online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Stolica województwa świętokrzyskiego otrzymała tytuł Europejskiego Miasta Sportu 2018. – Dla mnie to szansa, żebyśmy podnieśli wyżej głowy i docenili Kielce – mówi prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z uroczystościami pogrzebowymi  śp. Biskupa Kazimierza Ryczana w obszarze Śródmieścia Kielc zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Kieleccy radni przyjęli uchwały dotyczące zmian nazw ulic. Większość z nich przeszła jednogłośnie, ale spore kontrowersje wywołał patron ronda u zbiegu ulic Piekoszowskiej i Malików, którym będzie Brygada Świętokrzyska Narodowych Sił Zbrojnych. 

Na czwartkowej sesji Rady Miasta kieleccy radni uczcili minutą ciszy pamięć księdza biskupa Kazimierza Ryczana, który zmarł w środę w wieku 78 lat. Przypomnijmy, że w czerwcu 2013 roku, śp. bp Kazimierz Ryczan, decyzją miejskich radnych został Honorowym Obywatelem Kielc.

Władze miasta przekażą 2-hektarową działkę na kieleckim Czarnowie oraz były budynek Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przy ul. Mielczarskiego na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zadbaj o serce!

14 września 2017 /

Przed nami Światowy Dzień Serca. Organizatorem wydarzenia w naszym mieście jest kielecki oddział Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Podczas imprezy specjaliści podpowiedzą jak dbać o serce.

Zmarł ksiądz biskup Kazimierz Ryczan. - Mogę go porównać do Kazimierza Wielkiego, bo jego zasługi są nieocenione - tak wspomina księdza biskupa, Tomasz Bogucki, radny, wieloletni przyjaciel biskupa oraz inicjator przyznania tytułu honorowego obywatela Kielc Kazimierzowi Ryczanowi.

Naturalna tropikalna roślinność, trzysta atrakcji wodnych w siedemnastu basenach rekreacyjnych ukrytych pod rozsuwanym szklanym dachem. I jedno z najbardziej urozmaiconych saunariów z największą w Polsce sauną na 130 osób. Tak będą wyglądały Baseny Tropikalne Binkowski Resort - nowoczesny park wodny powstający w sercu Gór Świętokrzyskich. 

Wolontariusze Stowarzyszenia Wiosna ogłaszali w Kielcach, że do finału Szlachetnej Paczki pozostało już niewiele czasu. Młodzi dobroczyńcy stanęli z transparentami przy pomniku Henryka Sienkiewicza i informowali mieszkańców miasta, że wciąż poszukiwane są ręce do pracy, by wszystkie potrzebujące rodziny otrzymały na początku grudnia przedświąteczną pomoc.

Coraz bliżej budowy Centrum Urazowego dla dorosłych w Kielcach. We wrześniu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach ma zostać podpisana umowa na dofinansowanie tego projektu. 

Dni Otwarte NBP

Kielce / 12 września 2017 /

Swoje tajemnice odsłania kielecki oddział Narodowego Banku Polskiego. Rozpoczęły się Dni Otwarte tej instytucji. Do piątku będą ją zwiedzali uczniowie a w nadchodzący weekend 16 i 17 września w godzinach 10-16 pracownicy bankowości centralnej ugoszczą wszystkich mieszkańców Kielc i regionu.

Salon maturzystów w Kielcach

Kielce / 12 września 2017 /

Tłum świętokrzyskich maturzystów zameldował się na Kieleckim Salonie Maturzystów Perspektywy 2017, który już po raz 10. odbył się na Politechnice Świętokrzyskiej. Uczniowie zapoznawali się zarówno z ofertą szkół wyższych, jak również z tym, jak będzie wyglądał majowy egzamin dojrzałości.

Prezentacja pojazdów zasilanych energią elektryczną, bezpłatne warsztaty w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego oraz w Aptece Wyobraźni, mnóstwo gier i zabaw – to  tylko kilka z wielu atrakcji, które zaplanowano na pierwsze „Kieleckie Dni Energii”. Impreza odbywać się będzie 15 i 16 września.  

Ponad  300 dzieci  ze  świętokrzyskich szkół podstawowych  wzięło udział w  imprezie edukacyjnej pod hasłem "Kacper - dziecko bezpieczne na drodze".  Poprzez zabawę najmłodsi uczyli się jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym.

Strona 2 z 664

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay