Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Jeszcze w tym roku w Kielcach powstanie kilka mini boisk dla najmłodszych mieszkańców. Na czwartkowej sesji Rady Miasta, radni zgodzili się przekazać milion złotych na ten cel.

Zapewnienie wsparcia dla policjantów i strażaków deklarował w Kielcach minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Jako przykład z niedalekiej przeszłości podawał wprowadzenie programu modernizacji służb. Obietnice padły podczas wspólnej odprawy z udziałem świętokrzyskiej policji i straży pożarnej.

 Zarząd Transportu Miejskiego ponownie uruchomi w dni powszednie drugą linię nocną. Pyta też pasażerów jak ma wyglądać nowa trasa.

Firma Michalczewski ponownie ma zarzuty do zapisów zawartych w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Transportu Miejskiego. Tym razem chodzi o umowę na świadczenie usług na tzw. liniach unijnych.

Pileckiego z opóźnieniem

Kielce / 18 kwietnia 2018 /

Co najmniej miesiąc dłużej potrwa budowa ulicy Pileckiego w Kielcach. Inwestycja powinna zakończyć się do 31 maja, ale wykonawca już teraz poprosił Miejski Zarząd Dróg o przesunięcie terminu.

Rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne. W tym roku swoją wiedzę w  województwie świętokrzyskim sprawdzi ponad 11 tysięcy uczniów trzecich klas gimnazjalnych. Na początek część humanistyczna.

Nie tak wyobrażano sobie spotkanie między władzami PKP, urzędu miasta i mieszkańcami na temat przebudowy dworca PKP w Kielcach. Dyskusji było sporo, za to konkretów niewiele.

Miejski Zarząd Dróg planuje wprowadzenie Inteligentnego Systemu Transportowego. Potężna inwestycja obejmie 61 skrzyżowań. We wtorek został ogłoszony przetarg na zaprojektowanie i budowę ITS. 

Z darmowych badań przesiewowych w kierunku chorób plamki żółtej i AMD będzie można skorzystać 27 kwietnia w  Poradni Okulistycznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Należy jednak wcześniej się zapisać. Szczegóły poniżej.

Kłopoty z historią

Kielce / 17 kwietnia 2018 /

„Symbole (nie)pamięci? Wokół sporów o ulice i pomniki” to tytuł kolejnego spotkania z cyklu „Kłopoty z historią” w Przystanku Historia IPN- Kielce. Poprowadzi je dr Maciej Korkuć. Wydarzenie odbędzie się dziś o 17.

Drogowcy ogłosili przetarg na przebudowę ulicy Olszewskiego w Kielcach. Inwestycja ma ruszyć jeszcze w tym roku, a jej głównym celem jest połączenie północnej, przemysłowej części Kielc oraz poprawa dojazdu do Kieleckiego Parku Technologicznego.

Łąka kwietna, ozdobne trawy czy srebrzyste lipy - to tylko część nasadzeń jakie od kilkunastu dni wykonują pracownicy Rejonowe Przedsiębiorstwa Zieleni.

Uwaga na oszustów!

Kielce / 16 kwietnia 2018 /

Oszuści pukający do naszych drzwi to plaga nie do pokonania. Tym razem trzeba uważać na osoby, które rzekomo proponują nam wymianę kotłów oraz pieców na preferencyjnych warunkach.

Staże w dużych firmach, propozycje inkubatorów przedsiębiorczości, wolontariat. Taką ofertę przedstawili wystawcy podczas targów dla studentów „Praca, Kariera, Rozwój”. Odwiedzający Centrum Kongresowe Targów Kielce mogli zapoznać się z propozycjami 35 różnych instytucji.

Strona 2 z 701

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna