Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Na kieleckim Cmentarzu Piaski przed pomnikiem pamięci poświęconym żołnierzom zamordowanym przez Urząd Bezpieczeństwa odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W Kielcach przy ulicy Dużej 9 doszło do częściowego zawalenia się jednej z nieużytkowanych kamienic. Według wstępnych ustaleń w budynku nie było żadnych osób i nikt nie ucierpiał. Informacja zostanie potwierdzona po sprawdzeniu obiektu przez psy  tropiące.

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kielczanie będą mogli włączyć się w uczczenie bohaterów podziemia niepodległościowego w trakcie uroczystości zorganizowanych przez Agatę Wojtyszek, wojewodę świętokrzyskiego oraz kielecką Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej.

Wicepremier Jarosław Gowin oraz minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz uczestniczyli w pierwszym Kongresie Ekologii Powietrza w Targach Kielce. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach targów Enex i Ekotech.

Wicepremier Beata Szydło podsumowuje programy społeczne i socjalne rządu Prawa i Sprawiedliwości. W tym celu gości w województwie świętokrzyskim. W Urzędzie Wojewódzkim uczestniczyła w debacie z samorządowcami przedstawicielami szkół, przedszkoli i żłobków.

W Kielcach odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie partnerów projektu "Wolontariat w Twoim Mieście, w Twoim regionie". Celem projektu jest  promowanie wolontariatu  w sporcie poprzez wypracowanie dobrych praktyk,  które będzie można  wdrożyć w każdym kraju partnerskim oraz stworzenie programu treningowego dla wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem sportowym.

Spotkaniem „Jaka przyszłość Europy?” zainaugurował działalność Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Kielcach. Gościem specjalnym wydarzenia był wiceminister Piotr Wawrzyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Tłusty Czwartek z MPK

Kielce / 27 lutego 2019 /

Specjalną akcję na Tłusty Czwartek połączoną ze zbiórką charytatywną organizuje w Tłusty Czwartek Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach.

Na ulicy Zeromskiego, na wysokości apteki, tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Prostą doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W miejscu stłuczki występują utrudnienia w ruchu.

Michał Bednarski, Alicja Fojcik, Aleksandra Klusek-Gębska, ks. Jan Oleszko, Ewa Parkita, Włodzimierz Pawlik, Wojciech Rokita, Stanisław Rupniewski, Jarosław Skulski i Arkadiusz Szostak to laureaci Nagrody Miasta Kielce za 2018 rok. Jury przyznało też dwa wyróżnienia zbiorowe. Otrzymali je Letni Klub Śniadaniowy oraz Studio Tańca i Stylu "Rewanż".

Piknik NATO na Bukówce

Kielce / 26 lutego 2019 /

Pokazy walki wręcz, pokazy sprzętu, koncerty i żołnierska grochówka – m.in. takie atrakcje czekają na uczestników pikniku wojskowego „20 lat Polski w NATO”, który odbędzie się 9 marca w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

1 marca nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych – informuje Centralny Ośrodek Informatyki i Ministerstwo Cyfryzacji. Ma to związek z wdrożeniem e-dowodów osobistych.

Prawie 240 milionów złotych zostanie przekazanych samorządom w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Nabór do programy rozpoczyna się 4 marca.

Msza Święta, uroczysty apel, ale i szereg wydarzeń towarzyszących znalazło się w planie obchodów tegorocznego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kielcach. Na uroczystości zaprasza Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski oraz dr Dorota Koczwańska-Kalita, naczelnik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach.

"Trzynastka" dla emerytów, wprowadzenie 500+ na pierwsze dziecko, zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, , przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych oraz obniżenie kosztów pracy - to nowa "piątka PiS", którą zaprezentowała w regionie  Anna Krupka wiceminister sportu i turystyki .

Uroczystą przysięgę wojskową złożyło 130 żołnierzy służby przygotowawczej podczas apelu na kieleckim Placu Wolności. – To szczególny moment dla każdego z nas, bo poświęcamy nasze życie ukochanej ojczyźnie – mówi szeregowy elew Katarzyna Biesik.

Trwają Dni Książki Historycznej zorganizowane przez Muzeum Historii Kielc oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną. Wydarzeniu towarzyszą spotkania z autorami, kiermasz książek oraz liczne wykłady. Celem  przedsięwzięcia jest prezentacja ubiegłorocznego dorobku wydawnictw w zakresie historii miasta i regionu.

Minister Piotr Wawrzyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych weźmie udział w debacie pt. „Jaka przyszłość Europy”, która odbędzie się 27 lutego w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Wydarzenie to również inauguracja działalności Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Kielcach.

Z falą krytyki spotkał się nowy herb miasta Kielce. W czwartek radni przegłosowali projekt uchwały dotyczącą ustanowienia symboli Kielc.

Kieleccy radni jednogłośnie zagłosowali za pozbawieniem honorowego obywatelstwa 29 żołnierzy Armii Czerwonej. O wykreślenie ich z listy wnioskowało początkowo stowarzyszenie Kieleccy Patrioci.

Beata Pawłowska zostanie nowym skarbnikiem miasta Kielce. Na stanowisku zastąpi Barbarę Nowak, która odchodzi na emeryturę.

130 żołnierzy służby przygotowawczej złoży w sobotę, 23 lutego przysięgę wojskową podczas uroczystego apelu na Placu Wolności w Kielcach.

Kolejna gorąca dyskusja na temat Korony Kielce. Tym razem poszło o podniesienie kapitału zakładowego spółki. Tym samym miasto, żeby utrzymało swój udział akcji musi zapłacić klubowi 1,8 miliona złotych.

Jak Armia Czerwona traktowała mieszkańców naszego regionu po „wyzwoleniu”? Jak zachowywali się żołnierze sowieccy w stosunku do ludności cywilnej? M.in. na te pytania starał się odpowiedzieć dr Ryszard Śmietanka-Kruszelnicki z kieleckiej delegatury IPN podczas swojej prelekcji w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej.

Strona 6 z 450

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna