online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Ferie z karate

Kielce / 14 lutego 2018 /

Po raz kolejny jedną z propozycji spędzenia wolnego czasu dla uczniów i młodzieży podczas ferii w Kielcach jest "Zimowa Akademia Karate". Na zajęciach odbywających się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żytniej można poznać podstawowe techniki tej sztuki walki. Dodatkowo organizatorzy dla uczestników w pełni darmowego cyklu przygotowali szereg atrakcji.

Archiwum kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej wzbogaciło się o zdjęcia i dokumenty dotyczące trzech żołnierzy AK z okręgu Sandomierskiego. Chodzi o podporucznika Jana Kuśnierza, kapitana Ignacego Zarobkiewicza i kapitana Tadeusza Kucharskiego. Pamiątki udostępnili pracownikom IPN członkowie rodzin wojskowych. Uroczystość przekazania kopii cyfrowych pozyskanych kolekcji odbędzie się w tę środę (14.02) o godzinie 13 w Przystanku Historia IPN.

Do 12 lat pozbawienia więzienia może grozić 19 – letniemu kielczaninowi oraz 25 – letniemu mieszkańcowi gminy Masłów, którzy zostali zatrzymani przez kryminalnych z miejskiej jednostki Policji. Starszy z mężczyzn jest podejrzany o dokonanie trzech rozbojów, do których doszło w ostatnim czasie na terenie miasta. Z ustaleń śledczych wynika, iż 19 – latek był współsprawcą  i pomagał 25 – latkowi podczas dwóch zdarzeń.    

Komendy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotnicze Straże Pożarne otrzymały nowy sprzęt. Przekazanie i poświęcenie odbyło się w ramach rocznej odprawy służbowej kadry kierowniczej PSP województwa świętokrzyskiego. Strażacy otrzymali kilkanaście nowych pojazdów.

Nagrody Miasta Kielce rozdane

Kielce / 13 lutego 2018 /

Podczas uroczystej gali w Kieleckim Centrum Kultury poznaliśmy wczoraj laureatów Nagród Miasta Kielce za rok 2017. Wydarzenie uświetnił występ jednego z laureatów, TAU&LIVE BAND.

Atrakcje na basenie

Kielce / 13 lutego 2018 /

Podobnie jak w poprzednich latach dzieci i młodzież, podczas ferii zimowych, mogą korzystać z atrakcji przygotowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach. Uczniowie, którzy nie ukończyli osiemnastego roku życia, za okazaniem legitymacji szkolnej w określonych godzinach, mogą wejść za darmo na pięć basenów. Dodatkowo MOSiR przygotował darmową naukę pływania, ale na nią obowiązują zapisy.

Geopark Kielce-Centrum Geoedukacji rozpoczyna cykl spotkań z ciekawymi ludźmi ze świata nauk o Ziemi. „Spotkania geo-czwartkowe” to kolejna edukacyjna propozycja skierowana do mieszkańców regionu.

Muzyczne ferie z warsztatami gry na instrumentach proponuje dzieciom i dorosłym Dom Kultury Białogon. "Muzyczna Kuźnia" startuje wraz z początkiem ferii i potrwa do piątku.

W tę niedzielę na Starym Kontynencie będziemy obchodzili Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. To okazja, by podkreślić znaczenie tego numeru i przypomnieć, że pod dzwoniąc 112 nie znajdziemy partnera do opowiadania sobie żartów. A te niestety się zdarzają. Pracownicy obsługujący te połączenia mają pomóc w ratowaniu zdrowia i życia. Dzwoniąc bez potrzeby, możemy zablokować linię osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy. Warto o tym pamiętać.

O starcie w nadchodzących wyborach samorządowych, zakończonym przetargu komunikacyjnym, lotnisku w Obicach, Kieleckim Parku Technologicznym czy nowej hali dla PGE VIVE. Rozmowa z prezydentem Kielc, Wojciechem Lubawskim.

Władze Kielc chcą szkolić profesjonalny wolontariat sportowy z innymi europejskimi miastami. Dzięki temu wolontariusze ze stolicy regionu mogliby jeździć na międzynarodowe imprezy.

Władze miasta rozpoczynają prace nad przystąpieniem do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Kielce Północ.

Światowy Dzień Chorego z NFZ

Kielce / 08 lutego 2018 /

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza w piątek, 9 lutego do specjalnego stanowiska z materiałami informacyjnymi, edukacyjnymi, profilaktycznymi oraz dotyczącymi najnowszych zmian i programów w ochronie zdrowia, jak „Leki 75+”, wsteczne ubezpieczenie, abolicja dotycząca poniesienia kosztów świadczeń opieki zdrowotne.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej komendy zabezpieczyli w środowe przedpołudnie nielegalną kontrabandę. W pomieszczeniach użytkowanych przez 46- letniego mieszkańca miasta ujawnili 59 kilogramów krajanki tytoniowej, ponad 650 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 5 litrów cieczy, wstępnie zidentyfikowanej jako spirytus.

Strona 3 z 692

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna