STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Świętokrzyscy pacjenci skarżą się na brak pogotowania stomatologicznego w Kielcach. W województwie świętokrzyskim nocna i  świąteczna pomoc stomatologiczna jest realizowana jedynie w Starachowicach i Busku-Zdroju. - To zdecydowanie za mało - mówią mieszkańcy regionu. Co na to NFZ?

Studenci z Politechniki pomogą chronić walory świętokrzyskich i nadnidziańskich parków krajobrazowych. Ich wiedza będzie wykorzystywana m.in. do inwentaryzacji obiektów budowlanych znajdujących się na terenach chronionych i nie tylko. Porozumienie w tej sprawie podpisali: prof. Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej i Adam Jarubas, marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Nie żyje Urszula Radziszewska, kielecka działaczka społeczna prezes reaktywowanego w 1990 roku Towarzystwa Dobroczynności w Kielcach. Współpracowała z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Kielcach oraz Caritas Diecezji Kieleckiej. Pomagała ludziom chorym, ubogim i niepełnosprawnym.

Jakimi klockami bawiły się dzieci 100 lat temu? Jak zmieniały się te zabawki przez dziesięciolecia? Na te i wiele innych pytań odpowie wystawa „Kolorowy świat klocków”, której premiera już 25 maja w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Nowe rondo oraz drogi techniczne powstaną na Malikowie w związku z budową ogromnego centrum magazynowo-logistycznego. Inwestycję przeprowadzi firma Panattoni, jednak miasto dopłaci do niej 1 milion złotych.

Z mieszkańcami Kielc spotkał się w sobotnie przedpołudnie premier Mateusz Morawiecki. Podczas swojego pobytu w stolicy regionu  szef rządu mówił o programach realizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.  Premier zapewniał jednocześnie o wparciu dla województwa świętokrzyskiego.

Zagłada Żydów, eksterminacja polskich elit, pacyfikacja wsi – tak trudne tematy poruszane są w kolejnej odsłonie „Zapisów Terroru” wydanej przez Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego.  W Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach odbyła się premiera trzeciego tomu publikacji.

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował nową propozycję trasy drugiej linii nocnej. Została ona przygotowana po konsultacjach społecznych z mieszkańcami.

Na najbliższej sesji rady miasta, kieleccy radni zdecydują o ulgowych przejazdach komunikacją miejską dla osób pomiędzy 60. a 70. rokiem życia. Na zniżki będą mogli także liczyć działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych.

Szczypiorniści PGE VIVE Kielce odwiedzili dzieci z Prywatnego Przedszkola Katolickiego  im. Kard. Pietro Marcellino Corradini w Kielcach. Podczas spotkania zawodnicy dzielili się z przedszkolakami swoim sportowym doświadczeniem  i zachęcali do aktywnego oraz  zdrowego stylu życia. Nie zabrakło także ćwiczeń i wspólnej zabawy.

Barwnym korowodem i wręczeniem kluczy do bram miasta na Rynku  oficjalnie rozpoczną się  kieleckie Juwenalia. Korowód rozpocznie się  16 maja o godzinie 14. Kilka godzin później, bo o 16:30  na Rynku ruszy koncertowy maraton, na którym wystąpią: Luxtorpeda, Organek, czy  Ira.

Znane są już lokalizacje mini boisk dla najmłodszych mieszkańców Kielc. Ratusz wyznaczył 5 miejsc, na których jeszcze w tym roku powstaną sportowe obiekty.  

Władze Kielc zapraszają mieszkańców na nietypowe konsultacje społeczne odnośnie alei Szajnowicza-Iwanowa oraz ulic Piekoszowskiej i Starowiejskiej. Jedno ze spotkań zostanie przeprowadzone w formie warsztatów. Na czterech przygotowanych makietach za pomocą puzzli, mieszkańcy przy asyście specjalistów będą mogli stworzyć swoją własną wizje terenu.

Do godziny 14. na ulicy Sienkiewicza w Kielcach będzie dziś  stacjonował mobilny punkt poboru krwi.  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zachęca do podzielenia się tym cennym darem. - Obecnie brakuje nam każdej grupy krwi. Z tego powodu przekładane są zabiegi planowe w szpitalach - informuje Lidia Stalmasińska z tej instytucji.

Strona 10 z 714

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna