Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Mateusz Żelazny
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Klinika Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala w Kielcach wypełniona po brzegi. W tym miesiącu, każdego dnia rodzi tu od kilku do kilkunastu kobiet.  

Lekarz – Paweł Półrola uległ poważnemu wypadkowi. Potrzebna jest krew. Najlepiej 0 RH+, ale może być też każda inna grupa i dowolne miejsce w Polsce. 

Mieszkańcy ulicy Targowej chcą wprowadzenia na tej drodze ruchu jednokierunkowego. Narzekają na parkujące auta, które blokują przejazdy innym kierowcom oraz chodniki dla pieszych.

Wygląda na to, że Amfiteatr na Kadzielni zostanie otwarty dla zwiedzających. Z taką interpelacją zgłosił się do władz miasta radny Porozumienia Samorządowego, Witold Borowiec.

Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza kolejne udogodnienie dla pasażerów. Od czwartku można kupić bilet za pośrednictwem aplikacji na smartfona – mPay. Firma oferuje promocję, dzięki której cena mobilnych biletów wynosi 1 zł.

Koniec utrudnień dla mieszkańców północnej części Kielc, którzy od 10 lipca nie mieli ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zakończyło prace przy włączeniu nowego odcinka sieci magistrali wschód.

Na kieleckim osiedlu stanął dziś mobilny gabinet, tzw. dermobus. Każdy zainteresowany może skorzystać z darmowych badań skóry.  Badanie pozwoli określić, czy znamiona, które pojawiły się na naszym ciele są bezpieczne. 

Ponad tysiąc osób odwiedziło dziś baseny odkryte przy ulicy Szczecińskiej w Kielcach. Kielczanie przyznają, że chętnie tu spędzają czas z rodziną.

Zmarł Dariusz Bulski

Kielce / 20 lipca 2017 /

Po rocznej walce z ciężką chorobą zmarł Dariusz Bulski - kierownik Działu Handlowego i Zamówień Publicznych w Rejonowym Przedsiębiorstwie Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach.

Po apelach środowisk kombatanckich i patriotycznych władze Kielc wstrzymały przetarg na dzierżawę terenu na Stadionie. – Cieszy rozsądna decyzja – mówi Mateusz Machnicki, przedstawiciel protestujących.

W związku z trwającymi upałami, które mają potrwać jeszcze przez kilka miasto zdecydowało się ustawić kurtyny wodne w centrum miasta.

Oddaj krew!

Kielce / 20 lipca 2017 /

"A Rh+", "A Rh-", "O Rh+", "O RH-" - to grupy krwi, które obecnie są najbardziej potrzebne. Ale tak naprawdę liczy się każda kropla, niezależnie od grupy i od tego, czy jest ona dodatnia czy ujemna. Ci, którzy chcą podzielić się tym bezcennym darem mogą to zrobić chociażby podczas spaceru. Dziś mobilny punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stacjonuje na  mostku nad Silnicą w Kielcach. 

Kielce mają najgorszą reputację w Polsce – tak wynika z rankingu Fundacji Premium Brand, która po raz drugi przygotowała zestawienie reputacji miast wojewódzkich.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach  poszerzył zakres świadczonych usług medycznych.  Pacjenci ze wszczepionymi stymulatorami, u których zachodzi konieczność usunięcia starych elektrod, nie będą już musieli wyjeżdżać na te zabiegi poza granice regionu świętokrzyskiego. Taką możliwość będą mieli w szpitalu na kieleckim Czarnowie. 

Strona 10 z 664

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay