online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

We wtorek około godziny 10 policja musiała ewakuować dworzec kolejowy w Kielcach. Powodem był alarm bombowy. Kieleccy policjanci zatrzymali już podejrzanego, a od godziny 12 ruch w tym miejscu odbywa się normalnie. 

Już w piątek, 16 czerwca rozpoczynają się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 21, których Kielce są współgospodarzem. Do 22 czerwca mieszkańcy stolicy regionu muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu. Dla kibiców przygotowano też specjalne linie autobusowe. 

W Kielcach odbyły się obchody 98. rocznicy powstania 2 Pułku Artylerii Lekkiej Legionów.  

Po złożeniu najbardziej korzystnej oferty przetargowej firma ITS Michalczewski jest na ostatniej prostej do podpisania wartej ponad 600 milionów złotych umowy z Zarządem Transportu Miejskiego na obsługę linii autobusowych na terenie Kielc i 9 ościennych gmin. Musi teraz przedstawić gdzie zlokalizuje swoją bazę oraz skąd weźmie autobusy i kierowców.

Zrujnowane domy, ulice, kościoły i szpitale. Wśród tych ruin osamotnieni ludzie szukający pod gruzami swoich bliskich. Tak wyglądało Aleppo, kiedy pojechali tam:  Michał Król, ks. Roman Sikoń i muzyk Darek Malejonek.  Ten obraz uwiecznili w dokumencie pt.  „Modlitwa o pokój”. 

Najnowsze trendy w sztuce sakralnej i dewocjonaliach, elementy wyposażenia kościołów, a także nowe technologie w budownictwie sakralnym i pracy konserwatorskiej. Tak w wielkim skrócie można opisać to, co dzieje się w halach Targów Kielce. Rozpoczęła się tam XVIII Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO.

134 elewów służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych złożyło na Placu Wolności w Kielcach przysięgę wojskową. Przysięgli strzec granic kraju, niepodległości, konstytucji czy honoru żołnierza. Ci młodzi ludzie wybierając taką drogę poświęcają wiele, lecz dołączają do cenionej i ważnej grupy zawodowej.

Firma ITS Michalczewski złożyła najbardziej korzystną cenowo ofertę w przetargu na obsługę linii autobusowych w Kielcach. Do przetargu przystąpiło jeszcze Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej.

Na kieleckiej Bruszni montowany jest nowy krzyż powstańczy. Prace przy montażu nie należą do najłatwiejszych, bo krzyż a ma 31 metrów wysokości, 7 rozpiętości, a jego waga to około 8 ton. 

Ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych ekspozycji i niemal 160 wystawców z całego świata. Tak wyglądają Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO 2017, które rozpoczęły się dziś w halach Targów Kielce.

Ceramiczne talerze na ścianach, multimedialna biblioteka, miejsce na miejskie wystawy czy zegar planet – to tylko niektóre zmiany jakie zaproponowali architekci Marcin Kamiński i Bartosz Bojarowicz, którzy zaprezentowali szczegółową koncepcję zagospodarowania dworca.

U zbiegu ulic Wrzosowej i alei księdza Jerzego Popiełuszki w Kielcach powstanie Centralne Laboratorium Głównego Urzędu Miar i Wag. - To historyczny moment dla naszego miasta i województwa – mówi prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

Dawny most im. kpt. Kazimierza Herwina-Piątka na kieleckim Słowiku został upamiętniony. W miejscu, gdzie się znajdował stanął pomnik, do konstrukcji którego wykorzystano charakterystyczne belki z dawnej budowli.

U zbiegu ulic Wrzosowej i alei księdza Jerzego Popiełuszki w Kielcach powstanie Centralne Laboratorium Głównego Urzędu Miar i Wag. Budowa ma kosztować blisko 200 milionów złotych.

Strona 10 z 656

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay