Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Poszukują skarbów, a właściwą drogę wskazuje im miłość, przyjaźń czy szacunek dla innych. Tak brzmi pomysł na dzień św. Walentego w VII Liceum Ogólnokształcącym imienia Piłsudskiego w Kielcach. Zadaniem uczniów było odnalezienie skrytek na terenie szkoły, do których doprowadziły ich rozwiązania zagadek. Młodzież musiała się wykazać znajomością literatury, sztuki, a nawet matematyki. Jednym z zadań było ułożenie wzoru na... szczęśliwą miłość lub szczerą przyjaźń.

Szpital Kielecki im. św. Aleksandra będzie pracował nad stworzeniem aplikacji, która określi ryzyko złamań osteoporotycznych. Projekt realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa świętokrzyskiego.  Z bezpłatnych badań będzie mogło skorzystać nawet 1400 osób. 

Specjaliści z Kliniki Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach operują coraz więcej noworodków i niemowląt. Obecnie w kieleckiej lecznicy wykonywane są nawet te zabiegi, na które jeszcze niedawno dzieci kierowane były do szpitali poza  województwo świętokrzyskie. 

Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski w miejsce odwołanego w zeszłym tygodniu Kamila Suchańskiego powołał w skład rady nadzorczej Korony Kielce radcę prawnego Pawła Leśniewskiego. 

W nadchodzący wtorek 14 lutego o godzinie 17 w „Przystanku Historia” odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Historia dla każdego”. Dr Tomasz Domański z kieleckiej delegatury IPN wygłosi wykład pt. „Najsilniejsza z armii w podziemnej Europie – Armia Krajowa”. Badacz omówi między innymi akcję Burza, Powstanie Warszawskie oraz powojenne losy żołnierzy.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki podsumowali swoje działania na terenie województwa świętokrzyskiego. Podczas szesnastej edycji projektu pomoc dotarła do 806 rodzin w regionie, a średnia wielkość jednego podarunku przekraczała normę ogólnopolską. Wolontariusze zadowoleni są z wykonanej przez siebie pracy i jednocześnie podkreślają, że nie udałoby się zrobić tyle dobrego gdyby nie darczyńcy, partnerzy i wszyscy przyjaciele Szlachetnej Paczki.

Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku do jakiego doszło w Cedzynie koło Kielc na drodze ekspresowej S74. Obowiązuje ruch wahadłowy.

Budżet Obywatelski na 2018 rok czekają duże zmiany. Najważniejsze z nich to nowy sposób głosowania, wydłużone terminy konsultacji oraz ograniczenie możliwości inwestowania tylko do terenów miejskich

NFZ bliżej pacjenta

Kielce / 10 lutego 2017 /

Światowy Dzień Chorego będziemy obchodzić dopiero jutro, ale już dziś świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia otworzył swoje drzwi pacjentom. Czego mogą się dowiedzieć?

Przy Szpitalu Kieleckim świętego Aleksandra działa Laboratorium Biomechaniki. Pracownia ta powstała z myślą o pacjentach z problemami ortopedycznymi. Miesięcznie korzysta z niej około 40 osób. Wśród nich są także sportowcy. 

Na rondzie przy ulicy bpa Jaworskiego w północnej części Kielc około 16.00  doszczętnie spłonął osobowy volkswagen. Na miejscu pracują straż pożarna i policja. Prawdopodobnie nic nikomu się nie stało. 

„Kielce w ruchu” – tak brzmi hasło tegorocznego Święta Kielc, które odbędzie się w dniach 23-25 czerwca. Kielczanie będą mogli wziąć udział w przeróżnych zajęciach sportowych oraz zmierzyć się całymi rodzinami w dyscyplinach sprawnościowych i wytrzymałościowych. Gwiazdą weekendu ma być zespół T.Love.

Remont kieleckiego dworca PKS coraz bliżej. Do połowy września pracownia architektoniczna Bojarowicz Kamiński, która wygrała konkurs na opracowanie koncepcji ma czas na przygotowanie projektu przebudowy popularnego Spodka. Autorzy najlepszej pracy podpisali już umowę z Zarządem Transportu Miejskiego. 

Petycja Kieleckiej Platformy Komunikacyjnej, w której była mowa o uruchomieniu drugiej linii nocnej odniosła sukces. Linia N2 prawdopodobnie pojedzie już wiosną.

Strona 3 z 625

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay