Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Dzisiejszy piątek będzie szczególnym dniem pamięci o 4 Pułku Piechoty i 4 Pułku Piechoty Legionów, które właśnie w tym dniu obchodziły już 212 i 103 rocznicę utworzenia. Z tej okazji Centrum Przygotowań do  Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce, zorganizowało uroczystości upamiętniające pułk, w ramach akcji „Służymy Niepodległej”.

74 lata temu dokonano udanego zamachu na Frantza Wittka, agenta gestapo, który stał na czele siatki donosicieli. W Kielcach uczczono pamięć organizatorów brawurowej akcji.

Pierwszy maraton programistyczny Hackathon odbywa się w Kielcach. W wydarzeniu uczestniczy blisko 170 zawodników podzielonych na grupy. W ciągu czterdziestu godzin mają oni stworzyć  aplikacje, które będą przydatne mieszkańcom miasta.

Konstruktorzy z Politechniki Świętokrzyskiej, należący do koła naukowego „IMPULS” zajęli wysokie, trzecie miejsce w zawodach University Rover Challange, organizowanych w Stanach Zjednoczonych. Studenci skonstruowali łazik marsjański, który musiał wykonać szereg zadań, np. pobrać próbki gruntu do analiz, zebrać umieszczone na polu narzędzia oraz pokonać trudno dostępne wzniesienia terenu.

Coraz bliżej budowy Głównego Urzędu Miar w Kielcach. Instytucja ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej dla przyszłych obiektów. Inwestycja będzie kosztowała ok. 200 mln zł.

Do pożaru dachu doszło dziś w budynku przy ulicy Radomskiej w Kielcach, w którym do niedawna mieścił się supermarket budowlany. Jak informują strażacy, sytuacja jest już opanowana. Obecnie trwa oddymianie budynku.

Utrudnienia w centrum Kielc

Kielce / 14 czerwca 2018 /

W związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018 na kieleckim rynku zostanie zorganizowana Strefa Kibica. Kierowcy mogą liczyć się z utrudnieniami w ścisłym centrum miasta w dniach 14 czerwca (czwartek), 19 czerwca (wtorek), 24 czerwca (niedziela) i 28 czerwca (czwartek).

 

Renomowane na rynku radiowym

Radio eM Kielce

poszukuje

SPECJALISTY DS. TECHNIKI 

 

Kielce dla Syrii

13 czerwca 2018 /

W najbliższą sobotę 16 czerwca, na dziedzińcu OMPiO, zlokalizowany będzie punkt zadaniowy gry miejskiej, która jest jedną z atrakcji festynu rodzinnego organizowanego przez kielecki MOPR w ramach Akcji Prezydenta Miasta Kielce dla Syrii. Głównym miejscem festynu będzie Rynek w godzinach 11-14.

"Kielce - miasto przyjazne seniorom" - pod takim hasłem odbyło się spotkanie integracyjne kieleckich seniorów.

W piątek startuje hackaton

Kielce / 12 czerwca 2018 /

Pojęcie „hackathon” zna większość osób interesujących się programowaniem. Pierwszy raz w naszym mieście taki miejski maraton programistyczny odbędzie się w Targach Kielce w dniach 15 – 16 czerwca. Zgłosiła się do niego rekordowa liczba uczestników. Hackathon rozpocznie się w piątek o godz. 9.00, a zakończy w sobotę ok. godz. 19.30 – 20.00.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 20 milionów złotych w tym 18,8 miliona złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na staże, unowocześnienie administracji i tworzenie nowych perspektyw dla kadry kształcącej. Do procesu kształcenia włączona zostanie również nowa, dotychczas nie realizowana w UJK forma zajęć e-learningowych.

Cztery oferty wpłynęły do Miejskiego Zarządu Dróg na rozbudowę ulicy Olszewskiego. Najtańsza z nich opiewa na 37 mln 451 tys. zł i przekracza założony przez drogowców budżet o 5,5 mln zł.

Nordic Walking na Receptę

Kielce / 12 czerwca 2018 /

Dziś o godzinie 17.00 rozpoczną się kolejne darmowe treningi nordic walking. Jeden z nich odbędzie się na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Leszka Drogosza 2 w Kielcach, a drugi  na boisku Zespołu Szkół w Połańcu.

Strona 3 z 714

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna