Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Władze miasta obiecują spotkanie w sprawie zanieczyszczeń w okolicy zakładu Trzuskawica. Na zarzuty mieszkańców odpowiada też prezes firmy.

Marcin Różycki nowym zastępcą prezydenta Kielc. Bliski współpracownik Bogdana Wenty będzie odpowiedzialny za oświatę.

10940 złotych brutto - tyle będzie zarabiał nowy prezydent Kielc, Bogdan Wenta. Radni jednomyślnie przyjęli uchwałę obniżającą pensję włodarzowi miasta.

Wygląda na to, ze nowe władze natrafiły na pierwszy orzech, który będzie trudny do zgryzienia. Chodzi o podwyżkę podatku od nieruchomości, która zaplanowana jest w projekcie budżetu na przyszły rok. Przedsiębiorcy chcą zmian, bo nie wyobrażają sobie podwyżki.

W czwartek na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego odbyło się I Forum Zdrowia Psychicznego. Spotkanie miało na celu integrację środowisk zajmujących się osobami z problemami psychicznymi, lekarzy, terapeutów, nauczycieli akademickich, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz osób dotkniętych chorobą.

„Odzyskanie Niepodległości w źródle archiwalnym. Od chaosu po stabilizację w służbach mundurowych” – to tytuł kolejnej konferencji, która odbyła się w Archiwum Państwowym w Kielcach. Spotkanie miało miejsce w ramach „Spotkań ze źródłem archiwalnym”.

„W służbie Rzeczypospolitej. Pułkownik Józef Hartman 1898-1979” – to tytuł nowej wystawy, którą można oglądać w Archiwum Państwowym w Kielcach. Wernisaż ekspozycji odbył się w środę.

„Postępuj świadomie z odpadami w Kielcach” – pod taką nazwą zainaugurowano dziś w budynku Urzędu Miasta specjalną kampanię informacyjną. To reakcja na niebezpiecznie zdarzenia, które były następstwem nieodpowiednich działań mieszkańców.

Maffashion, Abstrachuje.TV, Blowek, Martin Stankiewicz i Katarzyna Nosowska pojawią się w Kielcach 15 grudnia w ramach świątecznej akcji Coca-Coli.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego jest jedną z najpopularniejszych uczelni w Polsce, według rankingu, który przygotowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pod uwagę była brana tegoroczna rekrutacja i średnia liczba osób chętnych na jedno miejsce.

Na początku grudnia zostanie powołany nowy wiceprezydent Kielc. Zostanie nim Marcin Różycki, który zajmie się przede wszystkim sprawami związanymi z edukacją.

Wciąż nie znamy nazwisk wiceprezydentów Kielc, ale nowy prezydent, Bogdan Wenta powołał pierwszych pełnomocników. To w większości osoby, które aktywnie wspierały Wentę w niedawnych wyborach samorządowych.

Strona 3 z 875

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna