Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Krok w stronę długo wyczekiwanej przebudowy ulicy Wapiennikowej. Zostało wszczęte postępowanie dotyczące wydania zgody na realizację inwestycji drogowej, czyli jednego z kluczowych dokumentów potrzebnych do realizacji inwestycji. 

Po awansie Korony Handball do najwyższej klasy rozgrywkowej władze miasta zamierzają wyremontować halę przy ulicy Krakowskiej, na której swoje mecze rozgrywają piłkarki ręczne tej drużyny.

Remont ulicy Szczepaniaka na finiszu. Prace drogowe zostały zakończone, a obecnie inwestycja poddawana jest odbiorowi technicznemu. 

Jakub  Forst-Battaglia, były ambasador Austrii w Polsce oraz Andrzej Tombiński honorowy konsul generalny Republiki Austrii w Krakowie odwiedzili dziś uczniów Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej w Kielcach. Podczas spotkania z młodzieżą dyplomaci opowiadali o swoim życiu i pracy. Udzielili też kilku rad. 

Żeby niewidomy mógł realizować się w jeździe na rowerze potrzebuje pilota i tandemu. Piotr Franiek pilota ma, ale tandem, którym jeździ jest już wysłużony. Potrzebuje nowego. Stowarzyszenie Wesoła54 ruszyło ze zbiórką pieniędzy na ten cel.

Politechnika dzieciom

Kielce / 25 maja 2017 /

Specjalne zajęcia i pokazy przygotowane przez pracowników naukowych i studentów – z taką ofertą obchodów Dnia Dziecka zwróciła się do najmłodszych Politechnika Świętokrzyska.

Granty na łączną kwotę 160 tysięcy złotych na prace przedwdrożeniowe otrzymało pięcioro naukowców z Politechniki Świętokrzyskiej w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Inkubator Innowacyjności+”.

Do godziny 17 w środę nad regionem świętokrzyskim mogą przejśc burze. Zjawisku może towarzyszyć grad i porywisty wiatr.

Znaleziono psa

Kielce / 23 maja 2017 /

Dziś po południu na ulicy Zagórskiej w okolicach targowiska miejskiego znaleziono małego czarnego psa. Prosimy o kontakt.

Słynne kieleckie przystanki prawdopodobnie zyskają nowy element, który ma poprawić ich funkcjonalność. Chodzi o kolorowe wyświetlacze w technologii ledowej pełniące funkcję informacyjną i promocyjną.

Przed wystąpieniem burz z gradem i porywistym wiatrem ostrzegają synoptycy Biura Prognoz IMGW-BIP w Krakowie. Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydano na obszar województwa świętokrzyskiego.

Bardzo możliwe, że Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się w Amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni. – Czekamy na ofertę telewizji – mówi Artur Sobolewski, dyrektor ds. promocji w magistracie.

Zmarł Paweł Pierściński, artysta fotografik należący do głównych animatorów, teoretyków i przedstawicieli Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Miał 79 lat.

„Młodzi w cyberświecie – korzyści i zagrożenia” to temat najbliższych, czwartych już wojewódzkich warsztatów metodycznych.  Wydarzenie zorganizowane przez Zespół  Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kielcach jest skierowane głównie do dyrektorów, nauczycieli, pedagogów i wychowawców. 

Strona 2 z 645

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay