Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Przez cały najbliższy tydzień kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w dojeździe do Cmentarz Komunanego. Dla ruchu zostanie zamknięta ulica Cmentarna. Dojazd do cmentarza będzie możliwy ulicami Warzywną i Zielną. Utrunienia będą trwały od 16 do 21 kwietnia.

Geopark Kielce – Centrum Geoedukacji zaprasza na kolejną geo-czwartkową prelekcję popularnonaukową. Tradycyjnie w trzeci czwartek miesiąca instytucja organizuje bowiem spotkanie z ciekawą osobą ze świata nauki, która  w interesujący sposób dzieli się swoją wiedzą z zakresu szeroko pojętych nauk o Ziemi. Tym razem będzie to dr Cezary Jastrzębski z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

26-letnia mieszkanka gminy Sitkówka - Nowiny została zatrzymana za próbę kradzieży. Jak informuje oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, kobieta chciała ukraść artykuły spożywcze w jednym ze sklepów na osiedlu Świętokrzyskie. 26-latka miała przy sobie biały proszek- prawdopodobnie dopalacze.

Specjalnie dla uczniów, nauczycieli a także wszystkich zainteresowanych Politechnika Świętokrzyska organizuje dzień otwarty.  W programie nie zabraknie między innymi pokazów z udziałem najnowszego dzieła drużyny łazika marsjańskiego i wyścigowego bolidu, który ma reprezentować Politechnikę Świętokrzyską w wyścigach serii Greenpower.

Nadal nie ma porozumienia w sprawie budowy drogi, która ma przebiegać przez ulicę Sabinówek, wzdłuż doliny Silnicy. Mieszkańcy sprzeciwiają się planom miasta, a urzędnicy mówią o ich egoistycznym podejściu.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach przyłącza się do międzynarodowego Dnia Dobrych Uczynków (ang. Good Deeds Day). Jest on obchodzony 15 kwietnia. Ideą tego święta jest niesienie dobra na wszelkie możliwe sposoby.

Drewno, filc, kolorowe szkiełka i kawałki blaszek – z tego może powstać coś niespotykanego - przekonują twórcy rękodzieła artystycznego i zapraszają na Międzynarodowe Targi Rzemiosła Artystycznego „Rękodzieło”, które już po raz ósmy organizują Targi Kielce. Pomysłodawcy kuszą gości nową formułą – w roku 2018, oprócz grudniowej edycji świątecznej, pojawia się wiosenna edycja targów.

Staże, warsztaty czy szkolenia znajdą żacy, którzy zdecydują się odwiedzić Ogólnopolskie Targi „Praca, Kariera, Rozwój”. Odbędą się one w najbliższy poniedziałek 16 kwietnia w Targach Kielce. Studentom swoją ofertę będą prezentowały duże firmy działające w regionie czy inkubatory przedsiębiorczości.

Powoli zbliża się ostateczny  termin rozliczeń rocznych za 2017 rok.  Czas mamy tylko do 30 kwietnia 2018 roku.

Od najbliższego poniedziałku do końca kwietnia mieszkańcy mogą zgłaszać projekty, które mają szansę na finansowanie z budżetu miasta. Podobnie jak w poprzednim roku do wydania jest 5 milionów złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali poszukiwanego listem gończym 57 - latka, byłego notariusza. Mężczyzna trafił do więzienia  na dwa lata.

Restauratorzy przygotowują się do sezonu letniego. Do Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach wpłynęło już ponad 30 wniosków o wydanie decyzji lokalizacyjnej.

Konsultacje w sprawie przebudowy dworca PKP odbędą się 17 kwietnia w kieleckim ratuszu. Kolejarze chcą zapytać mieszkańców stolicy regionu jak ma wyglądać nowy obiekt.

Strona 3 z 701

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna