Na antenie: Sobota ze smakiem
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Sobota ze smakiem
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Około 5 tysięcy ofert zatrudnienia w firmach krajowych i zagranicznych czekało na uczestników jubileuszowej, XX edycji Ogólnopolskich Targów Pracy, które odbyły się w halach przy ulicy Zakładowej.

Ogródki letnie tuż, tuż

Kielce / 12 kwietnia 2017 /

Restauratorzy przygotowują się do sezonu letniego. Do Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach wpłynęło już ponad 30 wniosków o wydanie decyzji lokalizacyjnej.

Drogowcy remontują drugą część skrzyżowania w centrum Kielc łączącego ulice Sienkiewicza i Paderewskiego. 

Korona Kielce ma nowego większościowego właściciela. Od wtorku oficjalnie posiadaczem 72 procent akcji spółki jest Dieter Burdenski. - Jako kibic mam nadzieję, że przychodzą lepsze czasy dla klubu - mówi Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

Kielce w sposób szczególny włączą się w uczczenie pamięci o zamordowanych wiosną 1940 roku przedstawicieli polskiej inteligencji. Pod koniec kwietnia w stolicy województwa odbędzie się Tydzień Katyński. Leszek Bukowski z tutejszej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej przekonuje, że będzie to wydarzenie wyjątkowe na skalę kraju.

Nowy prezes, nowy sponsor techniczny, próba zażegnania konfliktu z kibicami – to pierwsze decyzje nowego właściciela Korony Kielce Dietera Burdenskiego. We wtorek w siedzibie klubu odbyła się oficjalna konferencja prasowa nowego sternika Korony.  

Hospicjum ma nową karetkę

Kielce / 11 kwietnia 2017 /

Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty wzbogaciło się o nowy ambulans. Dzięki niemu pacjenci będą mogli być przewożeni na specjalistyczne badania i konsultacje. Wcześniej instytucja korzystała z wynajmowanego sprzętu.

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na obsługę linii autobusowych. Gra toczy się o wielkie pieniądze, bo nowy przewoźnik podpisze umowę wartą ponad 600 milionów złotych na 10 lat.

Władze miasta nie mogą dojść do porozumienia z właścicielami, którzy w połowie marca odzyskali prawa spadkowe. Przeszkodą jest naturalnie cena, a obie oferty są na razie od siebie bardzo odległe. Strony dały sobie czas na negocjacje do końca maja.

Kielczanie uczcili pamięć wywiezionych na wschód i pomordowanych. Na Cmentarzu Starym i Partyzanckim odbyły się uroczystości związane z obchodami 77 rocznicy II wywózki Polaków na Sybir i Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Jak co roku, podkreślana była waga przekazywania wiedzy o historii młodemu pokoleniu oraz upamiętniania ważnych dla narodu wydarzeń.

Mija siedem lat od katastrofy prezydenckiego samolotu pod lotniskiem Siewiernyj w Smoleńsku. Tego dnia, w Kielcach o godzinie 16. w kościele św. Franciszka z Asyżu odprawiona zostanie Msza Święta w intencji ofiar katastrofy.

Miłośnicy wchodzenia po skałach 9 kwietnia, zainaugurowali sezon na kieleckiej Kadzielni. Klub Wspinaczkowy Kielce w niedzielne popołudnie od godziny 16 pomagał wszystkim adeptom tego sportu w zdobywaniu jednej ze ścian miejskiego wzgórza.

W sobotę (08.04), przy ulicy Radiowej w Kielcach odbyła się kolejna Wiosenna Giełda Prac Uczniowskich w Zespole Państwowych Szkól Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego. Akcja rokrocznie gromadzi wielu nabywców i nie inaczej było również tym razem.

Dla domu, ogrodu i nie tylko

Kielce / 07 kwietnia 2017 /

Weekend w Targach Kielce upływa pod znakiem dużych imprez adresowanych do osób, które planują remont domu czy urządzenie ogrodu, a także szykują się na wypoczynek na łonie natury.

Strona 10 z 644

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay