Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Uniwersytet Jana Kochanowskiego  wprowadził progi punktowe, które przyszli studenci muszą przekroczyć aby móc złożyć aplikację na poszczególne kierunki.

Od przyszłego roku akademickiego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego i Politechnice Świętokrzyskiej zaczną działać nowe kierunki.

Saponara - niewielkie miasteczko na Sycylii chce zostać partnerem stolicy regionu świętokrzyskiego. W tej sprawie do Kielc przyjechała Barbara Kszczotek, która mieszka we Włoszech i w Kielcach.

Władze miasta szykują reorganizacje struktury Urzędu Miasta Kielce. Będzie mniej wydziałów, a niektórzy dyrektorzy stracą pracę.

Hejnał Kielc znów rozbrzmiewa na Rynku. Dziś w samo południe można go było usłyszeć z ratuszowego zegara. Wrócił po sześciu latach.

14 stycznia ruszają w Kielcach ferie zimowe. Jak co roku miejskie instytucje przygotowały dla dzieci i młodzieży szereg atrakcji. Wybraliśmy najciekawsze z nich.

Mieszkańcy osiedla Na Stoku w Kielcach nie ustają w walce o remont niezwykle ważnej ulicy Orląt Lwowskich. – Jej stan jest fatalny – mówi Radiu eM Kielce Dariusz Kisiel, radny Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Kielce, który złożył interpelację w tej sprawie.

We wtorek Wojciech Bafia, zastępca Straży Miejskiej za porozumieniem stron zrezygnował z pełnionej funkcji. Według nieoficjalnych informacji miał przekazać poufne informacje jednemu z kandydatów do pracy w Straży Miejskiej.

Bardzo możliwe, że w 2020 roku na ulice Kielc wyjadą pierwsze autobusy elektryczne. Władze miasta razem z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji starają się o dofinansowanie unijne na zakup tego typu pojazdów.

Zimowa aura niesie za sobą wiele zagrożeń w szczególności dla osób bezdomnych. Strażnicy miejscy prowadzą wzmożone kontrole miejsc gdzie, mogą przebywać takie osoby. Funkcjonariusze oprócz samodzielnie prowadzonych kontroli, tworzą wspólne patrole ze streetworkerami. W najbliższy piątek takie patrole przeszukają m.in. altany śmietnikowe, pustostany oraz piwnice.

Przed nami Noc Biologów

Kielce / 09 stycznia 2019 /

Dla pasjonatów nauki i przyrody to wydarzenie wyjątkowe. W najbliższy piątek, 11 stycznia odbędzie się kolejna Noc Biologów na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego.

Ferie na sportowo z MOSiR-em

Kielce / 09 stycznia 2019 /

Po raz kolejny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach rusza z akcją „Sportowe ferie z MOSiR-em”. W dniach 14 – 27 stycznia będzie można skorzystać z licznych atrakcji.

Strona 2 z 880

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna