Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Nieswoistych Zapaleń Jelita (NZJ). Po raz pierwszy w obchody tego dnia włączyły się także Kielce. Wczesnym popołudniem przedstawiciele Stowarzyszenia "J-elita" odwiedzili małych pacjentów  oddziału  hepatologiczno-gastroenterologicznego Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii. O zmierzchu natomiast wiele budynków zabłysło na fioletowo - międzynarodowy kolor NZJ.

W związku z realizacją zdjęć do inscenizacji historycznej pt. "Wjazd Legionów do Kielc" w sobotę (20.5) oraz niedzielę (21.05) ulice Duża i Zamkowa w śródmieściu Kielc będą wyłączone z parkowania. W niedzielę, będą także wyłączone z ruchu.

Od 1 października w całej Polsce zacznie funkcjonować tzw. „sieć szpitali”.   Zgodnie z zapowiedzią wieceministra Marka Tombarkiewicza, w Świętokrzyskiem niemal wszystkie szpitale zostaną do niej włączone. – Kwestią do potwierdzenia jest jeszcze jedynie szpital „Górka” w Busku. Natomiast wszystkie pozostałe szpitale  mogą czuć się bezpiecznie – powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Choć wizyt u dentystów wielu z nas unika jak ognia, to ich pracę nie sposób przecenić. W zawodzie stomatologa stale trzeba być na bieżąco z wszelkimi nowinkami. Właśnie dlatego w Targach Kielce już po raz czwarty odbywa się Festiwal Stomatologii Praktycznej "Dentopolis".

W Kielcach trwa II Ogólnopolska Konferencja pn.: „Ewidencja świadczeń zdrowotnych podstawą bezpieczeństwa prawno-finansowego placówki medycznej”. Podczas spotkania podsumowano między innymi funkcjonowanie pakietu onkologicznego. Zdaniem niektórych ekspertów przyczynił się  on do pogorszenia sytuacji finansowej szpitali. 

Poprzebierali się, przemaszerowali przez Kielce i odebrali klucze do bram miasta. Studenci na Rynku oficjalnie rozpoczęli swoje wielkie święto. Przed nimi kilka dni grillowania, koncertów i innych imprez.

Podświetlone na fioletowo budynki i wizyta na oddziale hepatologiczno-gastroenterologicznym Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii – 19 maja cierpiący na wrzodziejące zapalenie jelita  grubego i chorobę Leśniowskiego-Crohna w Kielcach, Polsce i za granicą świętują  Światowy Dzień Nieswoistych Zapaleń Jelita (NZJ).

Będą łatwiejsze zasady gospodarowania nieruchomościami w Kielcach. Taką decyzję podjęli radni podczas dzisiejszej sesji rady miasta. 

Kieleccy radni jednogłośnie zdecydowali o powołaniu rady seniorów. Nie obyło się jednak bez dyskusji i porównań do prac nad młodzieżową radą miasta.

Kieleccy radni nie zgodzili się na przekazanie dwóch milionów złotych na promocję dla klubu Vive Tauron Kielce. Autopoprawka nie została wprowadzona pod obrady rady miasta.

Zmiana na stanowisku prezesa Sądu Rejonowego w Kielcach. Sędziego Jana Klocka zastąpił Grzegorz Szyba.

Żołnierze z całej Polski w Kielcach stoczyli nietypowy bój. Przedstawiciele Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej, Garnizonu Warszawa czy Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej w stolicy regionu wzięli udział w grze terenowej. Wojacy podążali szlakiem żołnierzy niezłomnych działających na ziemi świętokrzyskiej.

W okolicach wiaduktu przy ul Malików odnaleziono ciało kobiety. Nieznane są przyczyny jej śmierci.

Znamy szczegóły programu tegorocznego Święta Kielc. Tym razem będzie ono przebiegało pod hasłem „Kielce w ruchu”. W piątek 23 czerwca zabawa ogarnie miejskie place i skwery. Standardowo ważniejszą częścią tego dnia będzie Biała Noc, czyli wieczorne zwiedzanie placówek kulturalnych i koncerty w przestrzeni miejskiej.

Strona 3 z 645

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay