Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Rekolekcje prowadzone przez księdza doktora Jacka Prusaka, monodram w wykonaniu Jerzego Treli czy koncert kantora rabina Symchy Kellera. To tylko część wydarzeń związanych z zainaugurowanymi dziś obchodami II Kieleckich Dni Tischnerowskich.

Kopalnia Wapienia „Morawica” została nagrodzona w konkursie "Pracodawca Przyjazny Pracownikom". Nagrodę wręczył prezydent Andrzej Duda.

Ponad 2 tysiące pacjentów trafiło na szpitalny oddział ratunkowy działający od miesiąca w Szpitalu Kieleckim przy ulicy Kościuszki.  Jak informuje Luiza Buras – Sokół najwięcej pacjentów trafia na SOR z bólem w klatce piersiowej, bólem brzucha, urazami ortopedycznymi, czy po zasłabnięciach. Pojawiają się także osoby w stanach bardzo ciężkich.

Poseł Platformy Obywatelskiej Artur Gierada zwrócił się do prezydenta Kielc z prośbą o posadzenie czterech dębów na terenach miejskich w ramach protestu związanego z ustawą o wycince drzew Ministerstwa Środowiska. Ten jednak odmówił tłumacząc, że byłaby to wojna samorządu z rządem.

Jeżeli w autobusie, pracy czy szkole zobaczyliście dziś kogoś z kolorowymi skarpetami, to wcale nie jest to oznaka porannego roztargnienia spowodowanego pierwszym dniem wiosny. To znak włączenia się do obchodzonego od dwunastu lat Światowego Dnia Zespołu Downa

Urzędnicy pomagają przygotować się autorom projektów edukacyjnych do walki o unijne pieniądze. Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim zorganizował serię warsztatów dla tych, którzy zamierzają brać udział w konkursach o dofinansowanie. Dyskusja dotyczy między innymi zapisów w regulaminach o zasadach dostępności dla niepełnosprawnych i zasady równości szans według płci.

Niemal 180 gimnazjalistów zmierzyło się dziś z etapem ustnym  z języka polskiego. Jak podkreśla Małgorzata Miazga - przewodnicząca konkursu, do tej części dostali się najlepsi. 

Znana jest już trasa drugiej linii nocnej komunikacji miejskiej w Kielcach. W ankiecie przeprowadzonej przez platformę Idea Kielce wzięło udział 766 osób. Najwięcej, bo 26,5% głosów otrzymał wariant nr 1, który zakłada przejazd z osiedla Kochanowskiego na Bukówkę.

Wygląda na to, że w ciągu najbliższych lat skończy się problem braku oraz awarii oświetlenia na kieleckich ulicach. Miejskie służby szykują gruntowną wymianę blisko 850 latarni. 

Rozpoczyna się przebudowa ulicy Szczepaniaka. W związku z tym drogowcy wprowadzają spore zmiany w organizacji ruchu, które potrwają do końca maja. Zmiany czekają także pasażerów komunikacji miejskiej. 

Od dzisiaj do 3 kwietnia można zgłaszać projekty zadań do budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Tak jak w poprzednich latach do wydania jest 5 milionów złotych. 

11 hal zapełnionych ofertą ponad 700 firm z całego świata – tak w kilu słowach można opisać to, co od dziś/wczoraj dzieje się w Targach Kielce. Trwają tam XXIII targi Agrotech prezentujące najnowsze osiągnięcia branży rolniczej.

Niedoszły właściciel Korony Kielce - Jakub M. ma kolejne problemy z prawem. Tym razem Prokuratura Okręgowa w Katowicach postawiła mu zarzut dokonania oszustwa przy zakupie Wisły Kraków.

Laserem w chorobę

Kielce / 16 marca 2017 /

Sala przeznaczona do wykonywania krótkotrwałych zabiegów laserowych w znieczuleniu ogólnym została otwarta w Klinice Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Kielecka lecznica jest jednym z czterech najlepiej wyposażonych pod tym względem ośrodków w Polsce.

Strona 3 z 632

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay