Dąbrowa 750x200

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Beata Kozidrak z zespołem Bajm wystąpiła w sobotni wieczór na scenie Amifiteatru Kadzielnia w Kielcach. Koncert zorganizowano z okazji 40-lecia zespołu.

„W dobrym miejscu – spacer po żydowskich Kielcach” pod takim hasłem rozpoczął się w Kielcach Cymes, czyli festiwal kultury żydowskiej. W programie przewidziano liczne koncerty, warsztaty i wystawy.

Ekscytujące zawody driftingowe, kilkaset tuningowanych modeli aut z całego świata oraz najlepsze luksusowe maszyny – to tylko część atrakcji, które czekają odwiedzających VII edycję DUB IT Tuning Festiwal, który trwa w Targach Kielce.

„Ride 4 Women” to hasło rajdu, który 10 lipca przejedzie przez Kielce. Tego dnia grupa ginekologów onkologów z całej Europy zwiedzi nasze miasto na rowerach, aby okazać solidarność z kobietami walczącymi z chorobą nowotworową.  Wydarzenie ma również na celu promocję zdrowego stylu życia oraz badań profilaktycznych.

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii zawisły tablice z mapą szpitala i lokalizacją poszczególnych klinik. Działania zostały podjęte w związku ze wzrostem liczby chorych na nowotwory i ciągłą rozbudową lecznicy.

Józef Cepil został powołany na stanowisko dyrektora świętokrzyskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji w Kielcach.

Władze Kielc pozyskały ponad 13 milionów złotych na budowę 12 kilometrów nowych ścieżek rowerowych oraz wymiany oświetlenia ulicznego. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Po kilku miesiącach prac speleolodzy odkryli, że w południowej części Ogrodu Botanicznego istnieją przestrzenie krasowe o przekroju nawet kilku metrów. Będą one udostępnione zwiedzającym.

Trwa strajk włoski w kieleckiej fabryce SHL Production. Pracownicy domagają się podwyżek wynagrodzenia o 400 złotych i jednorazowych nagród w wysokości 1500 złotych, które chcą otrzymać do 10 grudnia. Jutro ma się odbyć spotkanie z dyrekcją.

7 lipca (sobota) odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków, spowoduje on utrudnienia w rejonach al. Legionów.

Już od ponad miesiąca trwa nabór na kieleckie uczelnie wyższe. Biorąc pod uwagę fakt, że w województwie Świętokrzyskim maturę zdało ok. 80 procent uczniów, to ilość chętnych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego i Politechnice Świętokrzyskiej jest wysoka.

Renomowane na rynku radiowym - 

Radio eM Kielce

poszukuje współpracowników na stanowisko

PREZENTER RADIOWY

 

W siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego otwarto oferty w drugim przetargu na przebudowe dworca autobusowego. Ponownie okazały się one za drogie dla miasta. 

Przedstawiciele władz miasta, województwa oraz świadkowie historii złożyli kwiaty pod obeliskiem poświęconym generałowi broni Władysławowi Sikorskiemu. W ten sposób uczcili 75. Rocznicę śmierci Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

Strona 10 z 728

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna