Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Przebudowa ulicy Wapiennikowej idzie zgodnie z planem. Część ulicy jest już właściwie skończona, a najbliższą środę szykuje się kolejna zmiana w organizacji ruchu.

Miasto przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia. Na Rynku trwa montaż choinki, a w centrum zawisły już ozdoby świąteczne. Sezon świąteczny zostanie zainaugurowany w Mikołajki, 6 grudnia.

Kieleccy radni chcą zwołania nadzwyczajnej sesji rady miasta. Chodzi o zmiany nad terminami prac przy przyszłorocznym budżecie Kielc.

W poniedziałek zainaugurowana została kolejna edycja akcji „Biała Wstążka”. Jej hasło to „Senior - kocham, lubię, szanuję, nie biję”  Przedsięwzięcie zapoczątkowali mężczyźni i do nich głównie jest adresowane, a wstążka symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania.

Nową ekspozycję stałą otworzyli dyrektorzy Wzgórza Zamkowego i Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej wraz z rodzinami osób więzionych w dawnym więzieniu kieleckim. Jest ona dedykowana bohaterom podziemia niepodległościowego Kielecczyzny.

Danuta Papaj wiceprezydentem?

Kielce / 23 listopada 2018 /

– Znamy już nazwisko jednego z wiceprezydentów. To Marcin Różycki. Poważnie myślimy też o Danucie Papaj. W jej przypadku dochodzi też kwestia ewentualnej konieczności rezygnacji z mandatu radnej w Sejmiku. Podchodzimy do tego poważnie i chcemy dopilnować wszelkich procedur – powiedział prezydent Kielc Bogdan Wenta w dzisiejszej audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łopusznie pobili rekord Polski w ułożeniu największej mozaiki z tekstyliów. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Mozaikę, która powstała w Wojewódzkim Domu Kultury oficjalnie zmierzyli i ocenili przedstawiciele z Polskiego Biura Rekordów.

Za nami inauguracyjna, uroczysta sesja Rady Miasta. Bogdan Wenta jako nowy prezydent Kielc złożył ślubowanie, a Kamil Suchański został nowym przewodniczącym Rady Miasta.

Ponad 9 tysięcy osób zaszczepiło się do tej pory przeciwko grypie w ramach darmowego miejskiego programu.

O dwóch drogach do niepodległości opowiedzieli prof. Marek Kornat i Rafał Ziemkiewicz podczas debaty zorganizowanej przez Fundację im. Stefana Artwińskiego. Wydarzenie odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Już w najbliższy piątek w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej odbędzie się otwarcie nowej ekspozycji stałej w karcerach i piwnicach dawnego kieleckiego więzienia. Wystawa będzie poświęcona bohaterom podziemia niepodległościowego Kielecczyzny w latach 1939-1956.

Wiosną przyszłego roku na kieleckiej Kadzielni będziemy mogli skorzystać z nowych atrakcji. Trwają prace nad budową nowej ścieżki, tarasów widokowych oraz mini wodospadu. Jest też dobra informacja dla fanów sportów ekstremalnych, bo będą mogli podziwiać skały Kadzielni zjeżdżając na tyrolce.

Strona 4 z 875

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna