Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Boisko na Barwinku już otwarte

Kielce / 02 października 2018 /

Na osiedlu Barwinek w okolicach Szkoły Podstawowej nr 32 odbyło się oficjalne otwarcie oraz poświęcenie kolejnego  mini boiska sportowo-rekreacyjnego. Kompleks został wyposażony w nawierzchnię poliuretanową, jest przystosowany do gry zarówno w piłkę nożną, jak i ręczną.

Hubertus... ze smakiem

Kielce / 01 października 2018 /

7 października 2018 roku na Stadionie Leśnym w Kielcach już po raz dwunasty odbędzie się Hubertus Świętokrzyski. 

"Czyste serca" dla niosących pomoc

Kielce / 01 października 2018 /

W najbliższy piątek wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wręczy nagrody "Czyste serca". Trafiają one do osób i instytucji niosących bezinteresowną pomoc i promujących styl życia bez uzależnień. Nagroda stanowi hołd dla Marka Kotańskiego.

Kielce stabilne finansowo

Kielce / 01 października 2018 /

Kondycja finansowa miasta wciąż na dobrym poziomie. Amerykańska firma ratingowa Fitch podtrzymała długoterminowy rating dla miasta Kielce na poziomie „A+(pol)”.

Duży sukces miejskiego programu "Stop dla Czadu". Władze Kielc rozdały 23600 czujników czadu w ciągu ostatnich dwóch lat. A to jeszcze nie koniec, bo urzędnicy apelują do mieszkańców, żeby nadal się zgłaszali po detektory.

Motocyklem po buspasach

Kielce / 01 października 2018 /

Władze miasta robią ukłon w stronę motocyklistów. Od 1 października mogą oni korzystać z sieci kieleckich buspasów. Jednak na razie tylko do maja, żeby sprawdzić czy pomysł się sprawdzi.

Kielczanie uczcili 79. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Bazylice Katedralnej. Po niej uczestnicy przemaszerowali ulicami centrum na skwer Żeromskiego, aby przy pomniku Armii Krajowej złożyć wieńce i oddać cześć poległym.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego oficjalnie przywitał dziś studentów spoza granic naszego kraju. W tym roku ich liczba jest rekordowa, studia na kieleckim Uniwersytecie rozpocznie 450 zagranicznych studentów oraz około 100 osób, które przyjechały na semestr lub dwa w ramach programu Erasmus.

Za nami ślubowanie uczniów klas mundurowych Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Wydarzenie to było oficjalnym rozpoczęciem roku szkolnego młodzieży z ZDZ-u.

Świętokrzyski Klub „Amazonki” przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach organizuje w najbliższą sobotę (29 września) Marsz Życia i Nadziei. To jubileuszowy, dwudziesty marsz promujący badania profilaktyczne dla kobiet.

360 jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymało wsparcie od PKN Orlen podczas specjalnej gali zorganizowanej w budynku Targów Kielce. Gościem specjalnym uroczystości był premier Mateusz Morawiecki.

Zadbaj o swoje serce

Kielce / 27 września 2018 /

Rozmowy z kardiologami, badania ciśnienia oraz pokazy ćwiczeń będą towarzyszyć piknikowi edukacyjnemu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w galerii Korona w Kielcach. Wydarzenie odbędzie się z okazji Światowego Dnia Serca.

Strona 4 z 863

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna