Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk odwiedził województwo świętokrzyskie. Celem wizyty były inwestycje infrastrukturalne w regionie. PKP SA przeznaczy blisko 20 milionów złotych na modernizację kieleckiego dworca.

Zbigniew Ziobro minister sprawiedliwości i prokurator generalny spotkał się z mieszkańcami Kielc, aby podsumować dotychczasową pracę na rzecz mieszkańców województwa świętokrzyskiego, a także planów i pomysłów na rozwój regionu. Podczas spotkania zostali także zaprezentowani kandydaci ugrupowania startujący w wyborach samorządowych.

Dyżur doradców zawodowych w WBP

Kielce / 11 października 2018 /

Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach zaprasza 15 października na indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym oraz z doradcą EURES. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

Coś dla miłośników lotnictwa

Kielce / 11 października 2018 /

Samoloty ultralekkie, dwuosobowe śmigłowce, szybowce, motoszybowce, wiatrakowce, paralotnie, motoparalotnie oraz drony - od 13 do 14 października w kieleckim ośrodku wystawienniczym trwać będą III Targi Lotnictwa Lekkiego i Paragiełda. To jedyne takie targi w Polsce i jedyna możliwość do zobaczenia sprzętu lotniczego z bliska.

Podkarczówka ma nowe boisko

Kielce / 11 października 2018 /

Przy ulicy Kalcytowej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 31 uroczyście otwarto mini boisko, które zostało wykonane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Zmarł Henryk Dłużewski

Kielce / 11 października 2018 /

Zmarł Henryk Dłużewski, kielczanin, społecznik, inżynier, projektant wielu pomników upamiętniających wydarzenia historyczne w Kielcach m.in.„Czwórki Legionowej” oraz Pomnika Niepodległości, kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski, laureat Nagrody Miasta Kielce za 2017 rok. Miał 102 lata

PiS popiera Wojciecha Lubawskiego

Kielce / 10 października 2018 /

Na środowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, członkowie partii poparli kandydaturę obecnego  prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego na kolejną kadencję. Przedstawili także swoich kandydatów do Rady Miasta.

Budowa Centrum Urazowego dla osób dorosłych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, która rozpoczęła się na początku sierpnia, przebiega zgodnie z harmonogramem.

Zmiany w kursach linii 28

Kielce / 09 października 2018 /

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że w związku ze zmianą trasy przejazdu autobusów linii nr 28 od 9 października do odwołania kursy o godzinach 6:25 z Kielc do Piekoszowa gimnazjum, 7:08 z Kielc do Łosienia kościół oraz 13:04 z Piekoszowa gimnazjum do Kielc wykonywane z przejazdem przez Jaworznię szkołę.

Dorota Koczwańska- Kalita, naczelnik delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach została pełnomocnikiem do spraw promowania i koordynowania polityki informacyjnej IPN.

 

We wrześniu, czyli pierwszym miesiącu szczepień przeciw grypie zaszczepiło się 5235 osób co stanowi 50,4% zakupionych przez miasto świadczeń. To najwięcej zaszczepionych osób w pierwszym miesiącu od początku obowiązywania programu, tj. od 2006 r.

Gdzie ma zostać umiejscowiony skwer i droga przed przed nowym dworcem PKP? O to pytają urzędnicy mieszkańców Kielc. Głosować można na stronie www.idea.kielce.eu.

Strona 3 z 865

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna