online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Blisko dwa lata mieszkańcy osiedla KSM muszą czekać na remont popularnego skweru u zbiegu ulic Sandomierskiej i Źródłowej. Po wielu perturbacjach przebudowa być może ruszy pod koniec roku, ale samolot, który niegdyś stał na skwerze nie wróci.

Fragment ul. Piekoszowskiej między ulicami Malików i Grunwaldzką w przyszłym roku doczeka się remontu. Zostanie tam wykonana kanalizacja deszczowa i nowa nawierzchnia.

Dwa Centra Urazowe w Kielcach? Wszystko wskazuje na to, że tak. W środę podpisano umowę na dofinansowanie budowy Centrum Urazowego dla dorosłych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Do ministerstwa trafiła też fiszka w sprawie budowy Centrum Urazowego dla dzieci.

Ruszyła kolejna odsłona promocji, dzięki której można podróżować taniej komunikacją miejską w Kielcach. Zaoszczędzić może każdy, kto kupuje bilety telefonem komórkowym przy użyciu aplikacji mPay i portfela cyfrowego Masterpass.

Jest potwierdzenie planów władz miasta w sprawie dworca tymczasowego na czas przebudowy obiektu przy ul. Czarnowskiej. Na najbliższej sesji rady miasta radni zagłosują za przeniesieniem go na Plac Niepodległości.

Od poniedziałku można zgłaszać uwagi do projektu uchwały krajobrazowej w Kielcach. Rozpoczęły się szerokie konsultacje społeczne, które mają nacelu ograniczyć chaos reklamowy w stolicy regionu.

Ponad 100 porad w przychodni przy ul. Artwińskiego, około 130- w przychodni przy ulicy Robotniczej 1 a także około 200  przy ul. Leonarda 10. Narodowy Fundusz Zdrowia podsumował pierwszy dzień nocnej i świątecznej pomocy w nowych placówkach. Jerzy Staszczyk, zastępca dyrektora kieleckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia podkreśla, że każda z nich jest dobrze przygotowana do przyjmowania pacjentów.

Ponad 200 uczniów klas mundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego wzięło udział w ślubowaniu na Placu Wolności. Uroczystość odbyła się w bardzo podniosłym, patriotycznym tonie, zgodnie z obowiązującym ceremoniałem. Uczniowie składali przyrzeczenia w obecności rodziców, nauczycieli, wojskowych i mieszkańców miasta.

Sześć statuetek Czystych Serc powędrowało do ludzi pracujących na rzecz drugiego człowieka. Honorową nagrodę od kilku już lat przyznaje wojewoda świętokrzyski. Statuetki są jednocześnie upamiętnieniem Marka Kotańskiego, twórcy Monaru i nawiązuje do założonego przez niego „Ruchu Czystych Serc”, odwołującego się do idei dobra i solidarności z ludźmi potrzebującymi pomocy. Kto znalazł się wśród tegorocznych laureatów?

 1 października w Kielcach odbędą się uroczyste obchody 78. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Wydarzenie rozpocznie Msza św. w Bazylice Katedralnej o godz. 9:30.

Dyskutowali o Konstytucji

Kielce / 29 września 2017 /

Jak ma wyglądać nowa Konstytucja? Na ten temat dyskutowali goście konsultacji przed referendum ogólnokrajowym, które ma się odbyć w listopadzie przyszłego roku na uczczenie stulecia odzyskania niepodległości.

Elewi przysięgali

Kielce / 29 września 2017 /

Przysięgą na Placu Wolności w Kielcach zakończył się trzeci tegoroczny turnus przygotowawczy do Narodowych Sił Rezerwowych.

mutex/ocfipreoqyfb/mutex

Zarząd Transportu Miejskiego prawdopodobnie ograniczy przejazdy drugiej linii nocnej w Kielcach, która zaczęła funkcjonować zaledwie 6 miesięcy temu. - Cieszy się niewielkim zainteresowaniem - mówi Zbigniew Michnicki, p.o zastępcy dyrektora ZTM-u.

Odlotowo w Targach

Kielce / 02 października 2017 /

Paralotnie, drony, lekkie samoloty. To tylko kilka atrakcji Targów Lotnictwa Lekkiego, które odbędą się w dniach 7-8 października w halach wystawienniczych przy ulicy Zakładowej w Kielcach.

Strona 10 z 676

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna