Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Marcin Fugiel i Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Marcin Fugiel i Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Kolejne tereny inwestycyjne

Kielce / 13 marca 2017 /

Centrum Obsługi Inwestora  Urzędu Miasta Kielce wzbogaciło swoją Bazę Ofert Inwestycyjnych (mapa.invest.kielce.pl) o kolejne trzy nowe oferty nieruchomości - informuje serwis internetowy Ratusza. W Bazie Ofert Inwestycyjnych znajduje się obecnie 78 ofert inwestycyjnych z Kielc oraz sąsiednich gmin. Oferty zawarte na specjalnie opracowanej mapie pogrupowane są w kategorie: hale, biura  oraz  tereny inwestycyjne, do których dołączyły dwie nowe lokalizacje.

Skoro Kielce są miastem sportu, to jego integralną częścią powinny być atrakcje zapewniające aktywne spędzanie wolnego czasu. W sobotę, 11 marca miało miejsce otwarcie ścianki wspinaczkowej, czyli miejsca, którego na kieleckiej mapie zdecydowanie brakowało.

W sobotę, 11 marca, zaplanowano konserwację nadajnika Radia eM Kielce znajdującego się na kominie EC Kielce. W związku z tym, w godzinach od 8.00 do 10.00 wystąpią przerwy w emisji programu radiowego na częstotliwości 107,9 FM. W tym czasie będzie można słuchać Radia eM Kielce tylko poprzez internet, na stronie KLIKNIJ TUTAJ

Ponad 120 placówek oświatowych z województwa świętokrzyskiego przystąpi 31 marca do ogólnopolskiego strajku. Związek Nauczycielstwa Polskiego prowadzi w szkołach  referenda, w których pyta o chęć przyłączenia się do tej akcji. 

Kresy wschodnie będą tematem przewodnim sobotniego spotkania w ramach Uniwersytetu Otwartego działającego przy Politechnice Świętokrzyskiej.

Pozew w sprawie filmu „Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego trafił do sądu. Radny kielecki Jan Gierada domaga się od twórców dzieła przeprosin za to, że postaci jednego z funkcjonariuszy UB nadali nazwisko Gierada. Już wcześniej obrońca samorządowca tłumaczył, że ten chce uniknąć skojarzeń jego osoby z Urzędem Bezpieczeństwa.

W ostatni słoneczny weekend Park Miejski był oblegany przez mieszkańców Kielc. Jednak na spacerowiczów czekała niemiła niespodzianka, bo w stawie miejskim pływało masę śmieci. Sytuacja ma się zmienić, bowiem od wczoraj Park jest sprzątany przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni.

Blisko trzy tysiące mandatów za złe parkowanie wystawili w zeszłym roku funkcjonariusze Straży Miejskiej. Ponad dwukrotnie wyższa jest liczba pouczeń. 

Targi budowlańców

Kielce / 09 marca 2017 /

Na 290 milionów złotych opiewa wartość kontraktów podpisanych jak na razie w ramach XV Targów Polskich Składów Budowlanych, które odbywają się w Targach Kielce.

Wszystkie samorządy z województwa świętokrzyskiego przysłały do kuratora oświaty uchwały intencyjne w sprawie nowej sieci szkół. Jesteśmy zatem jednym z dwóch regionów w Polsce, w których wszystkie gminy i powiaty wywiązały się już z tego obowiązku. 

Od dzisiaj do niedzieli potrwa Jarmark Regionalny i Zlot Foodtrucków. Na kieleckim deptaku stanęło 20 pojazdów z ulicznym jedzeniem oraz około 70 wystawców z całej Polski. Na stoiskach można znaleźć m.in. regionalne produkty spożywcze, alkohole oraz rękodzieła. 

Parkuj z głową – to najnowsza akcja edukacyjna kieleckiej Straży Miejskiej. Jest ona skierowana do nieprawidłowo parkujących kierowców. Część z nich w ramach pouczenia otrzyma zapach do samochodu w kształcie radiowozu Straży Miejskiej.

Dwie firmy zgłosiły się do drugiego przetargu na zakup 25 autobusów hybrydowych ogłoszonego przez Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach. Są to Volvo oraz Solaris. Pierwsza z nich wyceniła wyprodukowanie pojazdów na 60 milionów 651 tysięcy złotych, natomiast druga na 55 milionów 969 tysięcy złotych.

Jedna z bardziej rozpoznawalnych w regionie szkół policealnych zapowiedziała zamknięcie swojego kieleckiego ośrodka. Co to oznacza dla słuchaczy?

Strona 10 z 637

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay