ZAKŁADY

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Przy VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Piłsudskiego otwarto kompleks boisk sportowych oraz siłownię zewnętrzną. Obiekty sportowe zostały wykonane w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego.

Kolejne szkoły z szybkim internetem

Kielce / 05 października 2018 /

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku  około stu świętokrzyskich szkół uzyska dostęp do sieci szerokopasmowego internetu. Dziś porozumienie w tej sprawie podpisali przedstawiciele szkół z reprezentantami Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

Lubawski wygrywa, ale…

Kielce / 05 października 2018 /

W  sondażu przeprowadzonym na przełomie września i października przez Radio eM Kielce i Tygodnik eM wygrywa Wojciech Lubawski, a za nim plasuje się Bogdan Wenta. Różnica między kandydatami wynosi 7,73 punktu procentowego.

Studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach uroczyście rozpoczęli rok akademicki. Inauguracja odbyła się w wyremontowanym już budynku przy ul. Żeromskiego.

Około 60 milionów złotych wsparcia w postaci obligacji Skarbu Państwa dostały z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego kieleckie uczelnie na poczet przyszłych inwestycji. W sumie polskie uczelnie zostaną w taki sposób dofinansowane kwotą 3 miliardów złotych.

Zdrowo i bezpiecznie do szkoły

Kielce / 04 października 2018 /

Jak bezpiecznie poruszać się po drogach, co zrobić w przypadku pożaru i jak dbać o higienę. Między innymi tego wszystkiego dowiedzieli się pierwszoklasiści kieleckich szkół podstawowych podczas niezwykłej lekcji, która odbyła się w Galerii Korona w Kielcach. Spotkanie zainaugurowało 16 edycję akcji "Pierwszaki" pod hasłem "Zdrowo i bezpiecznie do szkoły".

Biznesmen Michał Sołowow, aktor Jan Nowicki i  były piłkarz ręczny Mariusz Jurasik - to część listy osób, które publicznie wyraziły poparcie dla Wojciecha Lubawskiego w nadchodzących wyborach samorządowych.

Od marca będzie można w Kielcach wypożyczyć skuter elektryczny. Miejskie przedsiębiorstwo Komunikacji podpisało w tej sprawie porozumienie z firmą JedenŚlad, która tego typu usługi zapewnia już w kilku dużych miastach Polski.

Gaudeamus na Politechnice

Kielce / 03 października 2018 /

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej uroczyście zainaugurowali nowy rok akademicki. To rok szczególny, bo od października obowiązuje nowa ustawa o szkolnictwie wyższym. Jak uczelnia widzi swoją przyszłość w jej obliczu?

37 nowych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi świętokrzyskiej policji. Nowoprzyjęci złożyli uroczyste ślubowanie. Rotę przysięgi przyjął Komendant Wojewódzki Policji inspektor Dariusz Augustyniak.

Za nami uroczyste otwarcie nowej siedziby Świętokrzyskiego Klubu Abstynentów „RAJ”. Koszt inwestycji wyniósł ponad 2,5 mln zł. 400 tys. zł pochodzi z miasta, natomiast reszta to środki z Unii Europejskiej.

Blisko 40 tysięcy kielczan wzięło udział w tegorocznym głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego. Ponownie największą popularnością cieszyły się projekty związane z budową infrastruktury sportowej.

Strona 3 z 863

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna