Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Na wniosek społeczników z Kieleckiej Platformy Komunikacyjnej, Urząd Zamówień Publicznych przyjrzy się przetargowi komunikacyjnemu, który po sądowej batalii wygrało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji.

Państwowa Straż Pożarna przeprowadziła kontrole w trzech escape roomach znajdujących się na terenie województwa świętokrzyskiego. Wykryte nieprawidłowości zostały już usunięte przez właścicieli obiektów.

Program edukacyjny dla mieszkańców oraz smogowóz dla Straży Miejskiej - tak nowe władze miasta zamierzają w tym sezonie grzewczym walczyć ze smogiem. Nie zapowiada się za to na wprowadzenie darmowych przejazdów komunikacją publiczną w dni, gdy normy są przekroczone.

Koniec z finansowaniem szkolnych boisk, wydzielona kwota dla peryferyjnych osiedli miasta oraz Młodzieżowej Rady Miasta - to zmiany jakie chcą wprowadzić nowe władze Kielc w tegorocznym budżecie obywatelskim.

Od Nowego Roku w kieleckich przychodniach nie można bezpłatnie zaszczepić dzieci przeciw meningokokom. Od roku 2008 takie szczepienia finansowało miasto. Prezydent Kielc Bogdan Wenta nie podpisał jeszcze stosownego rozporządzenia dotyczącego finansowania na rok 2019.

Siódmy rok z rzędu schronisko w Dyminach poprowadzi stowarzyszenie Arka Nadziei, które jako jedyne złożyło ofertę. Są jednak zmiany w umowie.

Na nic protesty mieszkańców oraz sugerowane inne propozycje. Nowa siedziba Narodowego Funduszu Zdrowia powstanie przy ulicy Kamińskiego, u podnóża Karczówki.

Od 7 stycznia, zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Kielc, zmianie ulegną dni wydłużonego czasu pracy niektórych komórek Urzędu Miasta Kielce.

1 stycznia zmarł  znany kielecki ginekolog, profesor Andrzej Malarewicz, wieloletni ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala Miejskiego św. Aleksandra w Kielcach i wykładowca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Władze Kielc chcą zadbać o peryferyjne dzielnice miasta. W 2019 roku zostaną przeprowadzone analizy i konsultacje społeczne dotyczące najbardziej istotnych problemów, które będą sukcesywnie likwidowane w kolejnych latach.

Pomimo cięć w budżecie Kielc na promocję przez sport, władze miasta znajdą dodatkowe pieniądze dla klubu PGE VIVE Kielce.

Nie żyje Irma Sumara, wicedyrektor i pedagog Szkoły Podstawowej numer 2 w Kielcach, która od ośmiu lat walczyła z rakiem piersi.

Strona 3 z 880

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna