online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Kielczanie uczcili 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Oficjalne obchody święta 11 listopada odbyły się na Placu Wolności, przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po przemówieniu i złożeniu wieńców przed monumentem, obejrzeliśmy widowiskowe pokazy przygotowane przez stowarzyszenia rekonstrukcji historycznych.

Kielecki deptak, jak co roku z okazji Święta Niepodległości został udekorowany biało-czerwonymi flagami. Nasze zdjęcia z ulicy Siekiewicza biją rekordy wyświetleń i udostępnień w mediach społecznościowych. Popatrzcie jak wygląda w tym roku "Sienkiewka".

Święto Służby Cywilnej obchodzili pracownicy urzędu wojewódzkiego. Z tej okazji wicewojewoda wręczył urzędnikom złote, srebrne i brązowe medale za długoletnią służbę. Odznaczeniami, które przyznaje prezydent RP nagrodzonych zostało w sumie 21 osób. Dodatkowo dyrektor generalny urzędu Paweł Lubieniecki przyznał specjalne statuetki trzem wyróżniającym się pracownikom instytucji.

Władze Kielc podpisały list intencyjny z Krajowym Zasobem Nieruchomości w sprawie budowy osiedla w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Stolica regionu świętokrzyskiego jest pierwszym miastem w województwie oraz ósmym w Polsce, które zdecydowało się włączyć w program. 

Krzewią pamięć o bohaterach

Kielce / 10 listopada 2017 /

Sztandar Szkoły Podstawowej nr 9 im. Adolfa Dygasińskiego i Gimnazjum nr 26 im. Wojtka Szczepaniaka został uhonorowany Odznaczeniem Pamiątkowym za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach z II roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej o specjalności wizerunek , promocja i reklama opracują gotową do wdrożenia i realizacji  strategię komunikacji marki dla Energetycznego Centrum Nauki funkcjonującego w Kieleckim Parku Technologicznym.

Spotkanie z symbolem

Kielce / 09 listopada 2017 /

Kilkaset przeprowadzonych śledztw w czasie 45 lat pracy i hitlerowski zbrodniarz z karą śmierci. Sędzia Andrzej Jankowski pół życia spędził na dążeniu do prawdy o tym, czego dopuszczał się wobec polskiej ludności okupant w czasie II wojny światowej. Wczoraj obchodził 90. urodziny.

W piątek dojdzie do podpisania umowy ramowej o współpracy między władzami Kielc a Krajowym Zasobem Nieruchomości w sprawie budowy osiedla z rządowego programu Mieszkanie Plus. W spotkaniu weźmie udział wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.

Więcej połączeń Kielc i Skarżyska ze stolicą oraz powrót pociągu do Sandomierza – tak w skrócie przedstawia się nowy rozkład PKP Intercity 2017/2018 dla woj. świętokrzyskiego – informuje spółka PKP Intercity. Zmiany zaczną obowiązywać w nowym rozkładzie jazdy wprowadzonym od 10 grudnia.

Rusza lodowisko na Stadionie

Kielce / 09 listopada 2017 /

Amatorzy łyżew mogą powoli szykować swój sprzęt. Od piątku, 10 listopada rusza kryte lodowisko na Stadionie. Dodatkowo w ten dzień będzie można pojeździć za darmo. 

Regionalne władze oraz organizacje patriotyczne jak co roku zapraszają do wspólnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Sobotnie uroczystości rozpoczną się o godzinie 11 Mszą świętą w intencji Ojczyzny w bazylice katedralnej w Kielcach pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Piotrowskiego. Po modlitwie zebrani przemaszerują na Plac Wolności, gdzie odbędzie się oficjalna część świętowania.

Ruszyła akcja pt. „Rak to Twój biznes. Firmy przeciw nowotworom” organizowana przez Stowarzyszenie PROREW wraz z partnerami w ramach projektów „Jestem kobietą więc idę. Mammografia”  i „Jestem kobietą, więc idę. Cytologia”.

Na wyremontowanym 3 lata temu placu im. Józefa Piłsudskiego przed Wojewódzkim Domem Kultury rozpoczęto wycinkę uschniętych drzew. To jednak nie jedyne miejsce w Kielcach gdzie zieleń nie dała sobie rady po zakończonych inwestycjach.

Nowe hybrydy dla MPK?

Kielce / 07 listopada 2017 /

Władze Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach mają kolejny problem na głowie. Przeciągający się wynik przetargu komunikacyjnego może wpłynąć na odbiór nowych autobusów hybrydowych, które pojawią się w stolicy regionu pod koniec roku.

Strona 3 z 676

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna