Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Bohaterom pamięć

Kielce / 28 lutego 2018 /

1 marca w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się VI Spotkanie Edukacyjne Bohaterom Pamięć. Spotkania od kilku lat organizowane są z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Władze miasta chcą, żeby na elektronicznych tablicach ustawionych przy przystankach komunikacji miejskiej pojawiały się informacje dotyczące jakości powietrza w mieście.

Trwają prace nad przeprojektowaniem dworca autobusowego. Władze miasta chcą zaoszczędzić na materiałach pozostawiając przy tym większość funkcji i elementów, które były zawarte w poprzednim projekcie.

W najbliższy czwartek 1 marca znów będziemy obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia o godzinie 10 na cmentarzu na Piaskach kwiaty zostaną złożone przed pomnikiem upamiętniającym żołnierzy pomordowanych przez UB w więzieniu kieleckim. Następnie, o godzinie 16 w kieleckiej katedrze odprawiona zostanie Msza święta. O 17.30 przed pomnikiem Armii Krajowej rozpoczną się główne uroczystości.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy zabezpieczyli w piątkowe popołudnie około 20 gramów suszu marihuany i 10 gramów białego proszku wstępnie określonego jako dopalacze, należące do 25- letniej mieszkanki Kielc. Ponadto w trakcie czynności policjanci ujawnili 2 nielegalne automaty do gier hazardowych. Zatrzymanej za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat więzienia.

Referencyjny Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Niepłodności w Klinice Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach już otwarty.  Z jego pomocy będą mogły korzystać pary, które mają problemy z poczęciem dziecka. Pierwsi pacjenci pojawią się już 1 marca.

Poważne kłopoty z prawem czekają dwie mieszkanki województwa małopolskiego. Kobiety w sobotę na terenie jednego z kieleckich marketów dokonały kradzieży alkoholu i wyrobów chemicznych o łącznej wartości ponad 1100 złotych. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Bardzo możliwe, że późną wiosną część Ogrodu Botanicznego zostanie udostępniona dla zwiedzających. O tej porze roku rozpoczną się też prace nad kolejnymi inwestycjami, na które kielecki Geopark ogłosił już przetargi.

W tę niedzielę 25 lutego Fundacja DOGadanka, Fundacja MEGAMOCNI i Politechnika Świętokrzyska zapraszają na I Turniej Piłkarski (NIE)Pełnosprawni MEGAMOCNI. Impreza sportowa w hali sportowej PŚK rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do 14. W akcji będziemy mogli zobaczyć między innymi znanych kielczan.

Pracownicy Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur działającego przy urzędzie Rzecznika Praw Obywatelskich spotkali się w Kielcach z przedstawicielami instytucji, w których znajdują się osoby pozbawione wolności. Chodzi o takie miejsca jak Areszt Śledczy, zakłady psychiatryczne, młodzieżowe ośrodki wychowawcze czy domy pomocy społecznej. Specjaliści współpracujący z RPO opowiedzieli m.in. o nieprawidłowościach wykrytych podczas kontroli w placówkach na terenie Kielc, Buska-Zdroju, Morawicy czy Końskich. Wskazali także przykłady dobrych praktyk.

To już koniec ferii

Kielce / 23 lutego 2018 /

Ferie zimowe dobiegają końca. Za dziećmi i młodzieżą dwa tygodnie laby. W tym czasie dzieci wyjeżdżały za zimowe wypoczynki, odwiedzały swoją rodzinę w innych rejonach Polski czy regionu lub pozostali w mieście. A podczas ferii w Kielcach było co robić.

Wszystkie panie, które będą chciały dowiedzieć się jak dbać o swoje zdrowie, posłuchać o tym, jak badać piersi a także  jakich sygnałów nie należy lekceważyć będą to mogły zrobić już 10 marca.  Tego dnia w Domu Kultury Zameczek w Kielcach odbędzie się I Świętokrzyski Onkopiknik dla Kobiet pod hasłem: "Damy dają radę".

Na jednej z ulic kierowca zauważył jadącego całą szerokością jezdni osobowego peugeota, który najechał na krawężnik. Na jednym z parkingów mężczyzna zatrzymał 47- letnią kobietę, gdy wysiadała z samochodu i powiadomił o wszystkim mundurowych. Kierująca miała blisko 3 promile w organizmie i za to przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Marian Sosnowski od kwietnia przestanie pełnić funkcję dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego. Marian Sosnowski kierował miejską instytucją od początku jej istnienia, czyli od 2003 roku. 

Strona 10 z 701

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna