Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk, Marcin Fugiel
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk, Marcin Fugiel
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

W nadchodzący wtorek 14 lutego o godzinie 17 w „Przystanku Historia” odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Historia dla każdego”. Dr Tomasz Domański z kieleckiej delegatury IPN wygłosi wykład pt. „Najsilniejsza z armii w podziemnej Europie – Armia Krajowa”. Badacz omówi między innymi akcję Burza, Powstanie Warszawskie oraz powojenne losy żołnierzy.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki podsumowali swoje działania na terenie województwa świętokrzyskiego. Podczas szesnastej edycji projektu pomoc dotarła do 806 rodzin w regionie, a średnia wielkość jednego podarunku przekraczała normę ogólnopolską. Wolontariusze zadowoleni są z wykonanej przez siebie pracy i jednocześnie podkreślają, że nie udałoby się zrobić tyle dobrego gdyby nie darczyńcy, partnerzy i wszyscy przyjaciele Szlachetnej Paczki.

Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku do jakiego doszło w Cedzynie koło Kielc na drodze ekspresowej S74. Obowiązuje ruch wahadłowy.

Budżet Obywatelski na 2018 rok czekają duże zmiany. Najważniejsze z nich to nowy sposób głosowania, wydłużone terminy konsultacji oraz ograniczenie możliwości inwestowania tylko do terenów miejskich

NFZ bliżej pacjenta

Kielce / 10 lutego 2017 /

Światowy Dzień Chorego będziemy obchodzić dopiero jutro, ale już dziś świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia otworzył swoje drzwi pacjentom. Czego mogą się dowiedzieć?

Przy Szpitalu Kieleckim świętego Aleksandra działa Laboratorium Biomechaniki. Pracownia ta powstała z myślą o pacjentach z problemami ortopedycznymi. Miesięcznie korzysta z niej około 40 osób. Wśród nich są także sportowcy. 

Na rondzie przy ulicy bpa Jaworskiego w północnej części Kielc około 16.00  doszczętnie spłonął osobowy volkswagen. Na miejscu pracują straż pożarna i policja. Prawdopodobnie nic nikomu się nie stało. 

„Kielce w ruchu” – tak brzmi hasło tegorocznego Święta Kielc, które odbędzie się w dniach 23-25 czerwca. Kielczanie będą mogli wziąć udział w przeróżnych zajęciach sportowych oraz zmierzyć się całymi rodzinami w dyscyplinach sprawnościowych i wytrzymałościowych. Gwiazdą weekendu ma być zespół T.Love.

Remont kieleckiego dworca PKS coraz bliżej. Do połowy września pracownia architektoniczna Bojarowicz Kamiński, która wygrała konkurs na opracowanie koncepcji ma czas na przygotowanie projektu przebudowy popularnego Spodka. Autorzy najlepszej pracy podpisali już umowę z Zarządem Transportu Miejskiego. 

Petycja Kieleckiej Platformy Komunikacyjnej, w której była mowa o uruchomieniu drugiej linii nocnej odniosła sukces. Linia N2 prawdopodobnie pojedzie już wiosną.

Władze Kielc przedstawiły radnym z Komisji Edukacji i Kultury projekty uchwał dotyczących nowej sieci i obwodów  szkolnych. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, dużych zmian nie będzie. Radni nie chcieli jednak od razu zaopiniować projektów. Stwierdzili, że potrzebują więcej czasu na szczegółowe zapoznanie się z ich treścią.

Kolejny mały krok w stronę remontu zabytkowej sceny. Teatr im. Stefana Żeromskiego oficjalnie ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji kompleksowego remontu i przebudowy swojej siedziby. Do końca lutego architekci powinni zadeklarować chęć udziału w nim. Nabór propozycji potrwa do 3 lipca tego roku. Natomiast 17 lipca rozstrzygnie go komisja składająca się z ośmiu osób.

Kobiety rodzące w Szpitalu Kieleckim imienia świętego Aleksandra od niedawna mogą oddawać krew pępowinową. Dotychczas taką możliwość miały ciężarne rodzące w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka oraz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. 

Usiłowanie zabójstwa półtorarocznego dziecka i spowodowanie obrażeń u swojego partnera to zarzuty, jakie usłyszała 26-letnia kielczanka Eliza T.

Strona 10 z 631

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay