online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło po godzinie 9. na ulicy Warszawskiej w Kielcach. W wyniku potrącenia życie stracił 72-letni mężczyzna.

Uroczystości upamiętniające 16. rocznicę zamachu terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku oraz Pentagon w Waszyngtonie odbyły się przed pomnikiem Homo Homini przy ul. Ściegiennego. Specjalnym gościem był Konsul Generalny USA w Krakowie. 

Największych hitem były czołgi, ale niewiele gorszą popularnością cieszyły się strzelnice i symulatory pola walki - tak w skrócie wyglądały dni otwarte jubileuszowego, 25. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

Gry retro, przejażdżka kultowym Ikarusem, zwiedzanie zakamarków dworca czy zlot zabytkowych samochodów - to tylko część atrakcji, które czekały na mieszkańców Kielc podczas drugiego dnia "Pożegnania Dworca PKS". Podobnie jak w piątek, frekwencja była bardzo wysoka. 

Dawno nasza architektoniczna perełka nie widziała takich tłumów. Kielczanie już pierwszego dnia imprezy pod hasłem "Pożegnanie dworca PKS" pokazali, że ten obiekt jest symbolem miasta i zgotowali mu huczną imprezę. Na dworcu bawiło się blisko 300 osób.

Polacy nie są pionierami pod kątem aktywności społecznej. To między innymi spadek po czasach PRL. Według ostatnich badań GUSu tylko 8,5 procent mieszkańców kraju powyżej 15. roku życia angażuje się w wolontariat. To nie oznacza, że brakuje propozycji dodatkowej pracy na rzecz drugiego człowieka. Zajrzeliśmy do kilku instytucji kieleckich i zapytaliśmy o to, w co ciekawego można się zaangażować i co dzięki temu można zyskać.

Pracowicie zapowiadają się najbliższe dni w kieleckim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przed nami bowiem Tydzień Przedsiębiorcy a także Międzynarodowe Dni Poradnictwa Emerytalno – Rentowego. Dla klientów ZUS oznacza to wiele darmowych konsultacji i szkoleń.

Pierwszego września weszła w życie ustawa dekomunizacyjna dotycząca zmian nazw ulic oraz placów propagujących ustroje totalitarne, w tym komunizm. Samorządy zmieniały nazwy od dłuższego czasu, bowiem miały na to 12 miesięcy od momentu wejścia w życie ustawy.

O 550 miliardów złotych wzrosną wydatki na obronę w najbliższych 14 latach - zapowiedział na ceremonii otwarcia Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz.

618 wystawców z 27 krajów świata zgromadzonych na blisko 28 tys. m2. - tak wygląda jubileuszowy 25. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który dziś rozpoczyna się w Kielcach.

Nowy rok szkolny rozpoczęty

Kielce / 04 września 2017 /

Ponad 100 tysięcy uczniów z województwa świętokrzyskiego rozpoczęło dziś nowy rok szkolny. Niemal 700 z nich do szkolnych ławek zasiądzie w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej im. św. Stanisława Kostki w Kielcach. 

Trasa dla rolkarzy, inteligentne miejskie ławki solarne, ogród zabawy czy rozbudowa sali koncertowej na Bazie Zbożowej – to tylko część z 42 projektów, które walczą o głosy mieszkańców Kielc w tegorocznym Budżecie Obywatelskim.

Z uwagi na napiętą sytuację międzynarodową jubileuszowy XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego może być ważniejszy niż dotychczasowe. Szczególnie, że do Kielc przyjedzie aż 60 zagranicznych delegacji z najważniejszymi politykami na czele. To rekord.

Można już składać wnioski emerytalne

Świętokrzyskie / 01 września 2017 /

Osoby, które w październiku nabiorą praw emerytalnych mogą już składać wnioski o świadczenie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Strona 3 z 664

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay