Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Agencja Fitch&Rating obniżyła perspektywę ratingową Kielc ze stabilnej na negatywną. Władze miasta już zapowiadają oszczędności w postaci m.in podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej, opłat za pobyt dziecka w żłobku czy podatku od nieruchomości.

Po apelu m.in. Platformy Obywatelskiej, SLD i KOD, prezydent Bogdan Wenta zdecydował się odwołaniu koncertu zespołu Hungarica, który miał się odbyć w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. 

Pierwsze Damy Polski i Węgier: Agata Kornhauser-Duda oraz Anita Herczegh odwiedzą uczestników turnieju szachowego zorganizowanego w ramach obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Wydarzenie odbędzie się 22 i 23 marca w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej.

Renata Gruszczyńska wygrała konkurs na stanowisko komendanta kieleckiej Straży Miejskiej. Od kilku lat pełniła ona funkcję wicedyrektora Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Kielcach. 

Trwają Targi AGROTECH

Kielce / 15 marca 2019 /

750 wystawców z 25 krajów świata, 1000 nowoczesnych ciągników i maszyn rolniczy oraz rekordowa powierzchnia ekspozycyjna – tak wyglądają Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH, które odbywają się w Targach Kielce. Impreza obchodzi w tym roku swoje 25-lecie.

W Przystanku Historia został rozstrzygnięty konkurs "Święto Narodu po długiej nocy cierpień". Zadaniem uczestników rywalizacji było przygotowanie prac dotyczących parlamentarzystów II Rzeczpospolitej. Laureatom nagrody wręczył profesor Ryszard Legutko, poseł do Parlamentu Europejskiego.

– To miejsce jest dobre, żeby porozmawiać z rolnikami i ekspertami o przyszłości rolnictwa – mówił podczas specjalnej konferencji prasowej w Targach Kielce Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyła także wicepremier Beata Szydło.

Wicepremier Beata Szydło wzięła udział w uroczystym otwarciu Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Targach Kielce. W wydarzeniu uczestniczył również Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Dziś (15 marca), w województwie świętokrzyskim gościć będzie Wiceprezes Rady Ministrów Beata Szydło. W spotkaniach Wicepremier towarzyszyć będzie Wojewoda Agata Wojtyszek.

Od 15 do 17 marca w na Dużej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca odbędą się XXII Mistrzostw Polski Cheerleaders PsCh. Do Kielc przyjedzie w sumie 2100 osób w różnym wieku. 84 trenerów z najważniejszych ośrodków w Polsce, 49 klubów i 50 konkurencji. Najmłodsza zawodniczka ma 4 lata, najstarsza - 82.

Andrzej Grabowski, wybitny aktor filmowy i teatralny przebywa z wizytą w Kielcach. Artysta odwiedził Zespół Państwowych Szkół Plastycznych, a wieczorem spotka się z mieszkańcami naszego miasta w Domu Kultury „Zameczek”.

– Rola sądów w okresie powojennym, podczas trwania reżimu komunistycznego, znacząco się zmieniła. Stały się one narzędziem represji – mówiła dr Dorota Koczwańska-Kalita, naczelnik kieleckie Delegatury IPN w trakcie specjalnej konferencji dotyczącej zbrodni sądowych w latach 1944-1989.

Strona 3 z 894

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna