online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Część żywych choinek, które zdobiły kieleckie mieszkania w okresie świątecznym nie jest już w najlepszym stanie. Co z nimi zrobić?

 

Mieszkańcy, którzy chcą zarejestrować samochód muszą uzbroić się w cierpliwość. Nadal są duże problemy z ogólnopolskim systemem CEPIK 2.0. Urzędnicy rejestrują o połowę mniej aut niż przed wprowadzeniem programu.

W nocy 16 października ubiegłego roku w miejscowości Samsonów – Piechotne w gminie Zagnańsk na skutek zwarcia instalacji elektrycznej doszczętnie spłonął drewniany dom rodziny Purtaków. W ciągu kilku godzin stracili niemalże cały dobytek swojego życia. Na szczęście pożar ten przeżyli wszyscy członkowie rodziny znajdujący w środku w momencie jego wybuchu. Dziś kierowana jest w ich stronę szeroka pomoc od bardzo wielu ludzi.

W 8 nowych urządzeń służących do mierzenia prędkości i nagrywania filmów zaopatrzyła się Komenda Wojewódzka Policji. Sprzęt wyłapie nawet czy kierowca ma zapięte pasy.

Zmiany na wysokich stanowiskach w Sądzie Okręgowym w Kielcach. Stanowisko stracił między innymi prezes instytucji.

Dwa nowe boiska oddano do użytku przy Szkole Podstawowej nr 34 przy ul. Naruszewicza w Kielcach. - Wcześniej w tym miejscu był wielki staw, po którym pływały kaczki - mówi dyrektor szkoły Anna Górska.

Przedszkole po remoncie

Kielce / 08 stycznia 2018 /

Zakończyła się przebudowa przedszkola Samorządowego nr 28 przy ulicy Różanej w Kielcach. Trwający pół roku remont zmienił budynek nie do poznania. 

Kieleccy policjanci zatrzymali na osiedlu Podkarczówka dwóch mężczyzn w wieku 20 lat i postawili im zarzut posiadania narkotyków. Młodzi kielczanie posiadali łącznie ponad 8 gramów marihuany. Za posiadanie środków psychoaktywnych grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Przystanek Młodych powraca do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. Przypomnijmy, że to darmowe popołudniowe zajęcia dla uczniów, studentów i nie tylko. Codziennie po pracy lub po szkole można między innymi pouczyć się języków obcych.

Przewodniczący NSZZ Solidarność podsumował działania związku w ciągu ostatnich dwóch lat. Piotr Duda przyjechał do Kielc na  spotkanie opłatkowe świętokrzyskich struktur związku.

 

Rekordowa liczba porodów w Szpitalu na kieleckim Czarnowie. W 2017 roku w Klinice Położnictwa i Ginekologii odbyło się  2306 porodów.

 

Pomimo tego, że na kieleckim deptaku liczba uprawnionych do przejazdu aut jest ograniczona do minimum, to i tak piesi muszą uważać na samochody, które co chwile przejeżdżają przez główną ulicę Kielc. Straż Miejska i Miejski Zarząd Dróg widzą problem i obiecują wzmożone kontrole.

Od dzisiaj nowy dworzec autobusowy funkcjonuje przy dworcu PKP na Placu Niepodległości. Nowa organizacja ruchu jak na razie tylko połowicznie zdaje egzamin.

Kieleccy policjanci podsumowali miniony weekend. – Musimy przyznać, że w Kielcach oraz powiecie kieleckim Sylwester i Nowy Rok przebiegały spokojnie – powiedział st. sierż. Karol Macek, oficer prasowy  Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Strona 10 z 692

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna