online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. W tym roku o miejsce na uczelni ubiegało  ponad 6 tys.  osób.  Największym zainteresowaniem cieszył się kierunek lekarski. O jedno miejsce  na tym kierunku walczyło 28 osób.

„Lubię ludzi” – to hasło nowej akcji Szlachetnej Paczki, która podkreśla wartości z jakimi identyfikują się wszyscy zaangażowani w projekt. Wolontariusze zwracają uwagę na życzliwość, wrażliwość, uczciwą pracę i drużynowość. - To są wartości, którymi Szlachetna Paczka kieruje się od samego początku, mądrze pomagając rodzinom w potrzebie. To samo tyczy się projektu Akademii Przyszłości, który skierowany jest na rozwój dzieci – mówi Katarzyna Dyka, menadżer operacyjny Szlachetnej Paczki w województwie świętokrzyskim.

Mszą Świętą w kieleckiej Bazylice Katedralnej rozpoczęły się obchody Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej w 1943 roku.

Minister Edukacji Narodowej za pomocą systemu teleinformatycznego prowadzi Bazę wypoczynku. Jest ona dostępna na stronie Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty w Kielcach.  Dzięki niej rodzice mogą sprawdzić, czy kolonia na którą wyruszają ich dzieci jest właściwie zorganizowana. 

Na stronie Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty w Kielcach dostępny jest system monitoringu zawodowych losów absolwentów .  Dzięki niemu, ci którzy stoją przed wyborem studiów mogą sprawdzić, które uczelnie i kierunki są  najbardziej opłacalne.

Bez roszad na stanowiskach kierowniczych. Zarząd województwa rozstrzygnął konkursy na dyrektorów w dwóch regionalnych instytucjach. Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Kielcach pokieruje Urszula Salwa a Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach Jacek Wołowiec. To dotychczasowi szefowie tych placówek.

Blisko 46 mln zł ekwiwalentu reklamowego, ponad 9600 publikacji w radiu, telewizji, prasie i portalach internetowych, 250 zagranicznych korespondentów i prawie 36 tysięcy kibiców na Stadionie Miejskim - takie wyniki osiągnęły Kielce, dzięki organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy. 

Od najbliższego roku szkolnego w Zespole Szkół Mechanicznych im. gen. Władysława Sikorskiego i Zespole  Szkół Zawodowych nr 3 w Kielcach utworzone zostaną klasy pod patronatem dużych firm. To realizacja projektu stworzonego przez Centrum Kształcenia Praktycznego a dotyczącego stworzenia możliwości kształcenia w branżach notujących deficyt pracowników.

17 osób z Ukrainy odwiedza Kielce i poznaje historię Polski, nasz język oraz zabytki. Grupa przyjechała z Korostyszewa koło Żytomierza. To głównie potomkowie tamtejszej rdzennej ludności polskiej, dręczonej w ramach stalinowskich czystek w latach 1937-39. W odkrywaniu polskich korzeni pomaga im niedawno odtworzona parafia rzymskokatolicka w Korostyszewie.

Nowy sprzęt w ŚCO

Kielce / 05 lipca 2017 /

Do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach trafił nowoczesny sprzęt- akcelerator, który pozwoli na dokładne i profesjonalne leczenie pacjentów radioterapią.

1 lipca weszło w życie rozporządzenie Ministerstwa Środowiska w sprawie nowego systemu segregacji śmieci. Najistotniejszą zmianą jest dodatkowy niebieski pojemnik na makulaturę.

Do kuriozalnej sytuacji dochodzi na ulicy Bohaterów Warszawy. Miejski Zarząd Dróg dwukrotnie próbował posprzątać ulice, ale nie udało się to ze względu na zaparkowane samochody. W czwartek ostatnia próba.

Pielęgniarki i położne ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach  domagają się podwyżek. Dziś pikietowały przed lecznicą. Biały personel chce, aby do podstawy ich wynagrodzenia został włączony ministerialny dodatek, który wynosi 800 złotych brutto.

Specjalny słuchobus, czyli mobilne laboratorium słuchu dotarło dziś do Kielc. Do godziny 16. wszyscy zainteresowani mogą skorzystać z darmowych badań słuchu.  

Strona 3 z 654

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay