Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Jak zmienia się mózg pod wpływem psychoterapii? Mogli się tego dowiedzieć studenci Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy uczestniczyli w wykładzie otwartym profesora Marca Paganiego z Uniwesytetu La Sapienza w Rzymie.

Prezydent Kielc, Bogdan Wenta wycofuje się z projektu podwyżki opłat za pobyt i wyżywienie dziecka w żłobku. Radni mieli zajmować się podwyżką na czwartkowej sesji Rady Miasta, ale zdecydowali się przełożyć dyskusję na ten temat.

Gdy wydawało się, że temat remontu dworca PKP w końcu posunie się naprzód pojawił się nowy problem. Władze Kielc nie są przekonane czy dworcowy parking powinien być budowany nad torami. Wojewoda Świętokrzyski, Agata Wojtyszek oczekuje od Bogdana Wenty stanowczych decyzji.

Dziesiątki nowych drzew i tysiące nowych krzewów zostanie zasadzonych w tym roku w Kielcach. Zmiany dotkną także Salon Miejski na Rynku.

Diagnoza obszarów peryferyjnych, ankiety oraz bezpośrednie spotkania władz miasta z mieszkańcami obrzeży Kielc - to wnioski po spotkaniu w sprawie peryferii miasta.

Maksymalnie od połowy kwietnia zostanie zamknięta dla samochodów północna pierzeja kieleckiego Rynku. Taką decyzję podjęły władze miasta po konsultacjach z mieszkańcami.

Zarząd Transportu Miejskiego wciąż bez dyrektora. Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji Urząd Miasta musiał unieważnić konkurs, ponieważ żaden z kandydatów nie przeszedł testu z wiedzy o instytucji i komunikacji.

Urzędnicy z kieleckiego magistratu przygotowali ankietę na temat rządowego programu Mieszkanie Plus.

Na piątkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, radni zdecydowali się przesunąć pieniądze na remont ulicy Witosa i Zagnańskiej kosztem m.in. budowy obiektu dla Teatru Lalki i Aktora "Kubuś". Jednak władze miasta złożyły jasną deklarację, że nowa siedziba powstanie. Nie wiadomo tylko kiedy.

Ponad 1300 osób wzięło udział w pikniku „20 lat Polski w NATO” zorganizowanym w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Na odwiedzających jednostkę na kieleckiej Bukówce czekało wiele wspaniałych atrakcji.

Władze miasta nie wezmą na razie kredytu na przebudowę ulic Witosa i Zagnańskiej. By znaleźć brakujące pieniądze urzędnicy przesunęli pieniądze zaplanowane na inne inwestycje.

Marihuana, ecstasy i metaamfetamina – te narkotyki znaleźli kieleccy policjanci w samochodzie 21-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Strona 4 z 894

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna