do odwiedzenia w okresie świątecznym naszej siedziby przy ulicy Sienkiewicza 2. Tuż przy budynku redakcji, podobnie jak w latach ubiegłych, zobaczyć można piękną szopkę bożonarodzeniową.

 

W związku ze śmiercią 12 Polaków, którzy zginęli w następstwie czwartkowego wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego ČSM w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, niedziela w całej Polsce jest dniem żałoby narodowej.

Firma BDM Architekci z Warszawy wygrała konkurs na opracowanie projektu kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar w Kielcach. To jedna z największych inwestycji w ostatnich latach.

120 żołnierzy i jednego pracownika cywilnego poległych na misjach zagranicznych upamiętnia wystawa, którą można oglądać w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Ekspozycja powstała w związku z obchodzonym 21 grudnia  Dniem Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa.

Czternastu studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego otrzymało prestiżowe stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego.  To nagroda nie tylko za wyniki w nauce, ale za działalność artystyczną i społeczną.

Marian Sosnowski do 31 stycznia będzie pełnił funkcję dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego. Po 15 latach kierowania miejską instytucją przechodzi on na emeryturę.

Strona 4 z 880

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna