Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KIELCE

Wzrasta liczba zabiegów neurochirurgicznych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. W minionym roku wykonano tu około 1450 operacji, czyli o dziesięć procent więcej niż w 2015 roku.  Sukcesywnie przesuwa się też górna granica wieku operowanych.   

Przetarg na dostawę nowych autobusów dla Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach zostanie prawdopodobnie unieważniony. Powodem jest zbyt wysoka cena jaką zaoferowali dostawcy pojazdów.

Można już pojeździć na łyżwach na miejskim lodowisku przy ul. Szczecińskiej 1 w Kielcach. 

W budynku po dawnym kinie „Romantica” przy ulicy Czarnowskiej w Kielcach powstaje pierwsze w mieście profesjonalne centrum wspinaczkowe. Inicjatorami oraz wykonawcami przedsięwzięcia jest  grupa pasjonatów tego sportu z Podhala.

Kielecka szkoła znalazła się w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiego rankingu "Perspektyw". Mowa o Liceum Ogólnokształcącym  imienia świętej Jadwigi Królowej. Szkoła ta jest  jednocześnie najlepszym liceum w województwie świętokrzyskim. 

W Kielcach szykuje się rowerowa rewolucja. Władze miasta zamierzają w 2018 roku zacząć budowę blisko 20 kilometrów nowych ścieżek rowerowych.  

Kapitan Legionów Polskich Kazimierz „Herwin” Piątek, którego imię nosił wyburzony kilka lat temu most przy ul. Krakowskiej zostanie upamiętniony. Na cześć kapitana powstanie tam platforma, na której stanie cokół z rzeźbą Orła Legionowego. 

Według prestiżowego pisma samorządowego „Wspólnota” miasto Kielce jest jednym z najbardziej przyjaznych miast wojewódzkich pod względem podatkowych. W rankingu gazety stolica regionu zajęła wysokie czwarte miejsce.

Koncert Betlejem w Kielcach

Kielce / 10 stycznia 2017 /

Przed nami wyjątkowe wydarzenie muzyczne: 20 stycznia 2017 roku  o godz. 19:00 w Hali Legionów  w Kielcach zabrzmi charytatywny koncert  „Kieleckie Betlejem”. Podczas imprezy będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Wszystko to w wykonaniu największych gwiazd estrady.

Nie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a z własnego budżetu władze Kielc zamierzają wspierać mieszkańców, którzy będą chcieli wymienić swój stary piec na nowy. Choć na razie jest to projekt, to program wejdzie w życie jeszcze w tym roku.

Ponad 60 interwencji związanych z odpaleniem silników w samochodach odnotowali funkcjonariusze Straży Miejskiej w ostatni długi weekend. To efekt akcji, którą od początku grudnia prowadzą kieleccy strażnicy.

Ponad 300 kontroli pod kątem wypalania odpadów przeprowadzili kieleccy strażnicy miejscy w 2016 roku. – Najczęściej interweniują mieszkańcy, którzy widzą, że u sąsiada wydobywa się ciemny dym – mówi rzecznik prasowy Straży Miejskiej, Maria Plutka.

Będzie reforma

Kielce / 09 stycznia 2017 /

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy edukacyjne. Reforma zakłada między innymi likwidację gimnazjów, przywrócenie 8-letniej szkoły podstawowej i 4-letniego liceum ogólnokształcącego. Szykują się więc zmiany zarówno strukturalne, jak i personalne. 

W niedzielę Kielce były jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce i w Europie. Normy pyłu zawieszonego PM 10 i PM 2,5 zostały wielokrotnie przekroczone. Według ogólnopolskich badań w 70% źródłem zanieczyszczeń są kotły, którymi mieszkańcy ogrzewają swoje domy. Władze miasta widzą problem, ale podkreślają, że mają związane ręce – Nikogo nie zmusimy do kupna nowego pieca – mówi prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

Strona 2 z 617

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay