Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Trwają Dni Książki Historycznej zorganizowane przez Muzeum Historii Kielc oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną. Wydarzeniu towarzyszą spotkania z autorami, kiermasz książek oraz liczne wykłady. Celem  przedsięwzięcia jest prezentacja ubiegłorocznego dorobku wydawnictw w zakresie historii miasta i regionu.

Minister Piotr Wawrzyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych weźmie udział w debacie pt. „Jaka przyszłość Europy”, która odbędzie się 27 lutego w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Wydarzenie to również inauguracja działalności Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Kielcach.

Z falą krytyki spotkał się nowy herb miasta Kielce. W czwartek radni przegłosowali projekt uchwały dotyczącą ustanowienia symboli Kielc.

Kieleccy radni jednogłośnie zagłosowali za pozbawieniem honorowego obywatelstwa 29 żołnierzy Armii Czerwonej. O wykreślenie ich z listy wnioskowało początkowo stowarzyszenie Kieleccy Patrioci.

Beata Pawłowska zostanie nowym skarbnikiem miasta Kielce. Na stanowisku zastąpi Barbarę Nowak, która odchodzi na emeryturę.

130 żołnierzy służby przygotowawczej złoży w sobotę, 23 lutego przysięgę wojskową podczas uroczystego apelu na Placu Wolności w Kielcach.

Kolejna gorąca dyskusja na temat Korony Kielce. Tym razem poszło o podniesienie kapitału zakładowego spółki. Tym samym miasto, żeby utrzymało swój udział akcji musi zapłacić klubowi 1,8 miliona złotych.

Jak Armia Czerwona traktowała mieszkańców naszego regionu po „wyzwoleniu”? Jak zachowywali się żołnierze sowieccy w stosunku do ludności cywilnej? M.in. na te pytania starał się odpowiedzieć dr Ryszard Śmietanka-Kruszelnicki z kieleckiej delegatury IPN podczas swojej prelekcji w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej.

Usunięcie sowieckich żołnierzy z Listy Honorowych Obywateli Kielc, rekrutacja do szkół i powołanie zespołu ds. wdrożenia koncepcji Smart City w naszym mieście – o tych tematach mówili podczas konferencji prasowej kieleccy radni Prawa i Sprawiedliwości przed czwartkową sesją Rady Miasta.

Spółka Korona Kielce chce podnieść kapitał zakładowy o 6,5 miliona złotych. Tym samym miasto, żeby utrzymało swój udział akcji musi zapłacić klubowi 1,8 miliona złotych.

Dyrektor Domu Środowisk Twórczych Ryszard Pomorski jednak pozostanie na stanowisku – poinformował prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Zagończyk, Swojak, Nurt – m.in. o tych bohaterach podziemia niepodległościowego mówili naukowcy podczas konferencji popularnonaukowej dotyczącej dowódców partyzanckich w naszym regionie. Wydarzenie odbyło się w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”.

Prezydent Kielc, Bogdan Wenta zwołał dziś pilną konferencję prasową ws. zwolnienia Ryszarda Pomorskiego. Konferencja była też pokłosiem listu opublikowanego wczoraj przez Kamila Suchańskiego listu w mediach społecznościowych.

Trzech kieleckich policjantów otrzymało nagrodę Komendanta Głównego Policji. Kieleccy funkcjonariusze zostali również wyróżnieni przez szefa świętokrzyskich policjantów.

Zakończyła się ankieta na urzędowym portalu Idea Kielce dotycząca otwarcia ruchu przez ulicę Paderewskiego oraz zamknięcia przejazdu przez Rynek w kierunku ulicy Piotrkowskiej. Wyniki nie ułatwią decyzji władzom miasta. 

Kolejne spięcie w obozie radnych Projektu Świętokrzyskie. Przewodniczący Rady Miasta Kamil Suchański opublikował na swoim profilu na Facebook'u mocne oświadczenie, w którym broni zwolnionego w czwartek dyrektora Domu Środowisk Twórczych Ryszarda Pomorskiego. Pod listem podpisali się także Katarzyna Kwietniak, Jarosław Bukowski, Joanna Litwin i Anna Kibortt.

Wciąż nie wiadomo skąd władze Kielc znajdą dodatkowe pieniądze na przebudowę ulicy Zagnańskiej i Witosa. Pod uwagę brany jest kolejny kredyt.

O trzy nowe oczka wodne i podziemną trasę wzbogacił się kielecki Ogród Botaniczny. Tegoroczne otwarcie obiektu planowane jest na 28 kwietnia.

Danuta Papaj, pełnomocnik prezydent Kielc została przewodniczącą Rady Nadzorczej w Kieleckich Wodociągach. Nieoficjalnie będzie zarabiała około 2800 złotych.

O trzy miesiące budowlańcy wyprzedzają harmonogram prac przy przebudowie dworca autobusowego. Już wiosną zostaną zamontowane świetliki na kopule obiektu, a w połowie roku pojawi się szklana elewacja.

Wiceminister sportu i turystyki poseł Anna Krupka zaprasza na spotkanie otwarte "Program Klub oraz formy wsparcia dla stowarzyszeń i klubów sportowych". Odbędzie się ono w poniedziałek, 18 lutego o godzinie 17.30 w Dali Audytoryjnej Starostwa Powiatowego w Kielcach przy ulicy Wrzosowej 44.

Czy Marsz Równości odbędzie się w Kielcach? Okazuje się, że pomimo deklaracji organizatorów Marszu, władze miasta na razie nic nie wiedzą na ten temat i nie podjęli żadnej decyzji w tej sprawie.

13 lipca odbędzie się w Kielcach Marsz Równości.W czwartek o organizacji wydarzenia poinformowała radna Koalicji Obywatelskiej Agata Wojda. 

Transformacja ustrojowa, wybory 4 czerwca 1989 roku i postawa części liderów opozycji antykomunistycznej – m.in. o tych tematach mówił prof. Antoni Dudek z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego podczas spotkania, które odbyło się w kieleckim Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”.

Strona 7 z 450

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna