Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

W związku z upałami od jutra (3 sierpnia) na Placu Artystów i Placu Literatów pojawiają się kurtyny wodne.

Najnowocześniejszy detektor gazów przekazał dziś Straży Miejskiej w naszym mieście Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich. Urządzenie ma chronić zdrowie i życie funkcjonariuszy.

Kielczanie licznie wzięli udział w obchodach 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Po mszy świętej w Kościele Garnizonowym, uczestnicy przeszli na Skwer Szarych Szeregów, gdzie pod pomnikiem „Harcerzom poległym za Ojczyznę” oddali cześć tym, którzy zginęli w walce o niepodległość.

 

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w wyniku pożaru, który wybuchł dzisiaj ok. godz. 9.20 w fabryce produkującej znicze przy ul. Ściegiennego w Kielcach.

Strażacy wyłowili ciało 30-letniego mieszkańca Kielc ze zbiornika wodnego przy ulicy Klonowej. Obecnie trwają czynności służb w celu ustalenia faktów dotyczących tej tragedii.

Przy Świętokrzyskim Centrum Profilaktyki i Edukacji powstanie Centrum Zdrowia Psychicznego. Budynek będzie miał trzy kondygnacje i 1300 metrów kwadratowych powierzchni.

7 i 8 września odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach współpracy Kielc i Telewizji Publicznej - Festiwal Muzyki Tanecznej. Dwudniowe wydarzenie będzie transmitowane na żywo na antenie TVP.

Dziś obchodzimy  74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Kielczanie oddadzą hołd bohaterom podczas uroczystości zorganizowanych przez Urząd Miasta i Świętokrzyski Związek Żołnierzy Armii Krajowej Zarząd Okręgu w Kielcach.

Zarzut prania brudnych pieniędzy w kwocie ponad 400 tysięcy złotych usłyszał Robert P., który 26 lipca próbował wypłacić w jednym z kieleckich banków ukradzione pieniądze z konta bankowego.

Uczczą pamięć Romów

Kielce / 30 lipca 2018 /

Pokazem filmów autorstwa Piotra Wójcika, Stowarzyszenie imienia Jana Karskiego uczci pamięć Romów pomordowanych w obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej. Filmy będą wyświetlane 2 sierpnia w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ulicy Planty 7.

Prawie 4 hektary gruntów pod inwestycje chce uzbroić Kielecki Park Technologiczny. Tymczasem lada dzień na sprzedaż wystawione zostaną pierwsze działki należące do strefy C.

W 6 punktach miasta zostały przygotowane mapy dla osób słabowidzących i niewidomych. Znajdują się na nich napisy wykonane Braille’m.

Mieszkańcy osiedli Na Stoku, Świętokrzyskie, Słoneczne Wzgórze i Nowy Bocianek od dzisiejszego popołudnia będą mieli ciepłą wodę. Przerwa w jej dostawie trwała od 23 lipca.

W poniedziałek około południa powinna zostać udostępniona dla kierowców ulica Pileckiego. Drogowcy otrzymali pozwolenie na jej użytkowanie w ostatni piątek.

Strona 3 z 728

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna