Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego powstanie pierwsze w regionie Centrum Urazowe. W piątek doszło do oficjalnego przekazania placu pod budowę. Inwestycję zrealizuje kielecka firma „Dom z Klasą”.

Pokazy sprzętu wojskowego, broni i spotkania z żołnierzami będą towarzyszyć obchodom Święta Wojska Polskiego, które odbędą się 15 sierpnia na Placu Wolności w Kielcach. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości przy Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się piknik z udziałem Narodowego Banku Polskiego.

 

Trwa akcja Kielce dla Syrii. 24 sierpnia na kieleckim Rynku będzie się odbywać kolejna impreza, podczas której wolontariusze Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie będą zbierać pieniądze do puszek. Organizatorzy liczą na hojność uczestników.

Kielecki radny, doradca marszałka Adama Jarubasa oraz prezes Stowarzyszenia Czas na Kielce - Krzysztof Adamczyk oficjalnie otrzymał poparcie Polskiego Stronnictwa Ludowego w walce o fotel prezydenta Kielc.

Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kukiz’ 15 zwróciło się z wnioskiem do Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej o wznowienie śledztwa w sprawie Pogromu Żydów w Kielcach z dnia 4 lipca 1946 roku.

Wakacyjne remonty

Kielce / 08 sierpnia 2018 /

Ponad 13 milionów złotych wyda miasto na tegoroczne remonty szkół i przedszkoli. Prace dotyczą 11 placówek oświatowych.

Pomimo otwarcia ulicy Pileckiego drogowcy mają kolejne problemy z tą inwestycją. Po dwumiesięcznym opóźnieniu oddania drogi do użytku okazuje się, że ma ona pełno usterek.

Miejski Zarząd Dróg szykuje się do remontu ulic Kaczorowskiego, Radiowej i Kościuszki. Drogowcy otworzyli oferty przetargowe i wygląda na to, że tym razem nie będzie problemów z wyłonieniem wykonawcy inwestycji.

Dziś w budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego uroczyście otwarto wystawę „W drodze do Niepodległości”. Przedstawia ona wydarzenia związane z powrotem Polski na mapę Europy oraz sylwetki zasłużonych postaci.

W Muzeum Historii Kielc odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "W samo południe". Tym razem Kielczanie mogli obejrzeć prezentację fotograficzną "Album Legionów".

W Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach odbyły się warsztaty familijne pod hasłem "Wakacyjne podróżowanie w czasie - po co prawo jazdy?". Mali uczestnicy warsztatów najpierw obejrzeli wystawę modeli pojazdów z kolekcji Sławoja Gwiazdowskiego, w drugiej części zajęć poznali zasady ruchu drogowego.

Zacięta walka, wymiana ognia i lekcja patriotyzmu – tak można opisać dzisiejszą inscenizację rozbicia kieleckiego więzienia UB, która miała miejsce na ulicy Zamkowej w Kielcach. W tym roku obchodzimy 73. rocznicę brawurowej akcji Armii Krajowej.

„Historia Rogatki Krakowskiej i kieleckie mozaiki” pod takim hasłem odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Letnie prelekcje” organizowane przez Muzeum Historii Kielc.

Rozpoczął się drugi etap prac remontowych w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. Podczas ich trwania odnowiona zostanie elewacja budynku.

Strona 2 z 728

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna