online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Prawdopodobnie w 2019 roku rozpocznie się wyczekiwana przebudowa dworca PKP w Kielcach. Wcześniej, bo już na początku przyszłego roku odbędą się konsultacje społeczne w tej sprawie.

Zmarła 77-letnia kielczanka, która w środę została poszkodowana w wyniku wypadku przy ulicy Grunwaldzkiej. Niestety w szpitalu nie udało się uratować jej życia. Przypomnijmy, że po godzinie 14 kierujący pojazdem marki bmw 52-latek stracił panowanie nad pojazdem i z dużą siłą uderzył w przystanek autobusowy, na którym przebywali ludzie. Kierowca w wydychanym powietrzu miał 3 promile alkoholu.

Do wypadku doszło przy ulicy Grunwaldzkiej w Kielcach. Po godzinie 14 pojazd marki bmw wjechał w przystanek autobusowy. Jak informuje st. sierż. Karol Macek, 3 poszkodowane kobiety zabrane zostały do szpitala. Z informacji uzyskanych od starszego kapitana Piotra Wieczorka z Państwowej Straży Pożarnej, który kierował akcją ratowniczą, 1 z rannych była w stanie ciężkim. Do szpitala zgłosił się jeszcze 4 poszkodowany, młody mężczyzna. 52-letni kierowca bmw w wydychanym powietrzu miał 3 promile alkoholu.

 

Dyskutowali o Kościuszce

Kielce / 15 listopada 2017 /

„Tadeusz Kościuszko – bohater wielu narodów” – pod tym hasłem w Szkole Podstawowej nr 15 w Kielcach odbyła się debata towarzysząca obchodom Roku Kościuszkowskiego.

Powstaną nowe tereny inwestycyjne w Kielcach. Dziś Kielecki Park Technologiczny podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie uzbrojenia gruntów w pobliżu ulicy Olszewskiego.

Kielecki Oddział Telewizji Polskiej przeprowadzi się do własnej siedziby. W czerwcu 2018 roku na działce przy ulicy Ściegiennego rozpocznie się jej budowa.

Postęp społeczno-gospodarczy, który nastąpił w Polsce po II wojnie światowej to fakt czy komunistyczna propaganda? W tę środę (15.11) o godzinie 17 na ten temat dyskusję organizuje kielecka delegatura IPN w Centrum Edukacyjnym Przystanek Historia. Gościem spotkania będzie dr hab. Patryk Pleskot.

1 miliard 400 milionów złotych - tyle wyniesie przyszłoroczny budżet Kielc. Dochody miasta w porównaniu do tego roku mają wzrosnąć o 20 milionów. Najważniejszym założeniem będzie wykorzystanie środków unijnych.

Od 1 stycznia przy dworcu kolejowym na Placu Niepodległosci zacznie funkcjonować tymczasowy dworzec autobusowy. Oznacza to spore zmiany i utrudnienia w organizacji ruchu.

W weekend drogowcy otworzyli skrzyżowanie alei Popiełuszki z ulicamiTarnowską i Wapiennikową, co jednak nie oznacza końca utrudnień w tym miejscu. Prawdopodobnie już we wtorek aleja Popiełuszki ponowniebędzie zwężona do jednego pasa ruchu, ponieważ trwają tam prace nadposzerzeniem jezdni.

Władze miasta chcą w ciągu najbliższych 5 lat zupełnie wysiedlić budynek przy ul. Młodej. - Sukcesywnie wysiedlamy stamtąd mieszkańców - mówi Agata Kalita, dyrektor wydziału mieszkalnictwa w kieleckim ratuszu.

Kończy się remont stacji Kielce Herbskie. Dzięki przebudowie wymieniono nawierzchnię na 170 metrowej kładce, zainstalowano nowe oświetlenie oraz wykonano zjazdy dla wózków i rowerów.

Wycinka na Wróblewskiego

Kielce / 13 listopada 2017 /

- Na ulicy Wróblewskiego w Kielcach są wycinane drzewa – informują nasi słuchacze i pytają o powody wycinki.

2 osoby zginęły w wyniku pożaru do którego doszło w wieżowcu socjalnym przy ul. Młodej w Kielcach. Do tragedii doszło w poniedziałek po godzinie trzeciej nad ranem.

Strona 2 z 676

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna