Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/24393

WIADOMOŚCI KIELCE

"Z nami bezpiecznie i ekologicznie". Pod takim hasłem przy kieleckim stadionie Kolporter Arena odbył się we wtorkowe przedpołudnie festyn edukacyjny. W zabawie wzięli udział uczniowie z klas 1 - 4 ze szkół podstawowych z naszego miasta. W organizację zaangażowały się służby ratunkowe, straż miejska i graniczna, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, Wojewódzki Sztab Wojskowy oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji.

Dzień Otwartych Koszar

Kielce / 19 czerwca 2018 /

Dziś w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce odbył się Dzień Otwartych Koszar. Zwiedzający zobaczyli broń, pojazdy, ale również wojskowy śmigłowiec.

W tym roku mija 10 lat od zamknięcia popularnego basenu "Tęcza". Obiekt popada w ruinę, podobnie jak pozostałe budynki sportowe w pobliżu kieleckiego zalewu. Wygląda na to, że w najbliższym czasie stan rzeczy się nie zmieni.

Ulica Barwinek do remontu

Kielce / 18 czerwca 2018 /

Jeszcze w tym roku ulica Barwinek zostanie wyremontowana. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przebudowę tej drogi na odcinku od ulicy Wrzosowej do Kochanowskiego wraz z fragmentem ulicy Starowapiennikowej. 

Kolejna instytucja włącza się w akcję „Kielce dla Syrii”. Specjalne warsztaty będą okazją do pomocy zniszczonemu przez wojnę państwu.

Uczniowie z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Słowackiego wygrali w pierwszym maratonie programistycznym Hackathon Idea Kielce, który odbył się w Targach Kielce. Młodzi programiści stworzyli aplikację Red Alert Ma, która ma usprawnić komunikację między obywatelami i służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w mieście.

24 działaczy opozycji antykomunistycznej otrzyma w piątek Krzyże Wolności i Solidarności. Uroczystość odbędzie się 22 czerwca o godz. 15 w Przystanku Historia Centrum Edukacyjnym IPN.

Za nami 10. Jubileuszowa edycja Festiwalu Scyzoryki. W tym roku wprowadzono kilka zmian. Po raz pierwszy można było oddawać głosy w 10 ogólnopolskich kategoriach muzycznych.

W hali widowisko-sportowej przy ul.Żytniej odbył się XIV Turniej Tańca o Uśmiech Dziecka. Ponad 500 tancerzy zmierzyło się w tańcu nowoczesnym i towarzyskim.

W Targach Kielce odbyła się druga edycja AtoPsoriaDerm dla pacjentów z łuszczycą, łuszczycowym zapaleniem stawów i atopowym zapaleniem skóry. Wydarzenie zgromadziło 30 firm prezentujących kosmetyki i leki dla osób zmagających się z problemami skórnymi. Ponadto zainteresowani mogli posłuchać wykładów prowadzonych przez ekspertów, lekarzy i psychoterapeutów.

Na kieleckim rynku odbył się festyn rodzinny w ramach akcji „Kielce dla Syrii”, zorganizowany przez MOPR. Uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć występy artystyczne oraz wystawę prac seniorów i osób niepełnosprawnych. Ponadto program obejmował naukę zumby, pokaz tresury psów obronnych i warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Gościem specjalnym był Sławomir Szmal.

 

Uniwersytet Jana Kochanowskiego po raz pierwszy zorganizował CHEM-NOC. Podczas wydarzenia można było posłuchać ciekawych wykładów, wziąć udział w warsztatach i poeksperymentować.

Dziś zakończył się konkurs „Policjant roku ruchu drogowego”. Kandydaci zostali poddani nie tylko wielu ciężkim próbom fizycznym, ale także psychicznym.

Na ulicy Koziej trwa akcja Centralnego Biura Śledczego Policji przeciwko handlarzom dopalaczami.

Strona 2 z 714

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna