Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KIELCE

Dziewięć zespołów projektantów zgłosiło swoje koncepcje dotyczące przebudowy kieleckiego dworca PKS. O tym jak będzie wyglądał finalny projekt przekonamy się w połowie grudnia. 

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje dotyczące rewitalizacji kieleckich osiedli. Przynajmniej na razie nie dojdzie ona do skutku. Jednak nie oznacza to, że zmarnują się przeznaczone na nią unijne pieniądze.

Po wielu latach drogowcy w końcu wyremontują ulicę Górniczą na osiedlu Herby. Droga ma około kilometra długości, a jej nawierzchnia jest w tragicznym stanie.

Miejski Zarząd Dróg odzyska ponad 300 tysięcy złotych od firmy Mota-Engil, która była jednym z wykonawców podczas budowy Węzła Żelazna. Pieniądze zostały wypłacone przez pomyłkę.

 

Święty Mikołaj wędruje dziś po Kielcach. Odwiedził już między innymi Świętokrzyskie Centrum Pediatrii, szkoły oraz inne placówki, gdzie przebywają najmłodsi. 

Sezon mikołajkowo-bożonarodzeniowy w centrum Kielc oficjalnie rozpoczęty. Światełka na choince w Rynku rozbłysnęły dziś o godzinie 13.

Historycy z Kielc, Warszawy, Gdańska czy Lublina obradują w stolicy województwa świętokrzyskiego. W Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia trwa konferencja naukowa na temat Polskiej Policji tzw. „granatowej”, która funkcjonowała w Generalnym Gubernatorstwie w czasach II wojny światowej. Była to formacja stworzona przez hitlerowców a w jej szeregach znajdowali się Polacy. Mieszkańcy okupowanego kraju byli zobligowani do pełnienia służby pod groźbą kary. Dorota Koczwańska-Kalita mówi, że policja ‘granatowa’ była tworem kontrowersyjnym, niejednoznacznym i do dziś budzącym wiele pytań. Konferencja historyków w Kielcach ma z różnych stron ukazać policyjną formację z czasów wojny.

Studentka współpracująca z osobami starszymi i chorymi, koło Caritas oraz młody misjonarz otrzymali tegoroczne Laury Wolontariatu. To najaktywniejsi dobroczyńcy, którzy wybrani zostali spośród 29 zgłoszeń – osób indywidualnych i grup. 

Pomagali ze smakiem

Kielce / 05 grudnia 2016 /

Towarzystwo Pomocy imienia świętego Brata Alberta zainaugurowało w Kielcach kampanię  pod nazwą „Pomagamy ze smakiem”.  Jest to ogólnopolska akcja, która ma zwracać uwagę na  potrzebę wspierania najuboższych. 

Do bardzo groźnego wypadku doszło dzisiaj w godzinach poranny przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego w Kielcach. Kierowca autobusu miejskiego linii 46 stracił przytomność po czym prowadzony przez niego pojazd wpadł w dwie przydrożne latarnie oraz staranował trzynaście zaparkowanych samochodów.

Już na początku przyszłego roku ruszy realizacja najnowszej inwestycji w centrum Kielc. Na rogu ulic Miodowicza i Ściegiennego powstanie "Osiedle Legionów". Inwestycję zrealizuje Unimax Development.

Badacze przeszłości z różnych stron kraju ponownie będą obradować w Kielcach. W Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbędzie się konferencja naukowa pod hasłem „Policja Polska 'granatowa' w Generalnym Gubernatorstwie w latach 1939-1945”. Spotkanie organizatorzy zaplanowali na wtorek 6 grudnia. 

Ponad 700 gołębi i około 600 królików to główni bohaterowie imprezy wystawienniczej, która w miniony weekend odbywała się w Targach Kielce. W sobotę i niedzielę trwały tam targi łączące w sobie aż 4 imprezy: Świętokrzyską Wystawę Królików Rasowych, 47. Okręgową Wystawę Gołębi Pocztowych, Świętokrzyską Wystawę Gołębi Rasowych oraz giełdę specjalistycznych artykułów.

Kielce Burzycielem Barier

Kielce / 02 grudnia 2016 /

Miasto Kielce zostało uhonorowane statuetką Świętokrzyskiego Burzyciela Barier przyznawaną za likwidowanie barier architektonicznych oraz aktywne działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Strona 10 z 617

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay