Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Od dziś drugi  Szpitalny Oddział Ratunkowy, który powstał przy Szpitalu Kieleckim im. św. Aleksandra rozpoczął swoją działalność.

Kolejne remonty na kieleckiej Karczówce. Renowacje za 3 miliony i 700 tysięcy złotych przeprowadzone zostaną miedzy innymi w otoczeniu klasztoru i kościoła na jednym z piękniejszych w regionie wzgórz. Celem prac jest zwiększenie dostępności cennych zabytków, które są coraz bardziej popularne wśród turystów.

Wózki, foteliki, zabawki, odzież, meble, tekstylia i akcesoria dla dzieci oraz ich mam – to tylko część atrakcji, jakie w ostatni weekend lutego w halach wystawienniczych Targów Kielce zaprezentują najwięksi światowi i europejscy producenci, a także dystrybutorzy branży dziecięcej.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach wybuduje Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej. Dziś zostało podpisane  porozumienie w tej sprawie z wicepremierem Jarosławem Gowinem,  ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. 

Właściciele start-up’ów mieszczących się w Kieleckim Parku Technologicznym pojadą do sławnej Doliny Krzemowej, czyli centrum amerykańskiego przemysłu nowych technologii. Na terenie północnej części stanu Kalifornia znajdują się siedziby takich firm jak Facebook, Google, Intel czy eBay. 

To już pewne: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach wybuduje Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej. Jutro zostanie podpisane porozumienie w tej sprawie z wicepremierem Jarosławem Gowinem,  ministrem nauki i szkolnictwa wyższego.

Projekt uchwały dotyczący dostosowania szkół podstawowych, ponadpodstawowym, gimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkół został przyjęty jednogłośnie przez kieleckich radnych.

Zapowiadany projekt Technopolis wchodzi w życie.  Kielecki Park Technologiczny zamierza stworzyć idealne warunki pracy i odpoczynku dla swoich lokatorów. Będzie przedszkole, szkoła start-up’owa, mini spa i boiska sportowe. - Wzorujemy się na rozwiązaniach Google oraz Microsoftu. Takiej infrastruktury w Polsce jeszcze nie ma – mówi dyrektor KPT, Szymon Mazurkiewicz. 

Kieleccy radni pracujący w Komisji Edukacji i Kultury pozytywnie zaopiniowali projekty uchwał w sprawie dostosowania szkół podstawowych i gimnazjów oraz ponadpodstawowych i specjalnych do wymogów nowego ustroju szkolnego. Decyzję w tej sprawie podjęli jednogłośnie.

Projekt PiS dotyczący dwukadencyjności w samorządzie, spór pomiędzy Wojciech Lubawskim a Kamilem Suchańskim oraz pewne działania polityków PO i lewicy spowodowały, że coraz częściej zadajemy sobie pytanie, czy przypadkiem wyścig o fotel prezydenta Kielc już się nie zaczął?

Architekci biorą się do pracy, bo właśnie podpisali z miastem umowę na stworzenie koncepcji nowej siedziby teatru Kubuś. Mają trzy miesiące na stworzenie dwóch propozycji zagospodarowania zabytkowego obiektu przy ulicy Zamkowej 1 w Kielcach. Za projekt odpowiada pracownia architektoniczna Cezarego Furmanka z Łodzi.

Kielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa szykuje się do wyboru nowego prezesa. Maciej Solarz po 25 latach pracy odchodzi na emeryturę. 

Druga odsłona awantury pomiędzy Kamilem Suchańskim a prezydentem Kielc, Wojciechem Lubawskim. Tym razem to przedsiębiorca zaatakował włodarza miasta zarzucając mu kłamstwa i manipulacje, którymi miał posłużyć się na konferencji prasowej w zeszłym tygodniu.

„Światełko dla Armii Krajowej” zapłonęło dziś w Kielcach w dziesięciu miejscach związanych z działalnością AK. W ten sposób upamiętniliśmy 75. rocznicę przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w tę formację.

Strona 2 z 625

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay