Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/28465

WIADOMOŚCI KIELCE

Usunięcie sowieckich żołnierzy z Listy Honorowych Obywateli Kielc, rekrutacja do szkół i powołanie zespołu ds. wdrożenia koncepcji Smart City w naszym mieście – o tych tematach mówili podczas konferencji prasowej kieleccy radni Prawa i Sprawiedliwości przed czwartkową sesją Rady Miasta.

Spółka Korona Kielce chce podnieść kapitał zakładowy o 6,5 miliona złotych. Tym samym miasto, żeby utrzymało swój udział akcji musi zapłacić klubowi 1,8 miliona złotych.

Dyrektor Domu Środowisk Twórczych Ryszard Pomorski jednak pozostanie na stanowisku – poinformował prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Zagończyk, Swojak, Nurt – m.in. o tych bohaterach podziemia niepodległościowego mówili naukowcy podczas konferencji popularnonaukowej dotyczącej dowódców partyzanckich w naszym regionie. Wydarzenie odbyło się w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”.

Prezydent Kielc, Bogdan Wenta zwołał dziś pilną konferencję prasową ws. zwolnienia Ryszarda Pomorskiego. Konferencja była też pokłosiem listu opublikowanego wczoraj przez Kamila Suchańskiego listu w mediach społecznościowych.

Trzech kieleckich policjantów otrzymało nagrodę Komendanta Głównego Policji. Kieleccy funkcjonariusze zostali również wyróżnieni przez szefa świętokrzyskich policjantów.

Zakończyła się ankieta na urzędowym portalu Idea Kielce dotycząca otwarcia ruchu przez ulicę Paderewskiego oraz zamknięcia przejazdu przez Rynek w kierunku ulicy Piotrkowskiej. Wyniki nie ułatwią decyzji władzom miasta. 

Kolejne spięcie w obozie radnych Projektu Świętokrzyskie. Przewodniczący Rady Miasta Kamil Suchański opublikował na swoim profilu na Facebook'u mocne oświadczenie, w którym broni zwolnionego w czwartek dyrektora Domu Środowisk Twórczych Ryszarda Pomorskiego. Pod listem podpisali się także Katarzyna Kwietniak, Jarosław Bukowski, Joanna Litwin i Anna Kibortt.

Wciąż nie wiadomo skąd władze Kielc znajdą dodatkowe pieniądze na przebudowę ulicy Zagnańskiej i Witosa. Pod uwagę brany jest kolejny kredyt.

O trzy nowe oczka wodne i podziemną trasę wzbogacił się kielecki Ogród Botaniczny. Tegoroczne otwarcie obiektu planowane jest na 28 kwietnia.

Danuta Papaj, pełnomocnik prezydent Kielc została przewodniczącą Rady Nadzorczej w Kieleckich Wodociągach. Nieoficjalnie będzie zarabiała około 2800 złotych.

O trzy miesiące budowlańcy wyprzedzają harmonogram prac przy przebudowie dworca autobusowego. Już wiosną zostaną zamontowane świetliki na kopule obiektu, a w połowie roku pojawi się szklana elewacja.

Wiceminister sportu i turystyki poseł Anna Krupka zaprasza na spotkanie otwarte "Program Klub oraz formy wsparcia dla stowarzyszeń i klubów sportowych". Odbędzie się ono w poniedziałek, 18 lutego o godzinie 17.30 w Dali Audytoryjnej Starostwa Powiatowego w Kielcach przy ulicy Wrzosowej 44.

Czy Marsz Równości odbędzie się w Kielcach? Okazuje się, że pomimo deklaracji organizatorów Marszu, władze miasta na razie nic nie wiedzą na ten temat i nie podjęli żadnej decyzji w tej sprawie.

13 lipca odbędzie się w Kielcach Marsz Równości.W czwartek o organizacji wydarzenia poinformowała radna Koalicji Obywatelskiej Agata Wojda. 

Transformacja ustrojowa, wybory 4 czerwca 1989 roku i postawa części liderów opozycji antykomunistycznej – m.in. o tych tematach mówił prof. Antoni Dudek z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego podczas spotkania, które odbyło się w kieleckim Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”.

Artur Kudzia został nowym dyrektorem Miejskiego Urzędu Pracy. Obecnie jest on wicedyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy.

Ryszard Pomorski został zwolniony w trybie dyscyplinarnym z funkcji dyrektora Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Empatii i poszanowania innych bez względu na różnice w poglądach, pochodzeniu czy religii uczyła się młodzież VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach podczas warsztatów pt. "W duchu tolerancji i poszanowania". Na zakończenie uczestnicy z nauczycielami stworzą Kontrakt Szkoły Dobrych Relacji, który ma promować współpracę i szacunek do drugiego człowieka, a także piętnować nienawiść i przemoc w szkole.

Aż 14 kandydatów ubiega się o stanowisko prezesa Zarządu Transportu Miejskiego. Teraz oferty przejdą przez formalną weryfikację.

Ponad 300 osób wzięło udział w spotkaniu przedstawicieli organizacji pozarządowych z władzami miasta. Ludzi było tak dużo, że urzędnicy musieli w ostatniej chwili zmienić miejsce spotkania.

W Kielcach odbyły się uroczystości upamiętniające 79. rocznicę pierwszej masowej wywózki Polaków z Kresów Wschodnich do syberyjskich łagrów.

Władze miasta starają się o 20 milionów unijnego dofinansowania do budowy dróg rowerowych. Jeśli uda się zdobyć fundusze, to powstanie 15 kilometrów nowej infrastruktury rowerowej.

Do 25 lutego powinniśmy poznać szczegóły i regulamin klubu prezydenckiego. Powstanie takiego ciała zaproponował prezydent Kielc, Bogdan Wenta, po nieudanych rozmowach koalicyjnych.

Strona 7 z 450

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna